Kasia: Wysłuchana prośba

Pisze to świadectwo ponieważ obiecałam to Maryi, poza tym chce pokrzepić osoby które modlą się w podobnej sprawie.
Kilka miesięcy temu zostawił mnie chłopak. Było to spowodowane moim zachowaniem, mial ku temu powody. Wcześniej już raz też się rozstaliśmy, mimo że oboje darzyliśmy się uczuciem pojawiały się momenty że sprawialismy sobie przykrość. W końcu doszło do drugiego rozstania. Nie mogłam sobie z tym poradzić, czułam ogromny ból. Pozostała mi tylko modlitwa.Zaczęłam modlic się do sw Rity, że Józefa, do Matki Boskiej rozwiązującej węzły i innych Świętych, odmawiałam różne nowenny i trafiłam na nowennę pompejańska. Chłopak byl nieugięty, wysłałam do niego milion wiadomości, smsów, zablokował mój numer. Nie mieliśmy żadnego kontaktu, zero. W połowie nowenny przerwałam ja. Jednak postanowiłam zacząć jeszcze raz. Modląc się dodawałam „jeśli jest to zgodne z wolą Boga”. Kilka dni przed końcem nowenny poszłam do kościoła, po mszy, modliłam się chwilę kleczac, podszedł do mnie zakonnik i powiedział „Pan Jezus kazał mi przekazać że pomoże Ci w problemie z którym tutaj przychodzisz”. Zamurowalo mnie, podniosłam się i wyszłam z kościoła. Rozpłakałam się. Wcześniej nie byłam gorliwą katoliczką, ale po tej sytuacji poczułam że ktoś naprawdę mnie słucha, że Bóg mnie nie opuścił. Dokladnie w dzień w którym kończyłam nowennę pompejańska odezwał się chłopak po 4 miesiącach calkowitego milczenia. Obecnie jesteśmy razem, wyjaśniliśmy sobie wszystko i jest naprawdę dobrze między nami.
Wiem że to Maryja wyporsila u Pana Boga ta łaskę.
Jestem bardzo wdzięczna!

"Królowa Różańca

Jeszcze taniej!

- juz od 2

.

Świętego"

110
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
6 Wątki komentarzy
104 Wątki z odpowiedziami
30 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
28 Autorzy
AnnaKasiaJAGODAAgataWitek Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Lissa
Gość
Lissa

mam rozumieć ze zyjecie w czystości? Bo jesli nie, to nie sądzę że do nieczystego związku Jezus się przyczynił a kapłan tylko tak powiedzial, zeby podniesc na duchu Teraz malo kto praktukuje czystosc . w ten sposób można rozpoznać czy to bylo od Jezusa- jesli zyjecie w czystosci to tak jesli nie to nie Jezus!

Lissa
Gość
Lissa

Jestem minusowana za czystosc no proszę proszę do czego to doszło na katolickiej stronie

Proszę Państwa zwracam uwage na czystosc z powodu wszechobecnej hipokryzji. Ludzie mowia o Jezusie i podazaniu za nim kiedy nadal znajduja sie w nieczystych zwiazkach! Trzeba wybrac Jezus i czystosc albo zyc w grzechu i nie robic z siebie hipokryty!

tez Ania
Gość
tez Ania

Lisso, Autorka napisała dość chaotycznie. Mogło być tak, że z pierwszym mężem łączył Ją tylko ślub cywilny, mogła także uzyskać stwierdzenie nieważności pierwszego małżeństwa. W takich sytuacjach, z drugim mężem może łączyć Ją małżeństwo sakramentalne.

Lissa
Gość
Lissa

Pani Aniuo czym Pani pisze? Tu nie ma mowy w świadectwie o slubach i mezach. Dziewyczna byla z chlopakiem w związku, zle sie zachowywala (pewnie standard- sceny zazdrosci, wieszanie sie na chlopaka, stalking milion wiadomosci!!!!) chlopak mial jej dosc i nie chcial wrozcic. Podjela nowenne, kaplan w kosciele podszedl i powiedzial ze Pan Jezus jej pomoze w prosbie. No i niby pomogl bo chlopak do nir wrocil. A ja sie pytam czy zyjecie w czystości bo tylko tak mozna poznac ze to Pan Jezus sie do ich powrotu przyczynil. Bo jesli tak nie jest to nagle Jezus nie baczy na… Czytaj więcej »

tez Ania
Gość
tez Ania

Lisso, pomyliłam świadectwa. Przepraszam. Myślałam, ze komentuję wpis pod innym świadectwem.

Brygida
Gość
Brygida

Tak łatwo osądzić kogoś o najcięższe grzechy – a przecież w tym świadectwie nie ma ani jednej wzmianki o tym,że był jakiś problem z nieczystością.Przecież mógł to być zwyczajny związek. To takie niedelikatne tak dopytywać o takie szczegóły. Dziewczyna opisuje swoje problemy, odmówiła nowennę, pełna radości dzieli się swoim szczęściem na forum katolickim ,a tu już nad nią sąd kapturowy czy aby należała się jej ta łaska.Nie wyręczajmy Pana Boga i może trochę mniej spekulacji kto i jak się prowadzi.

