Edyta: Nowenna zamiast antydepresantów

Witam, Chciałam złożyć swoje świadectwo i opowiedziec o łaskach jakich doświadczyłam. Odmawiałam różaniec bo szukałam ratunku kiedy dopadła mnie depresja poporodowa. Nadal z nią walczę ale Matka Boska pomogła mi się z nią oswoić i przetrwać ten czas smutku i nerwicy. Nie wierze w lekarzy i tabletki ale bez wiary w Boga byłabym już na dnie. Różaniec mnie bardzo zbliżył do Boga i łaską było to że stałam się wrażliwa na codzienne zło, dostrzegłam że strasznie otacza nas nienawiść i przemoc. Przestałam przeklinać i bardzo mnie raziło jak inni klną. Tak jakby otwarły mi się oczy, że tak mało dobra w naszym życiu jest. A poza tym modlitwa bardzo wycisza i uspokaja, różaniec działał lepiej niż antydepresanty. Potrzebuje siły od Boga bo mam dziecko i dla niego musze być dzielna. Oczywiście odczułam też działanie złego ale ukończylam nowenne i planuje następną. POZDRAWIAM
Z BOGIEM 🙂

Przenieś się do Gietrzwałdu,

by zobaczyć, co kryje w sobie

to cudowne miejsce -  jedynych

w Polsce uznanych objawień Matki Bożej.

224
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Wątki komentarzy
206 Wątki z odpowiedziami
1 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
30 Autorzy
HankaMarek (adm.)nieznajomaDanaanita Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

mnie Maryja też wyciągnęła z dość poważneji długotrwałej depresji. nie musiałam brać leków ani chodzić na terapię smile dziękuję Mamo smile

karo
Gość
karo

Dlaczego tylko mi nie pomaga ?

Kama
Gość
Kama

Może trzeba poczekać.

Maciej
Gość
Maciej

Nie tylko Tobie. Staram sie codziennie (od 6lat) odmawiać różaniec. Odmówiłem dwie Nowenny Pompejańskie oraz Nowennę Rozwiązującą Węzły. Do tego, od roku, odmawiam, prawie codziennie, Koronkę do Milosierdzia i Ukrytych Mąk Jezusa w Ciemnicy. Przez ostatni rok przeczytałem wszystkie Ewangelie oraz 1 zeszyt św. Faustyny. Wysłuchałem niezliczonych kazań Ks. Glasa, audycji Dotyku Boga i Nocnych Świateł, po to by odszukać sens i cel. Sądzę, że zrobiłem sobie z Jezusa i Maryi wróżki spełniające życzenia… Niemniej cholernie mi smutno kiedy czytam radosne świadectwa ludzi, którzy w czasie modlitw otrzymywali więcej niż prosili kiedy ja każdego dnia coraz bardziej sięgam dna. Sądzę,… Czytaj więcej »

.Mirka
Gość
.Mirka

Nie rezygnujBog Cię kocha ale też sprawdza.

anita
Gość
anita

Maciej za surowy jesteś dla siebie. Może zamiast modlić się zrób coś dobrego dla ludzi lub innych stworzeń a dobre rzeczy zaczną się pojawiać w Twoim życiu. Nie raz ostatnie pieniądze wydawałam na akcje ratujące zwierzęta i był dzień na który miałam mniej niż 10 zł ale to był dzień wyrzeczeń i ten dzień był Ofiarowany Bogu. Byłam i staram się dalej być bardzo miłą osobą dla ludzi, pomagam jak ktoś mnie o to poprosi i to owocuje. Teraz często staje przed Bogiem i nie raz płacze i mówię mu że się boje np.dzisiejszego dnia, rozmawiam z nim na głos… Czytaj więcej »

grazyna
Gość
grazyna

Bądź cierpliwy i wytrwały w modlitwie, zawsze pomaga. Zaufaj bezgranicznie.

anonim
Gość
anonim

Nie pomaga… Nigdy nie było tak źle psychicznie i duchowo…

Karo
Gość
Karo

mi nigdy nie pomagała ….

Magda
Gość
Magda

Karo, Ty musisz wybaczyć, jeśli jest coś, co masz komuś za złe. To może być przeszkodą w otrzymaniu łask.

karo
Gość
karo

Magda ja nikomu nie mam za złe już lata temu każdymu wybaczyłam nawet najgorsze rzeczy jak zwykle nietrafnie mnie oceniacie sad

Magda
Gość
Magda

Karo to przepraszam, myślałam, że Cię to dotyczy, ponieważ przebaczanie jest jednym z trudniejszych aspektów w chrześcijaństwie i czasami potrzeba duuużo czasu i pomocy Bożej, by przebaczyć i człowiek się męczy. Jeśli Ciebie to nie dotyczy, to super, mam nadzieję, że już u Ciebie lepiej, mimo wszystko. Dobra do odmawiania też jest poza różańcem Koronka do miłosierdzia Bożego, krótsza i gdy ciężko na duszy, może byś wolała się tak pomodlić, pewnie ją znasz.

Magdalena
Gość
Magdalena

Ja też mam takie spostrzeżenia. Odmawiałam nowennę w intencjach moich bliskich, nie doświadczyłam spokoju serca, o którym chyba wszyscy piszą, było tak normalnie. Odkąd zaczęłam odmawiać nowennę w swojej intencji przeżywam chyba największy kryzys emocjonalny i duchowy. Tak jakby ze zdwojona siłą wracały wszystkie zranienia, cierpienie, zło, które się wydarzyło w moim życiu. Jednak najgorsze są pokusy, które się nasilają, które mnie pokonują. I to zwątpienie – po co to wszystko, po co modlitwa, po co moje życie, które jest jakąś pomyłką. Jest źle bardzo. dokończę nowennę, ale chyba już nie będę modlić się za siebie (chociaż nikt inny pewnie… Czytaj więcej »

Emek
Gość
Emek

Maciek ty też chcesz targać się na swoje życie a czego nie dostałeś że nie chce ci się żyć , pytam bo ludzie potrafią z coraz głupszych powodów odbierać sobie życie ostatnio w naszej miejscowości chłopak odebrał sobie życie bo chciał zrobić rodzicom na złość bo ci kupili mu mieszkanie załatwili mu bardzo dobrą płatną pracę i go wspierali a on odszedł z pracy bo doszedł do wniosku że po co mu ona skoro rodzice wspierają finansowo ale w końcu postanowili przestać żeby wreszcie sam na siebie zarabiał a on im taki numer, po za tym słyszałem że jakaś dziewczyna… Czytaj więcej »

Maciej
Gość
Maciej

Napisałem w konkluzji, że nie warto się modlić. To nic nie daje, rodzi frustracje i może pchnąć do różnych czynów. Zwłaszcza ludzi w tzw. „kropce”. Ja skończyłem swoją przygodę z modłami, biorę się za twardą robotę. Blisko 7 lat modlitw, starań życia z dekalogiem, wzlotów i jeszcze większych upadków utwierdziły mnie w mojej głupocie, tj. zawierzeniu i czekaniu na laski. Zdecydowanie nie polecam „klepania” i czekania na cud, to się zemści. Cuda się nie zdarzają, btw. Jezus powiedział, żeby nie być na modlitwie gadatliwi jak poganie. Pozdrawiam.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Macieju, nie wiem czy to przeczytasz… Ja modlę się 11 lat bardzo intensywnie. Mniej intensywnie to byłoby jeszcze więcej. Moją intencją jest chęć bycia żoną i mamą. I jak widać czas płynie, a tu jak grochem o ścianę… Nie wiem ile masz lat, ale 7 lat to nie 11 , a 11 to nie 20… Bo i tacy są tutaj… Mam podobne myśli do Twoich. Z tym, ze pomyśl sobie, że może przez ten długi czas nie udałoby Ci się wyrywać każdego dnia… Może dawno byś ze sobą skończył… Jaki jest Powód Twojej depresji? Bo mój to właśnie niewysłuchana modlitwa…… Czytaj więcej »

Maciej
Gość
Maciej

Hmm, każdy z nas posiada bagaż doświadczeń. Skąd myśl, że mam depresję? Opisuję swój „przypadek” celem zastanowienia się nad sensem zawierzenia modlitwie. Wiele osób wchodzi na ten portal w poszukiwaniu cudu, ostatniej deski ratunku. To dla tych ludzi opisuję swoje doświadczenia. Człowiek sponiewierany przez życie szuka, łaknie pomocy Najwyższego. Tutaj może przeczytać jedynie o łaskach i otrzymanej pomocy. Wypełnionych prośbach i natychmiastowych cudach. Nie chcę aby pewnego dnia wstali, tracąc wiele lat swego życia na bezowocna modlitwę, patrząc w lustro, powiedzieli, że przegrali swoje życie. Zatem lepiej wziąć się do roboty, zwrócić o pomoc do odpowiednich ludzi, organów, instytucji niż… Czytaj więcej »

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Bo piszeszz, ze może rodzić flustrację… A poza tym zgadzam się, ze trzeba się modlić ale i samemu działać. Prosić Boga o błogosławieństwo tego czym się zajmujemy.
To ze zmianę przypłacileś karierą, znajmościami i co najgorsze problemami rodzinnymi świdczy o tym gdzie byłeś wcześniej.

Maciej
Gość
Maciej

Można się modlić, chociaż dla mnie to strata czasu. Nie widzę sensu w modlitwach, które są puszczane na wiatr. Poza tym byłbym chamem modląc się ze świadomością braku wysłuchania moich podziękowań jak i próśb. To poczucie szacunku, jeśli ktoś nie zwraca na Ciebie uwagi to nie powinno się zajmować jego cennego czasu. Pogodzilem się z tym… (wiem, że biblijna staruszka naprzykrzała się sędziemu i „dostała co chciała”). Lepiej wspierać innych czynami czy dobrym slowem. Modlitwa nic nie zdziała, a może rodzić frustracje osób osamotnionionych w swojej życiowej walce. Człowiek powinien sam chcieć zmiany i zmieniać swoje otoczenie. Błogosławieństwo należy zostawić… Czytaj więcej »

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Do Macieja i do Karo. Mam lat niecale 34 i 11 lat modlę sie w jednej intencji. Też miałam różne momenty, zalu, niemocy, płaczu… Zresztą do tej pory mi sie to zdaża, tyle ze teraz umiem sobie z tym radzić. Widzisz Macieju, moze masz rację, ze nie warto się modlić, z ten czas jak piszesz poświecić tu Twoje słowa:”Lepiej wspierać innych czynami czy dobrym slowem”. Widzisz, tylko ze ja nie dostałam żadnego obrego słowa ani zadnej innej pomocy gdy tego najbardziej potrzebowałam. Owszem ona przyszła teraz niedawno, ale zdecydowanie po całej burzy. Kto mnie trzymał? Bóg. Co mi Macieju napiszesz… Czytaj więcej »

