[13 listopada] Dziś wielkie święto w Pompejach!

Drodzy! Dziś Kościół w Pompejach wspomina rocznicę przywiezienia obrazu Matki Bożej Pompejańskiej do starej, zniszczonej świątyni, która stała tu przed obecną wspaniałą bazyliką. To niezwykle ciekawa historia ze wspaniałym podtekstem duchowym.

Obraz ten kupił bł. Bartolo Longo w Neapolu – była to ostania możliwość zakupu, a obraz był potrzebny do założenia bractwa różańcowego. Był on bardzo mocno zniszczony, podziurawiony, z odchodzącą malaturą. Z braku innych możliwości, obraz ten miał przewieźć woźnica, który nie wiedząc, co jest w paczce, przewiózł obraz na… wozie obornika. Obraz tak więc przyjechał do Pompejów i… został schowany przed biskupem, bo wstyd go było pokazać w tak opłakanym stanie!

Czy to nie brzmi wszystko dziwne?

Pomyślmy, co przez ten ciąg zdarzeń chce nam powiedzieć Maryja!

Otóż w tym wszystkim kryje się wielki sens.

Maryja chce przez to powiedzieć, że przychodzi do każdego, bez względu na stan. Szczególnie do tych, których sumienia są zbrukane „gnojem grzechu”. Do tych zapomnianych i odrzuconych, także do tych poza marginesem społecznym, jest bowiem Matką Miłosierdzia. Posługuje się rzeczami małymi, nieprzydatnymi dla świata, ale odnawia je i nadaje nowy blask.

Na pamiątkę tego wydarzenia, obraz w Pompejach jest zdejmowany z ołtarza i pielgrzymi mogą podejść w jego bliskość i osobiście podziękować Maryi z Dzieciątkiem Jezus za otrzymane łaski. Kolejka jest długa, oczekiwanie trwa ponad dwie godziny. Mam (długo oczekiwane) szczęście, że stanę tam i ja z polskimi pielgrzymami naszej pielgrzymki pompejańskiej.

Z oczywistych względów, nie każdy z nas może pielgrzymować do Pompejów, ale… każdy może w ten dzień szczególnie mocno zwrócić się do Maryi z dziękczynieniem i miłością. Niech więc 13 listopada będzie dla Ciebie dniem refleksji i radości z tego powodu, że znasz Matkę Bożą Pompejańską.

Pozdrawiam Cię z Pompejów! – Marek Woś

PS. Dzieje przywiezienia obrazu opisał bł. Bartolo Longo w szczególnej książce pt. „Historia sanktuarium w Pompejach” i „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego„. Zobacz też włoski film fabularny „Różaniec i miłosierdzie” w tym temacie.

 

 

Zrealizowaliśmy tryptyk filmowy  Tajemnica Nowenny Pompejańskiej. Obejrzyj na DVD!


Nasze intencje modlitewne:

 

18
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Wątki komentarzy
4 Wątki z odpowiedziami
1 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
14 Autorzy
NataliaElaMamaMarek (adm.)dorota Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Basia
Gość
Basia

Szczesc Boże.
Proszę o modlitwę przed obrazem Mateńki Pompejańskiej w mojej intencji. Modlę się o pomoc w wyjściu z bardzo, bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. To mój 12 dzień. Mogę złożyć obietnicę, że jeśli Mateńka mi pomoże, jeśli uda mi się pospłacać długi i wyjść na prostą pojadę wtedy z Wami na pielgrzymkę do Pompejów i sama osobiście podziękuję. A teraz raz jeszcze proszę o modlitwę w mojej intencji.
Bóg zapłać.

