Katarzyna: Potężna siła nowenny

Rozpoczynam dzisiaj trzecią Nowennę i szczerze polecam tę modlitwę wszystkim. Naprawdę warto… nie będę opisywać tutaj mojego przykładu ponieważ to długa historia… Chcę tylko poświadczyć, że Najświętsza Panienka wyprosiła dla mnie wiele łask po części także tą, w intencji, której odmawiałam Różaniec.

ORYGINALNE

 

KUBKI

CERAMICZNE

67
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
17 Wątki komentarzy
50 Wątki z odpowiedziami
1 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
11 Autorzy
irenaLucynateż AniaRadosławenia Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Karli
Gość
Karli

moi drodzy moj kolega odmówil 4 nowenny w roznych intencjach , za dusze w czyscu, za uzdorwnie z choroby – depresji , na ktora leczyl sie od lat , za tate ktory zdradzał mame cale zycie, za ogolne zdrowei dla rodziny … 3 dni temu odebrał sobie zycie bedac w trakcie kolejnej nowenny właśnie za uzdrowienie z choroby …. 🙁 jesteście pewni ze nowenna pomaga ? 🙁 chodził do spowiedzi, odmawiał też nowenne do sw Rity do michala Archanioła i pewnie kilka innych o ktorych mi nie mowil. nie wiem dlaczego MB pozwoliła mu na taka smierc. ale wiem ze… Czytaj więcej »

mena
Gość
mena

Witaj Karli! Spotkałam się z bardzo podobną śmiercią swojego przyjaciela Jedyne co wtedy znalazłam to nie wiem czy słyszałaś o Marcie Robin była to francuska tercjarka franciszkańska, mistyczka i stygmatyczka, duchowa matka wspólnot świeckich o charakterze religijnym „Ogniska Miłości”, Gdy jej brat popełnił samobòjstwo ona pwiedziała że jest spokojna o jego dusze. Choć wypraszała tak wielkie łaski dla innych spotkało to jednak jej brata wielka to tajemnica, pozostała jednak wierna Bogu do końca . Też długo o tym myślałam jesteśmy zbyt mali aby zrozumieć pozostaje nam tylko dziecięca postawa ufności ,że Bóg jest naszym najlepszym Ojcem a reszte wieczność odsłoni… Czytaj więcej »

Karli
Gość
Karli

widzisz ja rozmawiałam o tym z pewnym dominikaninem o smierci samobojczej , nie jest tak ze kazdy kto odbiera sobie zycie jest przeklety jak sie nam czesto wmawia. znałam tez przypadek bardzo wierzacej kobiety ktora codziennie chodzila na msze odmawiała rozanec pewnego dnia kiedy dzieci wyły w szkole maz w pracy ona ugotowała mnostwo jedzernie zapakowała na kilka dni czy nawet tygodni, nastepnie poszla i powiessila sie w piwnicy. wszyscy mowili ze miala ogromna wiare ale bardzo cierpiała a cierpienie ja przerastało , nie była w stanie udzwignąc tego ciezaru… tutaj zawsze nachodza mnie watpliwosci. Jak to mozeliwe jesli wszyscy… Czytaj więcej »

Xyz
Gość
Xyz

Ja już wcześniej o tym pisałam, że nawet smierc samobójcza jest przeznaczeniem i jeżeli taką śmiercią ma dana osoba umrzeć, to mu nic nie pomoże, żadne modlitwy,leki, terapie itp.a jeszcze większy otrzyma ciężar od Boga by pod nim zmarł. Takie przypadki o których Karli opisujesz znam i też wtedy już wiedziałam, że to jest włašnie przeznaczenie. Księża nawet popełniają samobójstwa. W wielu książkach o duszach czyśćcowych, objawieniach świętych jest tyle przekazów, żs Bóg wszystkim wszystko przebaczył mimo, że byli wielkimi grzesznikami i zmarli w grzechach ciężkich. Sam nawet Bóg w objawieniu Eugenii Ravio powiedział, że ludzie będą bardzo zdziwieni, że… Czytaj więcej »

mena
Gość
mena

Bóg jest miłosierny i nie potępia nikogo to człowiek sam wybiera gdzie spędzi wieczność dxieje się tak bo albo dusza traci nadzieje że Bóg jest wstaniej wybaczyć obrzydlieości których się dopuściła – rozpacz lub jest tak oziębła że nie chce z Bogiem spędzić wieczności -zatwardziali grzesznicy
Jednak nie wolno zapominać ,że Bóg jest SPRAWIEDLIWOŚCIĄ i człowiek musi odpokutować każde najmniejsze zło.
A jeden dzień czyśca jest gorsxy niż 100lat wielkim cierpieniu tu na ziemi.