Lissa
Gość
Lissa

Pani Brygido skoncz Pani ten cyrk! Przyznanie się do czystości to oddanie chwaly Bogu i nie zaprzeczenie sie Jezusa i jego zasad. Proste! W dzisiejszym swiecie szatan hula. Jesli autorka zyje w czystosci to byl Jezue jesli nie to byl to szatan przebrany za osobe duchowna, tak jak u Marii Simmy ktorej powiedzial w kosciele „dzis nie mozesz komunikowac” by odciagnac ja od Eucharystii. Jesli tutaj dziewczyna ,yje w nieczystym zwiazku to szatan osiagnal swoj cel, dziewczyna uwaza ze tego oczekuje od niej Jezus nieczystosci! Trzeba mowic glosno o nie wstydzic sie czystosci. A Pani niech skonczy bzdety wypisywac bo… Czytaj więcej »

Brygida
Gość
Brygida

Proponuję trochę ostudzić emocje.Nic nie ma w tym świadectwie o nieczystości, a insynuuowanie, że Kasia – autorka taki grzech popełniała jest zwykłym oszczerstwem.Nie rozumiem tego jak niektórzy uczestnicy tego forum tak chętnie osadzają innych i przypisują im winy niepopełnione.Nie odważyłabym się nigdy zastanawiać nad tym kto jaki grzech popełnił – jest to sprzeczne z duchem chrześcijańskim.Dlaczego tak skrzętnie punktuje się słabe strony innych, napiętnuje chociaż nie ma na to żadnych dowodów ? Czy tak wypada,czy jest to uczciwe? Katolicy wobec katolików , rywalizacja wręcz jak na ringu bokserskim.Rzeczywiście ręce opadają.

Hanka
Gość
Hanka

Pani Brygido, proszę się nie denerwować na Lissę… Niestety w dzisiejszych czasach „zwyczajny związek” jak to Pani nazwała to taki, w którym młodzi współżyją ze sobą a nie z zachowaniem czystości. Kiedy prawie 9 lat temu wychodziłam za mąż po spowiedzi przedślubnej ksiądz wyszedł do mnie i do mojego narzeczonego i błogosławiąc nas powiedział, że nie pamięta kiedy po raz ostatni zetknął się z parą, która powstrzymała się z współżyciem do ślubu. A teraz sądząc z opowieści moich koleżanek, które mają córki w wielu 16-18 lat jest tylko gorzej… Nie bez przyczyny na tym forum pojawia się tyle świadectw czy… Czytaj więcej »

Brygida
Gość
Brygida

Nie, ja się nie denerwuję pani Hanno.Tylko tak przykro,że ludzie wierzący mieniący się chrześcijanami tak wrogo są do siebie nastawieni. Tyle jawnej niechęci,wrogości – z modlitwą na ustach,pod przykrywką wiary.Misja – wytknąć innym grzechy, skrzętnie przypisać komuś przewinienia. Nic o tej dziewczynie nie wiemy, o tej relacji z chłopakiem – może była czysta i krystaliczna jak łza.To,że świat jest liberalny nie znaczy,że wszyscy naruszają VI przykazanie. Ale dla lepszego samopoczucia wetknąć szpilkę, przylepić łatkę. Podkreślam jeszcze raz nie wyręczajmy Pana Boga i nie doszukujmy się grzechu jeżeli nie ma na to dowodów.

Lissa
Gość
Lissa

Proszę Pani Brygido nie oceniać mnie swoją miarą bo nie jestem wrogo nastawiona. Bardzo chciałabym aby to bylo dzialanie Jezusa i oboje teraz zachowuja czystosc. Powtarzam jesli tak nie jest, to byl szatan.

Brygida
Gość
Brygida

I nie zwracam się do Pani agresywnym językiem.”Bzdety, cyrk, skończ wypisywać bzdety” to typowo agresywny język, obraźliwe,pejoratywne sformułowania,które świadczą o kulturze adwersarza. Wypowiadane oczywiście pod przykrywką obrony wartości chrześcijańskich.Gratuluję postawy Pani Liso, jest Pani prawdziwą chrześcijanką.

Lissa
Gość
Lissa

Niech Pani o kulturze nic nie wspomina bo sama prpbuje Pani mnie oskarzyc o przypinanie latek! Osoba ktpra zyje w czystosci i ktorej zwiazek sam Jezus pobłogosławił nigdy nie obrazi sie na moje komentarze a jeszcze bedzie sie milowac w swojej czystosci w związku!
I takie zlosliwosci z Pani strony nie przystają chrzescijance. Zwraca mi Pani uwage sama popelniajac z pozoru ten sam blad.

