Ewa: ocalone małżeństwo

Mam na imię Ewa. Chcę złożyć świadectwo,które obiecałam sobie dać jeśli zostanę wysłuchana po odmówieniu Nowenny Pompejańskiej.

Jestem mężatką. Mam dwoje dzieci. Mąż bardzo nadużywał alkoholu. Piszę nadużywał, bo po odmówieniu drugiej Nowenny- trzeźwieje. Alkoholizm męża niszczył po drodze wszystko: relacje ojciec-dzieci, mąż-żona, ciągłe pretensje do braci, sióstr,rodziców, teściów. Wszyscy wkoło byli winni, tylko nie on sam.O Nowennie Pompejańskiej usłyszałam, będąc na wycieczce w Licheniu. Poszłam tam do spowiedzi którą do dzisiaj wspominam. Rozmowa z księdzem i namowa mnie abym spróbowała zawalczyć o nawrócenie męża przy pomocy tej Nowenny-dała mi iskierkę nadziei na to,że u mnie też może być normalnie. Pamiętam jak ksiądz dał mi do zrozumienia, że intencja powinna być jedna, przez 54 dni ta sama. Nowenna odmówiona a mąż jak pił tak pije dalej, krzywdzi, doprowadza do łez i nieprzespanych nocy. Pojawia się strach co będzie dalej? Postanowiłam się nie poddawać i z głęboką wiarą podjęłam decyzję o rozpoczęciu kolejnej Nowenny.Tym razem zmartwienie było inne.Mianowicie zaczęłam prosić o zdrowie 7-letniego syna, który zapada na zapalenie krtani. Dziecko często jest hospitalizowane z powodu duszności a oprócz tego astmy oskrzelowej. Zanim jednak zaczęłam odmawiać kolejny raz Nowennę długo z tym zwlekałam, odkładając modlitwę z dnia na dzień. Uznałam jednak,że to moja jedyna deska ratunku i prosiłam Boga,by tym razem mnie wysłuchał. Odmawianie Nowenny zakończyłam w maju i przez całe lato ze zdrowiem syna nie działo się nic niepokojącego. W październiku syn znowu przeszedł ciężki atak duszności co zakończyło się pobytem w szpitalu.

Kolejną Nowennę w intencji trzeźwości męża rozpoczęłam z ogromną nadzieją i wiarą. Lecz była to droga przez mękę. Ciągle coś „zakłócało” mi jej odmawianie, ciągle napotykałam jakieś trudności. Pobyty w szpitalu, kolejne awantury męża, wyjazd za granicę w celach zarobkowych. O tym, że modlę się Nowenną powiedziałam mojej mamie i to jej powinnam w tym miejscu podziękować,za to, że nie dopuściła do tego bym przerwała tę modlitwę, nawet w chwilach tak trudnych dla mnie, w chwilach gdy brakowało czasu na cokolwiek, gdy szatan walczył ze mną,próbując utrudnić mi wytrwanie w postanowieniu. To właśnie moja mama i świadectwa osób, które przechodziły przez podobne wydarzenia, dawały mi siłę kiedy bałam się spać z dzieckiem pod jednym dachem z coraz bardziej agresywnym mężem. Nowennę ukończyłam będąc w Belgii. Udało się. Dałam radę, podziękowałam Bogu,że dał mi ku temu siłę. Jednak małżonek nadal pije, wzrasta agresja, dochodzi nawet do rękoczynów pomiędzy nim moim bratem, który staje w mojej obronie i mojego syna podczas jednej z awantur. Po tym incydencie postanawiam wyprowadzić się do domu rodzinnego, w którym po śmierci taty mieszka sama mama. Dojeżdżam stamtąd do pracy. W tym czasie dochodzi do rozmowy mojej bratowej z mężem,po czym bratowa prosi mnie abym spróbowała porozmawiać z mężem, bo on chyba coś zrozumiał. Dochodzi we mnie do wewnętrznej walki wątpliwości czy porozmawiać z nim czy jednak dać sobie spokój. Postanawiam jednak zrobić ten krok i dochodzi to naszej rozmowy. Dodam,że wcześniej nie odzywaliśmy się do siebie około 8 miesięcy. Mąż prosi abym wróciła z synem do domu, obiecuje,że nie będzie pił na razie przez pół roku. Prosi byśmy spróbowali jeszcze raz. Wróciłam z synem do domu (córka przebywa w Warszawie). Od tamtego czasu do dziś mąż nie sięgnął ani razu po jakikolwiek alkohol. Jest między nami o wiele lepiej. Normalnie ze sobą rozmawiamy, co dla mnie jest nowością, bo do tej pory nie było tego na porządku dziennym, jego relacje z synem też się znacznie poprawiły. Postanowiłam,że z pomocą modlitwy i Boga zawalczę jeszcze o to by pojednał się z córką( nie odzywa się do niej już około 4 lat, także przez alkohol),braćmi i siostrą, by zrozumiał jak bardzo ich skrzywdził słowami. Będę walczyć o to by rodzina była w końcu rodziną. I wierzę,że Bóg mi w tym dopomoże.

