Facet z nadzieją: małżeństwo, nadzieja, kryzys

Zacząłem odmawiać nowennę 22 maja , ufny że Matka wysłucha mojej prośby.Proszę Maryję o nawrócenie Żony.Nie modlę się o Jej powrót, chociaż taka intencja była by idealna w naszej małżeńskiej sytuacji.Nasze małżeństwo wisi na włosku dzisiaj dostałem telefon o złożeniu pozwu.

Nic nie dzieje się bez przyczyny – w małżeństwie oboje zawsze są winni gdy coś się złego dzieje.U nas nie ma dzieci, chcieliśmy razem -jednak niepowodzenia w leczeniu sprawiły ze emocjonalnie zostaliśmy wyniszczeni.Na dodatek odwracaliśmy się od siebie nie dbając o związek o relacje.Być może nie rozumiałem że chęć posiadania dziecka przez kobietę jest większa niż miłość do męża…Żona prosiła abyśmy wykorzystali wszystkie możliwości -ja się sprzeciwiłem.Nie ma zgody na in-vitro z mojej strony.Ale żeby nie było że to wina żony bo jak już pisałem w związku jak się coś dzieje to zawsze oni nie on ona są winni.Sam widząc smutna żonę nie podejmowałem inicjatyw aby gdzieś wspólnie wyjść coś razem robić i tak każdy sobie….Nadzieja dla mnie przyszła kiedy z żoną stwierdziliśmy że chcemy budować dom ale i to niestety nie wyszło.19 maja wyprowadziła się z wynajmowanego mieszkania.Dzisiaj dostałem telefon że to koniec .dzisiaj jest 20 dzień modlitwy o Jej nawrócenie.Modlitwa pomaga mi przetrwać. Jak wielu z Was pisze są dni kiedy po ludzku nie mamy siły się modlić – i ja tak mam,wtedy czytam świadectwa Tych którzy podjęli się nowenny.Wzbudzam nadzieję to trzyma przy życiu.Mam nadzieję że Bóg wysłuchuje naszych modlitw, że nas nie zostawi i pokaże nam jak żyć – rozumiem każdy z nas ma wolną wolę nikogo na siłę nie przymusimy.Dlatego proszę Boga przez wstawiennictwo Maryi aby dał łaskę nawrócenia .Jeśli dzisiaj odmawiacie nowenne wiedzcie że Pan Bóg naprawdę się nami opiekuje choćczasem czujemy się samotni.Gdyby nie różaniec to nie mógłbym w tej sytuacji która zaistniała (odejście żony) walczyć o Nią.Modlitwa pokrzepia i Bóg dodaje siły.Walczcie o Wasze małżeństwa o Człowieka któremu przed Bogiem ślubowaliście.(Polecam też dla wzmocnienia rekolekcje ks.Pawlukiewicza). Z Bogiem.

Oryginalne dziesiątki różańca z kamieni szlachetnych - bransoletki na rękę!

33
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
13 Wątki komentarzy
20 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
14 Autorzy
MagdalenaArkadiusz KrajewskiJoannaBarbaraenia Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Radek
Gość
Radek

Rozwód to najprostrze rozwiązanie jaki może być to poco wychodziła zamąż bo jak bedzie źle to odejdę i sie rozwiodę i bede miała fajne życie ja też sie modlę o scalenie małżeństwa żona odeszła dwa lata temu i jesteśmy już po rozwodzie wiem co czujesz

Stan
Gość
Stan

Witam Pana.Dziękuję za słowa wsparcia.Pozdrawiam z modlitwą „facet”.

Radek
Gość
Radek

Dziekuję pani Marto ja właśnie mieszkam 40km od Kodnia

Elzbieta
Gość
Elzbieta

Polecam książkę moc modlitwy męża i rekolekcje do słuchania siódma pieczęć oraz koronke do krwawych Łez Matki Bożej. Obiecuję pamięć o Panu podczas modlitwy o swoje małżeństwo.

Stan
Gość
Stan

Dziękuję Pani Elżbieto. Książkę poszukam.A za modlitwę z serca dziękuję bo wsparcie Duchowe teraz jest najbardziej potrzebne.Niech Pani Bóg Błogosławi.Pozdrawiam

Agnieszka
Gość
Agnieszka

A moze powiedz zonie o nowennie i modlcie sie nowenna razem o dziecko…

Stan
Gość
Stan

Pani Agnieszko.Doceniam troskę.Przepraszam że to powiem – ale w sytuacji kiedy Żona opuszcza Małżonka to że dziecko by się pojawiło nie uzdrowi tego małżeństwa.Bez Boga ani do proga jak mawiała moja św.pamięci Babcia i dzis to rozumiem bardzo dosadnie.Pozdrawiam Panią

Kasia
Gość
Kasia

Ja się dziwię jak można odejść bo nie wychodzi z splodzeniem potonka . Zawsze sa alternatywy jak adopcja . Jestem ciekawa czy autor modlił się nowenna o dar potomstwa

magdalena
Gość
magdalena

Do Kasia – upraszczasz problem tego człowieka. Gdy ktoś odchodzi, to musi być poważniejsza sprawa, nie tylko brak „spłodzonego potomka”. Nie oceniaj, bo pewnie sama nie chciałabyś być oceniana. Pozdrawiam i dobrej niedzieli.

