Natalia: Powrót męża

Postaram się napisać to świadectwo zwięźle ponieważ nie chcę ponownie wspominać i analizować tego, co się wydarzyło.

W połowie maja odszedł ode mnie mąż, ponieważ spotkał swoją dawną dziewczynę i uznał, że wszystko do niego wróciło i jest to prawdziwe, głębokie uczucie. Nasz syn miał wtedy 3 miesiące, my po ślubie dopiero 1,5 roku.. Mąż wynajął kawalerkę w tym samym mieście. Niedługo po tym rozpoczęłam swoją pierwszą Nowennę Pompejańską o powrót męża. Różne rzeczy działy się w jej czasie, a także po zakończeniu. Otrzymałam łaskę spokoju, cierpliwości, wyrozumiałości. Nie kłóciłam się z mężem, nie toczyłam wojny. Starałam się odwieść go od rozwodu, o którym bardzo szybko zaczął mówić (tu pomogła Matka Boża przez Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły). Na przełomie sierpnia i września mąż rozstał się z kochanką i wrócił do nas. Jest dobrze, ale czeka nas jeszcze sporo pracy.

Po odmówieniu pierwszej NP, rozpoczęłam kolejną w intencji o nawrócenie męża, a aktualnie jestem w trakcie trzeciej o uzdrowienie naszego małżeństwa. Z całego serca dziękuję Matce Bożej za uproszenie nam tych łask i dobremu Bogu za wysłuchanie modlitw. Dzięki Nowennie odkrywam różaniec. Wcześniej raczej go nie odmawiałam, nawet nie za bardzo lubiłam. Jakiż błąd!

Natalia

Nowenna do MB

Częstochowskiej

17 sierpnia - 26 sierpnia

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mariusz
Mariusz
18.11.18 20:15

Rodzina Bogiem silna, chociaż nie mam swojej, przykro, wspieram modlitwą.

Elżbieta
Elżbieta
18.11.18 20:59

Niech wam Pan Bóg błogosławi. Bardzo dziękuję za to świadectwo bardzo bardzo go potrzebowałam naprawdę bardzo. Wierzę że to znak od Boga dla mnie. Jezu Ty się tym zajmij. Maryjo usłysz moje wołanie żebym i ja mogła podzielić się swoim świadectwem wyslychanych nowenn

Dorota
Dorota
18.11.18 23:05
Reply to  Elżbieta

Równiez niech Pan Bóg błogłaswi to cudne świadectwo jak je czytam to wierzę że mnie teź nasza Matuchna wysłucha bardzo dziękuję.

nesa
nesa
19.11.18 00:04
Reply to  Elżbieta

Ela przestan we wszystkim uoatrywac znakow. Zyj dalej, odpuść dopiero wtedy zaczna sie cuda. Zobaczysz.

nesa
nesa
19.11.18 11:44
Reply to  Elżbieta

Elżbieto. Przestan we wszystkim upatrywac znaki. Poprostu żyj godnie przestan sie upokarzać i rozpaczać a wtedy wteszciezobaczysz cuda. Musisz przyjac opcje ze moze być tak ze Twój maz nie wróci nigdy. Jakos sie pouklada zobaczysz. Nie ma co wymyślać sobie znaki na sile a potem z rozczarowaniem stwierdzać ze to jednak nie bylo to… Żyj kobieto bo sie zamęczysz psychicznie. Bóg tez nie chce zdbys ciagle rozpaczala ale byś prowadził zycie godne Dzuecka Bożego…

grazyna
grazyna
19.11.18 19:46
Reply to  Elżbieta

Czytaj znaki i pytaj czy są one od Pana. Po owocach poznacie…Nieustannie się módlcie i za wszystko dziękujcie Panu 🙂 Pan wie czego Ci potrzeba…. bądź wola Twoja…

Joanna
Joanna
19.11.18 06:22

Boże Miłosierny mniej wszystkie małżeństwa w swojej opiece prowadź nas zawsze na drogę wiary i miłości.JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMIJ AMEN.

...
...
19.11.18 12:04

Aż chciałoby się zapytać czy nie zauważyła Pani przed ślubem, że ciągnie męża fo zdrad lub ex kobiety. Niestety kobiety czy faceci często widzą przed ślubem jakie wady ma narzeczony, tylko mają nadzieję, że węzeł małżeński ich uświęci. Po ślubie natomiast wady się powiększają. Niektóre osoby świadomie wybierają kogoś wiedząc, że zdradzał przef ślubem, czy lubi zajrzeć do kieliszka. Także wtefy świadomie wybierają swój krzyż. Krzyż oczywiście będzie miał każdy w życiu, ale niektórzy sami większy krzyż wybierają. Tak to już jest, człowiek rzadko się zmienia, chyba, że jest mu bardzo ciężko, tamta kobieta pewnie go odrzuciła do wrócił do… Czytaj więcej »

Brygida
Brygida
19.11.18 12:46
Reply to  ...