Maciej
Gość
Maciej

Każdy z nas opisuje swoją życiową drogę, z modlitwą. Jestem tutaj po to, aby przestrzec przed hurra optymizmem. Ci, którzy szukają wsparcia czytając świadectwa sięgają, pełni optymizmu, po różaniec. Ludzie, którzy nie otrzymają łaski czy pomocy powinni mieć okazję wysłuchania drugiej strony. Nie ma jednej drogi, każdy musi wypracować ją samemu. Dla mnie droga modlitwy się wypaliła w ogniu walk. Niczego nie otrzymałem przez wiele lat modlitw, więc nakreślam jeden ze schematów swoim przykładem… Po to aby ludzie jak ja widzieli i wiedzieli, że modlitwa nie działa cudów. Zatem, ostrzegam przed zniechęceniem, rozgoryczeniem i bólem w samotności. Nie chciałbym, aby… Czytaj więcej »

nieznajoma
Gość
nieznajoma

A gdzie ewangelia mówi o terminie wysłuchania modlitwy?? Bo chyba zle ją znam, skoro nie potrafię wskazać… Ile ta staruszka łaziła do sedziego? Jest napisane? jest. Do tąd aż dostała. woda zamieniona na wino, to jak cukierki na dzieci… Zachęcił ich zwyczajnie dobrym winem i zabawą, pokazał jaki jest fajny… A potem im tylko śrubę przykręcał… Nie wierzę, ze nie otrzymałes niczego w wyniku modlitw. Ja dostałam duzo, ok jedna intencja dalej czeka , ale dostałam duzo. I ty też nie wiesz jak duzo dostałeś. Chociażby to ze jesteś zdrowy. Ze masz obie ręce i nogi, ze nie jestes na… Czytaj więcej »

Maciej
Gość
Maciej

Można polemizowac, zwłaszcza z łaskami, darami, a już na pewno z czasem realizacji ;-). Woda w wino na prośbę Matki przy początkowym sprzeciwie syna. Matka wie, że człowiek nie samą modlitwą żyje. To nie cukierki, a uczestnictwo w weselu i radowanie się ze zgromadzonymi weselnikami. Jezus nie pokazywał „fajności”, przyszedł by otworzyć oczy i uszy. Każdy jego dzień nauczania miał za cel ukazanie miłosierdzia. Tak jak jego przypowieści, tak i troska o bliźniego (nowe przykazanie) dosadnie mówią nam, że ludzka natura (a jakże, sam był człowiekiem) jest mu dobrze znana. Termin realizaci, setnik, Łazarz, ślepiec, chromy, kobieta z krwotokiem, opętany,… Czytaj więcej »

nieznajoma
Gość
nieznajoma

WIdzisz, bo może wierzyli i nie zwątpili… O tym też są fragmenty w PIśmie. I pewnie tu jest całe clue wszystkiego. Wielu charyzmatyków o tym mówi, ze nie trzeba dużó się modlić by coś dostać, wystarczy modlić się z ufnością serca…

Maciej
Gość
Maciej

No tak, zatem jestem ułomnym i nieufnym głupcem, który postawił na szali życia swój egocentryzm. Jeśli już jesteśmy przy Piśmie, pamiętam, że Hiob przeklinał dzień swoich narodzin. Ba, jego cierpienia trwały „raptem” parę miesięcy. Czytałem pisma i opracowania wielu charyzmatyków, wszystko sprowadza się do zaufania i wiary, a najlepiej wszystko oddać Jezusowi i Maryi. Widocznie nigdy nie wierzyłem, więc tak na prawdę moje modlitwy były puste. Reasumując całokształt moich wypowiedzi, nie zgadzam się z tezą, że każdy otrzymuje łaskę i wsparcie kiedy o nią prosi. Grom czytelników znajdujących się pod ścianą może mylnie założyć, że modlitwa zmieni ich życie. Kiedy… Czytaj więcej »

karo
Gość
karo

34 nie tak źle ale czas tak szybko leci zaraz będzie prawie 40

nieznajoma
Gość
nieznajoma

To dobrze ze szybko leci, z każdym dniem bliżej wieczności smile .

karo
Gość
karo

Czyli tez wolałabyś umrzeć niż się tu męczyć … wiem tylko ty czekasz aż sam cie zabierze ale wyobraź sobie siebie samotna staruszkę ledwie się poruszająca …

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Juz sobie to wyobrazałam. I na prawde wiem co czujesz. Zycie jest piękne. Bóg mnie chciał i mnie kocha. A to, ze nie ma męza jeszcze… Widzisz, Bóg dał wolną wolę ludziom, może On nie dlatego nie che mi go dać bo jest taki okropny i niesprawidliwy, tylko moze dlatego ze nie ma w danym momencie mężczyzny w moim środowisku, z którym ja byłabym szczęsliwa i któremu to szczęscie potrafilabym dać. Moze On razem ze mną plącze nad tym, ze jestem sama…

karo
Gość
karo

JEsli jest wszechmogący dlaczego nie zmieni ci tego środowiska przecież on może wszystko odmawiasz codziennie różaniec albo ta nowenne mówisz wierze w Boga ojca wszechmogącego i nie zatrzymujesz się w tym momencie myśląc jestes wrzechmocny spraw by tak się stało? Nie masz męża i męczysz się z tym okropnie

nieznajoma
Gość
nieznajoma

WIdzisz, może wlaśnie jestem na etapie zmiany środodwiska…? SKąd ty to wiesz? Oddałam Jemu w swojej niemocy wszystko ale to wszystko w polowie wrzesnia… I cóż… On działa. A jeszcze się rok nie skończył. Tobie tez polecam uczynic to samo. Skoro nie chesz żyć a jednak zyjesz z tym ileś już lat, to oddaj Jemu wszystko , ale tak na prawde wszystko na rok. Niech odmienia. I jesli to nie pomoze to wtedy zrób jak uważasz. Gwarantuje Ci ze ten rok zmieni duuużo. A co do męża… Już sie tak bardzo nie mecze. Celem jest Bóg. I to On ma… Czytaj więcej »

karo
Gość
karo

Ty mówisz rok a ja dwa lata temu oddałam mu wszystko kiedy zaczęłam nowenne byłam jak ty taka sama i w tym samym wieku byłam wtedy naiwna i wyobraź sobie Bog nie zmienił niczego…. coś mi się zdawało jakies złudzenia miałam ale nie zmienił ….

karo
Gość
karo

JA ci naprawdę zycze żeby dał ci tego męża chociaż nie wierze … moim zdaniem zawsze będziesz sama albo na starość wyrwiesz jakiegoś gacha -jak to określiłaś na sile kiedy stuknie 45 i będziesz wierzyć ze to od Boga jest człowiek a potem będziecie szybko się modlić o cud poczęcia potem o zdrowie dla dziecka które będzie chore bo urodziło się ze zbyt starych rodziców …. nie mówię ci tego złośliwie tylko mówię ze tak właśnie wyglada życie …. ale zycze ci żeby ten facet się trafił i ze napiszesz niedługo tutaj swiadectwo jaki stał się cud tylko bajki to… Czytaj więcej »

nieznajoma
Gość
nieznajoma

A Bóg trzecie smile .

Ewa
Gość
Ewa

A gdzie jest powiedziane, że należy się tylko modlić i biernie czekać na wymodlone łaski? Ja zawsze – owszem – modlę się tak jakby wszystko zależało od Boga, ale jednocześnie działam tak jakby wszystko zależało ode mnie. Wiem, że Bóg działa poprzez innych ludzi i przez różne sytuacje. To od mojej aktywności dużo zależy, a Boga proszę o błogosławieństwo, prosząc jednocześnie bym umiała odczytać Jego wolę – z tym chyba najtrudniej…

Maciej
Gość
Maciej

Zwróć uwagę, że 90% świadectw pochodzi od ludzi doświadczających cudów… czesto w czasie lub tuż po zakończeniu modlitwy. To daje zamazany obraz tym, którzy mogą kurczowo trzymać się reguły „Nie do odparcia”.

Magda
Gość
Magda

Macieju, zgadzam się z Tobą, że modlitwa bez działania nie jest zbyt roztropna. Jeden ks. powiedział nawet, że jak ktoś będzie czytał ciągle psalmy, a będzie zaniedbywał obowiązki, to zostanie opętany. Może znasz też to, co mówił jeden święty: „Módl się, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj tak, jakby wszystko zależało od ciebie”

Maciej
Gość
Maciej

Zauważ, że na tym portalu znakomita większość przypadków to sama modlitwa. To bardzo wypacza światopogląd nt. sensu modlitwy. Tutaj to działa zero jedynkowo (modlisz się, dostajesz). Może gdyby administrator dopuszczał do głosu świadectwa takich jak ja to wielu odnalazłoby i siebie. Teraz to festiwal cudów i uniesień, stąd nie dziwi mnie frustracja Pani Karo, a ręczę, że takich osób jest więcej. To krzywdzące pokazywać jedynie dobre „efekty”, nie daje to obrazu całości…

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Po co pokazywać co dzieje sie w trakcie? Juz o tym pisałam, trzeba by wtedy odszczekiwać po wysłuchaniu te świadectw aniewysłuchane.

Magda
Gość
Magda

A ja myślę, że anioły zbierają łzy i modlitwy Nieznajomej i Twoje Karo też i zobaczycie kiedyś ich owoce, bo „ci, co we łzach sieją, żąć będą w radości”

Karo
Gość
Karo

Magda za kolejnych 10 lat 15 wiecej ? czy na 2 minuty przed smiercią ?

Magda
Gość
Magda

Nie wiem, nie jestem Bogiem, ale tak powiedział.

karo
Gość
karo

Czyli nigdy

Magda
Gość
Magda

Czyli napewno, tylko nie wiadomo dokładnie kiedy:)

karo
Gość
karo

Magda nie w tym swiecie ….. Wiesz JA MARZE NAPRAWDĘ MARZE ŻEBY TU MOC PRZEPROSIĆ BOGA I WAS ZA WATPJIWOSCI ZA SŁOWA KOTRE WYPOWIADAM ale ja już nie zdążę tego zrobić bo nie mam siły przetrwać dnia… a co dopiero cierpliwie czekać lata albo nawet tygodnie

nieznajoma
Gość
nieznajoma

A o co ty się tak modlisz latami?

karo
Gość
karo

Mnie pytasz jeśli mnie to powiem ci o coś co dla Boga niemożliwe … ale dam ci porównanie wyobraź sobie bo nawet w Biblii nie ma takiego przykładu jak komuś odrasta noga lub ręka ? Dlaczego? Bog nie może przekształcać ciała … to jest dla Boga niemożliwe

karo
Gość
karo

chodzi tu tylko o ogrom tego czego ja potrzebuje podany przykład mnie nie dotyczy

nieznajoma
Gość
nieznajoma

I tu się mylisz. Noga odrosła smile ROk 1640, 26 marca. Osoba Miguel Juan Pellicer. Polecam wpisac w gogle cud w canadzie albo jego nazwisko i poczytać :-). Dla Boga nie ma żeczy niemożliwych. TYlko taka drobna uwaga: To był wielki czciciel Maryi a nie jakiś pierwszy lepszy z ulicy.

karo
Gość
karo

nie mylę się ponieważ napisałam z Biblii . W Biblii nie ma takiego cudu a jeśli chodzi o takie cuda to ja nie wierze …. kościół niby potwierdza ale nie wierze za mało takich cudów dziś tez jest wielu wielbicieli Maryi a mam wierzyć w jeden cud…

Agnieszka
Gość
Agnieszka

A czy Jezus nie uzdrowił uschniętej ręki w Świątyni? Czy Jezus nie odwrócił śmierci ciała Łazarza? Czy Jezus nie odwrócił swojej śmierci? Bóg ma władzę nad ciałem ludzkim. Gdy ludzie rodzą się niepełnosprawni, tylko w prawdziwej pokorze dowiedzą się od Boga dlaczego urodzili się tacy a nie inni. I dowiedzą się od Niego czy uwolni ich od tych przypadłości. Stojąc w prawdziwej pokorze przed Nim, On Ci odpowie. Mi odpowiedział.

karo
Gość
karo

Wszystkie inne cuda nie maja dla mnie znaczenia jeśli pytam o ten jeden dlaczego nie odrosła komuś teka lub noga, nie mówię tu o uschnięte ręce która jest o tym kiedy ktoś nie ma ? Nie ma tego w Biblii a jak Bog ci odpowiedział ?