Stan
Gość
Stan

Pani Magdaleno .to co Pani pisze to prawda.Dziękuję za wsparcie i Dobrego tygodnia

Stan
Gość
Stan

Pani Kasiu zaspokoję Pani ciekawość o Dziecko modliliśmy się.

Gosia
Gość
Gosia

Pomodle się za Ciebie, facecie z nadzieją, będzie dobrze, zobaczysz, powodzenia

Stan
Gość
Stan

I ja odwzajemniam modlitwę .Dziękuję z nadzieją pozdrawiam serdecznie:)))

Marta
Gość
Marta

Kilka dni temu pisałam świadectwo z pierwszej mojej Nowenny w intencji mojego małżęństwa oi o uzdrowienie męża. To prawda że wina zawsze leży po obu stronach. W moim małżeństwie bardzo bardzo dużo złego się wydarzyło, nawet zdrada męża. Mąż obwiniał mnie o wszystko, dręczył psychicznie, poniżął jako kobietę…ALe ja się nie poddałam, modliłam coraz bardziej i walczę nadal. Po ludzku bym tego nie przetrwala. Mamy dwoje dzieci ale mżą zachowywał się tak jakby nawet one nie miały znaczenia. Dzięki Bożej pomocy staje się milszy, nie mówi o odejściu, nie rani mnie aż tak bardzo. Pewien ksiadz polecil mi ofiarowanie przez… Czytaj więcej »

Radek
Gość
Radek

Pani Marto można namiary gdzie pani zamawia msze za małżonka trzeba 9 mszy zamówić jeśli dobrze rozumiem

enia
Gość
enia

P.Radku proszę napisać , albo zadzwonić do naszego polskiego Nazaret -Sanktuarium św.Józefa w Kaliszu i zamówić Msze Św .Św.Józef wszystkiego dopilnuje. Także polecam parafie św.Antoniego w Sokółce.Można np.zamówić 9 Mszy Św.kolejno w każdy czwartek włącznie z Nieszporami Eucharystycznym w Sanktuarium . Poprosić o obrazki z Cząstką Ciała Pańskiego poświęcone i otarte o „Cud” .Przyślą Siostry .

Elzbieta
Gość
Elzbieta

ciechocinekmsf.pl/formularz-intencji-mszalnych

Tutaj mozna zamówić Msze sw.

Marta
Gość
Marta

Ja zamawiałam Msze w Sokólce i w Kodniu u sióstr Karmelitanek. Myślę że wszędzie można zamówić. Nikt nie odmówi pomocy w takm waznych intencjach jak nasze małżeństwa i wsółmałżonkowie. Te 9 Mszy Św polecił mi ksiądz egzorcysta, o uwolnienie od zła. Pozdrawiam w Panu!

Stan
Gość
Stan

Pozdrawiam bardzo serdecznie Panią Pani Marto.Są chwile kiedy mam dość a jest dopiero 22 dzień.Wtedy udaje mi się iśc na adorację z hasłem Jezu Ty to załatw.Czasem myślę że karmię się złudną nadzieją jednak od zawsze nadzieją była ta cnotą która kierowała moim życiem najsilniej.Stąd taka a nie inna intencja bo jak już pisałem jeśli nie będzie nawrócenia to małżeństwo się nie ostoi gdyż będzie na piasku budowane.pani Marto wspominam w modlitwie.
Dziękuję Pani i każdej tutaj osobie która pochyla się mając swoje trudy nad moim cierpieniem.
Niechaj Pan Bóg Błogosławi każdego dnia.

TERESA
Gość
TERESA

W ubiegły poniedziałek było świadectwo w Naszym dzienniku pod tytułem zawalczyłam o męża to odprawionych było 30 Mszy za męża i wrócił i jeszcze Bóg pobłogosławił dzieciątkiem piękne zachęcam może da się gdzieś odzyskać tą gazetę warto przeczytać, Jezu Ty się tym zajmij.

