Gdy nowenna pompejańska „nie pomogła”… Pomógł św. Józef!

Błogosławiony Bartolo Longo to nie tylko pierwszy apostoł nowenny pompejańskiej, lecz także wielki orędownik św. Józefa. Pod wpływem spektakularnego cudu dokonanego w Pompejach za wstawiennictwem tego świętego, Bartolo postanowił zbudować ołtarz na Jego cześć i napisać specjalne nabożeństwo do św. Józefa.

„Od wielu lat moja siostrzenica nie mogła doczekać się dziecka. Z mężem leczyli się, jeździli po lekarzach, ale niestety bez skutku. Nie było nadziei.” Tak zaczyna się świadectwo o skuteczności tego nabożeństwa do św. Józefa. ” W intencji cudu poczęcia dziecka odmówiłam za nią nowennę pompejańską. Jednak nadal nie było łaski macierzyństwa. Wtedy sąsiadka poleciła mi nabożeństwo: „Miesiąc ku czci św. Józefa. Nabożeństwo w sprawach trudnych” autorstwa Bł. Bartolo Longo. Zaczęłam odmawiać je z wiarą. Tuż po ukończeniu otrzymuję wspaniałą wiadomość – siostrzenica jest w upragnionej ciąży! Gdy rodzina zwątpiła św. Józef wysłuchał i uprosił ten cud. Chciałabym zaświadczyć o tej łasce i wszystkim polecić w trudnych sprawach to nabożeństwo!” To świadectwo pani Danuty.

A może i Ty masz trudną sprawę? Spróbuj udać się do św. Józefa w tym właśnie nabożeństwie.

Nabożeństwo jest dostępne pod tym linkiem:

http://rosemaria.pl/miesieczne-nabozenstwo-do-swietego-jozefa-oprawa-miekka

Jak mówiła św. Teresa – nie ma takiej sprawy w której św. Józef by nie pomógł! Pamiętaj o tym zwłaszcza teraz w Roku św. Józefa!

Miesiąc ku czci św. Józefa. Nabożeństwo w sprawach trudnych (oprawa miękka)

Cena promocyjna 19,90 zł Cena 25,00 zł

43
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
5 Wątki komentarzy
38 Wątki z odpowiedziami
12 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
12 Autorzy
KaśkaAgnieszkaInesRadekKlara Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Ara
Gość
Ara

Odnawialna to nabożeństwo w intencji dobrego męża. Efektów brak.

Zosia
Gość
Zosia

„Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie” (Jk 4,1-10; Mk 9,30-37)

jamaja
Gość
jamaja

Sęk w tym, ze zostało powiedzane, ze modlicie się a nie dostajecie bo się zle modlicie, ale nie zostało powiedziane co to znaczy żle się modlić i co to znaczy modlić się dobrzee. Czym jest ta dobra i przez Boga wysłuchana modlitwa? A to już zostało zagadką…. Można by rzecz, ze sam Jezus powiedział jak nalezy modlić się. Podał przecież modlitwę „Ojcze nasz”. A wiec modlimy się tak, jak ON nam nakazał… Więc dlaczego to nasze Ojcze nas jest dalej złą modlitwą??

jamaja
Gość
jamaja

Skoro nie dostałam bo się źle modliłam, to znaczy ze straciłąm całe lata na modlitwie… Modliłam się tak jak umiałam. I tak szczerze jak umiałam… A mimo to nie zostałam wysłuchana… Bo twierdzisz ze źle się modliłam? WIęc jak się nalezy modlić? Czym jest ta dobra modlitwa?

