Agnieszka: Czy komus nowenna nie pomogła?

Modle sie w dwoch intencjach. Dwoma nowennami. Nie wiem czy zostane wysluchana bo w jednej sprawie lekarze raczej nie daja szans. Zdrowie Taty sie pogarsza. Modle sie caly czas ,ale w myslach juz widzę jego pogrzeb. Czy mimo modlitwy nowenna nie zostala wysluchana?

Módl się z nami w Radiu Różaniec!

- codziennie o 20.30 modlimy się na żywo

w naszych intencjach

 • Agniesiu.. Nowenna to nie jest czarodziejska różdżka:) na szczęście! Nawet jeśli , po ludzku, nie zostanie wysłuchana, to i tak ZAWSZE pomaga. Bóg wie lepiej, zaufaj! A modlitwa zawsze koi, nawet taka nieporadna.

 • Uważam, że nowenna zawsze pomaga i człowiek otrzymuje wiele łask, które niestety nie zawsze kojarzą się z odprawieniem nowenny, bo intencja była zupełnie inna. Bóg rozdaje łaski przez ręce Maryi według swego planu. Niewłaściwe jest ułożenie sobie własnego scenariusza i oczekiwanie, że ma być tak a nie inaczej. Rozumiem że modlitwa o powrót do zdrowia nie jest błahą intencją i trudno ją inaczej sformułować. Jednak Bóg jest Panem życia i śmierci. Trzeba też pamiętać że życie na ziemi nie jest naszym celem. Zawsze jednak trzeba mieć nadzieję, że jeśli usilnie prosimy, to Bóg okaże miłosierdzie tzn. da zdrowie czy chociażby o kilka lat przedłuży życie.Bądz dobrej myśli i ufaj

 • Pytanie dość prowokujące,bo zależy o jaką „pomoc” chodzi. Jeśli pomoc= wysłuchanie intencji dokładnie tak jak sformułowałeś, to jestem absolutnie pewna, że jest tu mnóstwo osób niewysłuchanych, rozgoryczonych i strzelających focha w stronę niebios. Jeśli jednak za pomoc przyjmujesz inne łaski (czasem nieoczekiwane) to myślę,że już jest spore grono takich osób.

 • Proszę się modlić ,nawet jeżeli nie ma nadziei .My modliliśmy się pod salą gdzie umierał na sepsę , zapalenie opon mózgowych i meningokoki niespełna 19 letni chłopak nie ustawaliśmy nawet kiedy lekarze mówili ze nie ma szans .Dziś jest z nami a po chorobie nie ma śladu lekarz stwierdził ze to cud . Nowenna dawała siłę tam pod salą ,wielką siłę . Nawet gdy wolą Boga będzie śmierć Taty dla Was będzie nowenna ulgą w smutku .

 • Modliłam się tak bardzo za zdrowie mojej Mamuni i niestety 9 dni od zakończenia NP zmarła…To się stało tak szybko, leczyła się na inną chorobę, z której została wyleczona, a 2 dni przed śmiercią po badaniach okazało się, że ma zaawansowany nowotwór. Chcę to zrozumieć, ale nie potrafię…Nie umiem zrozumieć dlaczego tak się stało?Jest w tym drugie dno i sens, których ja nie widzę?Pewnie tak…Nie ustawiaj w modlitwie, wierz, że zostaniesz wysłuchana…

 • Owszem Agnieszko.
  Nowenny (i inne modlitwy) pomagają nam tylko przejść przez ciężkie sytuacje w życiu.
  Jeśli modlitwa Ci pomaga, to módl się, ale z założeniem, ze pogodzisz się ze wszystkim, co „Bóg” ześle.
  To pomoże Ci przetrwać najgorsze, a jeśli jakimś „cudem” coś się poprawi, to będziesz miała komu dziękować i do kogo się zwracać w przyszłości.
  Wiara ponoć czyni cuda.
  A tak naprawdę, to „Bóg” judeo-chrześcijański nie istnieje. Jak zaczniesz czytac Biblię od deski do deski, to sama zobaczysz, ze to wszystko nie trzyma się kupy i jest pełne sprzeczności.
  A utrzymuje się tyle lat tylko dlatego, ze mało kto czyta Biblię i wszyscy chcą w „coś” wierzyć , żeby nadać sens swojej marnej egzystencji i nie załamać się w obliczu niepowodzeń, karmiąca się tzw. „nadzieja”.

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!