Monika: O dar wybaczania

Nowennę pompejańską odmawiam aktualnie po raz drugi. Pierwszy raz odmawiałam Nowennę w okresie sierpień-październik. W tym czasie próbowałam pozostawać w stanie łaski uświęcającej i całkowitej abstynencji od alkoholu, aby być świadoma próśb i abym była godna prosić. Nowennę odmawiałam aby mój mąż otrzymał dar przebaczania . Potrafi nienawidzić bardzo i nakręca się w tym snując coraz to gorsze scenariusze zemsty- cierpi przy tym cała nasza rodzina. Nie do końca ta prośba jeszcze została wysłuchana -ale mąż mniej mówi już o tym człowieku i nie ma już w sobie takiej zadry, którą miał dotychczas. Dodatkowo otrzymałam wiele innych wielkich łask . Mąż od tamtej pory jest łagodniejszy, nie taki nerwowy, zdecydowanie mniej pije, przede wszystkim nie upija się nigdy od tamtej pory się nie upił (tym samym nie zrobił żadnej awantury) Dodatkowo dostałam po 10 latach pracy umowę na czas nieokreślony. Te prośby nosiłam w sercu od dawna i dostąpiłam ich spełnienia. W czasie odmawiania Nowenny mój mąż na początku ( cz. błagalna) był bardziej nerwowy niż kiedykolwiek. Nawet próbował obraz Matki Boskiej ze ściany zdejmować kiedy się upił . Po kilku dniach, w czasie odmawiania już cz. dziękczynnej – otrzymał od innych ludzi : najpierw różaniec Matki Boskiej z Fatimy ( od matki księdza) w następnych dniach krzyżyk i figurkę Matki Boskiej (nigdy wcześniej takich prezentów od nikogo nie otrzymał) . Teraz jest zawsze uśmiechnięty, pomaga mi w obowiązkach abym miała czas na modlitwę, nigdy mi nie przerywa, nie przeszkadza. On nie wie za kogo się modliłam i jaką intencję miałam. Niedawno sam zaproponował aby modlić się za Niego. Teraz modlę się o chrześniaka -o uwolnienie od zniewoleń i wszelkiego działania nieczystych duchów i gnębienia duchowego. Jestem na samym początku ale wierze w moc działania Nowenny i Maryi, św. Moniki i wszystkich świętych Patronów, którzy towarzyszą mi i pomagają podczas odmawiania Nowenny. Nie poddawajcie się… Kiedy wydaje się że jest jeszcze gorzej, to znaczy że jest bardzo dobrze, że Pan Bóg działa… i walczy… Czasem Nam się nie chce, czasem te modlitwy takie chaotyczne, ale Maryja pomaga zawsze tak jak obiecała. Chwała Panu! Nie ustawajcie w modlitwie. Jeśli moje świadectwo zachęci chociaż jedno serce spragnione do odmawiania modlitwy pompejańskiej to będzie to wielki dar . Królowo różańca św. módl się za nami …

 • Monika jesteś za odważna, zmień intencję za chrzesniaka , o łaski i błogosławieństwo dla niego

   • Bo to bardzo trudna intencja , zachęcam też do intencji o Boże błogosławieństwo czy o wypełnienie Bożych planów wobec danej osoby, nie mamy często doświadczenia w modlitwie o uwolnienie w tej intencji powinien modlić się kapłan warto zamowić Msze św, w intencji uwolnienia a nowenne odmawiać o czystość serca.

    • Mysle, ze Maryja juz pokieruje ta modlitwa tak jak trzeba. Ona sama przeciez starla glowe weza.

     • Ja się modliłam o uwolnienie od wszelkiego złego pewnej osoby będącej dość daleko od Boga. Było naprawdę ciężko (dręczenia w nocy, koszmary, bezpośrednie ataki itp) ale modlitwa przyniosła owoce. Ta osoba zaczęła przeglądać na oczy. Jeszcze się nie nawróciła ale ta osoba zaczyna widzieć wszystko w innym świetle. Trwało to rok. Mimo, że kontakt z tą osobą był dość ograniczony czułam że z niego „schodzi”. Ale owszem uważam, że w takiej intencji powinny się modlić osoby mocno wierzące, nawrócone i po etapie oczyszczenia.

    • Msza odprawiana była w POMPEJACH. To już 3 nowenna w intencji tej osoby . Było już o dary ducha św. O powrót na drogę wiary . On Jest młody i ma prawo błądzić. Tylko ze te bledy za duze i za mocne … Nie oczekuje od Matenki dosłownie interpretacji slow z modlitwy sw. Patryka. Już Ona wie najlepiej jak pomóc i jaka droga dla Niego najlepsza. Matka Boża nigdy nie zostawi nikogo w potrzebie. Bądź wolą Twoja… I niech mi się stanie wg. TWEGO słowa.