tez Ania
Gość
tez Ania

Mam ogromny bunt przed mówieniem komuś, że nie otrzymał bo źle się modlił. Nie nam oceniać kto jak się modlił. Każdy modli się tak jak potrafi i jestem pewna, że Bóg każda modlitwę słyszy i przyjmuje. Modlitwa, nawet po ludzku niespełniona nigdy nie jest czasem straconym. Dlaczego nie zawsze otrzymujemy to, o co prosimy? Może to tajemnica, której rozwiązanie poznamy dopiero po śmierci? Wiem, że to nie jest pocieszenie, zwłaszcza gdy bardzo chcieliśmy coś otrzymać. Może po prostu na pewne pytania nie poznamy tu odpowiedzi? Sama także modlę się o dobrego męża więc temat jest mi bardzo bliski. Dziewczyny –… Czytaj więcej »

jamaja
Gość
jamaja

Aniu, ja juz się modliłam tutaj za jedną sztukę w tej intencji… I ona modliła się w mojej… Kazda z nas odmówiła nowennę pomp. o dobrego męza dla tej drugiej… Własnie mija rok… I nic sie nie stało… Ani u mnie ani u niej… Dodam ze zarówno ja , jak i ona modlily się cale lata o to… Ona dłuzej, bo jest sporo starsza ode mnie… I nic… W kwietniu zawierzam te dwie samotności na Jasne Górze… I podałam termin jak pani starsza bractwa nakazała… Do końca tego roku, abyśmy obie były już zaręczone… Rok się kończy i nic… Myśłałam… Czytaj więcej »

Klara
Gość
Klara

Aniu ja zawsze o Was myślę kiedy się modlę 🙂

tez Ania
Gość
tez Ania

Dzięki 🙂

tez Ania
Gość
tez Ania

Jamaju, co do terminów, niedawno Jarosław pisał, że czytał świadectwo kobiety, która w którymś sanktuarium maryjnym (być może było to zawierzenie w Częstochowie?) napisała prośbę o dobrego męża, opisała obiekt marzeń i podała termin 2 albo 4 miesiące (nie pamiętam). Poznała dokładnie takiego mężczyznę, ale po 4 latach. Przyznam, że i ja mam mieszane odczucia co do stawiania terminów no bo co jeśli to będzie jednak później? Też podchodzę z rezerwą do hurraoptymistycznych świadectw typu modlitwy o samochód spełnionych niemal natychmiast. Jamaju, nie umiem napisać nic mądrego. Sama też modlę się i czekam. Dlaczego jednym udaje się szybciej, a inni… Czytaj więcej »

jamaja
Gość
jamaja

Jedyne co mnie trzyma, to dwa sny które miałam. Dwa razy, tak aż dwa razy sniła mi się Kaplica na JG. Ale to chcę zachować dla siebie. Tylko to mnie trzyma. Bo to jakby odp, ze Niebo słyszy i słyszało wszystko… Tylko teraz nie może… Bo jeszcze jakby nie czas…

jamaja
Gość
jamaja

I nie było w nich zadnych terminów….

tez Ania
Gość
tez Ania

Ja kwestię terminów rozumiem tak – po ludzku pragnę by moja prośba została spełniona do, np. końca roku, ale w domyśle zgadzam się, że Ty Panie Boże możesz ją spełnić w swoim czasie. W listach do Św. Józefa też zachęca się do pisania o konkretnych terminach, ale przecież Św. Józef może spełnić prośbę w innym terminie. Sama też napisałam bardzo szczery list do Św. Józefa z terminem do końca tego roku, ale dopuszczam, że to spełnienie może być w terminie późniejszym. Jak już napisałam stawianie terminów Panu Bogu jest dla mnie takie dziwne. Może to jest tak, że możemy pisać… Czytaj więcej »

Ines
Gość
Ines

Ja też Aniu napisałam dwa listy do św. Józefa, pierwszy z datą 2016 roku, nie powiem, że poznawałam różnych mężczyzn, ale rodziny jeszcze nie założyłam a pragnienie bycia żoną i matką wciąż pozostaje niespełnione… Rozumiem was dobrze kobietki, trudno się o tym wszystkim myśli, akceptacja woli bożej to najtrudniejsze zadanie dla osoby wierzącej, pewnie lżej by nam było gdy wiedziało się dlaczego to wszystko się dzieje?