Emek
Gość
Emek

Nie zgadzam się z tobą xyz przeznaczone jest nam jedynie raz umrzeć a potem sąd predystynacja że wszystko jest z góry ustalone dominują głównie w religiach wschodu. Samobójstwo to jest nasz wybór Bóg powiedział wyraźnie kładę przed tobą życie i śmierć wybieraj . Jeżeli przeznaczenie rządzi naszym życiem to pozamykajmy się wszyscy w domach na cztery spusty nie jedzmy nie pijmy nie chodźmy do pracy co jest nam pisane to i tak się spełni kto założy rodzinę to założy rodzinę mimo że nie będzie się spotykał z innymi ludźmi.To że na tym świecie tyle tego syfu morderstwa gwałty wojny itd… Czytaj więcej »

Xyz
Gość
Xyz

Przeznaczone=dane od Boga Nic na tym swiecie nie dzieje się bez jego zezwolenia. Gdyby nie bylo przeznaczenia to latałbyś teraz do pracy, uprawiał sporty a nie był chory. Co Bóg przyszedł i powiedział masz zdrowie i chorobę wybieraj a Ty wybrałeś chorobę? Nie! I sama choroba Ciebie nie wybrała bo samo z siebie nic się zadziać nie może. Świat wygląda jak wyglada a to z tego powodu, że jest słabo „zarządzany” błogosławieństwo otrzymują ci, którzy źle i tak je wykorzystują. A ci, którzy przyniesliby jakies owoce rzucane im są kłody pod nogi. Na świecie gwałcone są kobiety, które niczego nie… Czytaj więcej »

Xyz
Gość
Xyz

W książce „On i ja” Jezus powiedział, że dla każdego ma przeznaczoną śmierć. Że każdemu wybiera śmierć. Więc sam swoim zyciem to sobie możesz pozarządzać w marzeniach. Jak równiez w tej książce zawarte jest, że wszystko co na drodze spotykamy w swoim zyciu jest od Niego i za Jego przyzwoleniem i ze to on układa koleje losu. Możesz sobie !marzyć o karierze sportowca, i innego kogo tam (daję przykład), gdyby Bóg chciał to byś był ku temu zdrowy i jeszcze co ważne spotkał na swojej drodze ludzi którzy by Ci w tym pomogli a tak to klops. Ile jest samotnych… Czytaj więcej »

Ines
Gość
Ines

Są różne filozofie życiowe, niektórzy wierzą w przeznaczenie, predestynację. Bóg kocha nas tak samo, choć my widzimy to inaczej, zapewne pewnego dnia kiedy już spotkamy się z Panem wszystko zrozumiemy i zobaczymy takim jakim było. Prawda jest taka, że wszystkie wojny, gwałty, przemoc niestety pochodzą od człowieka, dlatego, że ma on wolną wolę, może ją wykorzystać do czynienia dobra, ale też może pójść drogą zła. Wolna wola jest wielkim i pięknym darem od Boga, tak jak w przypowieści jeden roztrwonił swoje talenty a drugi je pomnożył. Jeden ratuje świat od zagłady a drugi roznieca ogień aby go spalić.

Xyz
Gość
Xyz

Do Ines- tak ale sa też choroby, zdarzenia które człowiek sam dla siebie nie wybiera. Przykład- ja nie jestem seksualnym oprawca a pan X jest. Ja jestem chora, ledwo zipię a pan X w pełni zdrowia. Gdyby Bog zeslal panu X chorobe ja nie zostalabym ofiarą a tym samym dajac mi zdrowie realizowalabym sie w pracy wykorzystujac talenty od Boga a nie gwalcila. To jest uproszczony przyklad. Bog zsyla rozne choroby by ktos sie opamietal ale wiekszosc jest zsylana nie do tych co trzeba. Przeznaczenie w sensie duchowym a nie ezoterycznym to nic innego jak wola Boga, ktora tak czg… Czytaj więcej »