Aż chciałoby się odpowiedzieć: proszę te złote myśli i recepty oprawić w złote masywne ramy i powiesić sobie we własnej sypialni. I czerpać z nich garściami na własny użytek autorko. Niestety, takie domorosłe hipotezy i rady co by było gdyby… Natalia opisuje skuteczność działania Nowenny Pompejańskiej i z pewnością dodała otuchy wielu kobietom,które tutaj zaglądają na forum.Natalio,, piękne świadectwo,niech Maryja ma Was w opiece.

...
...
19.11.18 12:53
Reply to  Brygida

A co Panią tak zdenerwowało- prawda? Swoje rady proszę oprawić i powiesić sobie nad łóżkiem. Do własnych rad trzeba najpierw samemu się stosować.

Brygida
Brygida
19.11.18 12:57
Reply to  ...

Ta infantylność i te pseudo dobre rady są bardzo irytujące. Ale wiadomo,kto je pisz,więc koniec tematu.

Hanka
Hanka
19.11.18 14:20
Reply to  Brygida

Pani Brygido, pragnę zwrócić uwagę, że te rady wcale nie są takie infantylne. Raczej taką wydaje mi się pani egzaltowana reakcja 🙂

maria
maria
19.11.18 17:10
Reply to  Hanka

..nauczzylam sie, ze jak widze imie Brygida, zamykam te strone. W owych wpisach jest duzo pasywnej agresji

tez Ania
tez Ania
19.11.18 17:57
Reply to  maria

Mario, miejsca na tej stronie jest dla każdego i dla Ciebie i dla Brygidy i dla Wszystkich. Miłosierdziem należy objąć wszystkich i tych, którzy zachowują się w sposób niedopuszczalny i tych którzy nie zgadzają się na nieakceptowane zachowania też. Na tej stronie są różne komentarze. Mario, tak to już jest, że agresja rodzi agresje. Jeżeli ktoś pisze zaczepne, prowokujące, wulgarne komentarze, spotka się ze sprzeciwem i nie ma w tym nic dziwnego. Czasem trzeba jasno napisać, że człowiek nie zgadza się z pewnymi zachowaniami, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby dorosłe, od których można wymagać określonego poziomu kultury i zachowania.

tez Ania
tez Ania
19.11.18 18:10
Reply to  maria

Osobiście bardzo cenię komentarze Hanki. Bardzo podziwiam Jej trzeźwości umysłu i realizm. Szczególnie cenię komentarze Hanki w dyskusjach o relacjach damsko-męskich i modlitwie o dobrego współmałżonka. Zgodzę się też z Brygidą – sama wczoraj pisałam, że ludzie tu często szukają pociechy i dobrego słowa. Być może jest tak, że ludzie, którzy tu trafiają dobrze już wiedza jakie błędy popełnili w życiu, a teraz bardzo chcą je naprawić i wyprostować, co po ludzku jest bardzo trudne. Własnie dlatego osoby te potrzebują delikatności – one już wiedza co zrobiły źle i nie trzeba im tego pisać w 20 komentarzach. Jest faktem, że… Czytaj więcej »

mena
mena
19.11.18 18:49
Reply to  maria

mario nie zgadzam się z twoją opinią. za to jest tu bardzo dużo komentarzy od osób ,które często krytykują żony a nie mają doświadczenia w małżeństwie

Brygida
Brygida
19.11.18 13:07
Reply to  ...

Autorce powyższego posta proponuję jako lekturę wiersz Jana Brzechwy
Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

„Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,

Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową…..

gosc
gosc
19.11.18 13:29
Reply to  Brygida

No i po co te zlosliwosci

Brygida
Brygida
19.11.18 13:33
Reply to  gosc

A po co złośliwości wobec Natalii -gościu o zmiennych nickach

...
...
19.11.18 14:38
Reply to  Brygida

Ten wiersz oczywiście dedykuje Pani sobie. Proszę się tak nie unosić. Dobrze jeśli ktoś jest chociaż mądry po szkodzie, a nie jak w utworze Kochanowskiego, że przed szkodą i po szkodzie głupi.

Brygida
Brygida
19.11.18 15:02
Reply to  ...

Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich (Cyceron)

...
...
19.11.18 16:48
Reply to  Brygida

Ten cytat, który pani przytoczyła proszę oczywiście odnieść do siebie, i dostrzec wreszcie te belki, które ma Pani w sobie. Rzeczą mądrą jest wiedzieć kiedy skończyć dyskusję więc ja tak robię, bo to już są złośliwości, przepychanki słowne z pani strony.

Brygida
Brygida
19.11.18 17:01
Reply to  ...

Chwała Bogu ! Lepiej się pomodlić, niż cedzić wydumane mądrości o nierozsądnych żonach,które były tak nieroztropne,że nie dostrzegały wad swoich przyszłych mężów. Jak dla Ciebie autorko o charakterze bez skazy i przenikliwej mądrości życiowej, musi to być bolesne,tak czytać tu na forum , że ktoś może popełnić błąd,albo nie jest idealny.Więc doskonała decyzja.Bogu niech będą dzięki !

mena
mena
19.11.18 15:07
Reply to  Brygida

Pani Brygido bardzo trafne spostrzeżenie,zawsze znajdą się osoby do krytykowania i idealizowania swoich zachowań.

anna
anna
19.11.18 13:09
Reply to  Brygida

Ja modlilam sie i dalej sie modle za mojego meza, odmowilam 1 NP i co tydzien Rozaniec Sw prze Msza Sw. Maz zmienil sie nie do poznania. Nie twierdze , ze w ogole nie pije bo piwko jest ale juz nie w takich ilosciach jak wczesniej. Zmienil swoja mentalnosc i myslenie. Zawsze byl cudownym mezem ale teraz jest po prostu cudo 😉 Wszystko zaczelo nam sie ukladac i widze , ze idzie w dobrym kierunku. W wakacje odmawialam NP i od tego czasu jakby czarodziejska rozdzka wszytsko odmienila na plus. Dziekuje Ci Maryjo!!! P.S a jakbyscie widzialy mine mojego meza… Czytaj więcej »

nesa
nesa
19.11.18 15:22
Reply to  anna

Wybacz Anno ale Ci po prostu nie wierzę. Jakos mnie nie przekonuje Twoj opis bo nowenna to nie czarodziejska rozdzka tylko powazna modlitwa

irena
irena
19.11.18 16:53
Reply to  nesa

nesa a ja wierze annie ,bo w przypadku mojego meza bylo dokladnie tak samo ,tak NP jest bardzo skuteczna modlitwa ,u nas tez wszystko idzie na plus po odmowieniu NP,oczywiscie ze ciagle sie o trzezwosc meza ,bo chce zeby zawsze tak juz zostalo,masz racje NP jest bardzo powazna modlitwa i czasem tak to wyglada ze jakby Matka Boza uzyla czarodziejskiej rozczki i odwrocila cala sytuacje na dobre tory i tak wszyscy wiemy ze to sa laski od Niej a nie czary

gosc
gosc
19.11.18 13:27
Reply to  Brygida

A nikt nie zauwazyl faktu, ze Pani Natalia jest znowu w ciazy….najprawdopodobniej z tym zdradzajacym mezem, rodzi sie pytanie czego jest wynikiem ta ciaza- przypadku, specjalnej taktyki przywiazania go sobie etc. Przyjscie drugiego dziecka nie skonsoliduje tej pary bo i tak opiera sie ona na chwiejnych podstawach, wiec moze byc jeszcze gorzej zycze wszystkiego dobrego, ale moze byc i tak, ze sama bedzie wychowywala zamiast jednego dziecka dwòjke. Ten maz jest czlowiekiem malo odpowiedzialnym, z takimi przyszlosc niepewna

irena
irena
19.11.18 21:12
Reply to  gosc

wybacz gosciu ,ale ja przeczytalam swiadectwo natali chyba siedem razy i nic nie znalazlam na temat jej domniemanej przez ciebie ciazy,nie wiem dlaczego twierdzisz ze ona chce w ten sposob zatrzymac meza przy sobie

Klara
Aktywny
Klara (@klara)
19.11.18 15:10
Reply to  ...

