Na różańcu proś i Szkaplerz noś❗ Czy nosisz?

Każdy z nas słyszał o Szkaplerzu Karmelitańskim, ale co się za nim kryje? Jakie można otrzymać łaski?

16 lipca 1251 roku Generałowi Zakonu Karmelitów objawiła się Matką Boża, która podając mu brązowy szkaplerz tak powiedziała: „Przyjmij ten znak mojej szczególnej łaski i opieki dla twojego zakonu. Kto umierając będzie mieć na sobie ten szkaplerz zostanie zachowany od ognia piekielnego. Jest to  tarcza przeciwko wszelkim niebezpieczeństwom, rękojmia pokoju i znak mojej opieki”

Te wyjątkowe przywileje zostały potem rozszerzone na wszystkich wiernych. Szkaplerz otrzymał szereg odpustów. Każdy kto godnie go nosi ma udziały w dobrach duchowych Zakonu Karmelitów. Musi jednak trwać w łasce uświęcającej bez grzechów ciężkich, naśladować cnoty Maryi, szerzyć Jej cześć i nabożeństwo oraz codziennie odmawiać jedną z modlitw do Matki Bożej np „Pod Twoją obronę”. Szkaplerz przyjmuje się w formie kawałka sukna z wełny z rąk kapłana. Potem można go wymieniać gdy się zużyje lub zastąpić medalikiem szkaplerznym.

Wiele jest świadectw opieki Maryi nad noszącymi Szkaplerz. Jeżeli jeszcze go nie nosisz, pomyśl, że to widomy znak Jej opieki tak łatwo nam dostępny i obdarzony obietnicami Maryi. Wielcy święci go nosili łącznie z naszym Papieżem Janem Pawłem II, który wszystkich do tego zachęcał mówiąc: „Noście zawsze Szkaplerz św. Ja mam go zawsze na sobie i odniosłem wielkie dobro z tego nabożeństwa”.

Znajdziesz go pod tym linkiem: 

http://rosemaria.pl/nowenna-do-matki-bozej-szkaplerznej-szkaplerz

Warto więc nosić szkaplerz

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marta
Marta
25.07.18 12:43

Noszę Szkaplerz od prawie roku, i modlę się Nowenną Pompejańską (obecnie odmawiam 14 już) modlę, się w rożnych intencjach. W swoich zostałam wysłuchana, wiec teraz modlę się w intencjach osób z rodziny, znajomych…intencji jest wiele, a ja bez różańca już tak po prostu nie umiem żyć. A jestem osobą młodą i czasami spotykam się ze zdziwieniem, ludzi w moim wieku, że się modlę. Ale w tedy opowiadam im swoją historie w skrócie jak to wstawiennictwo Matki Bożej zmieniło moje życie, uratowało małżeństwo, uwolniło męża od nałogu i wiele wiele innych łask otrzymałam. Na pewno stałam się osobom spokojniejszą, bardziej potrzebującą… Czytaj więcej »

Polka
Polka
23.09.18 21:08
Reply to  Marta

Piekne

2
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x