Brygida
Gość
Brygida

Droga Pani Hanno! 1.Nie wyśmiewam modlitwy wstawienniczej,bo sama należę do wspólnoty,która taką modlitwą się posiłkuje. Żadnego rodzaju modlitwy nie mam zamiaru deprecjonować. 2.Powyższa moja wypowiedź wskazuje jak łatwo wpaść w pułapkę stereotypów typu: wszyscy młodzi,wszystkie związki w dzisiejszym liberalnym świecie naruszają VI przykazanie.Pani sama w swoim poście takie uogólnienie sformułowała,zacytowałam je. Wszelkie uogólnienia jak Pani sama na własnej skórze się przekonała są niesprawiedliwe i dotykają innych. Tak jak nie wszyscy duchowni są pedofilami, chirurdzy alkoholikami,małżonkowie nie wszyscy stosują antykoncepcję. Nie było moją intencja nikogo urazić, ale generalizowanie, uogólnianie prowadzi do pochopnych wniosków. Wszyscy kradną,no to pewnie większość forumowiczów jest złodziejami,… Czytaj więcej »

Hanka
Gość
Hanka

Każdy czytając komentarze moje i pani Brygido może sam sobie wyrobić własne zdanie co do ich treści i intencji. Cokolwiek by powiedzieć to jednak uogólnianie jest mniej bolesne niż bezpośredni atak personalny. Przepraszam ale obowiązki zawodowe i rodzinne nie pozwalają mi dalej ciągnąć tego tematu. Pozdrawiam

Lilka
Gość
Lilka

A w czym Pani jest lepsza od tej dziewczyny,na którą też przypuszczono atak personalny przypisując jej grzech nieczystości? Jej odczucia są mniej warte niż Pani ? I ją to mniej boli? Tak Pani uważa?

Brygida
Gość
Brygida

Nie, droga Pani Hanno to nie atak personalny. Takie są dobrodziejstwa publicznej debaty, możemy się nie zgadzać,ale bierzmy odpowiedzialność za własne słowa.Nie atakuję Pani, przytoczyłam Pani jej własną wypowiedź, z której wyprowadziłam pewną tezę na temat stereotypowego myślenia.Efekt okazał się dla Pani bolesny, ale biorąc udział w takich dysputach liczmy się z tym,że każdy ma inną optykę na różne kwestie.

Lissa
Gość
Lissa

Pani Brygido niczego nie insynuuje po prostu skoro swiadectwo zostalo opublikowane wyrazam swoja opinie. Zwlaszcza ze obecnie czystosc to nagle temat tabu a reszta podaza za Jezusem bedac w nieczystych zwiazkach. Stop hipokryzji.! Dajac swiadectwo ze Jezus przyszedl i spelnil prosbe trzeba rozeznac! Jesli jest to zwiazej czysty gdzie Bog jest na pierwszym miejscu to pochodzi to od Jezusa, jesli tak nie jest to od szatana ktory zwiodl dziewczyne! To ze prosba zostala spelniona nie oznacza ze to byl Jezus! Trzeba tez patrzec na owoce! Ta strona zwlaszcza jesli o relacje damsko meskie obfituje w zwiazki nieczyste!!! Wtyd to co… Czytaj więcej »

Brygida
Gość
Brygida

Podkreślam jeszcze raz nic o tej relacji nie wiemy, nie mamy wręcz prawa domniemywać. Nie wie Pani o tej dziewczynie nic,a formuuje wnioski i osądy. Gdyby ktoś tak o Pani napisał, że Pani chyba coś ukradła, bo w dzisiejszym świecie kradzieże często się zdarzają to jakby się Pani czuła? Czy byłoby to uczciwe?

tez Ania
Gość
tez Ania

Drogie Panie, sama napisałam tu komentarz omyłkowo, myśląc, że piszę pod zupełnie innym świadectwem. Jest faktem, że Autorka świadectwa nie napisała nic, co mogłoby sugerować przedmałżeński seks. Nie jest tajemnicą jak dziś wyglądają wszelakie związki nieformalne, ale też i nie można odgórnie zakładać, że każda para podejmuje współżycie przed ślubem. Może właśnie Oni nie? Poza tym nie wiemy na jakim etapie jest ta relacja. Życzmy im dużo dobra i niech sprawy potoczą się w kierunku dla nich najlepszym.

Lissa
Gość
Lissa

Jesli ktos miluje czystosc, a taki zwiazek Jezus uratowal to nie obrazi sie o komentarze o czystości. Wiec je umiłujr wskazujac odpowiednia droge, a ta jest to ze Jezus czyste związki ratuje.

Jesli w ttm przypadku tak nie jest, nie radujmy sie nad swiadectwem do ktorego przyczynil sie szatan!

tez Ania
Gość
tez Ania

Lisso, zwróć uwagę, że w tym świadectwie nie ma nawet jednego słowa sugerującego, że ta para zrobiła cokolwiek przeciwko czystości. Przepraszam, ale Twoje komentarze pod tym świadectwem to taki prewencyjny ochrzan. Nie można wszystkich na zapas podejrzewać o nieczystość. Tak na marginesie – przykazań jest dziesięć – każde tak samo ważne. Wałkując szóste, pomijamy pozostałych dziewięć tak samo istotnych. Zamiast snucia podejrzeń (biorąc pod uwagę tekst świadectwa bezpodstawnych!) wspomóżmy ich zdrowaśką by ta relacja potoczyła się w kierunku dla Nich najlepszym.

tez Ania
Gość
tez Ania

Lisso, dlaczego tak się upierasz przy swoich podejrzeniach skoro na podstawie tekstu świadectwa nie ma do nich podstaw?