tez Ania
Gość
tez Ania

Pozdrawiam w niedoli 🙂

Radek
Gość
Radek

Pani Aniu wejdzie pani na stronę Urszulanki tam w czwartek jest odprawiana nowenna odczytywane są też intencje które wysyłamy przez znajdujacy sie formularz a potem te intencje są kładzione na grobie Urszuli Leduchowskiej oraz proszę napisać list lub zadzwonić do kodnia do sióstr zakonnych karmelitanek czytałem w gazacie ok 3 miesiace temu ze za ich modlitwą dzieja sie cuda i wypraszają łaski tylko trzeba poczekać

Radek
Gość
Radek

Ksieża z kodnia polecają modlitwy do zmarłych z rodziny z kturymi mieliśmy bardzo dobry kontakt byłem tam i kazali sie modlić

Agucha
Gość
Agucha

Radku, właśnie dizs można zacząć nowennę za dusze w czysccu cierpiace! W sam raz o tym napisałeś 😉

tez Ania
Gość
tez Ania

Dzięki 🙂

tez Ania
Gość
tez Ania

Jamaju, dla mnie zachowania tej kobiety, o której napisałaś (starszej bractwa) trącą troszkę magicznym podejściem do modlitwy.

Ara
Gość
Ara

Dobry pomysł. Za siebie już nie potrafię się modlić . Myślę, że tak samo jak Bóg nie wysłuchuje wszystkich modlitw o uzdrowienie tak samo nie wysluchuje wszystkich modlitw o drugą połówkę. Ktos musi cierpieć bo ziemia to nie raj. Tylko dlaczego wybiera ciagle te same osoby ? A sugestii, że tyle lat wieloma różnymi modlitwami źle się modlilam nie chce mi się nawet komentować.

tez Ania
Gość
tez Ania

Dzięki 🙂 Modlitwy niespełnione są doświadczeniem miażdżącym i nie ma co udawać, że jest inaczej. skopiuję to, co napisałam jamaji – Dlaczego jednym udaje się szybciej, a inni czekają? Nie wiem, piszę uczciwie nie wiem. Pozdrawiam w niedoli.

jamaja
Gość
jamaja

Mogę też za wami westchnąć. Al etylko westchnąć, bo na nic więcej nie mam siły.

Czyżby tak droga i cenna u Boga była miłość skoro trzeba Go o nią prosić aż do umęczenia?

tez Ania
Gość
tez Ania

Dzięki za westchnięcie 🙂

Klara
Gość
Klara

Niby jest na YT pełno filmików różnych księży którzy tłumaczą jak się modlić albo dlaczego nasze modlitwy nie są wysłuchane. Na pewno są osoby, które stosowały się do tych „instrukcji” i dalej nic. To mi zaburza trochę obraz Boga, bo przecież on niby chce nam dać potrzebne łaski i tylko z sobie wiadomoych powodów tego nie robi. Jak czlowiek na ziemi, ktory modli sie tyle lat, ma sam dojść do tego, co źle robi? Mógłby dac jaki znak, naprowadzić poprzez inną osobe, jakas sytuację.. Jak Bóg może patrzeć na cierpienie dobrej kobiety, która z wiarą modli się tyle lat o… Czytaj więcej »

Ara
Gość
Ara

Nie każdemu pomogło.

Pawel
Gość
Pawel

Nie ustawaj, modlitwa to nie sa czary… Modlitwa trzeba zasłuzyc i wyprosic a nie wymagac… Nie poddawaj sie i wierz mocno, módl sie a dobry Bóg Cie wysłucha….

