Dziś urodziny autora nowenny pompejańskiej. A jak urodziny, to prezenty!

Kochani, łączy nas nowenna pompejańska. A skoro tak, to pytanie do Ciebie: czy wiesz, że jej autorem jest bł. Bartolo Longo? Czy wiesz, że to on zbudował sanktuarium w Pompejach? Że to jemu zawdzięczamy obraz Matki Bożej Pompejańskiej? 🙂

DZISIAJ SĄ JEGO URODZINY!

Czas podziękować bł. Bartolowi i otrzymać specjalne łaski!

Wciąż wyczekujemy cudu potrzebnego do kanonizacji Bartola Longo. Jeśli pragniesz odwdzięczyć się autorowi nowenny pompejańskiej, po prostu odmów tę krótką modlitwę. Możesz w niej prosić o szczególne łaski dla siebie!

Boże, Ojcze miłosierdzia, wielbimy Cię za to, że dałeś historii ludzkości bł. Bartola Longa, żarliwego Apostoła Różańca i świetlany przykład świeckiego głęboko zaangażowanego w ewangeliczne świadczenie wiary i miłości. Dziękujemy Ci, Boże, za jego niezwykłą duchową podróż, jego prorocze intuicje, niestrudzone wysiłki na rzecz najbiedniejszych i odrzuconych, za pobożność, z jaką służył Twojemu Kościołowi i zbudował nowe miasto miłości w Pompejach. Prosimy Cię, spraw, by bł. Bartolo Longo został wkrótce zaliczony do grona Świętych Kościoła powszechnego, tak, by każdy mógł naśladować go jako wzór życia i otrzymywać łaski za jego wstawiennictwem (podaj łaskę, o którą się modlisz). Amen

Poznaj lepiej bł. Bartola Longo!

Kilka lat temu napisałem książkę o bł. Bartolu Longo. Serdecznie Ci polecam tę biografię, tym bardziej, że z okazji urodzin bł. Bartola Longo można ją nabyć po kosztach! Tylko w tych dniach na www.rosemaria.pl!

Książka: Od kapłana Szatana do apostoła różańca

Od kapłana Szatana do apostoła różańca Marek Woś

Beletryzowana biografia wyjątkowego człowieka. Z dna piekła na ołtarze Kościoła. Oto w skrócie życiorys bł. Bartola Longa. Kapłana szatana, spirytysty, a po nawróceniu oddanego sługi Królowej Różańca Świętego. Wszystko, co osiągnął, zawdzięczał różańcowi. Trzymając go w ręku zbudował najważniejsze różańcowe sanktuarium świata, nowe miasto Pompeje, a w nim dokonał wielkich dzieł miłosierdzia. Św. Jan Paweł II nazwał B. Longo „wzorem dla współ­czesnych świeckich katolików”.

Zobacz

Ponadto w tej samej księgarni trwa krótka promocja na DVD z dwoma filmami o bł. Bartolu Longo. Jeden – fabularny – został nakręcony we Włoszech, drugi – dokumentalny – został przygotowany przez naszą Fundację. Oba możesz mieć w bardzo niskiej cenie:

Filmy o Bartolo Longo

Film o Bartolo Longo

Dylogia opisująca tajemnice świętości człowieka, którego Jan Paweł II nazwał wzorem dla świeckich katolików. Do książki biograficznej o bł. Bartolu Longo dołączone są aż dwa filmy:Pierwszy, fabularny stworzony został przez duchowego wychowanka Bartola – Rafaela Vitaglianiego. To film kostiumowy, dobrze oddający klimat czasów bł. Bartola i jego wspaniałe zaangażowanie na rzecz Kościoła i potrzebujących.

Zobacz

Dotatkowo na rosemaria.pl można nabyć w tym tygodniu kompendium o nowennie pompejańskiej! Pełnokolorowy druk wprowadzający w temat nowenny nie do odparcia, historia noweny, wprowadzenie do różańća, pytania o nowennę, rozważania, świadectwa i… wiele innych! Spiesz się, bo promocja trwa tylko w tym tygodniu:

Książka: Różaniec i nowenna pompejańska. Kompendium

Kompendium Różaniec i nowenna pompejańska

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o różańcu i nowennie nie do odparcia. Wyczerpująca, pięknie wydana, a zarazem najtańsza propozycja książkowa tego typu!

Zobacz

Dziękuję za uwagę,

Marek Woś

 

Oba filmy Zobacz skrót filmów o bł. Bartolu:

 

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!