Waldemar: Małżeństwo to Boże błogosławieństwo

Kolejna nowenna, którą odmówiłem dotyczyła relacji małżeńskich. Problemy nawarstwione od lat, sporo własnej winy. Trudny czas w modlitwie, problemy ze skupieniem, upadki, grzech, problemy techniczne z komputerem i pralką. Poranione serce raz lepiej raz gorzej znosi sytuacje, depresja. Modlitwa różańcowa daje wiele spokoju, wygładza cierpienie. Należy się przygotować na wypalenie wewnętrzne, oczyszczenie, dopiero wówczas jest szansa na zmianę. W trakcie nowenny doznałem bożej interwencji, gdzie Stwórca pokazał, że grzech jest złem i niesie coraz gorsze konsekwencje. W pewien sposób zlekceważyłem Boga, mówiąc w myślach: zobacz, tyle zmagam się z moim problemem a Ty mi nie pomagasz. Za chwilę zobaczyłem jak jakiś organ wewnętrzny w okolicach podbrzusza zamierza wyjść na zewnątrz. Zupełnie jak żołnierz na polu walki, który został trafiony i być może za chwile umrze poczułem zdumienie sytuacją. Nie pamiętam czy był jakiś ból, raczej nie, ale szok psychiczny znaczny. Grzech oddala od Boga … Pomimo, że nie osiągnąłem takiego rezultatu jaki oczekiwałem, zaczęła się przemiana, a to jest początek drogi. Dzięki nowennie wiem, że nieraz wbrew światu należy walczyć o małżeństwo i rodzinę. Może być wiele wojen i bitew, ale w orężu maryjnym jest możliwość na zwycięstwo. Niech dzieje się Twoja wola… Jestem upadającym grzesznikiem, ale wiem, że ta droga ma sens. Gdyby Królowa Różańca wypraszała nam każdą łaskę za każdą odmówioną nowennę, nasze przemiany byłyby często powierzchowne. Mam przed sobą sporo pracy i chociaż serce wewnętrznie krwawi, idę dalej i chcę się zmieniać dla Boga, żony, rodziny i bliźnich. Każdego dnia mam marzenie aby być lepszym, spokojniejszym. Jeśli nawet upadnę, to wiem jaka droga dla mnie jest empirycznie najlepsza – droga modlitwy i nauki chrześcijańskiej. Modlitwa pompejańska to przekazanie swojego problemu Maryi, która zawierzyła się bezgranicznie Bogu. Jeśli my oddamy własne życie i problemy w te cudowne ręce prędzej czy później otrzymamy to co najważniejsze. Czasami ciężko to zrozumieć, czytam świadectwa i chciałbym znaleźć od razu odpowiedź – postawiony problem – rozwiązany problem. 54 dni i wynik końcowy. To nie tak, dla Trójcy Świętej i Matki Najświętszej czas ma inny wymiar.
Moja nowenna nie zakończyła się spektakularnym czy powolnym rozwojem uczucia w związku. Przede wszystkim to ja mam się zmienić, abym był zdolny pokazać żonie, że warto inwestować we mnie uczucia na dalsze lata. Czasami myślę sobie, jak dosłownie wielki musi być Stwórca – odrzucamy jego nauki, żyjemy w związkach sakramentalnych lub nie, popełniamy tyle błędów, przestępstw, nieprawości, zbrodni, a On wciąż nam daje szanse, czeka na nas. Odkrywa dla nas Najświętszą Pannę, która jest jedyną drogą do zbawienia, gdyż w planach bożych to Maryja pokona naszego największego wroga. Zobaczmy jak wielka jest rola różańca w nowennach, gdzie pokornie potrafimy prosić i dziękować za otrzymane łaski. Pamiętajmy, że Bóg stawia na rodzinę – każdego człowieka zachęca do poddania się opiece Maryi Matce, sam jest Bogiem Ojcem, a więc mamy zawsze rodziców. Dzisiejszy świat czasami zniekształca nam tą wizję, umniejszając rolę Naszej Matki i Królowej. Nowenna Pompejańska to remedium na zło otaczające nas każdego dnia. Zawsze zachęcam do nowenny, gdyż o wielkim miłosierdziu, jakie nam wyświadcza Królowa z Pompei dowiemy się albo w trakcie nowenny, albo po jej zakończeniu. Może to nastąpi po wielu latach, ale ta ufność jest warta wytrwania 54 dni na rozważaniu drogi Zbawiciela i Jego Matki.