Piszę to świadectwo po to by Ci którzy mają problem i boją się czy podołają – próbowali i dali szansę zadziałać Bogu- w sposób znany tylko Jemu samemu. W tej chwili jestem w trakcie odmawiania swojej kolejnej Nowenny, kolejny raz w intencji zdrowia syna. Głęboko wierzę w to,że i tym razem zostanę wysłuchana. Boże, dziękuję Ci za dotychczas otrzymane łaski!

NOWOŚĆ

Chcesz poznać własne serce? 

Potrzebujesz przewodnika który pomoże Ci zwalczyć grzechy i słabości?

58
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
5 Wątki komentarzy
53 Wątki z odpowiedziami
16 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
15 Autorzy
menaRadekProsząca o modlitwęeniaiwona Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Edyta
Gość
Edyta

Dziękuję. Z Panem Bogiem.

Monika
Gość
Monika

Piękne świadectwo. Chwała Panu i Matce Przenajświętszej. Niech Pan błogosławi całej Twojej rodzinie. Nigdy nie wątpcie w moc Różańca. Sama jestem najlepszym przykładem że modlitwa i powierzenie swoich spraw Matce Bożej działa cuda. Nowennę zaczęłam odmawiać w intencji daru macierzyństwa dla naszego małżeństwa, obecnie jestem w trakcie modlitwy, ale Matka Boska już podarowała mojej rodzinie cud, który uznała w tej chwili za bardziej nam potrzebny. Po tygodniowym odmawianiu Nowenny mój tata, który miał problem alkoholowy powiedział do mnie, że przestaje „pić”. Kiedy to usłyszałam od razu pomyślałam, iż to Matka Boska zadziałała, bo nałóg trwał bardzo długo, tato nie słuchał… Czytaj więcej »

Livia
Gość
Livia

Chwała Panu i Matce Najswietszej.Dziekuje za swadectwo Ewo .Moze i do mnie sie kiedys usmiechnie słonce i wyjde z mroku meza alkoholika. Modliłam sie juz wielokrotnie. Od 5 lat odmawiam nowenne w róznych intencjach za dzieci wnuki ale najwiecej za meza o wyjscie dla niego z tego zgubnego nalogu.I ta intencja zostaje nie wysłuchana.Juz teraz z pokora podchodze do tej intencji…….. Najgorzej teraz przed swietami nie mam siły na nic

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Niech Pani Pan Bóg błogosławi i całej rodzinie piękne świadectwo . Walczę o swoje małżeństwo modlę się i kocham choć wszystko jest przeciwko mnie o sakramentowi małżeństwa

Agata
Gość
Agata

Dziękuję za to świadectwo. Życzę aby mąż wytrwał w trzeżwosci. Ja modlę się o moje małżeństwo. Dzisiaj miałam sprawę rozwodową. Mąż wystąpił o rozwód,ale zgodził się na separację. Ja nie poddaje się i nadal będę się modlić by mąż wrócił do mnie. Pomimo że powiedział w sadzie ze nie widzi szans na pojednanie i ze mnie nie kocha. Wierzę ze nasze małżeństwo się odrodzi na nowo.

Joanna
Gość
Joanna

Życzę Pani wytrwałości w modlitwie również modlę się o nawrócenie mojego męża .
Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
NIECH SIĘ STANIE WOLA TWOJA PANIE.
JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMIJ AMEN.