Lissa
Gość
Lissa

Pani Aniu a ktora dziewczyna w tych swiadectwach przyznaje sie do nieczystosci! Prawie zadna. Dlatego wazne jest by to wyklarowac! Do czystosci trzeba sie przyznawac by w koncu do ludzi dotarlo ze Jezus utrwala czyste zwiazki.

Jesli w tym przypadku tak nie jest mamy do czynienia z szatanem ktory objawil sie dziewczynie w formie osoby duchowej tak jak Marii Simmie a wtedy to jest przyklad ze juz osoby swieckie są az tak atakowane przez szatana a nie tylko wybrane przez Boga służebnice jak Simma

mena
Gość
mena

Brygida uczyniła tu słuszną uwage.
Dekalog ma 10przykazań i każde z nich jest tak samo ważne jak 6 a ja nie znam osoby ,która by nie miała na sumieniu złamanie kilku z nich (dlatego mamy sakrament pokuty)
Bezsensowne jest upieranie się przy jednym pomijając inne.
8 -Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu. jest tak samo ważne jak 6 i tak samo w dzisiejszych czasach łamane.

Ara
Gość
Ara

Uczynie taką ogólną uwagę i proszę mi nie wpierać, że jest skierowana do autorki świadectwa. Z wizji piekła jakie miewali późniejsi święci wynika, że najwięcej ludzi idzie do piekła przez grzech nieczystości. A poza np.tym konkubinat to grzech ciężki, za który nie dostaje się ( jeżeli trwa) rozgrzeszenia. Także to nie jest taki sam grzech jak inne.

Brygida
Gość
Brygida

W takim razie Aro i ty Aniu kiedy już Hania wymodli Wam narzeczonych będziecie smażyć się w piekle, Cytuję: bo „relacje damsko męskie obfituje w zwiazki nieczyste!!!”” młodzi współżyją ze sobą nie z zachowaniem czystości” „ze swoimi partnerami seksualnymi stworzyli więzi jakie powinny się wytworzyć tylko pomiędzy sakramentalnymi małżonkami.”No i oczywiście Hanna tez, bo chociaż żyje w małżeństwie to 50 % Polek stosuje antykoncepcję i wiadomo ,że współczesne małżeńskie związki nie stronią od bezeceństw. Pozwoliłam sobie na taki żart i liczę dziewczyny na waszą inteligencję,żeby pokazać jak niesprawiedliwe mogą być wszelkie uogólnienia i skróty myślowe.Chciałbyście być posądzone o naruszenie VI… Czytaj więcej »

Hanka
Gość
Hanka

Pani Brygido proszę nie mieszać mnie w ten sposób w swoje wywody! Wiele razy tutaj pisałam, że nie mogę mieć dzieci. Wiem o tym od 17 roku życia. Nigdy nie stosowałam żadnej antykoncepcji ! Dodatkowo bardzo przykre jest to, że wyśmiewa się pani z modlitwy wstawienniczej za innych. Oby kiedyś sama jej pani nie potrzebowała…

Brygida
Gość
Brygida

Droga Pani Hanno! 1.Nie wyśmiewam modlitwy wstawienniczej,bo sama należę do wspólnoty,która taką modlitwą się posiłkuje. Żadnego rodzaju modlitwy nie mam zamiaru deprecjonować. 2.Powyższa moja wypowiedź wskazuje jak łatwo wpaść w pułapkę stereotypów typu: wszyscy młodzi,wszystkie związki w dzisiejszym liberalnym świecie naruszają VI przykazanie.Pani sama w swoim poście takie uogólnienie sformułowała,zacytowałam je. Wszelkie uogólnienia jak Pani sama na własnej skórze się przekonała są niesprawiedliwe i dotykają innych. Tak jak nie wszyscy duchowni są pedofilami, chirurdzy alkoholikami,małżonkowie nie wszyscy stosują antykoncepcję. Nie było moją intencja nikogo urazić, ale generalizowanie, uogólnianie prowadzi do pochopnych wniosków. Wszyscy kradną,no to pewnie większość forumowiczów jest złodziejami,wszyscy… Czytaj więcej »

Lilka
Gość
Lilka

Popieram Brygidę – lubimy stawiać się w najlepszym świetle, a innych wrzucam hurtem do jednego wora.

Lilka
Gość
Lilka

Logika Kalego Pani Hanny : Kali ukraść krowę to dobrze, a Kalemu ukradli źle. Jeżeli ja uogólniam i na kogoś rzucam podejrzenie to to jest dobrze, jeżeli samemu się znajdę w uogólnieniu to święte oburzenie.

