Zapomniane obietnice Matki Bożej Bolesnej…

Poznaj koronkę do 7 Boleści i obietnice Maryi. Koronka do Siedmiu Boleści Maryi otrzymała specjalne odpusty nadane przez papieży: Benedykta XII, Klemensa XII i Klemensa XIII.

Matka Boża do św. Brygidy:”Spoglądam na ludzi żyjących na ziemi i szukam między nimi tych, którzy by rozmyślali nad Moimi boleściami, lecz niestety mało takich znajduję. Zapominają o Mnie. A ponieważ mało ludzi pamięta o Moich boleściach,które cierpiałam dla nich,to przynajmniej ty nie zapominaj, córko Moja i naśladuj Moją cierpliwość w dolegliwościach”.

W XVIII wieku wielki czciciel Maryi, św. Alfons Maria Liguori, przypomniał o koronce w swoim dziele O łaskach Matki Najświętszej. Święta Elżbieta z Hesji, niemiecka zakonnica i mistyczka, miała wizję, w której Jezus objawił następujące obietnice odnośnie nabożeństwa do boleści Matki Bożej:

  1. Kto będzie wzywał Matkę Bożą przez Jej cierpienia, ten przed śmiercią zasłuży na to, że odprawi prawdziwą pokutę za wszystkie swoje grzechy. 2. Będę strzegł tych czcicieli w utrapieniach, które nawiedzać ich będą, a zwłaszcza w chwili ich śmierci. 3. Wyryję w nich pamięć o mojej męce, a w niebie dam im za to nagrodę. 4. Czcicieli takich umieszczę w rękach mojej Matki, Maryi, żeby Ona nimi dysponowała według swej woli i żeby im wyprosiła wszystkie łaski, których pragnie dla nich.

Jezus powiedział do włoskiej mistyczki bł. Weroniki Nagroni z Bianasco: „Drogimi są dla Mnie łzy wylane w rozmyślaniu nad Męką Moją. Lecz łzy wylane nad boleściami Matki Mojej jeszcze bardziej Mnie poruszają. Tak bardzo kocham Moją Matkę”

Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej składa się z siedmiu tajemnic w których rozważamy najboleśniejsze momenty z życia Maryi. Rozważając te tajemnice w szczególny sposób czcimy Matkę Bożą i upraszamy dla siebie i bliźnich potrzebne łaski w życiu, a zwłaszcza w godzinę śmierci. ZOBACZ TU ⬇️

Koronka z modlitwą do siedmiu boleści Matki Bożej - NOWY WZÓR

W magazynie SKU:koronka-do-7-bolesci-Matki-Bozej-NOWY-WZOR
13,00 zł

Koronka z modlitwą do siedmiu boleści Matki Bożej (drewniana)

W magazynie SKU:koronka-do-7-blesci-MB
14,00 zł
0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Elzbieta
Elzbieta
27.07.19 08:45

Witam Serdecznie , czy ktoś kiedyś się modlił do Matki Bożej Bolesnej

enia
enia
27.07.19 09:04
Reply to  Elzbieta

Elzbieta jest Nowenna do Opatrznosci Bozej, poczytaj o tej modlitwie, to jest taka wyjatkowa modlitwa.

enia
enia
27.07.19 09:01

Dziś o 12-ej jest Msza św o uzdrowienie z o.Łukaszem,można sie łaczyć

Gabriela
Wytrwały
Gabriela (@gf)
17.11.19 21:54

Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej to modlitwa godna polecenia także w listopadzie, ofiarując za dusze w czyśćcu cierpiące. Szczególnie polecana do odprawiania przez okrągły rok we wtorki i piątki. Kocham tę modlitwę!

Gabriela
Wytrwały
Gabriela (@gf)
18.11.19 22:39

Wielka szkoda, że ta modlitwa na różańcu sładającego się z 7 boleści, którą rozważa się 7×7 paciorków – jest chyba rzeczywiście już zapomniana czy niepopularna. Dlaczego wyparły ją inne koronki, których pochodzenia wielu nie zna? Do tego różańca jest także dołączonych kilka obietnic, zatwierdzonych przez Kościół – a to jest ważne. Mozna rozważać boleści Maryi: 1. Prorocze słowa Symeona, 2. Ucieczkę do Egiptu, 3. Szukanie 12-letniego Jezusa, 4. Spotkanie Matki z Synem na drodze krzyżowej, 5. Wytrwałość pod krzyżem przy konajacym Synu, 6.Złożenie martwego Ciała Jezusa w ramionach Matki, 7. Obecność Matki przy złożeniu w grobie. Naprawdę warto zapoznać się… Czytaj więcej »

5
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x