Maria II
Gość
Maria II

Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Jeśli modlisz się z przekonaniem,że P.Bóg Ci nie pomoże , to czy modlitwa ma to sens?

enia
Gość
enia

U Boga wszystko jest możliwe
https://www.youtube.com/watch?v=zjrzVLTlplg

karo
Gość
karo

Właśnie ze są niemożliwe popatrz od 2000 lat nie odrasta nikomu anni noga ani teka poza jednym przypadkiem nie do końca prawdziwym a nie wierze ze ci ludzie się nie modlą z przekonaniem myśle ze są tacy którzy cierpią każdego dnia aż do śmierci żeby zobaczyć u siebie ten cud. Poza tym Bog nie może zmienić wyglądu człowieka. Jeśli ktoś ma wielki nos nie obudzi się jutro z małym zgrabnym noskiem to są rzeczy dla Boga niemożliwe !

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Słusznie. Twoje argumentu ( droga eniu) świadczą o tym, ze nie jesteś jakimś cpunem czy alkoholikiem, tylko prawdziwie szukałaś Boga, zastanawiałaś się nad Nim.

enia
Gość
enia

Nie przeszedł link jaki zamieściłam. Na yt jest „Cud cudów”, jak noga odrosła mężczyźnie.
Psalm 51

gosc
Gość
gosc

Ale moze pokierowac do specjalisty, ktòry ten nos zooperuje za pieniadze a pieniadze na operacje pomoze znalezc. W moim przypadku bylo podobnie, zamiescilam na ten temat dwa swiadectwa zadne sie nie ukazalo, wiec radze ku wsparciu duszy poszukac innych swiadectw, wiadomosciach o pielgrzymkach na katolik.us otòz kupilam mieszkanie i nie mialam pieniedzy na inne wydatki a bylam chora po operacjach slaba a synek cierpial na asme, otòz chcialam jechac z rodzina do sanatorium na Litwie a mieszkam daleko od Polski, goraco sie modlilam i maz wygral duza sume pieniedzy, pojechalismy tam po miesiacu wròcilismy ja bylam innym czlowiekiem pelnym checi… Czytaj więcej »

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Czyli kolejny dowód na to ze jednych Bóg wysłuchuje a innych skutecznie olewa. Ja się 11 lat modlę i nic.
A pokierowanie do specjalisty to nie cud.

gosc
Gość
gosc

Trzeba uwaznie czytac i zrozumiec sens tego co pisze. Pokierowanie do specjalisty to nie cud, ale trzeba miec pieniadze na operacje, wiec jak nagle sie je wygra to uwazam za cud, bo te pieniadze spadly nan z nieba.

karo
Gość
karo

NIe tak do końca cud. Bog jest wszechmogący a uzdrawia lekarz … wiesz ze w średniowieczu palono na stosie za wyjątkowo szpetny wygląd oczywiscie nie zawsze i nie każdego ale były przypadki gdzie brzydka kobieta została uznana za czarownice tylko z powodu wyglądu…. czy wtedy Boga nie było? Bo na operacja nie mogła dostać nie było lekarzy. To nie jest cud kiedy masz pieniądze. Czyli możnaby mowic ze każdy milioner jest wyjątkowo uwielbiony przez Boga np ten który miał Playboya

enia
Gość
enia

Kochany gość proszę zostać na forum, bardzo proszę, takich komentarzy, ciekawych komentarzy,świadectw potrzeba nam. Aż lżej na duszy , nooo chyba też zagram, ale wcześniej się pomodlę.Suuuuuper!
Św.Józefie liczę na Ciebie.

Maria II
Gość
Maria II

No właśnie- tak wygląda silna wiara.

Maciej
Gość
Maciej

Haha, proszę, jak dyskusja o modlitwie przerodziła się w swatanie. Kto by pomyślał, że taki owoc pojawi się pod dyskusją nt. braku sensu modlitwy. Dzięki mnie (narzędziu niewiary) możecie poznać swoje „połówki”.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Taaa… Schlebiaj sobie dalej…

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Dzięki za poradę Karo i troskę. dziwne, ze sama jeszcze do niego nie zagadałaś smile .

Karo
Gość
Karo

nie jest w moim typie wink ale skoro narzekasz ze 11 lat czekasz na tego męża to podsuwam pomysł chyba, ze jesteś jedna z tych co cierpi 11 lat dla tego samego faceta. to juz nawet Pan Bóg nie pomoże gwarantuje ci to na 100% i to nie chodzi o to ze ja znam boski plan tylko on bzyka gdzie indziej …

nieznajoma
Gość
nieznajoma

To przynajmniej ty zrób lepiej i nie módl się tyle lat tylko znajdź sobie gacha który będdzie ciebie bzykał. Tak chcesz? tak będzie ci lepiej?

karo
Gość
karo

Ale ten Arek którego ci polecam to charyzmatyk. On na pewno będzie żył w czystości do ślubu. Wszystko jasne cierpisz 11 lat dla tego samego echhhh najgorzej naprawdę najgorzej bo on nie przyjdzie! ps nie bądź wulgarna bzyka gdzie indziej to metafora do Gucia który jest na innych kwiatkach a nie ze kopuluje ale widać głodnemu chleb na myśli…

nieznajoma
Gość
nieznajoma

SKąd ty wyciągasz takie wnioski? Tak, cierpię dla jednego. Dla mojego meża, którego po tylu latach dostanę na pewno.
A Tobie niech Bóg błogosławi i otoczy taką miłością jakiej w danym momencie potrzebujesz. Ja doskonale wiem, co przezywasz. Jesli masz lepszy plan niż dalej modlić sie w swoich intencjach to go zrealizuj i miej gdzieś tego Boga. Tylko poźniej nie przychodź do Niego z płaczem, ze zrobiłaś sobie kuku na własne życzenie.

karo
Gość
karo

A co jesli nie dostaniesz ? MoZe Bog nie chce dla ciebie męża ? Może on ma lepszy plan ? Jak mam przyjść do niego jeśli trochę odwagi i mnie nie będzie … ja już go prosiłam. Nigdy nie wysłuchał

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Lepszy plan ma to do siebie,ze jest lepszy smile .

On zawsze Ciebie wysłuchał… A co ma zrobić, objawić CI się aabyś uwierzyła ze i Ciebie słucha?? Proś dalej.

karo
Gość
karo

Widzisz wiec dla mnie tego lepszego planu nie miał. Tak jak napisałam marze o tym żeby tu kiedyś napisać ze się pomyliłam ale niestety ….

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Czyli to „kiedyś” już nastało skoro wiesz, ze się pomyliłaś?

karo
Gość
karo

NA razie o tym marże żeby się pomylić ….

nieznajoma
Gość
nieznajoma

A co jesli nabierzesz odwagi, odejdziesz sobie stad i tam On pokarze Ci, ze za dwa miesiace miałas dostać to o co prosiłaś?

Nikt Ci nie obiecywał, ze będzi elekkie zycie… No chyba ze Ci ktoś obiecywał, bo mi nie…

karo
Gość
karo

To byłoby w stylu funkcjonowania polskich sądów i policji… czyli dalsza droga kpin ze mnie przez Boga … do przewidzenia

karo
Gość
karo

Poza tym po co takie gadanie przecież nikt się nie dowie ze 2 mce później on by mnie wysłuchał nikt ani ja ani ty nikt.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

ty sie dowiesz…

karo
Gość
karo

Nie dowiem bo przecież nawet Bog mnie do siebie nie dopuści. Będę płonąc z demonami

Emek
Gość
Emek

Tak Bogiem nie jestem ale ty też nim nie jesteś więc nie wiesz co mogę zrozumieć a czego nie widać że nakładasz maskę pseudointelektualistki osoby wielce oświeconej poniżasz ludzi na tym forum jacy oni są wybrakowani jacy głupi , wykładasz swoje mądrości typu „Bóg nie ma planu” kim ty jesteś ty się dziwisz że On cię nie wysłuchuje ty w ogóle wiesz do kogo ty zanosisz te modlitwy, do Króla. Piszesz że 3 nowenny odmówiłaś i nic i masz jakieś pretensje jakbyś strzeliła focha królowi że robisz mu łaskę że 3 raz go o coś prosisz do dziewczyno głowy byś… Czytaj więcej »

karo
Gość
karo

Emek rzeczywiście Bog nie dał ci daru empatii bo co się wypowiesz to skucha…widzisz wchodzę na ten portal bo liczę ze znajdę tu naprawdę mądrych ludzi a okazuje się ze są tu sami omamieni nie mający własnych poglądów ludzie silnie atakujący tych którzy maja własne zdanie NIEZNAJOMA jest tak wściekła ze już pewnie płacze albo porwała różaniec ze złości a ty gdybys kierował się intelektem. Pewnie na zasadzie samej analizy doszedłbyś ze ja i Maciej jesteśmy mocno opętani.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Mylisz się Karo smile . Nie jestem wsciekła i nie wiem skąd taki osąd. Próbuję CIę pocieszyć i uświadomić, ze to co teraz czujesz to jeszcze nie koniec. Też przechodziłam faze takiego bólu i buntu, więc dobrze Cię rozumiem. Bóg Cię kocha.I chce abyś i Ty Go kochała a nie tylko chcila od Niego lask.

karo
Gość
karo

Tylko widzisz ze ja w niego nie wątpię ja go nienawidzę za to ze mnie tak w bambuko zrobił i śmieje się ze mnie zanim ten „bystrzacha” emek Doda swoje marne 3 grosze do kolejnej wybitnie błyskotliwej wypowiedzi pełnej polotu… to tu chodzi o to ze już nie ma w tym wsZystkim zwyczajnie sensu. Nie ma punktu odniesienia rozumiesz ? Rok temu tak jak mówisz dałam sobie czas intensywnie się modliłam i prosiłam Boga Żeby to był taki ostatni rok a wiesz jak się skończył tak ze ja chce z tym skończyć taki jest finał mojego oddania się Bogu bo… Czytaj więcej »

Klara
Gość
Klara

To jakbys postawila Bogu ultimatum i troche go szantazowala. a jak by Ciebie przyjaciolka o cos prosila szantazem lub grozba, spelnilabys jej prosbe? niby wypowiadaja sie tu dorosle osoby a czasami jak czytam niektore wypowiedzi mam wrazenie pisane przez male wkurzone dzieciaki

Kinga
Gość
Kinga

Karo, opowiem Ci pewną historię: w 2005 roku wówczas moja 6-letnia kuzynka Natalka wpadła do sadzawki jej sąsiadów, cudem się nie utopiła-tylko dlatego, że jej kuzyn ja uratował. Rok później Natalka zginęła w wypadku samochodowym, zabita przez młodego kierowcę, który zignorował fakt, że dzieci wysiadają z szkolnego gimbusa i jego obowiązkiem jako kierowcy jest poczekać, by dzieci mogły przejść na drugą stronę. Natalka zginęła na miejscu na rękach swojego taty i starszego brata, a chłopak, który ją zabił 2 lata później się powiesił, bo nie mógł żyć z myślą, że zabił dziecko. I powiem Ci wprost: w śmierci Natalki widzę… Czytaj więcej »

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Widzisz Wszystko pięknie tu napisałaś, tylko ja sie ujme z atym chłopakiem co wypadek spowodował… Widzisz, tyle lat mineła a w Tobie jeszcze jakaś drzazga siedzi… Natalka odeszła bo była Bogu tam potrzebna… A on? Też był potrzebny? A jesli nie to dlaczego skoro Bog samobójców karze, to dlaczzego nie mial na tyle siły aby sobie z tym poradzić? A co z jego rodziną? Ona miała podwójny krzyż, bo nie dość ze dziecko spowodowało wypadek śmiertelny to jeszcze samo sobie z tym nie poradziło… I co? tego tez chciał Bóg??

