Ania: Modlitwa o powołanie zawodowe

Modliłam się o odnalezienie swojego powołania zawodowego, ponieważ moja wymarzona praca w zawodzie dietetyka przyniosła po latach rozczarowanie i chwilową zmianę wykonywanego zawodu, natomiast w drugiej już po pół roku zaczęłam odczuwać pierwsze symptomy wypalenia zawodowego.
Pracuję od 10 lat, kiedy zaczęłam studia dzienne i „samoutrzymanie” w wielkim mieście, więc przeżyłam zarówno pracę w fast foodach, słuchawkę, pracę fizyczną na sklepach i magazynach czy wreszcie intelektualną zgodną z profilem ukończonych studiów. Jestem pracowita, samodzielna finansowo i życiowo, lubię pracować, ale mam poczucie, że w moim życiu zawodowym nie dzieje się dobrze i postanowiłam poszukać odpowiedzi u Góry. W obecnej pracy zleceniowej mam od kilku tygodni coraz mniej pracy mimo dużego zaangażowania, stąd podjęłam decyzję o szukaniu stałej pracy i kontynuacji dotychczasowej tak długo, jak długo będzie to możliwe.
Wierzę, że dalsza modlitwa pomoże mi się odnaleźć, bo mam poczucie, że im jestem starsza, tym bardziej czuję się zagubiona na rynku pracy i niepewna tego, kim chcę być zawodowo. Myślę, że w kwestiach odnalezienia siebie na rynku pracy jeszcze wiele pokory, pracy nad moim temperamentem i modlitw przede mną. Wiem jedno – czuję wsparcie i pomoc w najbardziej podniosłych chwilach mojego życia, czyli przygotowaniach do ślubu. Jestem wdzięczna za to przedślubne niebiańskie wsparcie i się nie poddaję.
Mimo że często zmieniam zdanie, w głębi duszy coraz częściej słyszę podszepty o powrocie do wyuczonego zawodu, więc może już dostałam swoją odpowiedź?
Zatrzymajcie się czasem i posłuchajcie własnego serca, bo może i na Wasze pytania Maryja już zaczęła odpowiadać, tylko jeszcze tego nie słyszycie, albo tak jak ja – nie zawsze chcecie je usłyszeć 🙂
Szczęść Boże Wam wszystkim i pięknego dnia !

  • Bardzo lubię czytać takie świadectwa – to prawda, chyba każdy z nas chciałby czuć się spełniony, doceniony w życiu zawodowym, żeby jego praca była spójna z dotychczasowym kształceniem, doświadczeniem, obranym kierunkiem rozwoju, itd. Z mojego, wieloletniego doświadczenia wiem, że Pan Bóg rzeczywiście bardzo w takich sprawach pomaga, bardziej niż ktokolwiek inny i wierzę, że tak będzie też tym razem. Ważny krok już za Tobą, Aniu – modlitwa. Słuchaj, a Pan Tobą na pewno pokieruje. Powodzenia!

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!