Ines
Gość
Ines

Spotykamy na swojej drodze różnych ludzi, dobrych i złych, nasze drogi przeplatają się nieustannie. Kiedy spotka się dobro z dobrem powstaje jeszcze większe dobro, a kiedy zło wkracza, porządek tego świata zostaje zakłócony, pojawia się grzech a potem jego konsekwencje, nie zdajemy sobie sprawy jak każda nawet najmniejsza decyzja może zmieniać losy nasze, drugiego człowieka a nawet świata. Wydaje się nam, że jesteśmy małym trybikiem w tym wielkim systemie, jednak rola każdej ludzkiej istoty na tym świecie jest kluczowa, Bóg realizuje swój doskonały plan względem każdego z nas, tak jak mówi Pismo my widzimy tylko pozór rzeczy.

Xyz
Gość
Xyz

No wlasnie, Bog realizuje swoj doskonaly plan a wiec jego wola spelnia sie codziennie. I ja nie mam wplywu na to czy ktos mnie jutro zaatakuje czy nie idac po bulki. I jesli w Bozym planie jest kolejny dla mbie gwalt, to tak sie stanie a ja jako przxykladna wierzaca moge sie modlic aby tak nie bylo ale „badz wola Twoja Panie” a jesli sie stanie to z pokora przyjac ten „podarunek” i oczywiście polaczyc go z cierpieniem Jezusa itp. Itd.

Co za marny zywot

Ines
Gość
Ines

Ale człowiek często burzy Boży plan właśnie ze względu na wolną wolę, którą często gęsto posługuje się bez opamiętania i wtedy droga, która w swej istocie miała być prosta, staje się kręta i skomplikowana. Zauważ, że w objawieniach świętych Bóg wybiera zazwyczaj ludzi prostych, niewykształconych, daje mu to pewność, ze zrobią dokładnie to o co ich prosi, bez zbędnego kombinowania i potrzeby zmieniania na swoją modłę. Ci, którzy chcą być mądrzejsi od Boga zawsze tracą, bo przecież my nie wiemy tego co Bóg wie. Bóg mówi chcę Twojego dobra, nie uwierzę, że chciał aby Cię to spotkało, to zrobił zły… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

Przeczytajcie historie Alana Amesa, do największego grzesznika przychodzi Jezus. Nie ma takiego grzechu którego by Alan Ames nie popełnił.Okradł kosciół,a potem w tym kościele świadectwo składa. Jak ten Jezus kocha wszystkich,WSZYSTKICH!

Radosław
Gość
Radosław

Ipodyktowana bzostała mu modlitwa do matki krzyża kto będzie się ja modlił uzyska łaski wszelkie

Xyz
Gość
Xyz

Do Enia- no widzisz i Ames pojdzie do nieba i ten co cale zycie sie stara pojdzie do nieba wiec po co az tak sie spinać na ziemii.

Xyz
Gość
Xyz

Do Ines- a czemu ci wybrani są prości? Bo tak ich Bóg stworzył i tak pokierował ich losy by pozostali prostymi,niewyksztalconymi. Bo przeznaczył ich na świętych zanim sie pojawili. Oni wyboru nie mieli, to bylo dane im z gory.

Ines
Gość
Ines

Ale zawsze można powiedzieć Bogu: nie zrobię tego, nie chcę. Przecież tak jest właśnie z roztrwonionymi talentami, niezrealizowanym powołaniem, tu wkracza Twoja wolna wola, robisz tak jak uważasz za słuszne. Bóg ci wskazuje kierunek a Ty dokonujesz wyboru, nawet jeśli pochodzisz z zapadłej dziury w Portugalii, pewnego dnia możesz stać się słynnym na cały świat piłkarzem Cristiano Ronaldo:)

Emek
Gość
Emek

No i koło się domyka słyszałeś Panie Boże źle zarządzasz tym światem przekaż łaskawie xyz lejce nad tym światem bo ona wie lepiej jak tym wszystkim zarządzać twoja cała wiekuista wiedza poszła na marne jej paro letnie doświadczenie cię przebija ona zrobi tu ład i porządek .Xyz zapewne wiesz że świat nie jest taki jak go widzisz jest napisane że teraz widzimy nie wyraźnie ale nadejdzie czas że poznamy sprawy takimi jakimi są aż się nie mogę już doczekać jak tak naprawdę ten świat wygląda i jak będę Boga przepraszał i Bogu dziękował za to że tak to wszystko poustawiał.… Czytaj więcej »