Kinga
Gość
Kinga

Może Bogu bardziej chodziło o jego rodzinę, by coś oni zrozumieli? Z tego co wiem, to ci ludzie byli daleko od kościoła. Przecież było powiedziane, że Bóg zsyła na nas różne cierpienia, byśmy się nawrócili, Czyż nie? Spojrzmy na rzeczy trochę szerzej, zamiast krytykować. Nie wykluczam, że kiedyś się pomodlę za tego chłopaka, ale sama muszę do tego dojrzeć i tą sprawę sobie w głowie poukładać. Powiem ci nieznajoma tak: w mojej dalszej rodzinie też był samobójca, mój daleki kuzyn. Po latach ciocia powiedziała mi tak: Wiesz Kinga, ja byłam daleko od kościoła, ale śmierć mojego syna uświadomiła mi, że… Czytaj więcej »

karo
Gość
karo

Czy wy jesteście jacyś nie do końca intelektualnie rozwinięci ? Gdzie ja pisze ze Boga nie ma ? Co znaczy ten atak na mnie ze ja pisze ze go nie ma ?

enia
Gość
enia

Wg Karo wszyscy be be na tej stronie, Matka Przenajświętsza tez, bo karo aż 3 nowenny odmówiła i nie została wysłuchana

karo
Gość
karo

Wiesz enia a ty i emek to chyba zostaliście wyjątkowo duchem św natchnieni ze nawet wiecie co ja myśle… fałszywi katole pełni pychy tacy co najdłużej klecza i najgłośniej śpiewają ze spuszczona głowa. A potem dla zasady pisze ze nieba by uchylili żeby tylko zjednać sobie ludzi. Agnostyk emek nazwał mnie ateistka ktoś inny ze uważam ze Boga nie ma i teraz bezczelna enia ze uważam Matke Boska za zła skąd się w tobie ten jad bierze ? Bo we mnie z tego ze jestem zła i ze zły mną targa ale w tobie ? Może ze zwykłej obłudy ?

enia
Gość
enia

karo poczytaj komentarze które pisałaś wcześniej, krótką masz pamięć. Może potrzebny ci jest odwyk. Albo ćpasz albo pijesz.
Wszystkiego dobrego!

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Pisząc takie rzeczy nie tylko Ją obrażasz ale i głeboko ranisz. Jezeli nigdy nie byłaś w takiej sytuacji, ze nie chciało ci się zyć, to nie jesstes w stanie wyobrazić sobie co to za piekło. Dlatego komentarzami o śpaniu lub piciu tylko ją obrażasz, sprawiasz, ze Ona traci nadzieję na znalezienie ludzi którzy chociaz w ułamku byliby w stanie ją zrozumieć, którzy by sprawili ze nie byłaby w tym piekle sama. Wiesz, z własnego doświadczenia ci napisze, ze miałam takie momety ze tylko siłą woli trzymałam się na tym świecie, z nadzieją ze to przejdzie, ze Bóg odmieni z czasem.… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

Wielu osobom odwykł pomógł,są terapie. Powinna pomyśleć o tym. Ja ją nie osądzam.

karo
Gość
karo

ROzumiem ze wiesz to z własnego doświadczenia ? To jaka instytucje mi polecisz gdzie cie z tego wyciągnęli ?

karo
Gość
karo

Nieznajoma spokojnie ta enia na mnie nie działa w żaden sposób ma góra 20 lat życia nie zna albo intelektualnie jest na tym etapie ja nie szukam tu pocieszenia tylko prawdy i wyjaśnienia pewnych spraw. Ona może ma w rodzinie przypadki alkoholizmu czy natkomanii i to jedyne co jej do głowy przychodzi nie wiem ale wiem czy ja usłyszę dobre czy nie i tak swoje zrobie wink bo jest już za późno na dobre liczę ze poznam prawdę

karo
Gość
karo

HAhahaha Eni nerwy puściły ? Hahaha dobre ale lecisz po całości nie pije nie ćpam kochanie szatan tak mną targa ze nie muszę

sylwa
Gość
sylwa

Ty nie mowisz ,ze Boga nie ma, mowic sobie mozesz,ale dzialasz tak jakby Go nie bylo,poprzez swoje wyzwiska ..Nazywasz ludzi intelektualnie niedorozwinietymi .Wiara to nie slowa to uczynki.Wiara bez uczynkow martwa jest.

sylwa
Gość
sylwa

Ja tez moge mowic ,ze wierze w Boga i wyzywac ludzi.Niestety zeby zostac wysluchanym musi byc wykonana ciezka praca nad soba i modlitwa.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Brawo Emek, doskonała konkluzja:). Karo, śledzę ostatnimi czasy Twoje komentarze pod wieloma świadectwami i niestety plujesz żółcią w każdego kto ci się nawinie, to nie jest odpowiednia strona na takie wręcz wulgarne wylewanie swoich frustracji. Naucz się szacunku do drugiego człowieka, bo to co nazywasz inteligencją jest zwykłym prostactwem.

karo
Gość
karo

Usunięto za obrażanie innych – Admin

Klara
Gość
Klara

jestes beszczelna

Emek
Gość
Emek

Przykro mi że się zawiodłaś na tej stronie i na osobach odwiedzających ją no ale czego ateistka miałaby się spodziewać po religijnej stronie.

karo
Gość
karo

Usunięto za obrażanie innych – Admin

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Dlatego ja już zacznę modlić się tylko o dobrą pracę i pieniądze.
Z miłością różnie bywa, nie mam jej a może dostanę tylko na chwilę.
Teraz szczerze to wolałabym wygrać z totka bo można zainwestować kasę w dom itp a z facetami to nigdy nic nie wiadomo.
Dziś kocha jutro odchodzi.

karo
Gość
karo

Ten którego daje Bog podobno kocha na zawsze . Według NIEZNAJOMEJ ten właściwy jeszcze do ciebie nie dotarł. W totka tez nie wygrasz bo w to nikt nie wygrywa a Bog kasy tez nie daje co najwyżej może dać ci tyle ile ci potrzeba ale nie da ci skarbca. Wilk np mówił ze w jego portfelu pomnożyła się kasa i o takim przypadku słyszałam od kogoś innego także. Bog może dać ci inspiracje co zrobić żeby zarobić jak odkryć w sobie talent itd jeśli się modlisz. Ale naprawdę rzadko kiedy takie coś się dzieje zazwyczaj ludzie modlą się i cierpią… Czytaj więcej »

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Czyli z tych rzeczy o które się modlę, to Bóg mnie nie wysłucha

karo
Gość
karo

Tego to nikt nie wie czy wysłucha czy nie on to sam jeden wie poza tym przeczytaj powyżej wszyscy napisali ze on wysłuchuje zawsze . Ja tego niestety powiedzieć nie mogę ale skoro inni tak twierdzą to może tak jest. Pogadaj z kimś kto ma więcej wiary ode mnie mną się nie sugeruj bo ja prowadzę w czarna dziurę

Janek
Gość
Janek

Nowenna Pompejańska jest niesamowitą modlitwą. Jak się modlić? Odpowiedź jest prosta. Poprośmy Boga o wszystko. A następnie dziękujmy Mu za Łaski. Uwielbianie i dziękowanie Bogu uruchamia „automatycznie” proces otrzymywania Łaski o którą prosimy. Kiedy tak jest? Wystarczy żyć zgodnie z przykazaniami, kochać Boga i ludzi i to wszystko. Naprawdę to działa. Wielka jest też moc Błogosławieństwa (Pobłogosław Panie Boże … i spraw aby … przez Chrystusa Pana naszego Amen.). Jedna Msza Święta ma większą moc niż 40 lat postów i umartwień. Zamówienie Mszy Świętej za wroga (i przebaczenie mu) otwiera natychmiast Serce Boga. Sprawcie sami. Błogosławię

karo
Gość
karo

JAk się zamawia msze ?

Dorota
Gość
Dorota

Całkiem normalnie zamawia się msze, nie zadawaj takich ironicznych pytań. Myślę że w tych waszych wypowiedziach jest dużo pychy. ‚Pycha z nieba spycha „. Coś w tym przysłowiu jest.

enia
Gość
enia

Karo może u Ciebie jest problem w tym,że Ty się skupiasz tylko na złych stronach u siebie i u innych. Nie doceniasz swojej dobrej sytuacji,z pewnością nie zamieniła bys się z Emkiem czy jak wspomniałam tutaj o Januszu Świtaju, który aby pisać musi mieć ołówek w ustach.Jego tata nie korzysta z windy tylko schodami chodzi aby być w dobrej kondycji,a mieszkaja na 7 czy 8 pietrze i nie użala się nad sobą.Sa ludzie że mają od Ciebie znacznie gorzej. Jest wiele osób,że nigdy swojej mamy nie znały. Ty masz mamę,jesteś wielką szczęściarą i jak Cię Bóg kocha.Ja uważam że to… Czytaj więcej »

karo
Gość
karo

Nigdy tego nie robiłam wiec nie wiem czy to się wiąże z pójście do kosxiola i poproszenie o to osobiście napisaniem maila zadzwonieniem. Może wypada dać jakies pieniądze jeśli tak ile ?

enia
Gość
enia

Karo pisałaś ze wszystkie modlitwy juz odmówiłaś. Wszystkie modlitwy odmówiłaś a nie wiesz jak sie zamawia Msze sw? Jedno z drugim nie pasuje co Ty tu piszesz na forum. Ja uważam ze nie ma takiej osoby która by az wszystkie modlitwy odmówiła, nawet sam Papież.

karo
Gość
karo

Enia ty widze wszystkiego nie czytałaś stad taka wypowiedz bez sensu. Po pierwsze mnie nikt nie skrzywdził jeśli chodzi o wybaczenie. Każda krzywda jaka mi w przeszłości została wyrządzona została przeze mnie wybaczona dawno temu czytaj enia albo wszystko albo staraj się rozumieć co czytasz żeby tego bełkotu nie pisac. Dorota ma racje w was jest straszna pycha wszystkich a ty potwirnje grzeszysz enia odbierając równe szanse co do wypowiedzi emka itd mówiąc o ich sytuacji z litości nad nimi ja mam trzymać swoje wypowiedzi na wodzy a oni mogą obrażać ? Jest taki fragment w Biblii kiedy ktoś się… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

