„Praktykujcie piętnaście sobót, a otrzymacie wielkie łaski.”

Marianna de Fusco, żona bł. Bartola Longo i wraz z nim założycielka świątyni Królowej różańca Świętego w Pompejach, po żarliwej modlitwie przeżyła widzenie Matki Bożej Pompejańskiej i usłyszała następujące słowa:

„Praktykujcie piętnaście sobót, a otrzymacie wielkie łaski.”

Czyż te słowa nie są skierowane także do nas? – Owszem, bo wszędzie tam, gdzie praktykuje się to nabożeństwo, wierni otrzymują łaski duchowe i materialne. Maryja wzywana w nabożeństwie jako Królowa Różańca z Pompejów czyni wielkie cuda!

Być może potrzebujesz szczególnej łaski? Może znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej? Nabożeństwoto, wzbogacone o tajemnice światła, wzbudzi w Tobie nadzieję, że nasza Niebiańska Orędowniczka także do Ciebie przyjdzie z pomocą, obdarzając potrzebnymi łaskami!

Oddaj się w Jej opiekę przez odprawienie nabożeństwa! Nabożeństwo znajdziesz pod tym linkiem: 

http://www.rosemaria.pl/nabozenstwo-dwudziestu-sobot

Zachęcamy Was i zapraszamy do odprawienia nabożeństwa!

Książka: Nabożeństwo dwudziestu sobót - Bartolo Longo

Nabożeństwo dwudziestu sobót Bartolo Longo

Marianna de Fusco, żona bł. Bartola Longo, autora tej książki i wraz z nim założycielka świątyni Królowej Różańca Świętego w Pompejach, po żarliwej modlitwie przeżyła widzenie Matki Bożej Pompejańskiej i usłyszała następujące słowa: „Praktykujcie piętnaście sobót, a otrzymacie wielkie łaski.” To nabożeństwo - można powiedzieć – "zbudowało" sanktuarium w Pompejach. Dzięki setkom tysięcy kopii i wielu tłumaczeniom, książka dotarła w najdalsze zakątki świata. Jan Paweł II w "Liście o różańcu" podkreślał jej wartość pisząc, że Bartolo Longo przez to dzieło "pogłębił ducha medytacyjnego i kontemplacyjnego różańca".

Zobacz

 • Nie rozumiem, Matka Boża powiedziała „Praktykujcie piętnaście sobót, a otrzymacie wielkie łaski.”, a książka nosi tytuł „Nabożeństwo dwudziestu sobót”. To w końcu ile tych sobót powinno być? Proszę o odpowiedź jeśli ktoś ją zna. Będę wdzięczna. Pozdrawiam.

  • Nie ważne ile ale ważne by były z serca. Pan Jezus uzdrawiał wszystkich którzy do Niego przychodzili. Często pytał wierzysz że mogę cię uzdrowić? I odpowiadał niech ci się stanie według twojej wiary. Warunkiem niezbędnym i koniecznym uzdrowienia jest wiara. Za nią powinna pójść zmiana życia tzn zgodnie z Dekalogiem. Uwielbianie Boga, dziękowanie mu za wszystko tzn słońce, wiatr, zdrowie, ludzi których spotykam, serdeczność dla ludzi otwiera Serce Boga na dawanie Łask większych niż by się poprosiło. Czy warto prosić? Jak kto chce, ale Bóg zna twoje potrzeby. Uwielbianie Go dziękowanie Mu automatycznie powoduje że Bóg udziela Łask. Kochajmy wszystkich nawet naszych wrogów a sprawimy że się nawrócą. Dużej modlitwy wymagają wrogowie Kościoła Świętego: Tusk, Biedroń, Palikot, Jażdżewski, Schetyna, Urban, Sorosz, Siekielscy, Michnik i inni. Błogosławię Wszystkich

  • Ja odmawiam nabożeństwo 20 sobót miesiąca. Przynajmniej ze strony Rosemaria mam co tydzień link do kolejnego rozważania.

  • Odpowiedz jest prosta. Doszly jeszcze Tajemnice Swiatla, zatem juz 20 a nie 15 sobot – kazda na uczczenie jednej Tajemnicy Rozanca.

 • To cudowne i obfitujące w łaski nabożeństwo. Jest o tyle doskonałe, bo dodatkowym warunkiem jest uczestnictwo w sobotnich Mszach św. i przyjęcie Komunii św. Szczególnie polecane dla tych, którym trudno odprawić 3 lub 4 części różańca przez kolejne 54 dni. Tu wystarczy rozważyć tylko jedną tajemnicę oraz dodatkowe modlitwy przed i po Mszy sw.
  Godne polecenia.

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!