Paul
Gość
Paul

Lisso, Hanko proszę się nie przejmować tymi atakami. Prawda jest taka, że zły nie lubi osób, które promują czystość ani tych, które w niej żyją. Przez grzechy nieczyste zły najłatwiej uzyskuje panowanie nad człowiekiem i jego życiem a wyzwolić się z nich bardzo trudno.

enia
Gość
enia

Tak,bywa że potrzebne sa nawet egzorcyzmy, o tym mówi o.Daniel, juz pisałam tutaj polecałam aby odsłuchać spotkania, które było poswięcone św.Filomenie. O.Daniel opowiada o pewnej kobiecie która zakonczyła zwiazek,czuła ze cos jest nie tak, wyspowiadała się i była poddana egzorcyzmom,jak zło z niej wychodziło powiedziało jej ustami „zniszczyliście moje małżeństwo” wypluła na posadzkę dwie obrączki, jest do odsłuchania na yt. Jest szatan i nad każdą duszą pracuje, trzymac się Jezusa i Jego Matki

tez Ania
Gość
tez Ania

Paul, dobrze czytać Twój komentarz. Zwróć jednak uwagę, iż w treści świadectwa nie ma ani jednego słowa, które sugerowałoby, że ta para robi cokolwiek przeciwko czystości. To trochę tak, jakby prewencyjnie każde z małżonków pytać, czy aby nigdy nie zdradziło, a każdego mężczyznę, czy nigdy nie miał żadnych kontaktów z pornografią, no bo przecież w wielu małżeństwach dochodzi do zdrad i wielu mężczyzn ma kontakty z pornografią…

Paul
Gość
Paul

Aniu owszem nie ma ani słowa ale nie widzę też w tym nic złego, aby przy tego typu świadectwach zwracać uwagę młodym osobą na sprawy związane z zachowaniem czystości oraz sposobami okazywania Bogu wdzięczności za otrzymane łaski w postaci życia w zgodzie z Jego przykazaniami. Dotyczy zresztą to nas wszystkich. Zgodnie ze słowami Pisma Świętego „Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie”. A poza tym dziękuję Aniu za miłe słowa 🙂

mena
Gość
mena

Aro, nie zgodze się czytałam wiele pozycji o wizjach piekła . Najwięcej ludzi ,którzy czytają te opisy zwraca uwage tylko na ten grzech , dlatego uważa się powszechnie za najgorszy pomijając i ujmując znaczenie innych. Przytocze słowa jednej z świętych ,jakim grzechem człowiek obraža Boga taką potem ponosi kare nie ujmując znaczenia rzadnemu grzechowi. Za wszystkie grzechy ciężkie jeżeli trwają lub się nie żałuje nie ma prawa spowiednik udzielić rozgrzeszenia. Problem leży w tym ,że tak naprawde tylko grzech nieczystości jest widoczny dla innych np. związek niesakramentalny inne grzechy każdy nosi ukryte w sercu i nie przyznaje się w sakramencie… Czytaj więcej »

mena
Gość
mena

Są grzechy ,które są bardzo ciężkie i o tym się zapomina. „Tak określana jest szczególna kategoria grzechów, które stanowią najcięższe wykroczenia moralne. Krzyczą one wprost do Boga o karę, bo są tak bardzo sprzeczne z prawem naturalnym, że ludzka sprawiedliwość jest wobec nich bezsilna, np. nie sposób przywrócić zamordowanemu życie. „Modlitwa biednego przeniknie obłoki i nie ustanie, aż dojdzie do celu” – naucza Syrach (35, 17). Grzechy te powodują wyjątkowo niegodziwe skutki, bo krzywdzą ludzi bezbronnych i są jawną niesprawiedliwością. Z tej przyczyny przywołują one Bożą sprawiedliwość, która – jak od wieków naucza Kościół – wynagradza za dobro, a za… Czytaj więcej »

Ara
Gość
Ara

Trochę obiektywnych informacji. Maryja powiedziała bł. Hiacyncie z Fatimy: „Najwięcej ludzi trafia do piekła przez grzechy nieczystości”. W Liście Judy czytamy: „Ci właśnie na waszych agapach są zakałami, bez obawy oddają się rozpuście… samych siebie pasą… obłoki bez wody wiatrami unoszone… drzewa jesienne nie mające owocu, po dwakroć uschłe, wykorzenione… rozhukane bałwany morskie wypluwające swoją hańbę… gwiazdy zbłąkane, dla których nieprzeniknione ciemności na wieki przeznaczone” (Jd 12-13). Gwiazdy zbłąkane to metafora do upadłych aniołów, których los potępienia podzielą rozpustnicy! „Dopiero na Sądzie Ostatecznym poznamy, ilu to ludzi wtrąciła nieczystość na wieczne potępienie. Tak, bracia moi, grzech ten jest okropnie szkaradnym… Czytaj więcej »