Pan Bóg Cię skrzywdził? Sama się krzywdzisz! Osoba która myśli o samobójstwie jest bardzo daleko od Boga, Emek mógł też tak pomyśleć i tak Cię nazwać. Zamiast odbijać powinnaś pobłogosławić jak pisze Janek. Każdy z forumowiczów mógł to by Ci nieba uchylił a Ty pazurki pokazujesz nam i Bogu.
Mądrych decyzji Ci życzę, pochodzących od naszego Ojca w Niebie

karo
Gość
karo

Wybacz Enia ale twoje słowa są mocno podszyte fałszem najpierw mnie atakujesz stojąc murem za swoimi znajomymi i przy tym opowiadając ich hostorie których nie chce znac żeby wzbudzić moja litość i pogardę nade mną, a teraz mówisz o uchyleniu nieba co tylko może sam Bog jeśli tylko zechce. To się właśnie nazywa katol człowiek wiecznie siedzący w kościele ale bez wiary wiesz ja przynajmniej świadomie mówię ze jestem zła jestem nim mocno przesiąknięta i pełno we mnie pychy i tak Bog mnie skrzywdził bo zawiódł. Nie człowiek ludzie to są małe istotki nic nie znaczące nie mogę mnie skrzywdzić.

enia
Gość
enia

Karo wszyscy się przejęli Tobą, każdy na swój sposób chciał Ci pomóc. Gdy byś Ty chodziła do kościoła to wiedziała byś o zamawianiu Mszy sw i nie była byś aż tak zła i prowadziła do czarnej dziury jak to napisałaś. Czytanie Twoich komentarz to strata czasu i przechodzi się na złe samopoczucie. Potrzebujesz lodowaty prysznic.
Biorę przykład z Janka. Błogosławię Cię

karo
Gość
karo

Gdybym chodziła do kosciola ?? To teraz jestes jasnowidzem ? Enia jestem tak prawie każdego dnia na mszy prawie codziennie widać masz zbyt mało wiatry jeśli ktoś taki zły jak ja ma na ciebie zły wpływ

Agnieszka
Gość
Agnieszka

modlę się nowenną od 4 lat i nie żałuję ani jednego dnia, modlitwa to radość przebywania z Bogiem, z Maryją, oczywiście, że nie otrzymałam wszystkiego co chciałam, Pan Bóg ma swój plan, modlitwa to nie handlowanie z Panem Bogiem, proponuje szczerą spowiedzi i przylgnięcie do Jezusa i Maryi, w tych wszystkich mrocznych chwilach prosimy Ducha Świętego, ON zawsze przychodzi, życie jest najwspanialszym darem, to że możemy mówić, oddychać, zwykłe proste sprawy, najpiękniejsze budujące i wzmacniające ciało i ducha to codzienna Eucharystia, Pan Bóg nas wszystkich chciał, chce byśmy żyli i byli szczęśliwi, stratą czasu jest wymyślenie sobie planu w swojej… Czytaj więcej »

karo
Gość
karo

Oj Agnieszka ty tez ślepa jak pień widze … jeśli do mnie pijesz to spowiadałam się mam nawet swojego spowiednika zna wszystkie moje grzechy i plany. I walczy ale przegrywa. On tez ubolewa nawet nie wiesz ile zadań już wykonałam żeby siebie ratować ale nic nie pomaga Bog mnie odrzucił a ty mówiąc o spełnianiu swoich planów masz na mylsi dosłownie swoje plany bo chyba nie moje . Ja nie mam własnych planów czekam na ten który da Bog ale wyobraź sobie olał jak zwykle jakby mnie nie było

Kinga
Gość
Kinga

Karo, a powiedz, ale tak naprawdę szczerze? Czy spotkało Cię coś dobrego w życiu, czego byś się zupełnie nie spodziewała, a możesz być tego nie do końca świadoma? W sensie, np: modlisz się w jakiejś konkretnej intencji, twoim zdaniem ty nie widzisz efektów, a twoja modlitwa została wysłuchana i zrealizowana, choć nie możesz tego zweryfikować? Powiem Ci, że tak miałam wczoraj: jechałam do domu rowerem, a w moim kierunku biegnie duży i groźny pies, który uciekł komuś z podwórka. Byłam pewna, że się na mnie rzuci, ale nagle coś go zatrzymało, taki dziwny na mnie się spojrzał i uciekł. W… Czytaj więcej »

karo
Gość
karo

Nawet jeśli mnie spotkało coś miłego trwało to bardzo krotko i Bog szybko zabrał

Kinga
Gość
Kinga

Ale to dostałaś Trzeba się cieszyć, nawet z najmniejszych rzeczy. Tak po prawdzie, sama w życiu zrobiłam tyle rzeczy, na ile mogłam sobie pozwolić, resztę oddałam Bogu. Niektóre wyszły, niektóre nie. Ale nie żałuję, bawiłam się przy tym dobrze. Nikt nie chce zrobić tu krzywdy drugiej osobie, każdy pisze to, co przeżył i jaki jest jego punkt widzenia na daną rzecz. Gdybym była zła na Boga, że najpierw dał, a potem oddał, to chyba musiałabym wierzyć w moce nieczyste, a tego nie chce robić. Ja sama też tak miałam i mam, że Bóg jak mi da coś dobrego, to mam… Czytaj więcej »

Kaa
Gość
Kaa

Karo, nie Tobie jednej. Mi dał cos na co czekałam całe życie, a po roku niecałym roku zabrał. Tak uwazałam, a teraz uważam, ze wtedy mi dał szanse, która ja nie do końca wykorzystałam. Minął kolejny rok zanim to zrozumiałam, ze On nie zawsze daje to czego chcemy, ale daje nam szanse żeby jakimś wysiłkiem do czegoś dojść.

Maciej
Gość
Maciej

Wracając do wczorajszej dyskusji. Proponuję, aby każdy z nas odszukał swoją drogę. Napisałem, że modlitwy mi nie pomogły, ani jedna intencja nie doszła do skutku. Nie oznacza to, że za jakiś czas nie powrócę do modlitw, choćby z przyzwyczajenia. Pragnę jedynie przestrzec przed modlitwą z nadzieją na szybkie rozwiązanie problemów. Czytając świadectwa można mylnie założyć, że Maryja to „wróżka zębuszka”, spełniającą najskrytsze marzenia w trakcie trwania Nowenny.
Jeśli ktoś ma problem, szukać ratunku u Ziemian, pracować, działać, ew. wspierać się modlitwą.

Proponuję nikogo nie osądzać, nie oceniać czy prawić komukolwiek morały. Każdy człowiek jest inny.

karo
Gość
karo

Tylko Żr ja nawet o to nie prosiłam czekalam aż sam da mi to co uznaje za dobre i daje ale zaraz zabiera nie widze tego po wielu wierzących za to mam kolegę ateistę i jemu manna z nieba …

karo
Gość
karo

POza tym ja go proszę o to żeby dawał mi znaki co dalej a on tego nie robi. Robię pewne rzeczy potrzebuje jego pomocy żeby mnie nakierowal podsunął coś, a go nie ma rozumiesz jest głucho laske chyba dostają ci których on sam wybrał.

Maciej
Gość
Maciej

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Ponad 6 lat modlitw i nie zostałem wysłuchany, nie dostałem znaku, informacji, natchnienia co do kierunku działania, wsparcia, nadziei. Kompletnie nic, ja się z tym pogodziłem, działaj sama, na własną rękę. Jeśli chcesz to się módl, jeśli to zbytek, przestań. Nie ma się co rozwodzić, trzeba działać smile

Emek
Gość
Emek

Piszesz Karo że Bóg nie ma planu ??? więc można z tego wydedukować że Boga nie ma a nas stworzył przypadek , możesz wyznawać jeszcze Deizm czyli Bóg nas stworzył ale zostawił swoją mrówczą farmę niech sobie tam działają sami no ale to nie jest to w co katole wierzą więc nie znajdziesz tu ludzi którzy podobnie jak ty myślą.Może warto Karo gdzieś usiąść w zaciszu i zastanowić się w jakiego ja Boga tak naprawdę wierzę.

karo
Gość
karo

Nie ma zupełnie planu a co do deizmu to mało wiesz określając to tak łagodnie jak napisałeś … Biblia bardzo mocno ściera się z deizmem ale to jest raczej filizofia której nie warto tu poruszać.ale dla zwykłego przykładu możesz w ten sam lekki sposób uznać ze człowiek ma własna wole. Wielu agnostyków uznaje deizm. Wielu władców świata także. Mało kumasz wiesz mało to nie o jakiegoś Boga chodzi bo jest jeden i ten jeden robi źle. Ale skoro ty wierzysz ze jest więcej i uważasz ze można usiąść zastanowić się w którego chce się wierzyć to graty stary naprawdę wink

karo
Gość
karo

Zabawni są ten emek i enia boki tu zrywam. Pewnie jeszcze do wspólnoty jakiejś należą… ciekawe czy księża wiedza jak się wypowiadają na forum jakie osady wydają emek nazywa ateista enia gorsze rzeczy wyrzuca normalnie ideały postawy chrscijanskiej

Dorota
Gość
Dorota

Boki zrywać to można tutaj ale z ciebie, nie warto poświęcać ci żadnej uwagi, bo twoje zarozumialstwo jest całą przyczyną twoich niepowodzeń. Nie musisz się na tym forum pojawiać po to żeby zrywać boki i wysmiewać się z kogoś kto poświęca tyle uwagi tobie. Na końcu okazuje się że nie warto było. Lepiej będzie jak trochę spuścisz z tonu.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Wzajemnie.

karo
Gość
karo

Usunięto komentarz za obrażanie innych – Admin

Emek
Gość
Emek

Chcieliśmy ci karo pomóc gdy dowiedzieliśmy się że chcesz popełnić samobójstwo odwieść cię od tego zamiaru powiedzieć ci że z każdej sytuacji jest wyjście , ale nie da się pomóc osobie która tej pomocy nie chce jesteś jak taki jadowity wąż którego coś przygniotło każdego kto chce go z tego uwolnić kąsa. Dorota ma rację szkoda na ciebie czasu lepiej starać się komuś pomóc kto tej pomocy chce , zresztą wcale bym się nie zdziwił jak byś była jakimś forumowym trollem który sobie wszedł na katolicką stronę aby się pośmiać z tych „nawiedzonych Jezusków” z tych „ciemniaków” w każdym razie… Czytaj więcej »

karo
Gość
karo

Usunięto komentarz za obrażanie innych – Admin

enia
Gość
enia

Droga karo niech Ci Bóg błogosławi w Twojej złośliwości,próżności…..
Amen

też Ania
Gość
też Ania

Karo, jeżeli szukasz wiedzy na temat egzystencji i Boga może znajdziesz pomoc w duchowości ignacjańskiej – chodzi o jezuitów. W tej duchowości nie boi się stawiania trudnych pytań i szukania odpowiedzi. Nie boi się także zostawania bez odpowiedzi. Mnie bardzo pomaga czytanie Ojców Józefa Augustyna, Grzegorza Kramera, Wojciecha Ziółka – bardzo polecam Ziołolecznictwo oraz Minihistorie o maksisprawie. Nie obiecuję, że znajdziesz wszystkie odpowiedzi bo tego Ci obiecać nie mogę, ale mogę zagwarantować, ze ta forma duchowości nie boi się poszukiwań i stawiania pytań. Jeżeli masz konto na fb możesz dodać Kramera do obserwowanych. Mnie bardzo pomagają też teksty na deonie.… Czytaj więcej »

też Ania
Gość
też Ania

Karo, nie musisz zgadzać się z innymi forumowiczami. Zgadzam się, że padają słowa, które paść nie powinny i tak jest pod wieloma postami. Wiele z tych słów by nie padło gdybyśmy siedzieli przed żywym człowiekiem widząc jego oczy i łzy. Przykre, że dotyka to tez for chrześcijańskich. Nie mogę Ci obiecać, że znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania, ale mogę Ci zagwarantować, że są ludzie, którzy tych pytań się nie wystraszą. A może pomogą Ci zobaczyć je w szerszej perspektywie? Może pomogą Ci zobaczyć je w innym świetle? Karo, nie bój się tych, którzy mają narzędzia i wiedzę by Ci pomóc.… Czytaj więcej »

gosc
Gość
gosc

Masz racje Emek po co poswiecac czas osobie ktòra publicznie nazywa kogos idiota, nie wszyscy przeciez musza byc zbawieni bo co by szatanowi zostalo, trzeba sie wziac w garsc, a nie czekac na manne z nieba

Emek
Gość
Emek

Idiota może i idiota ale szczęśliwy idiota któremu chce się żyć pomimo życiowych problemów a to chyba o to w życiu chodzi

Emek
Gość
Emek

A co do filozoficznych rozmów i światłych umysłów no to pomyliłaś strony tu przychodzą w większości zwykli prości ludzie z problemami dla których Nowenna czasem jest już ich jedynym ratunkiem i nie mają ochoty na filozofowanie chcą i potrzebują pomocy.

