Tworzymy modlitewnik pompejański po ukraińsku!

Zobacz, jakie nowe wyzwania stają przed Fundacją Królowej Różańca Świętego!

Będąc w ubiegłym roku w Pompejach, spotkaliśmy się z abp. Tommasem Caputo – delegatem papieskim dla sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Wyraził swoje poparcie dla idei propagowania nowenny pompejańskiej za wschodnią granicą Polski. Udzielił  także swojego błogosławieństwa dla przygotowania modlitewnika dla naszych katolickich współwyznawców na Ukrainie.

Wyjdźmy naprzeciw braciom w wierze!

Niestabilność (mówiąc wprost: wojna), niskie płace, wszechobecna korupcja… Nie każdy z nas może rozwiązać problemy wewnętrzne sąsiedniego kraju. Każdego jednak stać na coś zgoła cenniejszego: na przybliżenie im Boga! Oprócz modlitwy, możesz podarować swój „wdowi grosz”, który zostanie przeznaczony na cel ściśle ewangelizacyjny. Pamiętajmy o tego rodzaju jałmużnie szczególnie podczas Wielkiego Postu. – O zaangażowaniu w potrzeby Kościoła, który wszyscy tworzymy i za który wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Świątynie na Ukrainie są znacznie rzadziej porozsiewane niż w Polsce i nasi bracia w wierze nie mają tam łatwego dotarcia do wartościowych, duchowych pulikacji. Także do nowenny pompejańskiej.

Książeczki będą tam rozdawane za darmo. Także dzięki Tobie!

Mamy zaplecze, potrzebujemy środków

Jako Fundacja, dysponujemy wszystkim, co potrzeba, aby wydać i skierować do dystrybucji podręczny modlitewnik pompejański w języku ukraińskim. Taki, z którego można korzystać w drodze do pracy, ale nie tylko. Chcemy wykorzystać nasze możliwości, żeby zająć się tymi, którzy potrzebują pomocy i szukają jej. Chcemy dać im to, co rzeczywiście ugasi pragnienie ich dusz, a nie to, co pomaga tylko doraźnie. W końcu to w Bogu powinni szukać spokoju dla swoich dusz (por. Ps 62, 2).

Jedynym, czego potrzebujemy jest… Twoja jałmużna.

Co znajdzie się w modlitewniku?

Ma to być mniej 112-stronicowa publikacja formatu kieszonkowego. A w niej m.in.:

  • mały katechizm i modlitwy chrześcijanina, wraz z zachętami do życia sakramentalnego,
  • różaniec i modlitwy do Matki Bożej Pompejańskiej, tym nowenna pompejańska,

Ile jest potrzebne?

Celujemy w początkowy nakład nie mniejszy niż 2000 egzemplarzy. To pozwoli nam dotrzeć do pierwszych potrzebujących oraz rozeznać dalsze potrzeby. Nie uda nam się to bez wsparcia finansowego. Współdziałanie darczyńców i Fundacji Pomocnicy Królowej Różańca Świętego jest podzielone na 4 etapy. Są to koszty:

  1. tłumaczenia modlitewnika (ok. 2400 zł),
  2. korekty i zatwierdzeń kościelnych (ok. 1300 zł),
  3. druk (nie więcej niż 3000 zł),
  4. dostawa do wybranych parafii na Ukrainie (maksymalnie 1200 zł).

Z naszych obliczeń wynika, że całość wydatków nie przekroczy 7900 zł. Współpracujące z nami Wydawnictwo Rosemaria nie pobiera prowizji za swoją pracę i wszystkie etapy przygotowania do druku będzie nadzorować całkowicie bezpłatnie.

Sprawdzamy się od lat – warto nam zaufać

Na naszej stronie www.pkrs.org.pl można sprawdzić, jak zaplanowaliśmy rozpropagowanie setek tysięcy obrazków z nowenną pompejańską, i przyjrzeć się akcji dostarczania nowenny pompejańskiej potrzebującym w więzieniach. Korzystając z tych doświadczeń, chcemy podjąć się ewangelizacji na nowym froncie, w diecezjach lwowskiej i kijowsko-żytomierskiej. A także Ukraińcy pracujący w Polsce będą mogli skorzystać z tej duchowej pomocy, jaka jest nowenna pompejańska!

Nie prosimy o wiele – prosimy o przysłowiowy grosik

We wspomnianym już Psalmie 62 czytamy dalej: „Do bogactw, choćby rosły, serc nie przywiązujcie” (Ps 62, 11b). Pięć złotych raczej nie zrujnuje Twojego domowego budżetu, a z pewnością przybliży nas do realizacji szlachetnego celu.

Pomyśl, czego możesz sobie odmówić w ramach wielkopostnej jałmużny? Możesz przekazać równowartość

  • pączka z tłustego czwartku, lub ulubionego batonika ub deseru,
  • gazety, którą kupujesz co tydzień,
  • a może filmu lub płyty?

Decyzja zależy od Ciebie. Pamiętaj: razem odpowiadamy za to, czy podrzemujemy wiarę w naszych bliźnich.

Każdemu darczyńcy, z serca BÓG ZAPŁAĆ!

WESPRZYJ AKCJE TUTAJ!!!

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Oksana
Oksana
15.10.18 14:06

Dziękuję za twoją pracę dla Ukraińców, od dawna czekam na takie tłumaczenie. Dziękuję Ci !!!!!!! Chwała Jezusowi Chrystusowi! Oksana z Ukrainy!!!!!!

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
15.10.18 19:31
Reply to  Oksana

Tłumaczenie jest w toku 🙂 Jeszcze trochę nam brakuje, jak Bóg da, pójdzie to szybko.

Jarosław
Jarosław
16.10.18 09:48
Reply to  Marek (adm.)

Mam pytanie. W niedzielę wysłałem świadectwo i nie otrzymałem żadnego potwierdzenia kiedy ono ukaże się. Na początku roku takie potwierdzenie otrzymałem teraz już nie. Nie wiem czy ono ukaże się czy nie. Proszę o sprawdzenie tego czy świadectwo ukaże się bez potwierdzenia zwrotnego, czy jeszcze otrzymam to potwierdzenie, czy ono nie zostanie opublikowane, a jeśli nie ukaże się to chciałbym wiedzieć dlaczego. Już jedno moje świadectwo nie ukazało się tutaj i nie wiem dlaczego.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
16.10.18 13:38
Reply to  Jarosław

Wyłączny kontakt w tej sprawie: swiadectwa@rozaniec.info Osobiscie nie dodaję świadectw i w razie czego proszę zawsze tam pisać.

4
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x