Gosia
Gość
Gosia

kochana ja też byłam w takiej sytuacji pracuje jako opiekunka w niemczech od 2 lat i jes8 szczęśliwa jeżeli taka po.oc i chcesz pracować to ile mogę służę pomocą Małgosia

Gosia
Gość
Gosia

malgorzata szerszen na fb tj.mesendzer lub wizerunek rozmowy darmowe

irena
Gość
irena

ja tez prosze matke boza w podobnej inetencji ,prosze takze o wsparcie modlitewne dzis ,tak jak basia ,jesli wyjde z tej calej mojej petli zadluzenia ,chce pojechac osobiscie podziekowac matce bozej za otrzymane juz laski i prosic ja odalsze ,ktorych ciagle potrzeba ,wiem ze tylko ona ma taka moc zeby sie wstawiac u swego syna i prosic go z nami o pomoc ,na poczatek pojace do kosciola sw.jadwigi w rzeszowie ,gdzie wlasnie jest kopia obrazu a potem do pompejow ,jesli mi matka boza w tym pomoze

Basius
Gość
Basius

Pokornie proszę o modlitwę przed obrazem Matki Bożej Pompejańskiej w intencji daru potomstwa dla mnie i mojego męża, aby Bóg Miłosierny nam pobłogosławił i obdarzył zdrowymi synkami bliźniakami, a Matka Najświętsza otuliła nas płaszczem Swojej Matczynej opieki. Jezu Ty się tym zajmij! Jezu ufamy Tobie! Maryjo proś Boga za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Obiecuję, że jeżeli Bóg nam pobłogosławi i obdarzy CUDEM zdrowych synków bliźniaków osobiście podziękuję za otrzymane łaski Matuchnie w Pompejach. Bóg zapłać i Szczęść Boże

Anna
Gość
Anna

Proszę o modlitwę za mnie i mojego Partnera.Błagam Matkę Bożą Pompejańską,O wewnętrzny spokój dla nas i aby zlitował się nad naszym losem.Serdeczne Bóg zapłać.

Edyta
Gość
Edyta

Proszę o modlitwę w moich intencjach abym otrzymała dar uzdrowienia z chorób oraz aby moje prośby , o które proszę poprzez NP zostały wysłuchane . Dziękuje za wszystkie otrzymane łaski i proszę pokornie o wysłuchanie następnych . Bóg zapłać

MARIA
Gość
MARIA

Proszę ozdrowie dla mojej rodziny i szczęście dla moich dzieci żeby im się w życiu zmieniło i zły los się od nas odwrócił a Matka Pompejańska wzięła nas w opiekę.

Gosia
Gość
Gosia

Pokornie proszę o modlitwę przed ołtarzem Matki Bożej Pompejańskiej o dar miłości dla mojego małżeństwa i wypełnienie miłością serca i umysłu mojego męża do mnie. Składam obietnicę, że będę pielgrzymować do Mamy Miłosiernej w Pompejach, aby osobiście podziękować za otrzymane dary. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

matka
Gość
matka

Proszę o modlitwę dla mojej córki , aby w jej życiu pojawił się chłopak który będzie ją kochał i którego ona będzie kochała, który zostanie jej mężem.Bóg zapłać

Monika
Gość
Monika

Jaki piękny symbol dla Polaków!!! Właśnie dziś przypada liturgiczne wspomnienie pierwszych polskich braci męczenników!!!

dorota
Gość
dorota

matko Boza wszystkie moje intencje znasz ,za wszystko dziekuje z calego serca i prosze jak zwykle .M ,K ,K ,M ,M .

Mama
Gość
Mama

Matko Najswietsza Pompejańska Krolowo Rozanca Swietego calym sercem dziekuje za otrzymane laski oraz prosze o laske uzdrowienia i Blogoslawienstwa Bozego w pracy dla S. oraz prosze o Ducha Swietego dla A & S. Jezu ufam Tobie. Amen.

irena
Gość
irena

bardzo dziekuje panie marku, niech pan sie pomodli a matka boza wie o co kto prosi ,prosze wiec szeptac do niej ze pan prosi ja w naszej intencji ,jesli pojade do pompejow to wysle panu pocztowke ze tam jestem ,pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje

Ela
Gość
Ela

Bardzo proszę o modlitwę przed obrazem Matki Bożej Pompejańskiej o łaskę nawrócenia syna Michała. I o łaskę prawdziwej wiary dla syna Jacka. Bóg zapłać.

Natalia
Gość
Natalia

Proszę o modlitwę w intencji mojego synka Michałka, który jest wcześniakiem i walczy o życie i zdrowie na oddziale intensywnej opieki. Niech Matka Boże ześle mu potrzebne łaski.
Bó zapłać.