żona
Gość
żona

Do Karo. Codziennie wchodzę na te stronę i czytam wszystkie świadectwa oraz komentarze a raczej czytałam. Ludzie tu potrzebują modlitwy, wsparcia w trudach tej modlitwy bo jest ona niezwykle trudna, przynajmniej w moim przypadku. Modlę się kilka lat tą nowenną i moja główna intencja nie została na razie wysłuchana ale nie znaczy to, że nie będzie wysłuchana wcale. Patrząc wstecz w tej konkretnej sprawie nic się nie zmienia ( uratowanie małżeństwa). Otrzymałam wiele innych łask tj. pracę, spokój ducha. Zawierzyłam wszystko naszej Mamie w Niebie. Owszem jest czasem smutno, że inni proszą i nawet w trakcie trwania nowenny spełnia się… Czytaj więcej »

nieznajoma
Gość
nieznajoma

WIesz, najlepiej zeby odebrała sobie zycie tak jak chce. Wtedy nie będzie nikomu przeszkadzać. Twoje komentarze są godne katolika czyli godne politowania. Proponują modlitwę??? To niech nie proponują tylko się za nią modlą!! Typowe dla katoli, odrzucanie ludzi i niewidzenie problemów osoby naprawde tej pomocy potrzebującej. Nawet jesli sama mówi ze nie potrzebuje… Zal mi was i waszej postawy. Jedyne co potraficie na tym forum to obrzucic kogos błotem. Co z tego ze ten tkoś waas obrzucił? Dlaczego nie mozecie wyjśc na przeciw z miłością?? Tak jak was Bóg o tym mówi??? Obrzydliwi jesteście ludzie. I samolubni. I nic nie… Czytaj więcej »

nieznajoma
Gość
nieznajoma

I moze trzeba drugiemu podać rękę nie 7 razy a 77 rrazy???

żona
Gość
żona

Tylko te pomoc trzeba chcieć przyjąć a nie wypisywać, że nic jej Bóg nie pomógł. Nie wierzy w moc modlitwy, to po co tu wchodzi ?Ktoś stracił kogoś bliskiego, męża, dziecko, inny jest chory, nie ma pracy a ma rodzinę na utrzymaniu i wiele jest tu ludzkich tragedii. Ale mamy nadzieję, że prosząc otrzymamy to, o co prosimy bo to w końcu nowenna nie do odparcia. Tylko nie wiemy, kiedy nasze prośby zostaną wysłuchane, może w inny sposób niż tego oczekujemy. Do modlitwy należy podchodzić z wiarą, że bóg może wszystko. Proście a otrzymacie

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Ile lat się modlisz o nawrocenie męza? 5? 6? Pogadamy czy będziesz taka silna w swojej wierze jak jeszcze na tej modlitwie upłynie 20 lat. Nie oceniaj tu nikogo. Nie oceniaj KAro. Co jest napisane w Pismie które zapewne czytasz? Ze każdy włos jest na głowie policzony nawet. Czyli wszystko co nas spotyka to Bóg dopuścił to do nas. WIęc nie weisz dlaczego KAro ma tak jak ma. Jeśłi masz nadzieje, to podziel sie z tymi którzy jej w tym momencie nie mają. I nie 7 razy a 77 razy. Ty nawet sobie nie zdajesz sprawy z teego jak trudno… Czytaj więcej »

żona
Gość
żona

O dziecko modliłam się 15 lat ale nie o to tu chodzi

też Ania
Gość
też Ania

Wiesz Nieznajoma, ja zastanawiam się czy Karo uzyska potrzebną pomoc na tu forum. Tu piszą różni ludzie, z różnym doświadczeniem, różną wrażliwością itd. Moim zdaniem najlepiej byłoby gdyby Karo dała się namówić na wizytę u psychologa. Psycholog wysłucha Karo bez oceniania i może akurat pokaże Jej drogi, których Ona teraz nie dostrzega. Może nie stanie się to na pierwszej wizycie, ale psycholog ma wiedzę i narzędzia by pracować z człowiekiem i pomóc. Na forum piszą różni ludzie i bywa, że potrafią BARDZO poranić. Przykre, ale tak jest.

też Ania
Gość
też Ania

Założę się, że 50% komentarzy na tym forum nie pojawiłoby się gdybyśmy widzieli przed sobą osoby, do których piszemy: ludzi poszukujących sensu życia, Boga, kobiet modlących się o męża, o powrót męża, o z dziecko, ludzi z różnymi formami depresji, ludzi modlących się o zdrowie. Nie dobijajmy w komentarzach ludzi, którym posypało się życie, Ludzie, każdy z nas zaczął pompejankę, czasem wiele pompejanek bo odkrył, że sam sobie juz nie poradzi, że sam sobie nie da rady. Przestańmy tu lać Karo, kobiety piszące o problemach małżeńskich i wszystkich pozostałych. Powtórzę i będę powtarzała do znudzenia – nikomu nie pomożemy miażdżąc… Czytaj więcej »

też Ania
Gość
też Ania

Pamiętajmy, że pisząc tu komentarze wystawiamy świadectwo nie tylko samym sobie (choć jesteśmy tu anonimowi, to jednak każdy z nas zapamięta co i komu napisał). Wystawiamy tu też świadectwo sobie jako katolikom i sobie jako osobom modlącym się na różańcu. I czasem warto zapytać czy to świadectwo czy jednak antyświadectwo. Czy moje wpisy zachęcą do różańca czy może tak wbiją w ziemię, że człowiek będzie miał ochotę tylko się skulić żeby więcej nie dostać w twarz – co prawda wirtualnie ale boli tak samo jak w realu.

Klara
Gość
Klara

Ale nie mozna tez dac sie gnoic. Ja ci dobre slowo a ty bloto na mnie i tak w kolko. Ktos stara sie napisac pomocny komentarz a tu leca slowa typu idioto itp… no przedszkole. Karo chcesz zwrocic na siebie uwage? No chyba tak, bo z anielska cierpliwoscia odp uszczypliwie na prawie kazdy komentarz. Jak dzieci sa wredne i niegrzeczne to sie na nie nie zwraca uwagi… proponuje ignorowac. Ludzie starali sie pomoc tobie pod jakims innym swiadectwem a zostali zbluzgani. ok nie to nie, zakonczylabym juz ten watek..

też Ania
Gość
też Ania

Ok, zgoda nie można dać się gnoić. Ja napisałabym tak – ”Nie musisz się ze mną zgadzać, ale nie masz żadnego prawa mnie obrażać.”

nieznajoma
Gość
nieznajoma

A jak dorośli są wredni i niegrzeczni to się zamyka ich w więzeniu albo w szpitalu. Dzieci niegrzeczych tez się nie ignoruje tylko tłumaczy się ze źle robią.

Klara
Gość
Klara

wiele osob tlumaczylo Karo i Tobie o ile pamietam gdzies tam ze nie powinnyscie tak sie zwracac do ludzi a wy dalej swoje. To rozumiem, ze powinno sie Was zamknac w wiezieniu? no chyba ze za monitorem sa 10 latki a nie dorosle kobiety. to nie wiem, jak nie ignorowac to co? wygonic do kąta i poczekac sie sie dzieci uspokoja?

nieznajoma
Gość
nieznajoma

„Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej wolę mojego psa.” Czyje to słowa? M.Twain. Niech to będzie podsumowaniem tej dyskusji.

Klara
Gość
Klara

Amen

też Ania
Gość
też Ania

Jasne, można tłumaczyć dziecku czy także dorosłemu, że robi źle. Wszystko zależy jednak od tego jak będziemy tłumaczyć – z szacunkiem dla tej osoby, czy wbijając w ziemię, miażdżąc, poniżając.

żona
Gość
żona

Tak, tylko podejście Karo do wiary jest co najmniej dziecinne. Boże, jak mi nie dasz cukierka, to Cię nie lubię, nie spełnisz natychmiast mojej prośby to znaczy, że nie jesteś w stanie. Ilu świętych za miało bardzo ciężkie życie? Często byli prześladowani, wyśmiewani, tracili rodziny a jednak szli za Chrystusem i nie pytali po co to wszystko…Tylko ufali

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Tobie tego nie oceniać jakie podejście ma Karo. Moze dzieccinne, a moze dużo więcej rozumie niż Ty. Może bardziej zaufała niż Ty, nie dostała i dlatego ta rozpacz.
Tego nie wiesz. Wiesz tylko, ze coś ją boli.

też Ania
Gość
też Ania

Nie wiemy co dzieje się w życiu Karo i po kilku linijkach wpisu na forum się nie dowiemy. Cokolwiek się jednak nie dzieje, na pewno nie pomożemy Jej pisząc obraźliwe posty. Fakt – Karo napisała co napisała, ale odpisując w w ten sam deseń nie pomagamy. Nie musimy się zgadzać, ale musimy się szanować, inaczej dajemy antyświadectwo. Wyobraźmy sobie co poczuje osoba niewierząca czy poszukująca gdy wejdzie na to forum i zobaczy jak katolicy sobie dokładają.