Xyz
Gość
Xyz

Dlatego mowie ze wola Boza jest bardzo ale to bardzo bolesna i nie chodzi mi ze On nie wie co robi tylko o to, że jest to niesprawiedliwe. Widocznie nie masz az tak ciezkiej choroby. Bo co maja powiedziec zyjacy w biedzie i sparalizowani w chorobie ludzie, czemu im dane jest cierpienie albo gwalty tym ktore chpdza zakryte i skromne a te ktore z golym tylkiem latają jakoś nikt nie atakuje. I nie tyka a same sie prosza i szczrze Bog im błogosławi. O to niesprawiedliwosc chodzi. No ale zawsze mozna podpiac ze ktos cie skrzywdzil do tego,ze Bog chcial… Czytaj więcej »

Xyz
Gość
Xyz

Uprawiają ten sport pomimo chorób bo jest im to dane od Boga, sami pomimo choroby nic by nie mogli zdziałać. Tobie nie jest to dane. Proste. I jakbys się staral Boga nie dla Ciebie znaczy NIE.

Nic samemu nie moze czlowiek zrobic,nawet pomimo choroby uprawiac sport. Nic, nawet oddychać. I to jest wlasnie pokora!

mena
Gość
mena

Pisanie ,że wszysto jest przeznaczeniem i że nie mamy na nic wpływu jest niezgodne z nauką Kościoła Katolckiego i jest to herezja.
Warto zajrzeć do Pisma Św. i Katechizmu .
” Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja? Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. ”
Z dzienniczka św.Faustyny
„Dla twoich gorących pragnień przyspieszam święto miłosierdzia. Duch mój zapłonął tak silnym żarem ”
To tak na szybko .

mena
Gość
mena

Po za tym idąc tym tropem to bezsensu były by wszystkie objawienia gdzie Maryja prosi o modlitwe skoro modląc się czy nie to tak się stanie.
GETRZWAŁD FATIMA Lourdes i wiele innych

Xyz
Gość
Xyz

To po co Jezus objawia sie i mowi, ze wszystko jest od niego i on wszystkim zarzadza. Bo to prawda, nawet nasze modlitwy w danych sprawach sa dane od Boga, wszystkie pragnienia i intencje w modlitwach. Nic sami z siebie nie mozemy

Xyz
Gość
Xyz

Wiele ludzi przez lata gorliwie sie modli i nic Albo Bog mowi stanowcze NIE i nic tego nie zmieni albo daje np po latach bo wtedy uwaza ze ta laska powinna byc mu przeznaczona . i sami z siebie nic z tym nie mozemy zrobic. Wszystko ma swoj PRZEZNACZONY czas, czy to zle czy dobre rzeczy.

Powtarzam przeznaczenie w sensie duchowym a nie ezoterycznym!

mena
Gość
mena

Gdyby ludzie bardziej słuchali Boga wiele zła by się nie wydarzyło
Np. Gdyby ludzie usłuchali wezwań Matki Bożej Fatimskiej wojny by nie było .
Tak jak to stało się to w przypadku Jonasza

mena
Gość
mena

Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał i poszedł do Niniwy, jak Pan powiedział. Niniwa była miastem bardzo rozległym, na trzy dni drogi. Począł więc Jonasz iść przez miasto jeden dzień drogi i wołał, i głosił: „Jeszcze czterdzieści dni, a Niniwa zostanie zburzona”. I uwierzyli mieszkańcy Niniwy Bogu, ogłosili post i oblekli się w wory od największego do najmniejszego. Doszła ta sprawa do króla Niniwy. Wstał więc z tronu, zdjął z siebie płaszcz, oblókł się w wór i siadł na popiele. Z… Czytaj więcej »

mena
Gość
mena

Dla niedowiarków polecam tą historie „https://milujciesie.org.pl/amputowana-noga-odrosla.html”

Xyz
Gość
Xyz

I to bylo im dane= przeznaczone rozumiesz. Bo Bog dal im laske uwierzenia w to i opamietania. Rozumiesz w koncu ze sami z siebie nic by nie zrobili NIC!