Klara
Gość
Klara

Chciałam to samo napisać meno, pozatym akurat wczoraj sluchalam ks. Pawlukiewicza, który mowił, że przykazania są ułozone od najwazniejszego i najwazniejszym przykazaniem jest NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDEMNĄ. I ks, troszkę się smiał jak inni upierali sie tylko przy tym VI nie cudzołóż… oczywiscie to rowniez jest grzech cięzki, tylko dlaczego na forum nie dopytujemy a CZY TY AUTORKO PRZYPADKIEM NIE TRAKTUJESZ SWOJEGO FACETA JAK BOŻKA? lub CZY TY KOCHASZ BARDZIEJ SWOJEGO FACETA CZY BOGA?? A może tą nieczystość u innych upatrują osoby, które kiedyś rownież miały z tym problem ? Najlepiej u innych widzi się swoje (dawne) grzechy…

Brygida
Gość
Brygida

Klaro, zgadzam się z Tobą w 100%.

Ara
Gość
Ara

Moim zdaniem jest odwrotnie. Najbardziej protestują przeciwko poruszaniu tematu nieczystosci osoby, które mają lub miały z tym grzechem problem.

Brygida
Gość
Brygida

A ja będę bronić młodych osób,które zamieszczają tu swoje świadectwa, a potem ich treść poddawana jest różnym spekulacjom.Od razu dodam,że zgadzam się z tezą, że naruszenie VI przykazania jest grzechem ciężkim. Oczywiście jak najbardziej wskazane jest mówić o tym problemie.Jednak w człowieku należy dostrzegać dobre strony,a nie bezpodstawnie posądzać i spekulować. Nikogo nie atakuję,sama zostałam zaatakowana,bo ktoś nie potrafi zrozumieć i pogodzić się z tym,że zdania mogą być różne. Zostały przypisane mi intencje,których kompletnie nie miałam,tak jak nigdy nie miałam problemu z grzechem nieczystości – ani w narzeczeństwie,ani w szczęśliwym małżeństwie. Ludzie skłonni przypisywać są innym złe intencje,złe motywacje, nie… Czytaj więcej »

tez Ania
Gość
tez Ania

Masz rację Brygido. Nie można każdego z automatu podejrzewać o grzech nieczystości. Tak odstrsza się ludzi od pisania świadectw.

Paul
Gość
Paul

Aniu, niech ludzie żyją po Bożemu bo takie świadectwa są najbardziej cenne w oczach Boga i potrzebne innym ludziom. Napisanie i opublikowanie anonimowo świadectwa gdzieś w internecie zamiast głoszenia go w swoim kręgu rodzinnym, zawodowym czy koleżeńskim to pójście czasami na łatwiznę. Ludzie składają świadectwa Bożych łask od 2 tysięcy lat a internet w Polsce mamy od 20 a ten portal od kilku zaledwie lat więc nie bójmy się o to, że świadectw zabraknie. Zmykam, dobranoc 🙂

Brygida
Gość
Brygida

Dopowiem jeszcze krótko.1Dziękuję,że nie obraziłaś się za mój wcześniejszy wpis, w którym wymieniłam Twoje imię, a okazało się,że jest jak oliwa dolana do ognia (nie miałam takiego zamiaru aż tak podgrzewać atmosfery,widocznie nie wszyscy są dojrzali do publicznej dysputy i ).2. Przekonuję się, że to miejsce to forum nie dla mnie, bo kiedy czytam takie posty,że kiedyś to było wspaniałe miejsce,jacy wspaniali rozmówcy,a teraz pojawili się inni nie wiadomo skąd itd. I znowu pojawia się wartościowanie ten jest lepszy,a ten ten gorszy – to taki osąd nie ma nic wspólnego z duchem chrześcijaństwa i pozostaje tylko złotoustym frazesem wygłaszanym z… Czytaj więcej »

mena
Gość
mena

Brygido , nie daj się tak łatwo przepędzić bo złemu o to chodzi , ja w Tobie odnajduje tego samego ducha ,widze jak jesteś źle interpretowana tylko dlatego ,żeTwój sposób myślenia nie miejści się w czyjeś głowie bo pokazujesz i udawadniasz prawde. Ps. Jak przeczytasz tu wszystkie komentarze zobaczysz ,że niektórzy zaprzeczają sami sobie. To smutne ,że w naszym społeczeństwie tak dużo mówi się o czystości zapominając,że to obejmuje i serce i język . Zapomina się też o wielu wielu bardzo ciężkich grzechach jak np złe wynagrodzenie ten grzech jest niejako ze społecczeństwa wyparty ,nawet wśród pracodawców katolickich tak się… Czytaj więcej »

Brygida
Gość
Brygida

Kochana jesteś Meno! Bardzo potrzebowałam takich słów wsparcia. Ściskam Cię mocno.

