Nika: Cuda dokonują się, gdy człowiek wielbi Boga

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Witam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Pana naszego Jezusa Chrystusa i Matki Bożej Pompejańskiej.

Jestem w trakcie odmawiania piątej Nowenny Pompejańskiej i pragnę podzielić się z Wami moją radością z faktu odkrycia tak szczególnego daru, jaką jest modlitwa. Moje życie obróciło o 180 stopni, odkąd mam w sercu Maryję i Jezusa, nabrało zupełnie innego wymiaru i sensu. Ale może zacznę od początku. Na NP natknęłam się przypadkiem, choć wiadomo, że u Boga przypadków nie ma, że prowadzi nas cały czas do siebie przez splot różnych, często nieoczekiwanych, a nawet rozpaczliwych wydarzeń. W moim przypadku takim wydarzeniem była ciężka choroba bliskiej mi osoby – pęknięty tętniak, śpiączka farmakologiczna, tachykardia serca. Długie godziny spędzone na modlitwie, szczególnie do Jana Pawła II i św. Rity, a potem gorączkowe poszukiwanie pomocy u Ojca Najwyższego poprzez znalezioną przypadkiem w internecie Modlitwę Pompejańską. To dzięki modlitwie zyskałam duchowe wsparcie w trudnych chwilach pełnych zwątpienia i zrozumiałam, że każde cierpienie ma sens. Często rodzi się w nas bunt i nie potrafimy się pogodzić z chorobą bliskich nam osób, bólem, codziennymi łzami i troskami. Jednak Jezus Chrystus poprzez swoje cierpienie na krzyżu pokazał nam, że warto podążać Jego drogą, że warto z godnością dźwigać każdy krzyż, który spoczywa na naszych barkach, a w chwilach najtrudniejszych powinniśmy się uciekać w ramiona Jezusa, ufając bezgranicznie Jego wszechogarniającej miłości oraz do Najukochańszej Matki, która potrafi ukoić każdy smutek. Każde cierpienie uczy nas pokory, tego że jeśli w pełni zaufamy Miłosiernemu Bogu i poddamy się Jego woli, możemy wyprosić nawet łaskę cudu. Jak powiedział sam Jezus: „Wstań i idź, twoja wiara cię uzdrowiła.” (Łk 17, 19) Nasza wiara i umiejętność wielbienia Stwórcy oraz dziękowania Mu w każdej życiowej sytuacji, nawet tej najtrudniejszej, sprawi, że będziemy wzrastać, a tym samym doświadczać jeszcze więcej łask od Najukochańszego Ojca.

Minęło kilka miesięcy odkąd zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską. Otrzymałam wiele łask, które trudno nawet zliczyć. Otrzymałam więcej, niż nawet prosiłam. Najważniejsze jednak jest to, że zyskałam ogromną wiarę w nieograniczoną miłość Wszechpotężnego Ojca Niebieskiego do ludzi i poznałam wiele pięknych modlitw, choć różaniec wciąż jest najbliższy mojemu sercu i nie wyobrażam już sobie dnia bez Nowenny Pompejańskiej.

W końcowej części mojego świadectwa pragnę polecić wszystkim modlitwy, które poza Nowenną Pompejańską, stały się częścią mojego duchowego wzrastania ku Panu Bogu:

Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej – dla wszystkich, którzy znaleźli się w beznadziejnej sytuacji. Pan Jezus obiecał: ” O cokolwiek ludzie Mnie będą prosić przez Łzy Mojej Matki, chętnie im tego udzielę.”
Modlitwa św. Gertrudy, którą odmawiam codziennie jako pomoc dla dusz czyśćcowych.
Nowenna do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły – modlitwa, która pomaga wyprostować najbardziej poplątane życiowe ścieżki.
Modlitwy egzorcyzmy do Świętego Michała Archanioła – kiedy czujemy lęki i niepokoje, dręczącego nas Złego.
Modlitwy w sytuacjach beznadziejnych do świętej Rity.
Listy do Świętego Józefa, który wielokrotnie pomagał mi w rozwiązaniu zawiłych życiowych problemów. Św. Teresa z Ávila pisała: „Biedni grzesznicy, bez względu na wielkość waszych potrzeb, zwróćcie się o pomoc do św. Józefa! Idźcie do Józefa ze szczerą pewnością i spokojem, że wasze prośby będą wysłuchane”. 
Litania dominikańska do Matki Bożej do odmawiania we wszelkich utrapieniach.

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wam wielu wspaniałych łask od Miłosiernego Boga.

Maj - taki piękny miesiąc...

Spędź go najlepiej jak

z Maryją!

potrafisz - 

5
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
5 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
5 Autorzy
StaszekK.DominikMilaAmanda Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Amanda
Gość
Amanda

Dziękuje za to piękne świadectwo 🙂 niech Bóg Pani Błogosławi 🙂

Mila
Gość
Mila

Dziękuję! 🙂

Dominik
Gość
Dominik

Dziekuje bardzo za przepiekne swiadectwo 🙂

K.
Gość
K.

tak to chyba jedno z pięknieszych świadectw jakie czytałam.

Staszek
Gość
Staszek

Św Józefie przybądź mi z pilną pomocą finansową, a odnowię w dowód wdzięczności 2 przydrożne krzyże i dam ofiarę na Kościół. Jezu i Józefie Ufam Wam!

Maj - taki piękny miesiąc...

Spędź go najlepiej jak

z Maryją!

potrafisz -