O to mi chodzi!

mena
Gość
mena

Simma pisała o samobójcach tak :
że każdy z samobójców ,który xostał uratowany przed wiecznym potępieniem bedzie w czyścu przebywał do lat które miał dozyć na ziemi i rzadna modlitwa nie prznosi mu ulgi do tego czasu potem kiedy minie ten czas dopiero odbiera zasługi modlitw tych ,którzy za niego się modlili.

mena
Gość
mena

„BĄDZ WOLA TWOJA JAKO W NIEBIE TAK I NA ZIEMI”
Bóg pragnie naszego szczęścia ,to przez wolną wole jest wiele zła
Bóg owszem dopuszcza ale to Ty wybierasz czy bedziesz Pełnić Jego Wole czy nie owszem On tym wszystkim rządzi ,ale szanując nasze wybory.
To Ty decydujesz co zjeść gdzie pojedziesz itd.

mena
Gość
mena

Jednak jak ktoś ma swoją racje to nawet dowody są tu zbędne.

Emek
Gość
Emek

Ta część że wszystko w Bogu się dzieje to się zgadzam ale tu chodzi bardziej o Jego Wolę z twoich wypowiedzi można wywnioskować jakby Bóg chciał wojen gwałtów morderstw i tak dalej jak by chciał tego całego zła a to nie prawda to że dzieją się te straszne rzeczy to tak są one za przyzwoleniem Boga ale to nie jest Jego Wola .Po za tym w tym rozdaniu jest jeszcze ktoś o kim wszyscy zapominamy nasz wróg szatan który ciągle kłamie zniekształca nam obraz Boga i tego świata. Zastanawiałaś się kiedyś czy to co uważam za prawdę nie jest przypadkiem… Czytaj więcej »

Xyz
Gość
Xyz

Mam zupełnie inne doswiadczenia tego co piszesz. Bog zezwala na gwalty, wojny, samobojstwa. A jak zezwala to jest w tym jego wola! Proste! Az tak trudno jest przyjac ze nie wszystko co Bog zezwala jest slodkie i piękne. Nie jest! Bog chce naszego szczescia to taki banał powtarzany w kazdej religii. Gdyby tak bylo to by sami szczesliwi wierzacy chodzili po swiecie a bie wierzaca popełnia samobojstwo itp itd. A nie wierzące sa porywane i gwalcone. Dopoki samemu nie przezyje sie tragicznych zdarzen to sie tego nie zrozumie! Bo w ciepłym domku Bog jest dobry i na pewno chce szczescia… Czytaj więcej »

mena
Gość
mena

Przeżyłam wiele bardzo bolesnych zdarzeń i wiesz im bardziej Boga poznawałam nie z książek ale jak ktoś kiedyś napisał „że Boga poznaje się najlepiej na kolanach ” to wiem że On pragnie naszego szczęścia im bliżej Boga jesteśmy tym bardziej szczęśliwi można to zobaczyć w życiorysach świętych Św. Faustyna „milsze mi są z woli Bożej cierpienia ,trudności upokorzenia niż z własnej Woli rozkosze tego świata.. Ojciec pio pomimo wielkiego cieerpienia był bardzo szczęśliwy gdzie często to podkreślał. Wiesz Xyz musisz się zdecydować raz podkreślasz jak Ty Boga postawiłaś na pierwszym miejscu a potem wygłaszasz mowe przeciwną Jego nauce. Bądź albo… Czytaj więcej »

Xyz
Gość
Xyz

Ja tu mowię o przeznaczeniu czyli ze wszystko jest dane wszystko a my nie mamy wplywu na to co bedzie nam dane, mozna sie pomodlic ale to nie od nas zalezy czy cos dostaniemy. I tutaj w przypadku samobojstwa to jest idealbie ukazane. Zamiast uzdrowienia chlopak dpstal takiego stanu ze odszedl- taki stan byl mu przez Boga dany by mogl odejść. Ludzie chcieliby zeby wszystkonbylo slodkie a tak nie jest. Widocznie jego samobojstwo bylo bardziej uswiecajace niz inna smierc jego kiedys tam w przyszlosci Przykro mi ze mnie dalej nie rozumiesz. Ja wiem gdzie moje miejsce. Po prostu piszę o… Czytaj więcej »

Xyz
Gość
Xyz

To jest tez dokladnie to co ludzie mysla.