 • Wow! piękne świadectwo, jest Pan na właściwej drodze do szczęścia. Rzeczywiście gdybyśmy dostawali od razu po odmówionej Nowennie potrzebną łaskę, nie potrafilibyśmy jej docenić, a wytrwałość, pokora i cierpliwość rodzi wielkich ludzi. Wspaniale czyta się świadectwa mężczyzn tak pięknie piszących o Bogu i Matce Najświętszej, z różańcem w ręku i tak wielką pokorą. Z Panem Bogiem!

 • Nasunęła mi się piosenka KULTU ” Panie Waldku, Pan się nie boi…( tu zmienię na: Matka Boża za panem stoi) 😉

  Oby inni mężczyzni, też się nawracali i pracowali nad sobą, wtedy małżeństwa i rodziny będą trwałe i uświęcenie. Oczywiście to działa też w odniesieniu do żon. Błogosławieństwa Bożego i opieki Maryji dla Pana życzę.

 • Najważniejsza bitwa w życiu wygrana… Różaniec już mocno w dłoniach! Świadectwo głębokiej Wiary i prawdziwej Miłości. Dziękuję za nie Dzielny Wojowniku!

 • Dr Nicholas Wilfinger kierowal zespolem naukowym w badaniach przeprowadzonych przez Uniwersytet w Utah (Deseret) USA

  strona:
  gosc.pl/doc/5118475.Wp-pl-Kosciol-moze-miec-racje-co-do-seksu

  W Ameryce zostały przeprowadzone badania na 20 000 małżeństw na temat kto jest bajbardziej zadowolony z seksu w małżeństwie.
  Okazało sie że były to pary katolickie i hasydzkie (ortodoksyjni żydzi).
  Po przeprowadzeniu bardziej wnikliwych testów okazało się, że w tych grupach był największy odsetek małżeństw, które poraz pierwszy współżyły seksualnie ze sobą po ślubie. W toku kontynuacji tych badań, okazało sie, że istnieje pewna korelacja pomiędzy szcześliwością pożycia małżeńskiego a stanem dziewictwa osób, ktore decyduja sie na stanowienie pary małżeńskiej.
  Zjawisko to nazwano MECHANIZMEM PIERWSZEGO KONTAKTU. Polega ono na tym iż, moment inicjacji seksualnej, ma kluczowe znaczenie na dalsze pożycie i poziom odczuwanej satysfakcji z niego. Otóż pierwszy kontakt seksualny jest tak niepowtarzalny pod względem ładunku oraz zanagażowania emocjonalnego i duchowego, że nastepuje pewnego rodzaju odciśniecie sie w psychice i osobowości osób przezywajacych swój pierwszy raz siebie nawzajem oraz okoliczności i warunków (nastrój, emocje czy sposób) w jakich doszło do tego zbliżenia. Tworzy się szczególny rodzaj więzi emocjonalno- duchowej, która jest jedyna i niepowtarzalna dla tej pary na całe życie. Jest to pewnego rodzaju niezacieralne piętno.
  W momencie rozpadu związku, gdy para sie rozchodzi, ten wzorzec nadal zostaje głęboko zapisany w każdej z osób, tak też każde nastepne podjete w pszyszłości współzycie seksualne, bedzie podświadomie porównywalne do pierwszego, tj do pierwszej osoby i z racji tego, że nidgy nie bedzie pasować, powstaje pewna nieuswiadomiona reakcja obronna, która bedzie dążyć do przerwania tego związku i poszukiwania powrotu do zapisanego wcześniej wzorca. Oczywiście początkowo każdy kolejny partner może wydawać się atra`kcyjny, lecz w dłuższej perspektywie czasu nie może sie dopasować do zapisanego wcześniej szablonu.
  Podobnie, tez jest z warunkami w których doszło do zbliżenia. Gdy np pierwszy raz był a atmosferze przemocy i dominacji, osoba która przeżyła to w ten sposób bedzie najprawdopodobniej w pszyszłości miec skłonnosci i nieuświadomiona potrzebę bycia poddanej takim zachowaniom w celu osiągniecia bardziej zadawalających bodźców

 • Piękne Świadectwo wszystko co Pan w nim opisał zgadza się w 100%.
  Niech Maryja nas prowadzi.

 • Jedyną drogą do zbawienia jest Pan Jezus gdyż to przez niego 2 osobe Bożą możemy dojść do Ojca Niebieskiego ale najlepszą i najbespieczniejszą drogą do serca Jezusowego jest Maryja Nasza Kochana Matka to tylko tak poprawiam w braterskiej miłości jeśli chodzi o samą doktryne wiary Katolickiej

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!

  STRON 

  dla "Królowej  Różańca Świętego"

  8