Hanka
Gość
Hanka

Szanować można kogoś, kto chociaż w minimalny sposób szanuje innych. Dla Karo Emek jest idiotą, Enia młotkiem , Paul prostakiem i ignorantem, ks. Glass łasym na kasę klechą…To tylko kilka przykładów, które zapamiętałam ale przykładów wyjątkowej klasy i empatii Karo było tu więcej. Najpierw myślałam, że Karo to typowy forumowy troll. Teraz jestem pewna, że to osoba o zaburzonej osobowości typu narcystycznego, która stara się za wszelką cenę chociaż przez chwilę być w centrum zainteresowania. Na nic tutaj setki mądrych komentarzy i rad bo Karo i tak ma je gdzieś. Myślę, że najlepszym rozwiązanie będzie modlitwa za nią a nie… Czytaj więcej »

też Ania
Gość
też Ania

Zgodzę się, że przytoczone przez Ciebie słowa nie powinny były paść. Jak wymagamy szacunku od wszystkich to od wszystkich. Ja myślę, że bez względu na przyczynę takiego zachowania Karo powinna porozmawiać z psychologiem. Tu na forum raczej nie uzyska pomocy choćby z tego względu, że nie mamy fachowej wiedzy i też nie o wszystkim na forum da się napisać. Psycholog mógłby naprawdę bardzo pomóc i wskazać rozwiązania, których dziś Karo może nie dostrzegać.

gosc
Gość
gosc

W pelni popieram Pani zdanie. Uwazam, ze to zly duch przez Karo przemawia i z boku smieje sie z tego, ze tylu powaznych ludzi dalo sie na to nabrac, poswiecmy czas cenny na co innego bo z tego blednego kola sie nie wyjdzie, nie wiem czy doswiadczony psychiatra da sobie rade ….

też Ania
Gość
też Ania

Proponuję już zostawić Karo w spokoju. Nie wiemy co jest przyczyną Jej wpisów bo Jej nie znamy. Nie roztrząsajmy tego, bo nic dobrego z tego nie będzie. Najprawdopodobniej nie jesteśmy w stanie pomóc bo zwyczajnie brak nam wiedzy. Pozostaje modlitwa i nadzieja, że Karo da sobie pomóc tym, którzy mają wiedzę i narzędzia by to zrobić czego Jej życzę.

karo
Gość
karo

Usunięto komentarz za obrażanie innych – Admin

enia
Gość
enia

Hanka kochany nasz psychologu i ten komentarz był bardzo potrzebny. Ten Twój mąż to chyba wie że jest Wielkim szczęściarzem,że ma Ciebie. Oj, chyba sobie zasłużył u Stwórcy.

karo
Gość
karo

A enia to ty jest największy judasz hahaha

karo
Gość
karo

teraz WY POPATRZCIE NA SIEBIE KAŻDY Z WAS JEST FAŁSZYWYM KATOLEM KTÓRY W SILNEJ PROWOACJI MNIE OBRAZA TYLKO NEZNAJOMA WZIĘŁA MOJA STRONĘ NIE DO KOŃCA BO TEZ NIEPODOBAJĄ JEJ SIĘ MOJE KĄŚLIWE UWAGI ALE STARA SIĘ WYJAŚNIĆ SKĄD POCHODZĄ WY NATOMIAST Z AUTOMATU DAJECIE JEJ TE MINUSOWE OCENY SWOJĄ DROGA CO ZA CZUB WYMYSLIL OCENIANIE NA PORTALU KATOLICKIM ? GENIUSZ JAKIŚ. CZYLI WRZUCLICLISCIE JA DO TEGO SAMEGO WORKA. WASZA NIBY POMOC JEST TAKA ZE TYLKO O TYM GADACIE CHCIELIŚMY CI POMOC CHOLERNY IGNORANCIE PSYCHOLU TY JEDEN RĘKĘ DO CIEBE ĆPUNIE I ALKOHOLIKU WYCIĄGAMY POSŁUCHAJCIE SIEBIE SAMI MY CI TYLKO POMAGAMY… Czytaj więcej »

Dana
Gość
Dana

Obrazliwym komentarzom Karo mowie zdecydowanie NIE

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Apeluję o spokój. Jeszcze jeden taki komentarz obrażający uczestników tej strony a pani komentarze będę usuwane.

karo
Gość
karo

Usunięto komentarz za obrażanie innych – Admin

karo
Gość
karo

OCzywisxie co do glasa mogę się mylić

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Pani Hanno, tak najlepiej – modlitwa za nią. Ta osoba liczy na atencje.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

A ja myślę, ze ta osoba nie liczy na atencję. Owszem, potrzebuje modlitwy i to długotrwałej. Niestety pomijająć calą tą rzeszę wulgaryzmów, Ona ma sporo racji w tym co pisze. Ja nie będę oceniać Jej, innych osób bo ja sama wiem jak jest. Na swojej własnej skórze doswaidaczyłam krzywdy wyrządzonej przez katolika, któy potem opowiadał na spotkaniu jak to pięknie spędza święta Bozego Narodzenia, a poźniej w oczy wyparł mi się ze zaistniała wcześniej krzywda nie miała miejsca. Więc wiem, jak to boli. Droga Karo, za 3 dni kończę nowennę w swojej prywatnej intencji, więc obiecuję Ci , ze po… Czytaj więcej »

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Proszę także aby nie uogólniać i negatywnie wypowiadać się o katolikach, wspólnotach, księżach. Nie ma bowiem zbiorowej odpowiedzialności za błędy jednostek.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

I chcę jeszcze dodać, ze ja się nie zgadzam z Panią Hanną. I to już w pierwszym zdaniu. Przytoczmy je: „Szanować można kogoś, kto chociaż w minimalny sposób szanuje innych. ” Czyli kocham tylko tych którzy mnie kochają, jestem dobry tylko dla tych którzy dla mnie są chociaż w minimalnym stopniu dobrzy. Skoro takie jest rozumowanie ludzi wierzących, to nic dziwnego ze ten świat tak wygląda. A co mówi wam wasz BÓg????? Ze swoich przyjaciół również poganie kochają i zyczą im dobra, a Bóg nawołuje do kochania różnież nieprzyjaciół… Czyż nie??? WIęc skąd ten ‚mądry’ inaczej cytat Pani Hanny, ze… Czytaj więcej »

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Proszę o wypowiedzi bez tego typu: „co mówi wam wasz BÓg?????” Cieszymy się, że jest Pani takim wyjątkiem.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Ale tu wulgaryzmu nie było… Było pytanie do przemyśłenia. I tyle.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Jest to agresywna wypowiedź i może obrażać. Proszę przemyśleć zanim zacznie się sypać oskarżeniami pod adresem ludzi, którzy chcą pomóc.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Pozdrawiam serdecznie smile .

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Czyli jak wszędzie… Ma być poprawność polityczna…
Ta wypowiedź wcale nie była agresywna.
Tylko, ze ci ludzie któzy chcą pomóc równiez rzucają oskarżeniami niestety…

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

to jest kultura wypowiedzi i szacunek dla innych a nie poprawność polityczna.

Hanka
Gość
Hanka

W sprawie Karo nie wypowiadam się więcej bo nie karmię trolii.
W swoim komentarzu oparłam się na konkretnych przykładach, ani jej nie oskarżam ani nie oceniam. Stwierdzam fakty, których świadkami jest co najmniej kilkadziesiąt osób na tej stronie.

karo
Gość
karo

Usunięto komentarz za obrażanie innych – Admin

sylwa
Gość
sylwa

Jezus kocha każdego człowieka miłością nieodwołalną, a mimo to każdemu okazuje tę miłość w inny, niepowtarzalny sposób, gdyż uwzględnia niepowtarzalną sytuację i niepowtarzalne zachowanie każdego człowieka. Jezus uczy nas wyrażania miłości w sposób dostosowany do zachowania danej osoby. Można wymienić pięć typowych grup ludzi, których Jezus spotyka i którym okazuje miłość w sposób dostosowany do ich zachowań. Pierwsza grupa to ludzie szlachetni. Takich ludzi Jezus przytula, rozgrzesza, stawia za wzór, chroni, wspiera, chwali, wyróżnia, powierza im ważne zadania. Okazuje im miłość z radością, w sposób, który zwykle traktujemy jako jedyny przejaw miłości. Druga grupa to ludzie błądzący. Takich ludzi Jezus… Czytaj więcej »

sylwa
Gość
sylwa

Zranienia w relacjach miedzyludzkich

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Tylko, że wszystkie te pięć sortów stworzył ten sam jeden Bóg.
On od początku wie komu jaki talent dać, gdzie w jakiej rodzinie przyjdzie na świat.
Dziecko z Bangladeszu nie ma takiego samego startu jak dziecko z Szwajcarii. To czemu się dziwić, że z tej frustracji zacznie być złym człowiekiem.
W czym ono jest gorsze, że ma ciężej w życiu?

sylwa
Gość
sylwa

Ale Bog kazdemu podczas jego zycia ,daje duzo szans i okazji.Kazdemu tez daje inny talent,po to aby czlowiek tym co posiada nauczyl sie dzielic z innymi,ktorzy tego nie maja. Dziecko z Bangladeszu ma co innego niz dziecko z Szwajcarii.I tak dzieci z Bangladzeszu umieja sie bawic razem ,co jest fajne,moze nie maja tylu fajnych zabawek co dzieci z Szwajcarii ale super sie bawia razem,a dzieci z bogatych krajow siedza przy laptopach.Kazdy tez nie bedzie tak samo sadzony ,przed Bogiemy bo nie kazdy ma ta sama odpowiedzialnosc,komu wiele dano ,od tego wiele wymagac beda.Przepraszam za bledy ,zepsuta klawiatura.

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Tylko to od laptopa ma wybór, a to drugie zostało postawione przed faktem dokonanym.
Mam nadzieje, że to prawda z tym osadzaniem.
Kto dostał mało To i od niego nie będzie wiele się wymagało.

sylwa
Gość
sylwa

Dzieci od laptopa nie maja takiego wyboru ,bo kupi im sie laptop ,mysla ze jest super ,a nie wiedza ,ze fajniej jest pobiegac z dziecmi na dworze,sa zniewolone tymi laptopami,bo rodzice juz nie puszczaja na dwor ,bo nie jest juz tak bezpiecznie jak kiedys,Dzieci z bogatych krajow sa zniewolone komputerami ,z winy oczywiscie rodzicow,ciezko im sie z tego wyrwac ,bo zyja w swiecie gdzie wszyscy maja komputery.

karo
Gość
karo

Usunięto komentarz za obrażanie innych – Admin

sylwa
Gość
sylwa

Ksiadz Marek Dziewiecki.Zranienia w kontaktach miedzyludzkich

sylwa
Gość
sylwa

Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi (Mt 5,39). Chyba wszyscy na pamięć znamy słowa Jezusa o nadstawianiu drugiego policzka. Są one jednymi z najbardziej znanych i zarazem jednymi z wzbudzających najwięcej kontrowersji i nieporozumień cytatów z Ewangelii. Wiele osób, traktując je bardzo dosłownie, zniechęciło się do Kościoła, uznając, że jest on dla frajerów i „ofiar losu”. Ktoś nas bije, oszukuje, wykorzystuje — no to pozwólmy mu na to i jeszcze zachęćmy by dalej to robił. „Przecież to głupota, to stoi w sprzeczności z elementarnym poczuciem sprawiedliwości, ja mam swoją godność, chrześcijaństwo jest zbyt radykalne jak… Czytaj więcej »

sylwa
Gość
sylwa

Wybaczyc w sercu ,tak ale to nie jest rownoznaczne np z pojednaniem.Wybaczenie jest decyzja nie uczuciem.Moge nie utrzymywac kontaktow z tym kto mnie bije ,ale jestem zobowiazana do wybaczenia mu ,tzn podejmuje decyzje ,ze wybaczam , nie rozpamietuje, tego nie mszcze sie ,modle sie za ta osobe.

karo
Gość
karo

Usunięto komentarz za obrażanie innych – Admin

też Ania
Gość
też Ania

Karo, a może wiele Twojego cierpienia bierze się stąd, że chcesz by Bóg zadziałał w ściśle określony sposób. Takie odnoszę wrażenie. Cierpisz bo bardzo pragniesz by Bóg zadziałał tak i tak. A może Bóg chce zadziałać zupełnie inaczej? Właśnie dlatego tak gorąco Cię namawiam na psychologa – on nie może przepisywać tabsów więc nie masz czego się obawiać. Może właśnie psycholog wskażę Ci drogi, których nie jesteś w stanie dziś dostrzec? Tylko musisz dać sobie szansę.