Uwazaja ze jak cali sie oddadza Bogu, Niepokalanemu Sercu i jeszcze inne akty oddania zrobia siebie, calej rodziny, wsi i oddadza sie w „slodka niewole” to juz beda bezpieczni, nikt ich nie zaatakuje bo „Bog chce ich szczescia”.

To sa bzdury bo Bog wlasnie wtedy moze sprawic ze beda doznawali cierpien i tragedii, a nawet samobojstw.

No ale takto jak sie oddaje Bogu dla wlasnego komfortu.

A całkowite oddanie to takie gdzie sie oddaje calego nawet jeski mialby byc porwany i gwalcony.

Nikt tak sie nie oddaje.

Emek
Gość
Emek

Zezwala bo stworzył człowieka wolnym że może dokonywać wyboru i to że człowiek dokonuje wyboru jest jego wolą ale to jakiego dokona nie musi być związane że tego właśnie chciał w ogrodzie eden postawił drzewo poznania dobra i zła i powiedział moją wolą jest abyś cie go nie jedli nie zrywali w ogóle zostawili w spokoju i to było to czego Bóg chciał ale człowiek zerwał ten owoc i mu się sprzeniewierzył skorzystał z wolności jaką dał mu Bóg ale nie zrobił tego czego on chciał z korzystał z tej opcji jaką dał mu Bóg że go nie posłuchał.Dziewczyno to… Czytaj więcej »

Xyz
Gość
Xyz

Człowiek nigdy nie był nie jest i nie będzie wolnym. Gdyby od samego początku był wolnym to by mial prawo wyboru czy w ogóle chce być na swiecie. Mialby wybor jak chce wygladac, jaki miec charakter, z jakiego kraju i rodziny pochodzic. To nie wolność. To narzucone z góry cechy- masz być taki i taki. W ogrodzie Eden Bog nawet nie ostrzegl o nieprzyjacielu. Co ci glupi i slabi ludzie mogli innego zrobic skoro nie wiedzieli ze istnieje zlo, Bog nie powiedzial im ze szatan klamie tylko nie jesc. Poza tym skoro byl tam raj to co tam szatan robil.… Czytaj więcej »

Emek
Gość
Emek

I rozumiem twoje rozgoryczenie sam kiedy byłem w sytuacji w której leżałem i robiłem pod siebie miałem depresję nie dałem rady jeść chodzić żyć wszystko mnie bolało i błagałem Boga o pomoc to On odebrał mi moich dziadków z którymi byłem bardzo związany i bardzo ich kochałem byli dla mnie jak drudzy rodzice szczególnie związany byłem z moją ukochaną babcią.I też byłem wściekły miałem ochotę Boga zabić wyzywałem go od najgorszych czułem do niego czystą nienawiść rozpacz.Ale teraz po latach zaczynam co raz bardziej dostrzegać że to On jest Bogiem a nie ja.

Emek
Gość
Emek

no cóż Adam i Ewa po grzechu też zwalali winę Ewa na węża Adam na Ewę co w gruncie rzeczy sprowadzało się że to Boga wina teraz xyz też zwala winę na Boga pewne rzeczy się nie zmieniają.

Xyz
Gość
Xyz

No powiedzenie slabym ludziom nie wiedzacym o niczym o szatanie o tym ze istnieje drugi biegun- zlo nie jesc to malo. Ale tak sie wlasnie stalo bo tak mial wygladac swiat jak teraz!

Ania
Gość
Ania

Czytam wasze komentarze i tak sie zastanawiam , bo z niektorych wynika ze nie warto sie modlic bo i tak stanie sie jak Bog chce , no dobrze ale mam pytanie czy czlowiek przychodzac na swiat ma byc tylko nieszczesliwy zawiedziony to jest sentencja zycia ziemskiego? Nie ma prawa modlic sie oczekiwac na szczęśliwe chwile , przeciez pragnienia pochodza rowniez od Boga , moim pragnieniem serca jest miec w koncu swoja rodzine i modle sie o to od kilku lat , na razie bez efektu. Trudno mi pojac sytuacje tego chlopaka ktory tak sie modlil i w koncu nie dal… Czytaj więcej »

Xyz
Gość
Xyz

Do Ania- dużo na świecie jest ludzi z pragnieniami, które nigdy za zycia nie zostaną zrealizowane. Jakby wziąć wsszystkie nakazy i zakazy z Biblii i je tak przestrzegać to dalej zylibysmy w jaskiniach. Nikt by nie ryzykowal zycia, a tak to ktoś zaryzykowal i mamy nawet samoloty.

