Mateusz: Coś się zmieniło…

Witam serdecznie wszystkich, którzy zawierzyli swoje życie Naszej kochanej Matce poprzez odmawianie Nowenny Pompejańskiej.
W tym roku skończę 30 lat a jednak wydaje mi się ,że moje życie dopiero sie zaczyna.Przez 15lat żyłem w wielkim kłamstwie…najpierw były co sobotnie imprezy alkohol,później wekendowe picie a w ubiegłym roku po tym jak zakończylem prace w handlu cały miesiac picia:( Jak to zawsze bywa były tez próby narkotyków nieczystości perwersje wszystko co najgorsze 15 lat takiego życia. Pewnej nocy kiedy jak zawsze ” leczyłem” sie 4 piwem cos we mnie pękło i zacząłem słyszeć w sobie jakiś dziwny głos…”już po Tobie jesteś uzależniony od picia nie masz pracy, nie masz żony,dzieci mieszkasz w domu rodzinnym.Lepiej idź na strych i odbierz sobie życie „. Nie wiem jak opisać to późniejsze uczucia…masakra!!!Jednak ta historia nie konczy sie tragicznie;)Poprosilem Boga o pomoc w sposob który nie potrafie opisać i usłyszałem inny głos… „100 dni trzeźwości na 100 rocznice odzyskania niepodległości” pomyślałem jak ja ma to niby zrobić skoro nie jestem w stanie wytrzymać dnia bez alkoholu?!Usłyszałem „Ty tylko podejmij to wyzwanie!” i troche tak nie dowiezajac powiedzialem dobrze tak zrobie!
Wytrzymalem te 100 dni bez jakichś większych problemów. Ale pozniej upadlem 5 razy.Piąty raz byl w sylwestra którego swietowalem dwa dni. A obiecalem że 1stycznia w święto Matki Bożej pojde do kościoła a nie bylem w stanie.I tu zaczyna się właściwa historia Nowenny.2stycznia po przebudzeniu bałem sie kaca i wyrzutów sumienia takich wiecie nie do zniesienia ale było jakoś innaczej spokojnie.Wystraszony zadałem sobie pytanie co sie dzieje???A po chwili usłyszałem piekny głos „Nowenna Pompejańska”.Poczytałem o niej troche i rozpocząłem modlitwe choć bardzo sie bałem a i zły dał o sobie znać.Ale udało sie odmowiłem całą.Nie pije od 2 stycznia alkoholu nie biore narkotykow i uwalniam sie od nieczystości.A modlilem sie o opieke nademną Matki Bożej.Teraz kończę drugą za księży z mojej parafii choc troche gorzej mi idzie.Jednak najważniejsza łaska którą otrzymałem to otwarcie oczu na sakrament spowiedzi…od początku zaklamywalem spowiedzi ktore byly swietokradzkie a takze przyjmowałem swietokradzko Komunie Świętą. Dzis zaczalem walke z własnymi grzechami…odbyłem pierwszą spowiedź ale po tylu latach zakłamania nie wszystko bylem w stanie sobie przypomnieć i wypowiedzieć.Bedę się modlić do Matki Bożej o pomoc w tej intencji i napewno się udaWybaczcie za to męczące świadectwo ale ciężko jest to opisać.Oczywiscie łask otrzymałem więcej niz chciałem i Wam opisałem.Dla wszystkich,którzy zastanawiają się czy warto ją odmawiać powiem szczerze TA MODLITWA CZYNI CUDA!!!Wszystkiego dobrego!Zostańcie z Bogiem!

  • Tak, ta modlitwa czyni cuda. Jesteś tego przykładem. Od życia w mroku, w bezsensie przeszedłeś do życia w światłości, w nadziei. Ale wiesz co? Sam tego dokonałeś. To Twoja wolna wola. Maryja Cię tylko wspierała. Życzę wytrwania w trzeźwości i bliskości Boga

  • Mateuszu! Podjales decyzje najlepsza z mozliwych, ze poszedles za delikatnym glosem Boga. On nie zmusza, On proponuje, a decydujesz Ty. Niech Jezus i Matka Najswietsza juz zawsze beda z Toba. Szczesc Boze.

  • Wspaniale świadectwo wiary! Wydawałoby się, że młodzieży nic nie ruszy. Nie wiem jak wzruszyć dorosłych do zmiany drogi, u mnie słabo to jeszcze wychodzi, ale dziękuję za słowo wsparcia. Szczęść Boże!

  • Jezus daje prawdziwe życie i wolność. W przygotowaniu do spowiedzi generalnej bardzo pomogły mi modlitwy do Ducha SW, sw. o Pio, do Anioła Stróża i Michała Archanioła.

  • Mateuszu, znajdź sobie grupę AA. Wejdź na program 12 kroków, pod okiem mądrego przewodnika. I trwaj we Wspólnocie. To co Piszesz to uwolnienie od obsesji picia. Dostałeś Łaskę ogromną… Ale weź moje słowa do serca i idź do AA. Wiem co mówię. Byłem alkoholikiem, jestem trzeźwy od 4 lat. Powodzenia

  • Wow Mateusz gratuluję. Pamiętaj: lepiej późno, niż wcale. Jesteś niesamowitym przykładem, że można się odbić z dna i stać się lepszym człowiekiem. Nie każdy ma taką odwagę jak Ty. Inni brną w błocie całe życie. Jesteś super człowiekiem. Brawo. Trwaj przy Bogu z Maryją. Pozdrawiam

  • Mateusz cieszę się że natrafiłam na twoje świadectwo .Ja jestem w trakcie odmawiania nowenny w intencji mojego męża który nałogowo pije pomimo że rani mnie bardzo swoim postępowaniem które niszczy naszą rodzinę pełna wiary odmawiam nowennę i wierze że mateńka ześle na mnie łaskę i mąż przestanie pić ona pomaga co dzień a szatan atakuje im bliżej końca nowenny tym jest gorzej mój mąż pije od miesiąca bez ustanku zawalił pracę i jest nie do zniesienia już by się wydawało ze trzeźwieje i znowu to samo jestem przerażona ale pełna wiary że będzie dobrze .Bardzo go kocham mamy dwóch wspaniałych synów . A jeśli chodzi o Ciebie cieszę się że uwolniłes się od nałogów.Łączę się z Tobą w modlitwie .Bóg zapłać za twoje świadectwo niech mateńka ma Cię w swojej opiece.

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!