Urszula: Prośba za syna

Miałam już kilka wysłuchanych próśb w nowennach pompejańskich, gdy zaczęłam modlitwę za najstarsze dziecko w intencji o samodyscyplinę w odrabianiu lekcji i ogarnięcie szkolne. Nie dawaliśmy już rady z tym synem, 7 klasa, nie odrabiał lekcji bez naszego ciągłego nadzoru, miał ogromne problemy z koncentracją, a mamy oprócz niego 6 młodszych dzieci. W połowie nowenny zrozumiałam, że aby syn sam się dyscyplinował to ja muszę przestać go dyscyplinować i ciągle kontrolować. To jego sprawa co jest zadane i jak zaplanuje naukę. A do tej pory sprawdzałam co z czego ma zadane. Kamień spadł mi z serca w tej sprawie. Nie otrzymałam tego o co prosiłam, ale otrzymałam to czego potrzebowałam. Ciągle jeszcze są problemy szkolne z tym synem, bo po tylu latach kontroli ze strony mamuśki musi upłynąć trochę czasu do wdrożenia samodzielności. Już o tym wiem.
Chwała Panu!

Zapraszamy na XV.

PIELGRZYMKĘ

2-9 października 2019 r.

POMPEJAŃSKĄ

3
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
1 Wątki z odpowiedziami
3 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
3 Autorzy
KatarzynaKatarzynaMonika Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Monika
Gość
Monika

Dziękuję Pani za to, że ma Pani siedmioro dzieci. Z całego serca. Niech Pan błogosławi Rodzicom i dzieciom.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Pani Urszulo, Pani syn ma prawo do pomocy w nauce z Waszej strony( rodziców) Niestety samodyscyplina to za mało, gdy dziecko słabiej przyswaja materiał, a zadania domowe, nie należą czasem do najłatwiejszych ( z punktu widzenia tego, który ma je odrobić). Po za tym nie wiem jakie macie warunki w domu i czy młodsze rodzeństwo jest odseparowane od najstarszego syna, aby na czas odrabiania lekcji, w ciszy, mógł się skupić. Każde dziecko potrzebuje tyle samo poświęconej uwagi. Niestety, bo inaczej brak tej uwagi, odbije się na zachowaniu. I może kłopoty z Synem własnie z tego wynikają. Chłopiec ma ciężko, bo… Czytaj więcej »

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Urszulo wszystko co napisała Katarzyna koniecznie zastosuj! Zgadzam się z moją imienniczką.Dodam jeszcze że jeśli syn ma problemy z koncentracją to na nic tu samodyscyplina.Porozmawiaj ze szkolnym pedagogiem jak mu pomóc. Na pewno pozostawienie go samemu sobie jest złym rozwiazaniem.Doradzam może niech odrabia lekcje małymi sekwencjami np.po 20 minut i przerwa.Wzmocnij też jego samoocenę pochwałami i postaraj się mówić do rodzeństwa,nauczycieli i rodziny o jego zaletach.Na pewno w jakiejś dziedzinie jest wyjątkowy!To ważne szczególnie dla dziecka z rodziny wielodzietnej.Ustalcie godziny odrabiania lekcji i przerw w nauce wspólnie i musisz je kontrolować dla dobra syna.Niestety bez zaangażowania z twojej i męża… Czytaj więcej »

Zapraszamy na XV.

PIELGRZYMKĘ

2-9 października 2019 r.

POMPEJAŃSKĄ