Ara
Gość
Ara

Po latach, tak po latach modlitwy mam prawo wątpić.

irena
Gość
irena

pewnie ara ze masz prowo watpic ,mysle ze takie uczucie kazdego dopadlo ,kiedy klopoty sie pietrza i wydaje sie ze nie ma juz dla nas ratunku i nadzieji na lepsze jutro ,ale spokojnie w koncu ciebie tez Pan Bog wyslucha a moze juz wysluchal tylko w inny sposob niz ty oczekujesz

Klara
Gość
Klara

Dzis np. szukałam karty do siłowni. Bardzo dawno nie byłam i naszła mnie chęc. Wściekła, bo juz bylam spozniona, mówie „Bożeeeee nie chcesz mi dać miłosci to chociaz pomóz mi znalezc ten cholerny karnet.” Po 2 min. odnalazł się:) A tak powaznie… teraz, dostaje wiele o czym marzyłam kiedys. Dziś stare sprawy maja dla mnie mniejsze znaczenie, to nagle je otrzymuje. A miłości, nowej, albo starej (bo sie jeszcze z niej lecze), założenia rodziny jak nie ma to nie ma. A wiaodmo kobieta dojrzewa i piorytety sie zmieniją. Czy Bóg czeka az przestaniemy tak bardzo chcieć? Zeby dac nam coś… Czytaj więcej »

Pawel
Gość
Pawel

Sam sie tego obawiam że moja sytuacja sie przeciągnie i nie osiagne tego o co tab bardzo Boga prosze… Ale wierze, modle sie i nie ustaje… bo kto jak nie Bóg.
Nie watp, walcz nadal, ze zniechecenim i zwatpieniem… może to właśnie Bog chce zobaczyc, jak bardzo Ci zalezy….

jamaja
Gość
jamaja

To wierzysz? Jak napisąłes to tutaj i poniszej… Czy jednak się obawiasz? Nie sądzisz, ze to są dwa rozłaczne stany… Nie da się wierzyć obawiając się… Bo wierzyć to znaczy ufać. A jak mozna ufać i obawiać się jednocześnie?

jamaja
Gość
jamaja

Bzdura. Jakież to by było proste jakby się dało modlitwą zasłużyć na wysłuchanie prośby… Albo swoim pięknym przykłądnym zyciem… Nic bardziej mylnego.

Pawel
Gość
Pawel

A czy jestes Bogiem jamaja ? To Bóg decyduje czy wysłucha czy nie, my mali ludkowie mamy pokładac w nim wiare i miec nadzieje, tak jak nauczał Chrystus… „Proście a otrzymacie..”, czyż nie ? Kto jak nie Bóg ? Ja wierzę, modle się i zachecam do modlitwy każdego w potrzebie… Bóg ma serce Ojca i wysłucha swoje dzieci. A piekne i przykładne zycie ? To nie ma nic do rzeczy, grzesznik nawrócony do Światłości tak samo bedzie mógł byc wysłuchany jak ten najwerniejszy…. Tego uczył Chrystus. Może Cie mylnie odebrałem ale ja wierze w Miłosierdzie i wybaczenie win, Bóg może… Czytaj więcej »

jamaja
Gość
jamaja

Proponuję zebyś zaczął czytać ze zrozumieniem, bo widać ze masz z tym problemy.

Wierzysz? Modlisz się? Ile lat? W tej samej intencji? Rok? Dwa? Pięć? A może jak ja 12? Dzień w dzień po parę razy? A może jak moja znajoma, 20 lat?

Łatwo jest chwalić Boga i głosić morały takie jak ty tutaj jak Bóg ze wszystkim przyszedł na czas… Spróbuj chwalić Boga jak wszystko ci się wali… Wtedy pogadamy…

A teraz odpowiem na twoej pytanie czy jestem Bogiem… A ty kim jesteś aby Boga porównywać do mnie?