Anna
Gość
Anna

Ale Bóg i Jego Matka Maryja jest z Tobą Elżbieto. Módl się w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, bo modlitwa za nie jest drugą po modlitwie za grzeszników miłą Bogu. Ks. Chmielewski mówił, że jak się modlił za wstawiennictwem dusz czyśćcowych od razu otrzymywał rozwiązanie spraw. Ojczulek w Niebie bardzo kocha te biedne duszyczki.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Anno. Modlę się nawet nowenne odmówiłam za te dusze Tak bardzo staram się nie poddawać idą święta kolejne sama ze łzami w oczach przy choince w pustym domu. Bez kogoś kogo kocham mimo wszystko. Ale widocznie Pan Bóg chce inaczej ma inny plan na moje życie samotność i pustka i miłość w sercu do męża który jest z inną daleko odemnie.

iwona
Gość
iwona

Elus Skarbie ,mysle o WASModle sie w WASZEJ intencji.Pozdrawiam.Iwa

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Ja tez ściskam mocno. Niech Ci Pan Bóg błogosławi

Anna
Gość
Anna

Odsłuchaj sobie jeden z wywiadów z panią Bądkiewicz, która pisała o Ks. Dolindo. Małżeństwo zeszło się 6 lat po rozwodzie. Tylko nie płacz, bo szatan się cieszy. U Boga nic się nie zmieniło, zawsze będziecie małżeństwem. Dziękuj Bogu za to, co doświadczasz, za to co przygotował dla Ciebie, dla Twojego małżeństwa. Codziennie zapraszaj moc Boga do Twojej i Michała niemocy. Nie można być szczęśliwym, żyjąc według szatańskiego planu, więc mąż Michał nie jest tak naprawdę szczęśliwy. Może jeszcze tego nie wie, może zagłusza sumienie. Wzywaj głośno, z podniesionymi rękoma Ducha św., aby stąpił na wasza małżeństwo i je odnowił. Wierz,… Czytaj więcej »

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Bóg zapłać niech Ci Pan Bóg błogosławi. Nawet nie wiesz ile te słowa znaczą dla mnie

enia
Gość
enia

Elżbieta dalej się ciagnie sprawa rozwodowa w sądzie?

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Tak kochana teraz 1 lutego prawdopodobnie ostatnia zeznawalismy juz wiec nie wiem co będzie jaki wyrok

enia
Gość
enia

Elżbieta to jest jakaś potwornie długa walka ze złem, bardzo dłuuuugo sie ciągnie……po coś
Koronka Wyzwolenia jest szczególna, wyjątkowa modlitwa. Pamietaj.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Odmawiam ją codziennie razem z nowenną o nawrócenie męża. Zły działa naprawdę. Tylko Bóg wie co będzie

mena
Gość
mena

Elżbieto zachęcam do odmówienia następnej nowenny pompejańskiej o pokore dla męża . Ta intencja jest z jedną najważniejszych . Pamiętam o Tobie,każdego dnia trzymaj się.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Odmówiłam 16 nowenn pompejańskch większość za męża . Napewno omówię jeszcze niejedną w tej chwili skupiłam się na innych modlitwach może je Pan Bóg usłyszy. Bóg zapłać za modlitwę i dobre słowo. Niech Ci Pan Bóg błogosławi

enia
Gość
enia

Elżbieta najbliższą NP odmów o pokorę dla męża,mena wie co pisze

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Ok bardzo bardzo dziękuję. Jesteście wspaniałe tak bardzo pomagaci swoimi radami. Po stokroć niech wam Pan Bóg błogosławi

enia
Gość
enia

Elżbieta już nie pamiętam czy to Tobie pisałam, najwyzej sie powtórzę, jest na internecie świadectwo co osoba rozwiazała swoje problemy Litanią do Najświetszej Głowy Jezusa,bardzo poleca, wiem ze Różańca żadna inna modlitwa nie zastąpi ,ale jak Ci czas pozwoli odmów w intencji za Michała,za niego, jednak nasze mysli WAŻNE!
Niech Jezus wstrząśnie tą makówką Michała… to tak troche na wesoło

