Od Ciebie zależy, czy powstaną modlitewniki pompejańskie

Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły inicjatywę „8 stron dla Królowej Różańca Świętego”. Właśnie przystępujemy do pracy nad najnowszym wydaniem. A oto nasze kolejne inicjatywy. Wesprzyj, jeśli czujesz tę ideę!

Przed nami realizacja kolejnych pomysłów, poznaj je!

ZBIERAMY NA MODLITEWNIKI DLA WIĘŹNIÓW

Czy wiesz, że osoby osadzone w zakładach karnych często nie znają nawet podstawowych modlitw? Mają problemy nie tylko z wiarą: wielu z nich pochodzi z rozbitych rodzin, boryka się z nałogami, niektórzy żyją w smutnej perspektywie spędzenia w więzieniu całego życia… Jednak w którymś momencie zauważają wołający ich Głos. Głos sumienia, wzywający do nawrócenia, do zmiany życia, do odzyskania nadziei na lepsze jutro. I kiedy chcą odpowiedzieć modlitwą, okazuje się, że nie pamiętają nawet „Ojcze nasz”… We współpracy z ks. Robertem z ZK we Wrocławiu, przygotujemy początkowy nakład 2000 egzemplarzy modlitewnika dla więźniów. A w nim – także modlitwy pompejańskie!

Dołącz tutaj!

MODLITEWNIK POMPEJAŃSKI PO UKRAIŃSKU

Będąc w ubiegłym roku w Pompejach, spotkaliśmy się z abp. Tommasem Caputo – delegatem papieskim dla sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Wyraził swoje poparcie dla idei propagowania nowenny pompejańskiej za wschodnią granicą Polski. Udzielił  także swojego błogosławieństwa dla przygotowania modlitewnika dla naszych katolickich współwyznawców na Ukrainie. Wyjdźmy naprzeciw braciom w wierze!

Niestabilność (mówiąc wprost: wojna), niskie płace, wszechobecna korupcja… Nie każdy z nas może rozwiązać problemy wewnętrzne sąsiedniego kraju. Każdego jednak stać na coś zgoła cenniejszego: na przybliżenie im Boga! Oprócz modlitwy, możesz podarować swój „wdowi grosz”, który zostanie przeznaczony na cel ściśle ewangelizacyjny.

Dołącz tutaj!

Razem!

Realizacja tych pomysłów nie jest prosta, ale MOŻLIWA, jeśli zadziałamy wspólnie. Wiele razy RAZEM udało nam się dokonać dużych i małych dzieł – zobacz tutaj. Jesteśmy przekonani, że i teraz się uda – to tylko kwestia czasu. Ile tego czasu potrzeba ? – Zależy od każdego z nas, od Ciebie. I ważne: nie wstydźmy się małych ofiar – tych wdowich groszy.

Korzyści? – Duchowe!

Pamiętajmy o tego rodzaju jałmużnie szczególnie podczas Wielkiego Postu. Jeśli czujesz potrzebę wsparcia ewangelizacji w duchu pompejańskim, to masz doskonałą okazję, aby włączyć się w to dzieło. Serdecznie Cię do tego zapraszam!

Marek Woś
Fundacja Królowej Różańca Świętego

 

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o

Maj - taki piękny miesiąc...

Spędź go najlepiej jak

z Maryją!

potrafisz -