Karli
Gość
Karli

ta dyskusja nie ma sensu, wygląda to na kłótnie kto lepiej zna Boga i jego Myśli … ja nie wiem czy jest niebo i piekło moze umieramy i dziemy do piachu nic poza tym ??? Jesli chlopak ciezko chorował naprawde ciezko i ten stan był stan ktorego ludzie sobie nie wyobrazają nawet. Ja kiedy widziałam jego cierpienie, bolało go ciało a on nie rozumiał dlaczego ale psychika tak go wykanczała ze zwijał sie z bólu w kłębek. Umarł z rożancem na nadgarstku. odebrał sobie zycie bo cierpiał , bedac w trakcie leczenie przez lekarzy a rowniez przez MB i byc… Czytaj więcej »

też Ania
Gość
też Ania

Karli gdy czytam o tym chłopaku przypominają mi się słowa, które ceremoniarz czyta w Wielki Piątek – cierpienie zwłaszcza niewinnego zawsze jest tajemnicą. Pytamy dlaczego ? Ale tu odpowiedzi nie poznamy.

Xyz
Gość
Xyz

Karli dyskusje muszą być na świecie bo w ten sposób człowiek konfrontuje swoj sposob myslenia z innymi i moze cos dla siebie wyciagnac.

Tak, ksiadz i ludzie Ci tego nie powiedza, ale Bog do uswiecenia uzywa mbostwo rodzajow smierci i cierpienia. Tak bylo,jest i bedzie.

Karli
Gość
Karli

ja uwazam ze takie speiranie sie o to kto ma racje jest bezowocne …. nie to jest zresztą tematem mojego komentarza ale raczej niewadoma ? dlaczego Bog pozwolił ze czloweik modlac sie popełnia grzech smiertelny , dlaczego Bog nie dał mu tej ochrony kiedy prosił Boga o pomoc ? prtzeciez wyraznie jest napisane proscie a bedzie wam dane kto zaufa itd ,., on naprawde ufał ja kilka razy byłam z nim w kosciele on na kleczac plakał ale z wielka pokora mowil „Boze zabierz to cierpoienie daj mi cokolwiek chcesz ale ciperpienie zabierz” ja wierzyłam ze nadejdzie dzien w ktorym… Czytaj więcej »

też Ania
Gość
też Ania

Karli, w pewnych sytuacjach samobójstwo nie musi być grzechem śmiertelnym. Grzech śmiertelny jest przy pełnej premedytacji i świadomości. W przypadku tego chłopaka było wielkie cierpienie i rozpacz. Dlaczego? Dziś już się nie dowiemy. Może gdyby miał dobrane inne leki? Może gdyby był poddany hospitalizacji? Może gdyby trafił na innych lekarzy? Na mój laicki rozum w takich sytuacjach, o których piszesz nie ma mowy o grzechu śmiertelnym.

Xyz
Gość
Xyz

Do Karli- Powiedział „daj mi cokolwiek chcesz ale zabierz cierpienie” jak prosił tak otrzymał. Dostał samobójstwo i zakończyło się cierpienie. To jest cały czas to o czym pisalam w tym watku a dostaje minusy. Proszac Boga, oddajac sie mu nie możemy liczyc na same ciasteczka. Ale wam jak grochem o sciane. Oddasz sie Jezusowi to nie znaczy, ze teraz spotkasz milosc zycia, bedziesz miec fajny domek, pieniadze i madre dzieci super prace. Proszac i oddajac sie Bogu mamy tez byv przygotowani na ogromne cierpienia a nawet smierc! To jest calkowite oddanie sie. Ale tutaj jak ktos sie odda Bogu a… Czytaj więcej »