Radek
Gość
Radek

oto modlitwa do Najświętszej Głowy Pana Jezusa, jako Przybytku Bożej Mądrości, którą podyktował Zbawiciel stygmatyczce 1894-1905, Teresie H. Higginson: O Mądrości Najświętszej Głowy, prowadź mnie na wszystkich moich drogach. O Miłości Najświętszego Serca, spal mnie Twoim Ogniem. O Przybytku Bożej Mądrości i Siło Przewodnia, która rządzisz wszystkimi poruszeniami i Miłością Najświętszego Serca – oby wszystkie umysły Ciebie poznały, wszystkie Serca Ciebie kochały i wszystkie języki Ciebie wychwalały, teraz i na wieki wieków. O Woli, która zawsze byłaś pokornie uległa Woli Twego Ojca Niebieskiego, kieruj mną we wszystkich sprawach, jak kierowałaś wszystkimi uczuciami i poruszeniami Najświętszego Serca Boga-Człowieka. O Rozumie, który… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

Radek jest też Litania do Najświętszej Głowy Pana Jezusa, ja mam modlitewnik „Modlitwa Ofiara Pokuta” , jest duzo modlitw już nie musze po internecie szukać

iwona
Gość
iwona

Elus odmawiasz Nowenne Pompejanska o nawrocenie meza czy jakas inna? Pozdrawiam Iwa

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Inna dostałam od koleżanki. Napisz do mnie na fb to ci wyślę

Iwona
Gość
Iwona

Elu nie moge dostac sie do fb nie pamietam hasla moze moge prosic na
iwona.jugorabicka@autograf.pl

Iwona
Gość
Iwona

nie moge dostac sie do fb zapomnialam hasla

Iwona
Gość
Iwona

Nie moge sie zalogowac nie pamietam hasla

Agata
Gość
Agata

Pomodle sie za Was. Nie poddawaj się. Z Panem Bogiem.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Bóg zapłać niech Ci Pan Bóg błogosławi

Iwona
Gość
Iwona

witaj droga Elu czy wysylalas te nowenne o nawrocenie meza na moj adres mailowy moze?
nie moge otworzyc fb.Pozdrawiam Cie bardzo cieplo

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Witaj. Nie kochana bo mam to na mesendzerze i nie mogę wysłać bo mi nie wchodzi. Pozdrawiam

Anna
Gość
Anna

W dzienniku duchowym Alicja Lenczewska zapisała takie słowa pod datą 1.12.1986
„Oto jestem przed Tobą, Święty mój Oblubieńcze, kieruj mną według Twego zamysłu. Zmieniaj to, co trzeba zmienić. Pomóż rozeznać, pomóż wykonać”. A Pan Jezus jej odpowiada: „Dobrze, że to powiedziałaś. Z takim nastawieniem podchodź do wszystkiego, co cię spotyka w duszy i na zewnątrz”. To tak się Elu módl ….kieruj mną, i na mocy sakramentu małżeństwa, proszę, kieruj moim mężem Michałem…..

Elżbieta
Gość
Elżbieta

dziękuję. Niech Ci Pan Bóg błogosławi i za wszystko wynagrodzi

Anna
Gość
Anna

Elu przeczytałam Słowo Boże na dzień 1 lutego 2019r. Bóg już dał Tobie odpowiedź. Jakie śliczne dostałaś słowa czytania, psalmu i ewangelii. Przyłóż je do swojej sytuacji i wierz, że te słowa wypowiedziane nad Tobą w tym dniu staną się rzeczywistością. To nie jest przypadek. Ks. Łukasz Brus tłumaczył, że Słowo Boga skierowane do człowieka w danym dniu, jest dla niego, następnego dnia, już jest inne i nie pasuje do tego, co jest dziś. Bądź spokojna, ufna i dziękuj. Bóg Was nie opuści, On zawsze jest wierny swojemu Słowu.