   • Polecam wszystkim Siódma pieczęć na yt, co mówi na ten temat o.Pelanowski. Jakie jest niebezpieczeństwo dla nas modląc sie za osoby gdzie jest duze zło. Odradza.
    Na jednym ze spotkań o.Daniel tez ostrzegał, nie modlic się za takie osoby, gdyż kłopoty sobie narobicie, ze poprosić ks.egzorcysty.
    Jak mena radzi najlepsze chyba wyjście to zamówić Msze św za taką osobę,Msze wieczyste

  • To przecież z modlitwy sw. PATRYKA. PANCERZ. A modlitwy o wstawiennictwo św. Archaniola? Też są o uwolnienie. Ja nie odprswiam egzorcyzmu . On nie jest opętany tylko zniewolony przez alkohol narkotyki i zle wybory.

  • Intencja z modlitwy Pancerz św. Patryka… to nie jest egzorcyzm, bo On opętany nie jest- tylko o uwolnienie od różnych złych wyborów, i uzależnień, złego towarzystwa …Matka Boża wie co najlepsze jest tej osobie. To nie jest żądanie ale „Bądź wola Twoja ” . Msza była w Pompejach … ( i tak się złożyło, że było to św. Zwiastowanie.. Więc ” Niech mi się stanie wg. Twego słowa… 🙂 „

 • Mam prośbę do Eni aby przestała stawiać się w roli mędrca (a robi to b.często na tym forum) i wyrażać swoje zdanie na każdy temat.

  • enia dzieli się swoim doświadczeniem,nie chcesz z tego korzystać nie czytaj ,ale ja sobie cenie jej wpisy i bardzo chętnie czytam . Jedne rady stosuje inne nie mam wybór .
   Uważam za bardzo nie na miejscu zabraniać komuś pisać . Bo kim Ty jesteś ,aby tak wyrokować .? Kilka razy już spotkałam się tu z tym że jedni drugim zabraniają pisania ,bardzo to niedojrzałe i dziecinne.

  • Cóż, to nowy nick Marta? Słabeuszu- kobieto zło Toba miota na wszystkie strony, a zwłaszcza teraz przed Wielkanocą.
   Szkoda tracić czasu dla osoby zniewolonej, to tylko ks.egzorcysta moze Ci pomóc, tak jak Ci odpisał.Potrzebujesz egzorcyzmów!
   Bez odbioru!

   • Eniu jestem przerazona twoim wpisem ,niech Bog obdarzy cie pokora i spokojem i przestan obrazac i wysylac wszystkich na egzorcyzmy widocznie tobie sa ci potrzebne kazda krytyke nawet najmniejsza konczysz obrazaniem i widzisz diabla w nich zal mi ciebie kazda uwage trzeba przemyslec widze potym wpisie ze toba miota i tak dlugo czekalas z wyzwiskami Z JEDNEJ STRONY ROZANIEC A Z DRUGIEJ KAGANIEC MARTO OSTRZEGALAM CIE PRZED LINCZEM TO STANDART OD TEJ OSOBY I OSOB CZYTAJ ALETEI TU ZAWSZE SA OSOBY KTORE SA BEZKARNE I MAJA CZESTO POPARCIE A PRZECIWNIKOW NIEWPUSZCZA SIE DO DYSKUSJI PS CELOWO PISZE RESZTE Z WIELKIEJ LITERY

   • MARTO A NIEMOWILAM TO DOPIERO POCZATEK LINCZU OLEJ I NIIEODPISUJ POKORA NIEBIOSY PRZEBIJA A ENIA MODLACA ZAWSZE MIALA PROBLEMY I KRYTYKANTOW ZAWSZE UZNAWALA ZA NOSZACYCH DIABLA TO NAPEWNO DOBRA osobaTYLKO ZA DUZO NASLUCHALA SIE O EGZORCYSTACH I DIABLACH I MA SE PROBLEM ALE WIDZI GO W INNYCH

 • Też bym chciała otrzymać dar wybaczenia, ktoś bardzo mnie zranił. Na początku tego roku mnie przeprosił i była szansa na pojednanie. A skończyło się na moim wypominaniu tej krzywdy choć było wiele przyjemnych chwil. Teraz już ten człowiek nie chce ze mną rozmawiać. A ja mam wrażenie, że zdeptałam łaskę od Pana.

     • Dziękuję, bardzo też proszę o modlitwę w tej intencji. Jest to dla mnie bardzo trudna sytuacja.

      • Beatko ja tez cierpialam z powodu tesciowej z powodu jej nienawisci domnie i dzieci i stalo sie cos co bylo niedorozwiazania w sposob ludzki ,odwaz sie i powiedz tej osobie ze wybaczasz jej i prosisz ja o wybaczenie i odmow ta nowenne ,ostatnio zostalam tu obrazona a ja kilka dni po pojednaniu opisalam ze juz 1 dnia stal sie cud inni zrobili sobie zgryzote z tego.na tym forum ich problem czy oddadza to Maryi ,jesli z serca czegos pragniesz i chcesz pojednania suplly beda rozwiazane wiesz to jest 2 cud dzieki tej nowennie ona rozwiazala mi przegrana sprawe finansowa i nagle sytuacja 360st. sie odmienila zrob jak ci radze z swojego doswiadczenia ci radze a wybor nalezy do ciebie

