Kilka faktów, które powinien znać KAŻDY czciciel Matki Bożej Pompejańskiej

Jeśli odmawiasz nowennę pompejańską i nie wiesz, kim był. bł. Bartolo Longo, to trochę tak, jakby czytać „Pana Tadeusza” i nie wiedzieć, że autorem jest Adam Mickiewicz! 🙂

Tak, to ważne! Nowenna pompejańska nie wzięła się znikąd. Większość z nas wie tylko tyle, że… pochodzi ona z Pompejów. Niektórzy kojarzą, kim była Fortunatina Agrelli, która była pierwszą osobą, jaka otrzymała łaskę uzdrowienia po 54-dniowej modlitwie tą nowenną. Wciąz jednak mało osób kojarzy postać bł. Bartola Longo.

Oto kilka faktów, które powinien znać KAŻDY czciciel Matki Bożej Pompejańskiej

 • Autorem nowenny pompejańskiej jest bł. Bartolo Longo. Jak do tego doszło?
 • Bartolo Longo napisał 9-dniową nowennę błagalną o otrzymanie szczególnych łask i po jej odmówieniu został uzdrowiony ze śmiertelnej choroby, po czym napisał nowennę dziękczynną.
 • To Bartolo Longo spisał historię uzdrowienia Fortunatiny Agrelli (zob. w jego książce „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” .
 • To Bartolo Longo ufundował obraz Matki Bożej Pompejańskiej i zbudował sanktuarium na Jej cześć w Pompejach (co opisał w pięknej „Historii sanktuarium w Pompejach„).
 • Tylko bł. Bartola Longo (spośród świętych różańcowych) wskazywał Jan Paweł II w „Liście o różańcu” i dał nam go za przykład.

Bł. Bartolo to jeden z nowożytnych świętych, o niezwykłym życiorysie. Oto spirytysta, człowiek walczący z Kościołem, zostaje apostołem różańca i otrzymuje z nieba przedziwną misję miłosierdzia. Misję, która promieniuje na cały świat, a szczególnie na Polskę! To dotyczy każdego, kto modli się nowenną pompejańską!

Dziś urodziny bł. Bartola, autora nowenny pompejańskiej!

Proponuję z tej okazji:

 1. Pomódl się modlitwą o kanonizację bł. Bartola Longo! Oczekujemy cudu potrzebnego do kanonizacji, może Ty go potrzebujesz? – Modlitwę znajdziesz tutaj.
 2. Poznaj bł. Bartola Longo – na naszej stronie www.bartolo-longo.pl znajdziesz mnóstwo moich artykułów o nim.
 3. Osiem lat temu napisałem biografięBartolo Longo. Od kapłana szatana do apostoła różańca„, którą w tych dniach możesz nabyć w obniżonej cenie za 9,90 zł! Jest też druga, obszerna biografia, z dużą promocją.
 4. Możesz obejrzeć film o sanktuarium w Pompejach i bł. Bartolo Longo, jaki jest dostępny na katofliksie (katolickie filmy 0n-line) oraz na DVD. Jest też włoski film fabularny w polskiej wersji językowej.

Bartolo Longo napisał wiele wspaniałych książek i modlitewników. Dlatego w tym tygodniu znajdziesz na naszej stronie wiele promocji na jego dzieła. Zapraszamy do obserwowania naszych stron, w tym strony bł. Bartola na Facebooku 🙂 Będę Cię o tych niespodziankach informować na bieżąco

Marek Woś

PROMOCJE!

Dzień 1.:

 1. Bartolo Longo. Od kapłana szatana do apostoła różańca” możesz nabyć w obniżonej cenie za 9,90 zł!
 2. „Miłosierdzie, które zmienia historię. Taniej o 20 zł!

Dzień 2.:

Dzień 3.:

 

Bartolo Longo. Od kapłana szatana do Apostoła Różańca

W magazynie SKU:978-83-63110-06-2
Cena promocyjna 19,50 zł Cena 24,90 zł

 

Bartolo Longo. Miłosierdzie, które zmienia historię (oprawa miękka)

W magazynie SKU:978-83-63110-83-3
44,90 zł
0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x