Kaśka
Gość
Kaśka

>>Spróbuj chwalić Boga jak Ci się wszystko wali… << Przecież to Księga Hioba jako żywo! Niektórym Pan Bóg daje takie trudne doświadczenie… Cóż jest warta miłość i oddanie człowieka który otrzymał dobro? Wiele. A ile jest warta miłość i oddanie człowieka który nic nie otrzymał, a może nawet jeszcze mu zabrano? To jest dopiero świętość… Panie, ścieżki Twoje nie są ścieżkami naszymi, a drogi Twoje nie są drogami naszymi. Ale wierzę, że Ty widzisz więcej, wiesz lepiej, a nade wszystko kochasz nas. Tam, w Niebie wszystko będziemy widzieć tak jak Ty. Tak sobie myślę, że okaże się wtedy, że ci,… Czytaj więcej »

tez Ania
Gość
tez Ania

Zwróćmy uwagę na psalmy. Dawid staje przed Bogiem w całkowitej szczerości – chwali, wielbi, ale też wylewa swój żal, rozgoryczenie i ból. Modlitwa ma być przede wszystkim szczera. Jeżeli nie jestem jak Hiob, nie będę udawała, że nim jestem bo to byłoby nieszczere. Stanę przed Bogiem z moimi łzami, żalem i poczuciem zawodu i nadzieją, że przyjmie mnie i moją modlitwę taką, jaką dziś jestem, z tym, na co mnie dziś stać.

Kaśka
Gość
Kaśka

Oczywiście! Hiob też płakał Bogu, nie umniejsza to w niczym Pani ofiary!

Pawel
Gość
Pawel

Ja cie nie porównuje, ale stawiasz sie w pozycji wszystkowiedzacej/cego… wspóczyje ciezkej sytuacji i Tobie i sobie… ale wierzył bede i modlił sie nadal. To tez jest miara Wiary, nie ustawac..

Pozdrawiam.

tez Ania
Gość
tez Ania

Źle wpisałam komentarz, więc go kopiuję, będą dwa takie same w różnych miejscach: Jesteśmy tylko ludźmi. Wiara i wątpliwości nie są przeciwieństwem – to normalne, że się uzupełniają. Nie da się przeżyć życia na wysokim C. To normalne, że chcemy ufać i wątpimy i znów chcemy ufać. Modlitwa po ludzku niespełniona jest bardzo ciężkim doświadczeniem. Być może nie da się drugiej osobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się stało. Po prostu tego nie wiemy. W moim odczuciu przed Bogiem warto stawać w całkowitej szczerości i powiedzieć Mu albo wykrzyczeć, wypłakać swój ból, rozczarowanie i żal. On się nie obrazi. Sama… Czytaj więcej »

Agucha
Gość
Agucha

A to akurat rok św Józefa 😉

Agnieszka
Gość
Agnieszka

ani nowenna ani św.J ozef nie pomogą,jeżeli inna jest wola Boga

tez Ania
Gość
tez Ania

O. Szustak wyjaśnia to w swoich konferencjach. Jeżeli ktoś nie ma powołania do kapłaństwa, czy zakonu i nie odczytuje zaproszeń do takiej działalności, która uniemożliwia małżeństwo, ten jest powołany do małżeństwa.

tez Ania
Gość
tez Ania

Jesteśmy tylko ludźmi. Wiara i wątpliwości nie są przeciwieństwem – to normalne, że się uzupełniają. Nie da się przeżyć życia na wysokim C. To normalne, że chcemy ufać i wątpimy i znów chcemy ufać. Modlitwa po ludzku niespełniona jest bardzo ciężkim doświadczeniem. Być może nie da się drugiej osobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się stało. Po prostu tego nie wiemy. W moim odczuciu przed Bogiem warto stawać w całkowitej szczerości i powiedzieć Mu albo wykrzyczeć, wypłakać swój ból, rozczarowanie i żal. On się nie obrazi. Sama tak robię. Lepiej by modlitwa była szczera, ze łzami i wypłakaniem żalu, niż… Czytaj więcej »

Limitowana wersja 

modlitewnika napisana

przez bł. Bartola Longo.

     Modlitwa z wiarą 

_____________________________