LIST Mika: Czy dam radę?

Moja 3 nowenna w intencji uratowania małżenstwa. Kazda nowenna odprawiana była w okresie kryzysu, w okresie haosu i nie pewnosci.
Pierwsza nowenna odmowiona dwa lata temu po zostawieniu mnie przez męża. Czy cos sie zmienilo wtedy ? Tak doszła kochana a ja dalej czekalam na cud. Druga nowenna odmowiona zaraz po pierwszej. Czy cos sie zmienilo ? Tak – mąż wycofuje pozew o rozwod. Proba ratowania po kilku mieciącach zakończona informacja – mąz chce rozwodu. Powrot do tej samej kochanki. Ale mąż potrafi zlożyc pozwu. Czulam sie upokorzona… Poddalm sie. Co ma być to bedzie. Znacie to uczucie ? Uczucie upokorzenia. Tym razem ja zlozylam pozew i czekalam….znowu na cud? Czy na to co to zycie przyniesie. I ten ziemski cud – mąż wrocil z przeprosiami i walką o nasze małżeństwo. Tym razem szczerą walką. Piękny i wyczekiwany czas. Romatyczne spotkania, wieczory… czulam sie najwazniejsza. Dalam szanse – ale na kazdym kroku bylam przerażona ze ten cud minie. Cud trwal 4 miesiace. I wtedy stal sie jolejny cud. Odciełam całą przeszlość grubą kreską. Powiedzialam, ze go kocham. Po 4 dniach kolejna kolacja i slowa męża – coś jest nie tak, nie wiem co do Ciebie czuje. Czułam jak spadam do piwnicy i nie mogę sie z niej wygrzebac.
W ten sam dzien zlapalam za trzecią nowenne ( jeszcze nie skonczona) Czy coś sie stało? Mąż wykreśla powoli mnie z wspolnych planow. Nie dzowni. Odzywa się tylko wtedy gdy ja napisze i to na sile. Czuje, że mąż chce znowu po raz trzeci mnie zostawić. Ale boi sie, że to chwilowy kryzys, ktory moze załowac.
Moje obserwacje. Wtedy kiedy przestalam sie modlić i oddalam wszystko woli Bożej – mąż wrocil. Teraz gdy odmawiam nowenne i każdą inna modlitwę czuje, że jest coraz gorzej.
Czy to jest sprawdzian mojej proby wiary ? Wytrzymałosci? Skoro Bog dwa razy dał nam szanse, dwa razy na ratunek – teraz znowu mi go zabiera. Mam zlamanie nerwowe. Boje się kazdego kolejnego dnia. Wierze w moc modlitwy.
Odmawiam caly dzień poswięcając modlitwe w imię ratunku małżeństwa:
Nowenna do MB Pompejskiej, MB rozwiazującej węzły, Nieustającej Pomocy, św. Rodziny, św. Rity, św. Moniki, św. Judy, św. Józefa, św. Expedyta, Nowenna do krwi Jezusa, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Modlitwa do krawych łez. Intwncje modlitewne i mszalne.
Nie poddam sie. Ale przychodza gorsze dni. Horrory senne, przykre slowa od męza, oziębłość, brak zainteresowania – jednym słowem „sluchaj mam gdzieś co u Ciebie ”
Czy dam rade ? Tak – ponieważ wierze. Ale nie wiem czy Bog mi daje do zrozumienja : – dziecko poddaj sie – czy wytrwaj i cierp a ja Cie nagrodzę ? Nie znalazlam odpowiedzi jeszcze.
Nie potrafię powiedzieć jeszcze – „bądź wola Twoja” Bo po ludzku sie boje, że Bóg nas rozdzieli. Tak po ludzku sie boje.
Z męzem rok jako małżenstwo – potem dwa lata na probach. Jednym ciągiem.
Łaski – tak, bo dostałam dwa razy szanse na ratunek ale czy tym trzecim razem otrzymam łaskę ? Mozę bede w stanie za jakis czas wam i tym powiedziec.

STRON 

dla "Królowej  Różańca Świętego"

8

  • Proszę poszukać Wspólnoty Sychar oni się modlą o powrót małżonka. W necie niech Pani poszuka.Walcz. I zacznij dziękować za wszystko Panu Bogu. I trzymaj się różańca. Ja 5 lat walczę. Kocham Pompejańska Nowennę. Dziękuj przez łzy. I ufaj. Wytrwałościa ocalicie wasze życie. Pozdrawiam serdecznie Hania.

  • Miko, pomodlę się za Ciebie! Wierzę, że się uda! Pamiętaj, że Jezus obiecał dać nam wszystko o co się modlimy, jeśli jest to zgodne z wolą Bożą – jestem przekonana, że pojednanie małżonków jest z nią zgodne. Nie ustawaj w modlitwie!

  • Jak bym czytałam o sobie z tym że mój nie wrócił ale reszta się zgadza. Brak mi już sił wszystkie modlitwy odmawiam. 18naście nowenn i szczerze wam powiem czasem wątpię w moc tej modlitwy choć wiele innych łask otrzymalam i boję się kolejnej . Niech Pani Pan Bóg błogosławi i wszelkim tu obecnym

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!