Karolina: Z wiarą i bez grzechów

Zacznę od tego, że odmawiam już moją 9 Nowennę Pompejańską. Jakiś czas temu pisałam tu świadectwo. Był to okres w którym wydarzył się prawdziwy cud.
Moją pierwszą nowennę odmawiałam 2 lata temu w intencji tego, aby chłopak, w którym byłam zakochana po uszy od hm… 8 lat odwzajemnił moje uczucie. (Nie pamiętam jak trafiłam na nowennę chyba ktoś mi o niej wspomniał lub wyczytałam w internecie). Modliłam się bardzo gorliwie 4 tajemnicami różańca. W trakcie odmawiania NP działo się wiele drobnych miłych rzeczy 🙂 Więc modliłam się tak bardzo mocno, ale w połowie odnawiania NP zmieniłam intencje… żebym się chociaż odkochała. Po skończeniu NP nagle, po prostu z dnia na dzień ….absolutnie nic nie czułam do tego chłopaka! Było to i nadal jest cudowne uczucie… wolność!
Kolejne, chyba 3 Nowenny Pompejańskie odmawiałam w intencji dostania się na studia/dobre wyniki z matury itp. Tu kolejny cud. Dostałam się na studia. Jako ostania na liście. I wiem, że Maryja nade mną czuwała! Był to czas wolny, wakacje. Nie nastawiała żadnych budzików, spałam zazwyczaj do 10:00. 9 września obudziłam się dziwnie wczesnie, bo o 8:00. Naszykowałam sobie śniadanie i coś mnie podkusiło żeby zerknąć na listy. A tam komunikat, że zostanę przyjęta jeśli do 10:00 tego samego dnia wyślę do uczelni odpowiedź czy chcę uczęszczać na ten kierunek. To kolejny cud, który Maryja mi podarowała.
Kolejna intencja była o miłość. Również zostałam wysłuchana. W pierwszym tygodniu studiowania poznałam cudownego chłopaka. Jesteśmy parą 😉
Kolejne moje prośby do Maryi były trochę jak kulą w płot. Modliłam się, ale 'odklepywałam' tylko kolejne dziesiątki. Nie czułam obecności Maryi. Wydaje mi się, że wiem dlaczego … Przede wszystkim zaczęłam traktować tą modlitwę jak studnię życzeń… a po drugie i najważniejsze … wkradł się grzech nieczystości z moim chłopakiem. Modliłam się wciąż, spowiadalam dużo rzadziej.
Teraz jestem przy końcu kolejnej nowenny w bardzo ważnej intancji. Też jest ona po części odklepana, ale właśnie podczas jej odmawiania uświadomiłam to sobie! Że nie może tak być! Że Maryi należy się szacunek i zaufanie, a przede wszytkim serce bez grzechu! Za kilka dni zaczynam moją 10 NP tym razem z czystym sercem i wielką wiarą!
Módlcie się za mnie proszę.

W cieniu Krzyża.

Opowieść o św. Ricie z Cascii.

 • Mechanizm pierwszego kontaktu

  W Ameryce zostały przeprowadzone badania na 20 000 małżeństw na temat kto jest bajbardziej zadowolony z seksu w małżeństwie.
  Okazało sie że były to pary katolickie i hasyckie (ortodoksyjni żydzi).
  Po przeprowadzeniu bardziej wnikliwych testów okazało się, że w tych grupach był największy odsetek małżeństw, które poraz pierwszy współżyły seksualnie ze sobą po ślubie. W toku kontynuacji tych badań, okazało sie, że istnieje pewna korelacja pomiędzy szcześliwością pożycia małżeńskiego a stanem dziewictwa osób, ktore decyduja sie na stanowienie pary małżeńskiej.
  Zjawisko to nazwano MECHANIZMEM PIERWSZEGO KONTAKTU. Polega ono na tym iż, moment inicjacji seksualnej, ma kluczowe znaczenie na dalsze pożycie i poziom odczuwanej satysfakcji z niego. Otóż pierwszy kontakt seksualny jest tak niepowtarzalny pod względem ładunku oraz zanagażowania emocjonalnego i duchowego, że nastepuje pewnego rodzaju odciśniecie sie w psychice i osobowości osób przezywajacych swój pierwszy raz siebie nawzajem oraz okoliczności i warunków (nastrój, emocje czy sposób) w jakich doszło do tego zbliżenia. Tworzy się szczególny rodzaj więzi emocjonalno- duchowej, która jest jedyna i niepowtarzalna dla tej pary na całe życie. Jest to pewnego rodzaju niezacieralne piętno.
  W momencie rozpadu związku, gdy para sie rozchodzi, ten wzorzec nadal zostaje głęboko zapisany w każdej z osób, tak też każde nastepne podjete w pszyszłości współzycie seksualne, bedzie podświadomie porównywalne do pierwszego, tj do pierwszej osoby i z racji tego, że nidgy nie bedzie pasować, powstaje pewna nieuswiadomiona reakcja obronna, która bedzie dążyć do przerwania tego związku i poszukiwania powrotu do zapisanego wcześniej wzorca. Oczywiście początkowo każdy kolejny partner może wydawać się atra`kcyjny, lecz w dłuższej perspektywie czasu nie może sie dopasować do zapisanego wcześniej szablonu.

  Podobnie, tez jest z warunkami w których doszło do zbliżenia. Gdy np pierwszy raz był a atmosferze przemocy i dominacji, osoba która przeżyła to w ten sposób bedzie najprawdopodobniej w pszyszłości miec skłonnosci i nieuświadomiona potrzebę bycia poddanej takim zachowaniom w celu osiągniecia bardziej zadawalających bodźców

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!