Agata
Gość
Agata

no i dobrze, bo rozumieją, co to oznacza i jak ciężko się z niego wyzwolić. to chyba normalne… :/

mena
Gość
mena

„ktora dziewczyna w tych swiadectwach przyznaje sie do nieczystosci! Prawie zadna”Nie zgodze się z tym czytam wszystkie świadectwa i w bardzo wielu młode osoby przyznają się do tego grzechu.

Lissa
Gość
Lissa

Przeciez ja nikomu nic nie zarzucam to Panie mi zarzucaja. Ja tylko wyrazilam swoje mysli pod opublikowanym swiadectwem- skoro mialby to byc Jezus to zapewne zwiazek opiera sie ma czystosci, jesli nie to nie byl to Jezus. Tu trzeba tez refleksji a nie bezmyslna radosc!

A Panie mi wyrzucają oskarżenia! Wydalam pisemne rozwazania pod swiadectwem. Nie chce radowac sie z góry mad czymś co może byc zgubne.

Rowniez czytam swiadectwa i widze jak jest a jest bardzo zle.

...
Gość
...

Każdy ma tutaj swoje racje. Nieprzypadkowo powstał Ruch Czystych Serc. Znam dziewczynę, która długo nie mogła wyjść za mąż bo szukała faceta, który będzie chciał być czysty, tak jak ona przed ślubem. Każdy poznany przez Internet czy na dyskotece, jak tylko o tym usłyszał to. uciekał, bo nie miał zamiaru jej szanować. Ale w końcu spotkała takiego, który czekał, choć za to nie był wizualnie taki jak z jej marzeń. Ale tutaj w świadectwie nic nie było na ten temat, za to w innych to rzeczywiście aż nie chce się ich czytać. Człowiek się zastanawia czy to są świafectwa czy… Czytaj więcej »

tez Ania
Gość
tez Ania

Ta dyskusja coraz bardziej przypomina opowieści o tym jak księża w konfesjonale dopytują dzieci wiadomo o co… Może porównanie nie do końca adekwatne, bo w przypadku dziecka to molestowanie seksualne, choć dziecko tego nie wie i jest bezbronne, ale tak to odbieram.

Brygida
Gość
Brygida

Aniu, Meno Wy jesteście szczere i inteligentne i to rozumiecie.

Lilka
Gość
Lilka

Tak,Meno, masz rację. Też uważam,ze jeżeli ktoś jest szczery,to się nie kryje ze swoimi słabościami, a na siłę doszukiwać się grzechów to nie w porządku.

A...
Gość
A...

Brygdo dajże juz spokój. Przestan odcinać sie w nieskończoność. Do rana byś siedziala przed komputerem byleby tylko Twoj komentarz byl ostatni. Bylebyś tylko miala ostatnie słowo .

Lisso, zacznij wyrażać swoje poglądy używając innych słów

Brygida
Gość
Brygida

Droga A nie musisz czytać moich komentarzy.Nie ma takiego obowiązku śledzić wszystkich postów. Nie prowadzę z Tobą żadnego dialogu więc nie rozumiem dlaczego akurat na mnie zwróciłaś uwagę – wszak jest tu mnóstwo innych osób bardziej aktywnych ode mnie. Nie zwracaj mi więc uwagi ile i kiedy powinnam pisać,bo to nie Twoja sprawa, adminem nie jesteś skieruj swój płytki sarkazm i próżną złośliwość gdzie indziej skoro nie masz nic ciekawego do napisania prócz trzech kropek po swoich inicjałach.

Paul
Gość
Paul

Dzień dobry:) Kiedyś udzielałem się aktywnie na tym forum teraz czytam od czasu do czasu pojawiające się tutaj komentarze. I mam niestety smutną refleksję, że pojawiło się tutaj ostatnio kilka osób, których komentarze nic nie wnoszą do merytorycznej dyskusji a jedynie mają na celu prowokować nieustanny konflikt. Efekty „róbta co chceta” wszyscy możemy obecnie obserwować w naszym życiu publicznym więc trzymajmy się jako osoby wierzące Bożych Przykazań a nie dzielmy je na ważniejsze i mniej ważne. Pozostaję z wyrazami niezmiennego szacunku i pamięci dla Eni,”Też Ani”, Hanki, Doroty, Ary, Katarzyny, Ireny, Marii, Meny…i jeszcze wielu przemiłych i mądrych Pań tu… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

No i w końcu jesteś Paul! I masz zostać na forum!
Bo brakowało Twoich wpisów, ja myślę że to jest jedna i ta sama osoba pod róznymi nicami,aby zadyme zrobic na forum, nie dac sie wciagnać w taką dyskusję i bedzie dobrze.
Ogólnie to dobrze że jest takie forum,jedni od drugich się uczymy.
Wszystkiego dobrego!