      • Tak szczerze to juz od dluzszego czasu „chodzi za mna” ta nowenna. Nawet zaczelam ale po pierwszym dniu przestalam. Pisalam juz tej osobie ze jej wybaczam i zeby mi przebaczyla zeby zaczac od nowa ale nie otrzymalam odpowiedzi. Jest zamknieta. Odmowie te nowenne, moze dam jeszcze na msze i troche czasu tez tej osobie ale myślę ze o tym jak do mnie przyszla z przerosinami a ja dalwj wypominalam zadry juz raczej jestem na straconej pozycji

      • Beata do przebaczenia należy dołaczyć błogosławieństwo,jak uczy o.Witko.
       Wcześniej tu na forum tak o tym błogosławieństwie pisał Janek,dawno go chyba nie było

      • Beato, myślę, że masz rację. Szczególnie jak to był facet to już kolejnej szansy nie będzie. Tak sądzę.

      • Tego sie obawiam. Niestety. Ale sam stwierdzil ze chyba mnie cala sytuacja przerosla i stad te klotnie. Zrozumial mnie w pewnym sensie, to moze jest jeszcze szansa prawdziwego pojednania.

      • Tak to niestety Beato, w życiu bywa, że kobieta będzie przepraszać do upadłego (mimo, że czasami wcale nie zawiniła ) a mężczyzna uniesie się honorem i zamyka sprawę raz na zawsze.

      • Ale na szczescie… co wszyscy wiemy… i w co wszyscy wierzymy… „dla Boga nie ma nic niemozliwego”.

      • Jednak zawsze w swej Wszechmocy pozostawia człowiekowi wolny wybór dobra lub zła i w stosunku do Jego Osoby jak i innych ludzi.

      • To uwazasz ze nie ma sensu sie modlic o pojednanie? Ze to glupie? Poddac sie?

      • Modlić trzeba się Beato zawsze. Jest tyle pięknych różnych intencji. Zresztą doskonale pewnie o tym wiesz…Boję się jednak, że tym konkretnym przypadku możesz się rozczarować. Za dobrze znam życie. Daj kiedyś znać jak się ta sprawa dalej potoczyła. Życzę Ci wszystkiego dobrego 🙂

      • azia zawsze mozna zmienić nick.
       Maria II nie obraziła Cię. Gdy bys miała szczerze wybaczone teściowej to bys w takich złościach na nią nie pisała, a tym bardziej prostackim,chamskim językiem na Kapłana. Daleka droga przed Tobą do Boga, raczej czytaj tu na forum i ucz się. Po Twoich komentarzach mozna sądzić że jesteś pożądnie poharatana przez życie, myślę że na własne zyczenie.
       Trzeba być głupcem,mieć dziką odwagę aby odważyc się oczerniać Kapłanów. Nie zdajesz sobie sprawę co to są dłonie konsekrowane.
       Dojrzej do swojego wieku .
       Wszystkiego dobrego!
       Bez odbioru!

 • Bardzo zachęcam do posłuchania na yt rekolekcji ks. Ks. Sławomira Kostrzewy pt.” Jak skutecznie wyrwać siebie i innych z sideł zła”.

   • Eniu, dzięki za obronę, ale tak chamskie komentarze dotycz.innych osób nie mnie przedstawiają w złym świetle.Nie wspomnę o błędach ortograficznych i „zmianie o 360 stop.” czyli żadnej.Należy się nad taką osobą litować.Co do pisania o kapłanie, sprawa powinna trafić na policję, gdzie ustalą IP i zgłoszą do prokuratury za
    naruszenie dóbr osobistych i załatwione.Znam osobiście księdza, który tak załatwił.

    • Mam taka nadzieję,ze trafi na policję, bo tej osobie należy się nauczka.W internecie nic nie ginie.

     • Ty lubisz niszczyc ludzi kiedys kobiecie w Kanadzie pieklo zrobilas z zycia ale kij ma dwa konce a za te obrazania naprawde mialabys problem SUCHALAS KOSTRZEWY DZIS JA TEZ WIEC MOWIE IDZ PRECZ SZATANIE W IMIE JEZUSA I MARYI AMEN I te broniace osoby to ty sama i twoj jezyk i styl wypowiedzi wiec niiepolemizuj Eniu z soba bo niejedna osobe tu z blotem zmieszalas z bogiem

 • Prosilabym pewne osoby aby wyrazaly sie bardziej kulturalnie , czesto czytam swiadectwa na tej stronie, sama zamiescilam 2 lata temu jedno , kiedy moja rodzina w cudowny sposob zostala ocalona od pozbawienia dachu nad glowa, i na prawde bardzo mnie boli taki niecenzuralny jezyk, . WIdze ze niektore osoby ktorych komentarze bardzo cenialm nie pojawiaja sie natej stronie …………..

 • Enia, takie wybuchy agresji (też na forum) wobec osób cię krytykujących, można leczyć w wyspecjalizowanych zakładach.

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!