A może tak samolotem na majowe święto w Pompejach? :)

8 maja to data wyjątkowa – ten dzień jest w sanktuarium pompejańskim pamiętany jako rocznica założenia sanktuarium i wszystkich ważnych tamtejszych wydarzeń. Planowane one były właśnie na 8 maja – przed II soborem watykańskim właśnie tego dnia Kościół czcił św. Michała Archanioła. Jego wielkim czcicielem był bł. Bartolo Longo, założyciel sanktuarium pompejańskiego.

14 Lotnicza pielgrzymka pompejańska

4 – 11 maja 2019

Uroczystości 8 maja poprzedza święta noc modlitwy, trwająca od poprzedniego wieczora. To wyjątkowy czas zawierzenia się Bogu przez ręce Maryi w czasie czuwania w sanktuarium pompejańskim. Po czuwaniu, o godz. 10 odbędzie się uroczysta Msza św. na placu przed sanktuarium pod przewodnictwem ks. abp. Tommaso Caputo. W samo południe zostanie złożony akt zawierzenie Matce Bożej Pompejańskiej, odmawiany tylko dwa razy w roku, zwany Supliką. I Ty możesz doświadczyć tego wzruszającego momentu powierzając swoje prośby Matce Bożej Pompejańskiej w tym wyjątkowym dniu. 

Głównym prowadzącym pielgrzymkę będzie pan dr. Tomasz Terlikowski znany katolicki publicysta i pisarz. Każdego dnia pielgrzymi uczestniczą we Mszy św. Mają opiekę duchownego i pilota.

WYLOTY DO RZYMU z następujących miast:

Poznań: przyjazd na lotnisko o 11: 50 (wylot 13:50)

Wrocław: przyjazd na lotnisko o 10: 25 (wylot 12:25)

Kraków: przyjazd na lotnisko o 17: 05 (wylot 19:05)

Warszawa – Modlin: przyjazd na lotnisko o 16:45 (wylot 18:45)

Warszawa – Chopin: przyjazd na lotnisko o 10:20 (wylot 12:20)

Dzień pierwszy spędzimy w Rzymie zwiedzając Watykan, modląc się przy grobie Jana Pawła II. Następnie słynny zamek św. Anioła, fontanna Czterech Rzek, fontanna Di Trevi, Plan Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Forum Romanum, Koloseum, bazylika na Lateranie. 

Kolejny dzień to wyjazd na Monte Casino i przejazd do Pompejów.  Zwiedzanie starożytnego miasta i udział w świętej nocy modlitwy w Sanktuarium w Pompejach.

Następnego dnia wizyta u Ojca Dolindo w Neapolu oraz słynny cud św. Januarego. Spacer po mieście.

Dnia 8 maja to już udział w uroczystej Mszy Św. na placu przed pompejańską bazyliką i odczytanie Supliki do Dziewicy Pompejańskiej. Po uroczystościach przejazd do Ojca Pio.

Kolejny dzień spędzimy u Ojca Pio oraz na Górze Gargano w Sanktuarium św. Michała najważniejszym sanktuarium tego Archanioła.

Następnego dnia udamy się do Lanciano miejsca cudu Eucharystycznego i bliskiego Manoppello gdzie jest cudowna chusta św. Weroniki ze Świętym Obliczem Jezusa.

Kolejny dzień do zwiedzanie Castel Gandolfo i odlot do Polski z Rzymu.

Cena pielgrzymki wynosi 2 590 zł + 100 euro i zawiera: 

 • przelot Polska – Rzym – Polska wraz z bagażem podręcznym (40x20x25)
 • przejazdy na miejscu klimatyzowanym, luksusowym autokarem,
 • 7 noclegów w hotelach***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 6 objadokolacji,
  • Msze święte i opiekę duchową,
  • Opiekę pilota,
  • Ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 10 000 eur, NNW 15 000 zł).

Cena nie zawiera: 

 • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowanego (20 kg – 320 zł; możliwość dokupienia bagażu jedynie w dniu podpisania umowy),
  • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (590 zł),
  • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej, oraz od następstw chorób przewlekłych
 • • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty klimatycznej, opłat wjazdowych do miast, przewodników lokalnych, słuchawek systemu tour audio guide – koszt 100 Euro płatne u pilota,  napojów do kolacji.

Więcej informacji, zapisy, kontakt:

pielgrzymka@rosemaria.pl

tel.: 61 66 24 921 (pon. wt. czw. godz. 10-15)

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!