Jeżeli małżeństwo z +/- 20 letnim stażem się rozpada, bo mąż zrobił skok w bok to ciężko stwierdzić czy widać było jakieś ciagotki przed ślubem. 20 lat to kupa czasu i życia. Ludzie się zmieniają, coś im odbija. Ale jeśli facet po roku po 2 już chce odejść to jest skrajnie niedojrzale że strony faceta. On był totalnie nie gotowy na sakrament małżeństwa i ciężko mi uwierzyć w to że przed ślubem był inny… Czasami szybkie decyzje o ślubie są złe, bo jeszcze nie zdarzą opaść emocje, motyle ohy i ahy i ludzie nie znają siebie od codziennego szarego życia.… Czytaj więcej »

Agata
Agata
20.11.18 12:51
Reply to  Klara

Moj maz odszedl pod koniec lipca po 20 latach. Zwiazal sie z 21 kobieta, ktora u niego pracowala. Szok, lzy, niedowierzanie. Ciagle powtarzal ze mnie kocha, ze chce byc ze mna. Nawet przez moment nie podejrzewam ze kogos ma. Teraz juz nie sa razem. Ale do mnie tez nie wrocil. Zdazyl kupic mieszkanie,niestety bardzo wspieraja go rodzice i siostry niszczac nasze malzenstwo. Dla nich to nic zlego. Odmowilam juz 2 nowenny. Jedna o powrot meza, druga o jego nawrocenie. Nic sie nie zmienilo. Nie ukrywam ze liczylam na cud. Zreszta jak wiekszosc osob, ktore zaczynaja te modlitwe, kiedy wszystko inne… Czytaj więcej »

Hanka
Hanka
19.11.18 14:16

Część mężczyzn ( szczególnie kiedy to oni zostali zostawienie ) chcąc jak najszybciej zapomnieć o ukochanej rzucają się w ramiona pierwszej, chętnej dziewczyny, która się znajdzie na ich drodze a potem są dramaty jak ten opisany w świadectwie. Sama w swoim życiu przerabiałam podobną historię. Mój chłopak po rozstaniu ze mną za jakieś 4-5 miesięcy zaliczył wpadkę. Jako, że był i jest człowiekiem honorowym to się ożenił z matką swojego dziecka ale do dziś – mimo, że minęło od tych wydarzeń dobrych kilkanaście lat – gdy się spotkamy a mieszkamy niedaleko to powtarza mi, że byłam miłością jego życia. Idealizuje… Czytaj więcej »

Polka
Polka
19.11.18 15:20

Coś tutaj ja nie widzę żeby Pani Natalia której z całego serca błogosławię i cieszę się że Mąż wrócił była w ciąży. A nawet jeśli by była to chyba dobrze. Każdy jest taki jaki jest i różne błędy popełnia. Ja Natalia Jej Mąż czy Ty, który to czytasz. Ona jego kocha i dobrze bo chyba to mu właśnie przysięgała że będzie go kochać bez względu na to czy zawiedzie. Warto by przetrzepac każdemu własne walizki. niech Bóg Będzie uwielbiony za Wielkie rzeczy, które Ci uczynił ! 🙂 tak wiele kobiet i mężczyzn w tym ją tez czeka na podobny cud… Czytaj więcej »

Brygida
Brygida
19.11.18 15:41
Reply to  Polka

I to się nazywa empatia i jest to bardzo cenna wypowiedź,Pani Polko.

irena
irena
19.11.18 16:59
Reply to  Polka

polko ja takze sie bardzo zgadzam z twoja wypowiedzia ,masz racje kazdy z nas powinien przetrzepac swoje walizki a pozniej wypowiadac sie czyjs temat ,jak znam zycie kazdy moze jeszcze miec „nadbagarz”,bo zycie bardzo lubi platac figle

tez Ania
tez Ania
19.11.18 19:15

Na tym forum jest miejsce dla każdego. Chciejmy tylko pamiętać by do każdej osoby starać się podchodzić delikatnie. Zobaczcie ile razy jest tak, ze sięgamy po pompejankę gdyż z czymś sobie nie radzimy, gdy coś, nawet całe życie nas przerosło. Myślę, że wiele osób tutaj potrzebuje dobrego słowa. Wiele z nas ma świadomość popełnionych błędów i myślę, że nie ma sensu wypominać nam czy komukolwiek w komentarzach, że to i to zrobiliśmy źle – ok, zrobiliśmy tylko, że czasu już nie cofniemy – ani my ani inni z forum. Nie przewidzimy wszystkich sytuacji w życiu bo życie jest nieprzewidywalne. Kiedyś… Czytaj więcej »

grazyna
grazyna
19.11.18 19:42

Chwała Panu! Wszystko przez Maryję. Zaufać bezgranicznie i zawierzyć się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort i oczywiście przyjąć Szkaplerz karmelitański, który nosił św. Jan Paweł II. Niech Maryja ma Was w swojej opiece.

38
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x