Anonim: Trudności w komunikacji

Moja córeczka ma problem w porozumiewaniu się z osobami doroslymi, zauważono to w przedszkolu kiedy miała 4 latka. W domu zachowywała się normalnie, z nami rozmawiała, ale gdy pojawiał się ktoś obcy dziecko się blokowało i nie potrafiła wymusić z siebie ani słowa. Problem trwa juz dość długo. Gdy dowiedzialam sie o Nowennie i zaczęłam ją odmawiać w maju gdy córka chodziła do zerówki. Już na wakacjach było widać jak dziecko się przełamuje i zaczyna robić postępy. Gdy poszła do pierwszej klasy, po miesiącu dziecko czytało głośno przy całej klasie, zgłaszało się i z panią normalnie rozmawiało, po półroczu mówiła już do wszystkich nauczycieli z którymi miała zajęcia, niestety pod koniec roku szkolnego nie wiadomo z jakiego powodu dziecko z powrotem stało się wycofane. Nie tracę nadziei że dziecko pokona swoje trudności i zacznie znów komunikować się z osobami dorosłymi.

Zamów prenumeratę

i otrzymaj bezpłatnie

modlitewnik pompejański!

3
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
4 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
3 Autorzy
AsiaeniaJus Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Jus
Gość
Jus

Zacznij rozmawiać z Aniołem Stróżem Twojej córeczki, mówił o tym ks Chmielewski. Modl się też do Ducha sw. By jej pomógł, by przyszedł do jej serduszka i umysłu.

enia
Gość
enia

Anonim odpraw Krucjatę Eucharystyczną za Córkę

Asia
Gość
Asia

Jako małe dziecko również nie odzywałam się do dorosłych. Dopiero po latach uświadomiłam sobie, że spowodowane to było sytuacją w domu, która powodowała u mnie wewnętrzny strach ( awantury rodziców, pijaństwo, bicie matki przez ojca na oczach moich i rodzeństwa). Nie odzywałam się nawet do babci, cioć itd. Może córka jest „skrzywdzona emocjonalnie”, np. inne dzieci są faworyzowane, a ona pomijana, boi się jakiś osób lub sytuacji. Mam nadzieję, że sytuacja nie jest tak przykra, jak była u mnie w domu… Maryja wyprosi każdą łaskę smile Wszystkiego dobrego życzę!