Radek
Gość
Radek

A gdzie takie słowo boze na dany dzień można przeczytać

Anna
Gość
Anna

Akurat weszłam na stronę misyjne.pl kalendarz liturgiczny, Obecnie mamy rok C. Czytałam Radku Twoje wpisy i jeśli mogę, to dam Tobie radę. Mam wrażenie, że bardzo zależy Tobie na małżeństwie, ale…. nie możesz mówić i myśleć o żonie źle. Ona jest stworzona przez Boga jako dobry człowiek i tak jest, bo wszystko, co stworzył Bóg jest dobre, tylko że szatan Nią manipuluje. Mów, myśl o Niej dobrze,a zło odejdzie od Waszego małżeństwa, bo zły nie lubi dobra i ucieka z takiego miejsca. Módl się słowami z Księgi Przypowieści 31, 10-12 (często i na głos, bo chodzi o to, aby ogłaszać… Czytaj więcej »

Radek
Gość
Radek

Pani Aniu modlitwy juz tytaj nic nie pomogą jesteśmy juz po rozwodzie nie widziałem zony ponad trzy lata teraz mamy podział majatku jeszcze jak ktoś jest przed rozwodem to moze pomogą ale nie po i w czasie podziału majatku trzy lata modlitw i nic

Anna
Gość
Anna

Rozwód to nie koniec świata, u Boga dalej jesteście małżeństwem. Pierwsze i ostatnie słowo w każdej sprawie ma Bóg. Ja bym dalej się modliła, właśnie Słowem Bożym, bo Ono zmienia rzeczywistość, jest narzędziem, który kruszy skałę. Taka jest prawda i inaczej nigdy nie będzie, tak jak śnieg, który pada z nieba zawsze jest biały, tak samo jest z mocą Słowa Bożego, Ono zmienia rzeczywistość. Nic Pan nie straci, a wszystko zyska. Zobaczy Pan, jeszcze żona będzie Panu dziękowała. Trzy lata to dużo tu na ziemi, ale jak to się ma do wieczności. Dzięki Bogu, że nie związał się Pan z… Czytaj więcej »

Agata
Gość
Agata

A jak mam to sprawdzić jakie jest slowo Boże na dany dzień Chodzi tu o czytania jakie w tym dniu sa na mszy sw. w kosciele?

Anna
Gość
Anna

Tak. To jest liturgia dnia, to jest Słowo Boga skierowane w danym dniu do człowieka i to jest Słowo, które czyta Kościół, czyli Jezus Chrystus. I to jest zawsze dobra nowina. Bez Słowa Boga już dawno bym miała jakąś depresję i bym była utopiona w beznadziei, a tak żyje sobie spokojnie, bo wiem, jak będzie. Obietnica Boga – bezcenna. Wielki jest nasz Bóg!!!!!!!

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Dziękuję powiedz jakie to słowo jest. Życzę Ci błogosławienstwa Bożego

Anna
Gość
Anna

Sama Elu musisz te słowa przeczytać, przyjąć do serca i je rozważać. Wejdź na przykład na stronę misyjne. pl. W zakładce kalendarz liturgiczny przejdź do daty 1.02 i wyświetli się Tobie cała liturgia Słowa wraz z psalmem na ten dzień. Wydrukuj sobie, czytaj i nabierz ufności. Ks. Glas opowiadał, że w czasie egzorcyzmu zły nie dawał za wygraną, było ciężko i wtedy przyszło światło od Ducha Świętego, żeby położyć na opętanej osobie obrazek z wizerunkiem Matki Bożej. Moment i wyszedł z wielkim rykiem. Nasza Matka i Królowa to agentka od zadań specjalnych!!!! Proponuję,również abyś w tę teczkę, w której trzymasz… Czytaj więcej »

Agata
Gość
Agata

Pani z tego co zrozumiam tez walczyla o malzenstwo?’Juz pozew byl w sadzie? I maz wrocil do Pani? A jesli moge zapytac. To jak dlugo Pani walczyla o powrot meza.

Anna
Gość
Anna

Po roku od mediacji, sąd przysłał dokumenty, że daje nam spokój, bo wyraziliśmy na spotkaniu mediacyjnym chęć ratowania małżeństwa. Kiedyś będziemy razem. Dziecko nie musi wiedzieć wszystkiego, Ojciec Niebieski decyduje o wszystkim i wybiera najlepszy moment. Jesteśmy w Jego rekach i nic złego nam się nie stanie. Dziękuję Bogu za miłość, którą mam do męża, za to,że ta trudna sytuacja pozwoliła mi doświadczyć Boga żywego i prawdziwego, troszczącego się o wszystko. Bóg poprzez ten małżeński kryzys leczy mnie z mojego egoizmu, głupoty, pychy. Widzę, jak się zmieniam. Naprawdę nic nie dzieje się bez zgody i wiedzy Boga. Bóg dopuszcza zło,… Czytaj więcej »