Paul
Gość
Paul

Eniu, dziękuję za życzenia 🙂 Przydadzą się bo ostatnio oprócz pracy na uczelni rozkręcam własną firmę. Staramy się też o adopcję pewnej uroczej, małej dziewczynki więc czasu na pisanie prawie nie ma a pisanie głupot jest bez sensu;)

enia
Gość
enia

Paul Ty nie piszesz głupot na forum, powiększy sie rodzina wiadomo że czasu mniej bedzie ale będzie miło jak od czasu do czasu komentarz zamieścisz. Będziesz super Tatą!
Niech Wam Bóg błogosławi, to będzie wyjatkowa dziewczynka skoro trafia do tak wyjatkowego domu,rodziny

Paul
Gość
Paul

Zobaczymy, na razie jesteśmy na początku drogi i różnie to jeszcze może się skończyć ale jesteśmy dobrej myśli. To nasza daleka krewniaczka.

mena
Gość
mena

Paul ,to bardzo piękne co postanowiliście z żoną. Pozdrowienia również dla żony i obfitego Bożego błogosławieństwa

enia
Gość
enia

Tak, to prawda , piękne!

Maria II
Gość
Maria II

Gratuluję decyzji.Wiele miłości w Rodzinie i mnóstwa łask od Pana i Jego Matki.

Ara
Gość
Ara

Super

tez Ania
Gość
tez Ania

Dobrze, że jesteś Paul.

tez Ania
Gość
tez Ania

Dobrze Cię czytać 🙂

Paul
Gość
Paul

Drogie Panie, bardzo dziękuję za życzenia i tyle miłych słów. Jestem zaskoczony, że mnie jeszcze pamiętacie 🙂

tez Ania
Gość
tez Ania

Lubię Twoje komentarze. Zawsze są pełne kultury i poszanowania dla drugiej osoby. Dziś jak wiadomo na forach internetowych różnie z tym bywa.

A...
Gość
A...

Jakim prawem mnie obrażasz? Nie napisalam tu nic złego tylko prawdę stwierdziłam fakt. I to ja będę decydować czyje posty bede czytac I ktore musze czytać a które nie. A zsrocilam uwagę na Cieboe ponieważ TYLKO pod Twoimi wypowiedziami jest mnostwo minusów. Nie powiesz już ze to sprawka jednej osoby, ze ktos sie na Tobie uwzial. Minus każdemu moze sie zdarzyć ale Twoje wypowiedzi sa minusowane wszystkie i to od razu przyciąga uwagę. Jedna osoba moze minusowac tylko jeden raz. Czyli cos jest nie tak z treściami ktore tutaj butnie prezentujesz. Nie zabraniam Ci tego robic nie zamierzam Cie stad… Czytaj więcej »

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Wszyscy tu mogą przebywać, pisać zgodnie z poszanowaniem innych.
Mam nadzieję i sądze by ktoś odszedł stąd bo ktoś tak napisze odejdź.
Poza tym Brygidą dostaje minusy za sam nick co jest zwykłą złośliwością.
Pod innym świadectwem napisała komentarz do Gosi, neutralny, zwykła porada i już ma minusa.
Także jak pisałam wczoraj, nikt nie powinien się sugerować plusem czy minusem. To jest niemiarodajne.

Daria
Editor
Zaangażowany
Daria

w razie wątpliwości na korzyść oskarżonego. Taka zasada. Admin Aga

Agata
Gość
Agata

Aż mi trudno uwierzyć że to prawda. A jednak Bóg czyni cuda jak obiecuje. Ja nadal modlę się i czekam na taki cud. Z Bogiem.

tez Ania
Gość
tez Ania

Chciałam w związku z tą tematyką przekopiować fragment swojego komentarza z innej dyskusji. Życiowe tragedie pokazują, że praktycznie nie ma formacji narzeczonych, która pomogłaby nie tylko przygotować się do dojrzałego udzielenia sobie sakramentu małżeństwa, ale i rozeznać, czy chce się go zawrzeć z właściwym człowiekiem. Spotkania w obecnej formie to: przyjść, odsiedzieć swoje, dostać podpis i mieć z głowy, a o kursie jak najszybciej zapomnieć. Bardzo wiele złego może też wyrządzić paniczny lęk przed samotnością (czytaj przed staropanieństwem), bo powoduje, że kobieta decyduje się na ślub z mężczyzną, z którym nie ma szans na zdrowy związek z powodu innych oczekiwań… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Piękne świadectwo! Kasiu, czy można się z Tobą skontaktować? Jestem w podobnej sytuacji…

Kasia
Gość
Kasia

Aniu podaj jakiś kontaktu​

Anna
Gość
Anna
agnieszka
Gość
agnieszka

Odmawiam nowennę w podobnej intencji. Modlitwa idzie mi źle, Ciągłe rozproszenia, lęk i niepokój. Czuję się opuszczona przez Maryję i Jezusa. Zaczynam tracić wiarę i nadzieję na wysłuchanie mojej prośby.

JAGODA
Gość
JAGODA

Jak ludzie mają być ze sobą to będą nie ważne czy będą wspolzyc czy nie byłam w związkach bez seksu i tak się rozpadł i co pwiesz że przez to że nie pasujemh do siebie? Nie bo ludzie którzy będą że sobą i są sobie przeznaczenie to będą bez względu na wszystko