ZBIERAMY NA MODLITEWNIKI DLA WIĘŹNIÓW!

Czy wiesz, że osoby osadzone w zakładach karnych często nie znają nawet podstawowych modlitw? Mają problemy nie tylko z wiarą: wielu z nich pochodzi z rozbitych rodzin, boryka się z nałogami, niektórzy żyją w smutnej perspektywie spędzenia w więzieniu całego życia… Jednak w którymś momencie zauważają wołający ich Głos. Głos sumienia, wzywający do nawrócenia, do zmiany życia, do odzyskania nadziei na lepsze jutro. I kiedy chcą odpowiedzieć modlitwą, okazuje się, że nie pamiętają nawet „Ojcze nasz”… 

W ramach Fundacji Królowej Różańca Świętego podejmujemy się różnych działań ewangelizacyjnych i społecznych dla więźniów. Także spotykamy się z ludźmi w zakładach karnych, rozmawiamy i często słyszymy, jak wielu chce zmienić swoje życie. Doświadczyli już zła, sami stanęli po ciemnej stronie, ale chcą go w przyszłości unikać. Sumienie kieruje ich ku Bogu. Nieocenioną pomocą się dla nich kapelani więzienni. Jeden z nich, kapelan więzienia z Wrocławia, o. Robert Żukowski, z którym podjęliśmy współpracę, opowiedział nam o trudnościach i obciążeniach, jakim trzeba stawić czoło.
Jednym z problemów jest brak specjalnego modlitewnika dla osadzonych, który zawierałby podstawowe modlitwy i byłby w odpowiednim formacie. Modlitewnik ma odpowiadać potrzebom więźniów, ich problemom, trudnościom, z którymi zmierzają się każdego dnia za kratami. Fundacja weźmie sobie za cel:
  • zebranie funduszy,
  • przygotowanie graficzne i skład,
  • druk,
  • rozesłanie modlitewników do więzień.
Cel jest taki: przygotować przynajmniej 10.000 modlitewników i rozesłać do  kapelanów więzień w Polsce, aby oni rozdawali je osadzonym. Czy chcesz przyczynić się do tego dzieła? Nie zwlekaj, bo potrzeby są znacznie wyższe. W Polsce ponad 70.000 ludzi znajduje się w więzieniach. Wspólnymi siłami dotrzemy do wielu z nich i będziemy tym samym wspierać ewangelizację więźniów i przyczyniać się do ich nawróceń.
Pamiętaj, że wspieranie duszpasterstwa w zakładach karnych wpisuje się w słowa Jezusa: „Byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. Nie każdy ma możliwość udania się do więzienia z przesłaniem Ewangelii. Ale każdy może dołożyć swoją cegiełkę na wydanie bezpłatnych modlitewników!
Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w tej inicjatywie!

Aktualizacja

Okazało się, że wskutek zmian ceny cena jednostkowa modlitewnika wzrośnie o kilkanaście groszy, stąd potrzeba ponownego otworzenia tego projektu. Pozostało już naprawdę niewiele. Zapraszam do dołączania.

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o

Odbierz pakiet

OBRAZKÓW

Z NOWENNĄ POMPEJAŃSKĄ