Zaczynamy nabożeństwo pierwszych sobót przed świętem Królowej Różańca Świętego!

Kochani, od najbliższej soboty na nowenny.pl zaczynamy nabożeństwo pierwszych sobót wg bł. Bartola Longo. To nabożeństwo, które przygotuje nas na październikowe święto Królowej Różańca Świętego, zostało oparte o książkę „Nabożeństwo dwudziestu sobót„, najpopularniejszej książki wydanej przez sanktuarium w Pompejach. Książka ta napisana właśnie przez bł. Bartola, została wydana w setkach tysięcy egzemplarzy i zalicza się do podstawowych nabożeństw, które kształtują pobożność w duchu pompejańskim.

O tej książce wspominał Jan Paweł II w Liście o różańcu pisząc:

Przez całe swoje dzieło, a zwłaszcza przez « Piętnaście Sobót », bł. Bartłomiej Longo rozwinął chrystologicznego i kontemplacyjnego ducha różańca, znajdując mocną zachętę i oparcie u Leona XIII, « Papieża różańca ».

Gwoli ścisłości, książka ta nosiła pierwotnie tytuł  „Piętnaście sobót”, a po uzupełnieniu o tajemnice światła (wg pism bł. Bartola Longo) nosi tytuł „Nabożeństwo dwudziestu sobót„.

Jak dołączyć do nabożeństwa dwudziestu sobót różańca?

  1. Na nowenny.pl/nabozenstwo-pierwszych-sobot-rozanca zapisz się na cotygodniowe powiadomienia – otrzymasz rozważania wprost na swój e-mail (lbu skorzystaj z formularza poniżej)
  2. albo zamów książkę na www.rosemaria.pl/nabozenstwo-dwudziestu-sobot

Nie przegapmy tej możliwości przygotowania się do pompejańskiego święta Królowej Różańca!

Marek Woś

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x