karo
Gość
karo

Usunięto komentarz za obrażanie innych – Admin

też Ania
Gość
też Ania

Fakt – pisałam o psychologu wielokrotnie i nie ma już sensu się powtarzać. Dla mnie skorzystanie z pomocy psychologa nie kłóci się z wiarą. Wiara i modlitwa to jedna noga, a korzystanie z pomocy specjalistów to druga noga. Jedno drugie uzupełnia, a nie działa zamiast. Co do tabsów – psycholog ich nie przepisze bo nie ma takich uprawnień. Po prostu chciałam żebyś chociaż spróbowała porozmawiać z kimś kto ma realną możliwość pomóc Ci dostrzec rozwiązania, których sama nie dostrzegasz (lub te rozwiązania wypracować). Dobrego dla Ciebie Karo. Wierzę, że dasz sobie pomóc.

też Ania
Gość
też Ania

Może mądry, życzliwy kapłan? – tylko nie z gatunku tych – raz się pomodlimy i wszystko zmieni się o 180 stopni bo to tak nie działa. Karo – daj sobie pokazać drogi i rozwiązania, których dziś nie dostrzegasz. Jestem pewna, że są ludzie, którzy mogą Ci pomóc tylko musisz dać sobie i im szansę.

karo
Gość
karo

KIz kilka razy pisałam ze mam swojego kapłana zna moje problemy bardzo dobrze i działa ale jest bezsilny jak ojciec Daniel zreszta tez kest bezsilny starał ske ale nie był w stanie. Wtedy jeszcze wierzyłam w pomoc i chciałam ale nie pomogło

karo
Gość
karo

ANia jak każdy ma swoje pragnienia. Których Bog nie wysłuchał nigdy jedna to taka o która modlę się 30 lat. Zaczęłam jako małe dziecko bardzo cierpiałam z trgo powodu. Potem doszły jeszcze dwie inne. O które modlę ske wiele lat. Bog nie dał żadnej ale lepszego planu tez nie miał widzi ze cierpię o nke tylko z trgo powodu ze nie mam tego co chciałam ale ze nie dał mi tego lepszego planu jak się mówi Bog nie dał mi nic w zamian nic a wszytko co robię rzuca mi kłody pod nogi. On nie chce żeby mi się udało… Czytaj więcej »

sylwa
Gość
sylwa

nie sa lepsi Bog to tylko wie,ale tez sa poranieni ,nie osadzaj innych ze maja grzechy inne niz ty ,jeden ma takie drugi takie.

też Ania
Gość
też Ania

Pamiętaj Karo, że Bóg może tez przyjść za pomocą ludzi. Może tez posługiwać się zwykłymi, codziennymi sytuacjami. Owszem, może działać przez cuda i znaki, ale może też działać (i działa) w zwykłej, szarej codzienności. Co ważne, może działać zupełnie inaczej niż my oczekujemy. Dlatego naprawdę warto dać sobie szansę.

sylwa
Gość
sylwa

To nie sa herezje ,Biblii nie interpretuje sie wyrywajac z kontekstu fragmenty,ale calosciowo sie inetrpretuje .Trzeba znac sytuacje polityczna tamtych czasow ,zwyczaje ludzi,sposob mowienia.To tak jak ludzie naszych czasow mowia ,,Mowilem ci to sto razy.Ludzie tamtych czasow nie rozumiejac naszych zwyczajow pomysleliby ,ze rzeczywiscie ktos powiedzial cos doslownie 100 razy, a my wiemy ,ze 100 oznacza wiele, a nie doslownie sto razy.

karo
Gość
karo

PIszesz tez o innych czasach a zaraz o kobiecie z depresja bo nic nie robiła dla ludzi. Większej bzdury niż ten ksiądz powiedział nie słyszałam w konfesjonale a przepraszam słyszałam ta o psychologu i diecie. Widzisz ja jestem wielkim przeciwnikiem wspólnot ogromnym byłam tam kilka razy w kilku różnych wspólnotach dla mnie to mały krok do sekty. Są tacy jak wy sprzeciwisz im się i cie pożrą. Co oni robią dobrego dla ludzi ? NIC kompletnie nic poza świąteczna paczka. Robienie dobrze dla ludzi to wystarczy nie przechodź obojętnie obok trgo który prosi cie o pomoc. Wspólnoty pożerają prąd jak… Czytaj więcej »

karo
Gość
karo

WIedz jeszcze o tym ze depresja nie pozwala człowiekowi na jakiekolwiek działanie z łóżka czasem wstać nie może. A ona miała
Działać nie do końca była zdrowa jeśli po roku wróciła ta depresja. Dzisiejsze czasy są tak ciężkie ze trudno jest pomagać innym jeśli ma prace dzieci itd ważne żeby nie przechodziła obojętnie. Ksiądz sobie może pomagać a to rzadko się dzieje żeby księża pomagali ludziom.

sylwa
Gość
sylwa

I jeszcze jedno ,wiem dlaczego dla czego dla ciebie to sa herezje ,bo to zaprzecza twojej ideologii ,ze mozesz walic we wszystkich ,ale nikt nie ma prawa ci nic powiedziec,bo ty mozesz bo jestes usprawiedliwiona ,bo chesz sie zabic i diabel toba miota,wszyscy maja cie glaskac po glowie.Tylko glaskajac cie po glowie ,to mozna cie wpedzic w jeszcze wieksze bagno,Przeciez sam Bog pozwala ,zebys miala takie mysli ,przeciez jakby chcial to by cie uzdrowil,tak jak innych.Ale nie robi tego bo nie wykonalas pracy nad soba ,co widac w wyzwiskach jakie kierujesz do innych.Do pewnego ksiedza przyszla kobieta ,ktora zotala uzdrowiona… Czytaj więcej »

karo
Gość
karo

Usunięto komentarz za obrażanie innych – Admin

sylwa
Gość
sylwa

Ale my wszyscy,jestesmy grzesznikami,ja nie widze zeby walili mocniej niz ty w nich .Nie patrz na nikogo tylko ratuj siebie.Nikt tu nie napisal ze uwaza sie za lepszego od innych,wszyscy grzesza.Ty jak wiesz ,ze jestes zla to masz jeszcze wieksza odpowiedzialnosc przed Bogiem.Pamietaj ,ze Jezus przyszedl do grzesznikow ,a nie do ludzi bez grzechu.Przeciez wiekszosc z nich chciala ci pomoc ,a ze nie wytrzymali obelg od ciebie to slabosc,co ich nie usprawiedliwia.Nie martw sie Bog jest sprawiedliwy osadzi kazdego.Martw sie o swoja dusze

karo
Gość
karo

Usunięto komentarz za obrażanie innych – Admin

sylwa
Gość
sylwa

Jak uda mi sie dzis wieczorem ,jak nie to jutro ,jesli cie to interesuje poszukam swiadectwo dziewczyny ktora byla opetana ,pisala je kilka lat zaden ksiadz nie chcial pomoc ,albo nie potrafil.Po latach zmagan,jezdzenia po Czesztochowach ,w koncu znalazla ksieedza ktory pomogl ,ale musiala wykonac prace ,modlic sie ,wybaczyc ,dopiero Bog dal jej ksiedza ,ktory w koncu jej pomogl,a latami sie to nie udawalo.

karo
Gość
karo

Usunięto komentarz za obrażanie innych – Admin

sylwa
Gość
sylwa

odpisze wieczorem

sylwa
Gość
sylwa

Niestety swiadectwa nie moge znalezc,moze juz go nie ma.Dziewczyna pisala na przelomie kilku lat ,niesamowite swiadectwo,ciezka prace wykonala,dopiero wtedy Bog jej dal ksiedza ktory jej pomogl.
Co do tego ksiedza ta kobieta sama przyznala ,ze zostala uzdrowiona i ze nie zrobila nic dobrego.
Co do ciebie ja nie mowie ,ze ty nie zrobilas nic dobrego,ale widze tylko twoje zachowanie do innych.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Proszę o dyskusję bez wyzywania się i obrażania uczestników. Dotyczy to osoby piszącej jako Karo. W przeciwnym wypadku pani wpisy będą usuwane.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Karo, zostawiam Ci mojego maila: niezapominajka7248(małpa)gmail.com

Może będziesz chciała napisać…
I trzymaj się. To przejdzie :-). Zobaczysz , ze przejdzie smile .

karo
Gość
karo

NIe przejdzie zbyt daleko poszło to wszystko tym razem i wiem ze będzie wracało z większa siła bo ja nie jestem młodsza tylko starsza 10 lat temu mówiono mi ze jeszcze tyle przede mną wtedy w to uwierzyłam bo tak rzeczywiście było wiele mogłam zrobić jeszcze teraz już nawet nikt tego nke mówi bo tak naprawdę ostatni dzwonek dla mnie ale dzięki za maila ja jednak naprawdę nie szukam pocieszenia.

karo
Gość
karo

poszalm wczoraj na msze. Modliłam się za ciebie tez żeby cie wysłuchał w tej twojej prośbie i żeby zajął się tymi zbładzonymi baranami z tej strony od żeby raczej otworzyli oczy na inny świat a nie na to kłamstwo tutaj kroym się karmią bo zamneli się tutaj i żadnego z przykazań nie przestrzegają nie wybaczają tylko karzą miłują tylko swojego bliźniego wszystko nie tak jak Jezus chciał. Boja się wejsc do chorych wchodzą tylko między zdrowych boja się wejsc do grzesznika ale z drugiej strony może jeśli widza szatana który jest we mnie lepiej go wypędzić i mieć spokoj może… Czytaj więcej »

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Mimo prośby o nie obrażanie innych Pani nadal obraża. Będziemy kasować Pani posty.

Kinga
Gość
Kinga

Karo, skoro Ci na tej stronie wszyscy ludzie przeszkadzają i masz żal, że Bóg Cię nie wysłuchuje, zacznij modlić się do samej siebie, przynajmniej będziesz jedyną winną temu, że nie zostajesz wysłuchana. Zostaw Pana Boga w spokoju i bądź sama dla siebie bóstwem, skoro sama siebie tak kochasz i wszyscy Cię krzywdzą, są be a ty jesteś taka cudowna, co prawda nie jest. Jak się ogarniesz, to napisz w końcu coś sensownego, a nie rób z siebie wiecznie poszkodowana. Weź się dziewczyno ogarnij i zacznij w końcu myśleć. Bo na razie karo nie jesteś żadnym wzorem do naśladowania.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

„Człowiek jest tylko mocny w stosunku do drugiego człowieka w pyskówkach, w przekomarzankach…Swoją wartość często opiera na materii, która przecież jak wiadomo – a to w górach tu najlepiej widać – jest po prostu tymczasowa. Zresztą jak i sam człowiek.”

Tomek Czapkins Mackiewicz

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Karo po co ty ciagniesz jeszcze ten wątek. Sprawia Ci to przyjemność? Nie musisz odpisywać innym. Sądzę, że jesteś silną kobietą, takie cierpienia umacniają – sama mam podobnie, też nie zostałam wysłuchana. Nie potrzebujesz pomocy i rad z internetu. Niby są przydatne ale nie koniecznie. Co do ocen to sama nieraz komuś dałam minusa, Tobie również. A wiesz dlaczego, bo stronę przeglądam na telefonie i tam mam blisko słów: czytaj więcej minus. Poza tym, naprawdę ruszają Ciebie oceny w internecie? Przecież tu każdy wie o innym zaledwie procent z całości. Mi też nie chce się żyć, ale co mam zrobić.… Czytaj więcej »

Odbierz pakiet

OBRAZKÓW

Z NOWENNĄ POMPEJAŃSKĄ