Agata
Gość
Agata

Szkoda tylko ze moj maz nie wyrazil zgody na mediacje. Powiedzial ze to nie ma sensu i ze mnie juz nie kocha. Zgodzil sie na separacje,zeby bylo szybko po wszystkim.Ja dalej nam nadzieje chociaz czasami jest bardzo ciezko. Nadal sie modle o nasze malzenstwo

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Całym sercem dziękuję. Ale wyobraź sobie że nie mogę znaleźć tej daty . Będę próbować jeszcze zły działa

Anna
Gość
Anna

Wpisałam adres, ale moderator odrzuca. Nie wiem dlaczego. Wpisz : misyjne kalendarz liturgiczny. Albo na innej stronie. Musi być kartka z kalendarza i klikasz na konkretną datę.

enia
Gość
enia

Sa chyba dalej jakies zawirowania na stronie, potwierdzenia na maila mi nie przychodą, zapisana jestem na nowenne do Dzieciątka, sw.Rodziny też nie przychodzą

enia
Gość
enia

Elzbieta odsłuchaj kilka razy na yt o.Witko „Uwielbienie Boga” obrazek ten z Przenajświetszym Sakramentem i dwóch aniołów klęczących.
Masz jeszcze trochę czasu Wielbij Jezusa jak radzi Ojciec, na sale rozpraw jak wejdziesz też tak zrób, oczywiście Jezusa zapros bo to najlepszy Sędzia, jak Wielbimy Pana to On nam błogosławi, Aniołowi zstępują z nieba, w Pieśni Trzech Młodzieńców jest pokazane jaka Moc jest.
Poproś dusze czyścowe sędziów aby byli na rozprawie, niech Ci pomogą, obiecaj im nowenne Mszy sw, odsłuchaj Marie Simme
Dasz sobie radę, wszystko będzie dobrze
Z Bogiem!

iwona
Gość
iwona

Aniu piekne slowa

iwona
Gość
iwona

Droga Aniu jakie piekne slowa
Niesamowite ja rowniez dziekuje Ci za nie mimo ze piszesz do Eli jestem w rozsypce z powodu meza wiec takie slowa dodaja nadziei i otuchy,Pozdrawiam serdecznie Iwa

Radek
Gość
Radek

Nie każdemu jest dane uratować małżeństwo ja juz tyle czasu modle sie do ks Dolindo i efektu brak wszystko idzie wprzeciwnym kierunku

Prosząca o modlitwę
Gość
Prosząca o modlitwę

Witaj Aniu 🙂
Wspomniałaś o księdzu Dominiku Chmielewskim. To o czym wspomniałaś słyszałaś na rekolekcjach czy znalazłaś gdzieś w internecie?
Wiele lat temu uczestniczyłam w rekolekcjach przez niego prowadzonych. Coś niesamowitego…:)

Anna
Gość
Anna

W Internecie.

krystyna
Gość
krystyna

Kochana Ewo! Bardzo Ci wspolczuje, bo wiem co znaczy alkoholizm meza, jak destrukcyjnie wplywa na najblizsza rodzine -zone i dzieci. Najgorsze w tym wszystkim jest to,ze alkoholik nie widzi (a moze nie chce widziec) w tym problemu. Za wszystkie swoje niepowodzenia wini zone, dzieci, blizszych lub dalszych czlonkow rodziny, przyjaciol czy znajomych.,,, Bardzo sie ciesze,ze Twoj maz teraz nie pije. oby jak najdluzej tak bylo (najlepiej zawsze). Jednak dobrze byloby zeby maz podjal leczenie, uczeszczel na spotkania grup AA jezeli jest taka mozliwosc,,, a moze dal sobie zrobic wszywke przeciwalkoholowa,,, wtedy mialabys pewnosc, ze sie nie upije przez najblizsze 2… Czytaj więcej »

Agucha
Gość
Agucha

dodam że nie mniej ważne od terapii alkoholika jest terapia jego bliskich zwłaszcza żony- al anon polecam, to nie jest czcze gadanie bo taka kobieta ma duuuzo do przepracowania.

TERESA
Gość
TERESA

Alkoholik to jest dobry mistrz kłamstwa mówi że się zmieni ale nic nie robi aby to wszystko zmienić.