Emek
Gość
Emek

Najsmutniejsze jest w tym wszystkim to że na ławie oskarżonych zawsze ląduje Bóg nie szatan tylko Boga za wszystko się oskarża co do tego że wolą Bożą są złe rzeczy które ludzie popełniają to tak są z jego woli bo on na to pozwala ale nie są one z Jego chęci jest wyraźnie napisane w Biblii zgrzeszyłeś nie mów że Bóg tego chciał to nie są moje słowa , czy on nas uświęca przez cierpienia pewnie tak ale to nie jest tak że On tego chce aby działa się krzywda On z tej naszej biedy zranień i zła które nas… Czytaj więcej »

Xyz
Gość
Xyz

Też Boga oskarżałeś więc co się dziwisz że inni to robią. Nie każdy jest na poziomie takim co Ty. Ciesz się, że Bóg dał Ci że na takim już jesteś a nie że nadal bys go oskarżał.

Emek
Gość
Emek

Akurat tą wypowiedz odnosiłem również do siebie napisałem ogólnie że my ludzie tak mamy że za wszystko oskarżamy Boga i ja nie jestem tutaj wyjątkiem że jakoś nam nigdy nie przychodzi do głowy oskarżyć szatana

Lucyna
Gość
Lucyna

Tez planuję samobójstwo.Prosiłam Boga o smierć,ciągle jej nie otrzymuję.

Xyz
Gość
Xyz

Do Lucyna- pomodlę się za Ciebie, mam to samo co Ty. Pozdrawiam Cię!

enia
Gość
enia

Lucyna, Xyz wybierzcie sie do egzorcysty

Xyz
Gość
Xyz

A od kiedy depresję od patologii leczy egzorcysta?

enia
Gość
enia

Samobójstwo to depresja?

Xyz
Gość
Xyz

Depresja to dół po samobójstwie idzie się do dołu. To skę łączy w pewnym punkcie. Co ma egzorcysta do tego? Przeciez nie jestesmy opetane

enia
Gość
enia

poszukaj kontaktu na int.do egzorcysty, napisz meila, albo napisz do p.Bacika.Posłuchaj s.Glasa na yt, masz „kolorową”przeszłość i mase zranień, powinnaś sie skontaktowac z egzorcystą.To jest moje zdanie

enia
Gość
enia

To nie jest nic obrażliwego,żeby było Ci raźniej Matka Teresa z Kalkuty była poddana egzorcyzmom

Lucyna
Gość
Lucyna

U mnie to niedobór jakichś neuroprzekażnków ,plus jedna rzecz wadliwa we mnie. Depresja lekooporna,mam już dość cierpienia.

Xyz
Gość
Xyz

Do Lucyna- moze to Tobie pomoze na depresję lekooporna cytuje Marię z forum

„Wybacz uboga polszczyzne ale chodzi o neuromodulacje technika rTMS. Poczytaj sobie na ten temat bo to juz jest stosowane w leczeniu depresji, a my chcemy stymulowac inna czesc mozgu by leczyc problemy osobowosci. Nie ma skutkow ubocznych, warto zapoznac sie z tym”

Lucyna
Gość
Lucyna

Dziękuję Xyz za zainteresowanie.Pozdrawiam.

Xyz
Gość
Xyz

Do Lucyna- to ja Tobie dziękuję! Będę o Tobie pamiętać w modlitwie. Pozdrawiam Cię również!

irena
Gość
irena

lucyno nie planuj zadnego samobujstwa,juz przez samo myslenie o tym robisz sobie ogromna szkode ,w zadnym wypadku tego nie rob,moze twoja sytuacja teraz jest tragiczna ,ale zobaczysz jeszcze sie wszystko moze dobrze poukladac ,w moim zyciu tez bylo zle i nawet chwilami tragicznie ,ale nawet przez mysl mi nie przeszlo zeby sie targnac na swoje zycie ,jesli Bog nie zeslal smierci i ktora prosilas to widocznie nie jestes jeszcze na to gotowa ,prosze cie z calego serca ,nie rob tego ,ja tez sie pomodle za toba ,nie wiem w jakiej sytuacji sie znajdujesz ,ale wespre cie modlitwa ,poprosze Jude Tadeusza… Czytaj więcej »

Lucyna
Gość
Lucyna

Bóg zapłać Xyz i Ireno za modlitwy.

Maj - taki piękny miesiąc...

Spędź go najlepiej jak

z Maryją!

potrafisz -