Paulina: Szczęście babci

28 grudnia skończyłam swoją szóstą nowennę, odmawiałam ją za szczęście mojej babci. Długo zastanawiałam się nad intencją, wiedziałam, że chcę, „muszę” modlić się za moją babcię, ale nie byłam pewna intencji. W momencie kiedy rozpoczynałam moja babcia była w najtrudniejszym momencie życia, tego którego ja pamiętam. Do podeszłego wieku (w grudniu babcia skończyła 87 lat), licznych problemów ze zdrowiem, doszedł jeszcze uraz kręgosłupa i zapalenie płuc. Większość rodziny była przekonana, że to już babci czas i trzeba się z nią żegnać. Jedynie mój 8 – letni synek oświadczył bardzo stanowczo, że on wierzy, że w szpitalu babci pomogą, i będzie się modlił. Było naprawdę bardzo źle, z w miarę aktywnej kobiety, nagle babcia stała się zupełnie zależna od innych, miała nawet problem z siedzeniem. Było to dla mnie szczególnie trudne, zwłaszcza że po śmierci mojej mamy, babcia stała się dla mnie największym oparciem.
Pomyślałam wtedy, że jedynym rozwiązaniem jest powierzenie babci i nas wszystkich Matce Bożej, nie wiedziałam, czy babcia będzie żyć kiedy skończę nowennę, najważniejsze było jednak, żeby była szczęśliwa, tak jak chce tego Pan Bóg.
Modlitwa jak zawsze nie była łatwa, ale na mnie przyszło pogodzenie. Nie wiem, jakie plany ma wobec nas Bóg, ale wierzę, że zależy Mu przede wszystkim na ludzkim szczęściu, choć nie zawsze rozumiemy ten stan w jednakowy sposób.
Ku mojemu zaskoczeniu, ale i radości, w czasie modlitwy stan zdrowia babci stopniowo się poprawiał. Nigdy nie będzie już tak, jak było jeszcze kilka miesięcy temu, ale babcia jest już bardziej samodzielna, jest w stanie sama przejść całe mieszkanie, jest pogodna, choć cierpi, bo zmaga się z ciągłym bólem kręgosłupa. Ostatnio nawet jedliśmy ciasto, które razem z dziadziem upiekli. A za kilka miesięcy babcia z dziadziem zostaną po raz 13 pradziadkami!
Dziękuję Matce Bożej za tą łaskę.

  • Ma Babcia „ farta”, bo Pan dał Jej TAAAKĄ Wnuczkę i pełnego wiary Prawnuczka- życzę całej Rodzinie wielu łask i opieki Matki Bożej

  • Wzruszyłam się twoją troską o babcię i brakiem mamy. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi 🙂

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!