„Z tej książeczki nauczyłem się, co to jest nabożeństwo do Matki Bożej.” Jan Paweł II

Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP Jan Paweł II czytał  już jako młodzieniec w fabryce sody Solvay. Jak sam niejednokrotnie wspominał, czytał tę niebieską książeczkę „od początku do końca i od końca do początku”. Sięgał do niej w każdej wolnej chwili. Z czasem ta mała książeczka, poplamiona już i zniszczona, stała się namacalnym dowodem tego, jak bardzo starał się wniknąć w głębię nauki św. Ludwika Grignion de Montfort. Traktat z każdym dniem stawał się dla przyszłego papieża nauczycielem i przewodnikiem ku prawdziwej pobożności maryjnej.

Pomyśl! – Ojciec Święty wyznał, że dzięki św. Ludwikowi zaczął na nowo odkrywać wszystkie skarby dotychczasowej pobożności maryjnej.  Zauważ też, jak wiele ślubowań złożyliśmy Maryi: prywatnie, we wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie. Czy dziś o nich pamiętamy? Czy staramy się wzrastać w naszej Maryjnej duchowości i doskonalić nabożeństwo do Matki Najświętszej?

Traktat możesz nabyć tutaj:

https://rosemaria.pl/catalog/product/view/id/592/s/traktat-o-doskonalym-nabozenstwie-do-najswietszej-maryi-panny/category/49/

To lektura obowiązkowa każdego gorliwego Czciciela Maryi.

Nowenna do św.

Antoniego z Padwy

4 czerwca - 12 czerwca

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Agucha
Agucha
20.07.18 20:02

Do wszystkich! Jest tu duzo madrych osob, moze ktos mi cos podpowie. Mam w otoczeniu swoim taka osobe ktora bardzo agresywnie reaguje na Cudowny Medalik – ten z Matka Boza Niepokalana. Ta osoba w zaden sposob nie reaguje np na krzyzyki noszone na szyi ale jesli ktos ma ten medalil to jest niechetne np ostatnip dziecko tej osoby przynioslo go do domu bo dostalo od ksiedza i zaraz byly sugestie zeby go zdjac, ze jest za mlode, ze po co go npsic itd. Ja zawsze nosze krzyzyk ale kiedys zaczelam nosic cudowny medalik i wtedy ta osoba ktpra nigdy nie… Czytaj więcej »

enia
enia
20.07.18 20:56
Reply to  Agucha

Księdza sie zapytaj

Agucha
Agucha
20.07.18 21:14
Reply to  enia

Niestety nie mam w otoczeniu zadnego madrego ksiedza :/ moze do ktoregos w necie napisze, w sumie dobry pomysl. Ale moze ktos ma jeszcze jakies doswiadczenia w tym temacie 🙂

enia
enia
20.07.18 21:15
Reply to  Agucha

Spowiednika sie zapytaj

też Ania
też Ania
20.07.18 21:17
Reply to  Agucha

Nie wiem czy to dobry pomysł. Może inni coś podpowiedzą. A gdyby zapytać wprost – hej, dlaczego mój medalik tak Cię irytuje? Hej, to mój medalik, dlaczego tak Cię irytuje skoro noszę go na swojej szyi?

enia
enia
20.07.18 21:20
Reply to  też Ania

Spowiednik z pewnością mądrze odpowie

też Ania
też Ania
20.07.18 21:21
Reply to  enia

Masz rację. Agucha, zapytaj spowiednika.

enia
enia
20.07.18 21:22
Reply to  też Ania

Agucha pamietaj aby nam tu napisać, bo chcemy wiedzieć

tercia
tercia
20.07.18 21:28
Reply to  Agucha

moze byc znieowolona lub opetana nawet osoba dlatego tak reaguje na medalik niechęć do sacrum, do Boga, osób konsekrowanych, do rzeczy poświęconych (krzyży, różańców, obrazków, wody święconej), niemożność skupienia się na Mszy lub modlitwie, bluźnierstwa, awersja

Hanka
Hanka
20.07.18 21:30
Reply to  Agucha

Zapytaj się po prostu grzecznie tej osoby dlaczego tak jej przeszkadza ten medalik. A jeśli nie będzie umiała Ci tego logicznie wytłumaczyć to jak radzi Enia dopytaj się spowiednika. Stawianie jakiejś „diagnozy” w sprawach duchowych przez kogoś z forum jak dla mnie byłoby nadużyciem.

Xyz
Xyz
20.07.18 21:44
Reply to  Agucha

Do Agucha- może tej osobie ktoś wyrządził krzywdę kto posiadał taki medalik, obraz w domu czy na sobie. To niekoniecznie musi być szatan. Złe wspomnienia, albo w domu był taki wizerunek NMP przy którym działa się krzywda tej osobie np.ojciec się awanturował.

Agucha
Agucha
20.07.18 22:16
Reply to  Agucha

Dzieki wszystkim, zapytam spowiednika 🙂

maria
maria
20.07.18 21:54

Tak Agucha, otwarty dialog. Zapros te osobe do szczerosci uwaga bardzo neutralna. Tylko ona to wie, domyslam sie, ze to on. Nic lepszego od szczerej rozmowy bez oceniania.

13
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x

PROMOCJA

nabożeństw miesięcznych

- z okazji zakończenia 

"Miesiąca z Maryją"

WIELKA