Marta: Klasa syna

Prosiłam o pomoc dla syna, w klasie był nielubiany i odrzucony przez grupę, były przypadki przemocy fizycznej, wyzwiska, pokazywanie publiczne że syn jest obrzydliwy, nawet nie wiemy z mężem dlaczego…. Syn nie chciał się bronić, pomimo tego że nawet zachęcaliśmy go do odpowiedzi pyskówek żeby inni się odczepili, syn nie chciał złośliwie odpowiadać, mówił że on przemocy nie chce i jej nie będzie stosował. Byliśmy załamani, samotny, smutny i bez przyczyny.. . Prosiłam żeby klasa go polubiła , żebym dostała wiadomość czy zmieniać szkołę dla niego czy nie , (to zawsze jednak dodatkowy stres zmiana szkoły), i żeby znalazł przyjaciela w klasie , to są 3 prośby,ale stwierdziłam że nie będę się rozdrabniać, to chodzi o dziecko które ma dość szkoły i klasy. Maryja wysłuchała , choć wiadomo , nie wszystko się zmienia od razu. ..Synek poznał kolegę w klasie , który zaczął chodzić od niedawna, zaprzyjaźnili się , siedzą razem , syn odkąd ma kolegę dobrą duszę w klasie nie chce zmieniać klasy i szkoły,chodzi uśmiechnięty , bo jest kolega do zabawy, poczuł się silniejszy i nie bolą go odzywki innych , stąd oni mniej go zaczepiają …Mi ciężar spadł z serca, bo dla matki problemy dzieci to jak własne , a nawet ważniejsze..Chciałabym żeby ta dobra zmiana u syna się utrzymała , bardzo bym chciała..
„Maryjo, bo wiesz, moje dziecko to jest Twoje dziecko, pomóż w tym wszystkim”.

Obejrzyj

nowy numer

"Królowej Różańca Świętego"


Nasze intencje modlitewne:

 

4
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
2 Wątki komentarzy
2 Wątki z odpowiedziami
5 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
4 Autorzy
agataeniaJolaMateusz Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Mateusz
Gość
Mateusz

Marto, myślę, że poza modlitwą warto obserwować sytuację i w razie problemów dać do zrozumienia nauczycielom, aby reagowali. Z własnego doświadczenia wiem, że jedną z przyczyn problemu jest brak reakcji ze strony nauczycieli oraz często stawianie ofiary jako osoby współwinnej zaistniałej sytuacji.

P. S. Dzisiaj zmarł ks. Piotr Pawlukiewicz, jeden z tych księży, którzy swoimi kazaniami sprawili, że wiele osób zaczyna pracować nad sobą, swoimi słabościami (w tym ja). Mam prośbę do każdego kto może, aby odmówił chociaż krótką modlitwę w intencji duszy księdza Piotra (a dla tych, którzy mają więcej czasu gorąco polecam kazania księdza – są dostępne na yt).

Jola
Gość
Jola

Tak potwierdzam, przemoc słowna i fizyczna jest poważnym problemem dzisiaj w pośród młodzieży, dzieci i prowadzi do prawdziwych powikłań psychicznych.

enia
Gość
enia

Tak, ks.Pawlukiewicz był wyjątkowym Kapłanem.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

agata
Gość
agata

ja bym nie zwlekała, tylko przeniosła dziecko… nic nie jest warte cierpienia dziecka. i mówię to jako kiedyś krzywdzone dziecko.