Stan
Gość
Stan

Pani Tereso dziękuje.:))

Marta
Gość
Marta

Podczas odmawiania Nowenny było u nas tak źle że po prostu sama się dziwię jak to przetrwałam. Tzn wiem ze Matka Boska i Pan Bóg czuwali nade mną w tych trudnych chwilach. Mnie nikt z rodziny i przyjaciół nie wspierał , bardziej stali z boku i dziwili się, ze chce być z mężem że modlę się ,chyba nadal tak jest ale ja jak nigdy dotąd WIERZE i czuje że będzie dobrze .Chociaz bywało ciężko i nadal bywa.Mąż mówił że mnie nie kocha ale ja wierzę że Pan Bóg obuduje nasze małżeństwo i miłość. Trwalam w modlitwie i nadal trwam.Wczoraj ukończyłam… Czytaj więcej »

Barbara
Gość
Barbara

Zastanawiam się, czy jednak intencja była dobrze sformułowana. Czy na tej podstawie, że żona odeszła od męża, można sądzić też że odeszła od Boga?? absolutnie nie! jak sam autor napisał, przyczyn było wiele,i prawda leży po obu stronach. Proponowałabym Panu intencję w kierunku swojej własnej przemiany, lub uratowanie małżeństwa, tak byłoby właściwsze, a nie z góry przesądzać że żona odeszła od Boga, więc musi się nawrócić (w domyśle skruszyć) i powrócić do małżonka.

Stan
Gość
Stan

Pani Barbaro nie mam intencji ,że żona musi się skruszyć.Każdy z nas ma swoja winę.Mnie chyba łatwiej jest bo mogę oddać to co czuję w modlitwie.Moją żona jest osobą niewierzącą i moją intencją jest to żeby też mogła swoim cierpieniem się podzielić z Bogiem.Żaden człowiek nie pomoże gdyż w każdym kryzysie potrzebna jest łaska i wolna wola. Lecz słusznie zauważyła Pani że Prawda leży po obydwu stronach.Prawda też że i ja potrzebuje przemiany – nie mogę z człowieka robić Boga.Pozdrawiam i dziękuję za modlitwę.:)

Joanna
Gość
Joanna

Prosze sie nie poddawać . Mój mąż wraca po.2 latach separacji i wczoraj pierwszy raz od tego czasu powiedział ,,kocham cie,,. Warto sie modlić i wierzyć . Ja zamówiłam.msze św. Wieczyste w jego intencji a także moje małżeństwo bylo objęte modlitwa przez rok przez Ojców Marianów . Odprawiłam takze Nowennę Pierwszych 9 Sobót Miesiąca i ją polecam szczególnie .
Wszystkiego dobrego życze i Bożych Łask

Radek
Gość
Radek

Można prosić jakiś kontakt do Ojców Marianów

Joanna
Gość
Joanna

Panie Radku ja odmawialam nowennę do św. St. Papczyńskiego z okazji kanonizacji 5.06.2016. I z tej okazji zostałam objęta ,,bukietem duchowym ,, w mojej intencji .

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich . Zgromadzenie księży Marianów. Warszawa .
http://www.spm.org.pl
Email. spm@marianie.pl

Prosze na stronce poszukać jakichś informacji . Myślę ze tez jeszcze bede prosić o modlitwę .
Pozdrawiam

Radek
Gość
Radek

Dziekuję pani Joanno

Magdalena
Gość
Magdalena

W NECIE JEST NR DO SIOSTR W LICHENIU MOZNA ZLOZYC TELEF. INTENCJE I SIOSTRY MODLA SIE U GROBU PO 9 DN.MOZNA ZADZWONIC I PONOWIC INTENCJE -SIOSTRY ZAKONNE LICHEN I NR BEDZIE PODANY W NECIE

Stan
Gość
Stan

Dziękuję Pani Joanno.I niech Państwu Jedyny Bóg Błogosławi.Pozdrawiam serdecznie.

Stan
Gość
Stan

Chciałbym sprostować także czemu taka intencja.Otóż na początku zanim zacząłem odmawiać nowennę miałem taką myśl a nóż po 54 dniach żona wróci….. Pokusa była zbyt wielka.A co jeśli nie wróci ,może potrzeba więcej czasu lub nasze odejście będzie na zawsze ….?Czy uda mi się z Żoną pojednać , choć jeszcze raz spojrzeć w oczy i powiedzieć Kocham Cię….? U Koheleta Pan Bóg mówi „każda sprawa pod Niebem ma swą godzinę….. Myślę po ludzku (przepraszam za pychę niezamierzoną),że jeśli Matka Boża wysłuchuje wszystkich naszych modlitw choć czasem inaczej się dzieje niż tego chcemy ,to pomyślałem sobie że dla żony mojej było… Czytaj więcej »

Arkadiusz Krajewski
Gość
Arkadiusz Krajewski

Wiesz mam troche podobna sutuacja tylkoze my mamy dziecko zona pewnego dnia stwierdzila ze mnie nie kocha, wlasnie chce teraz zaczac odmawiac trzecia nowenna I tym raze w tej samej intencji co ty czyli o jej nawrócenieponiewaz zona nigdy moze nie byla zbyt wylewna religijnie ale teraz mowi takue rzeczy ze boga nie ma I w niego nie wierzy, modlitwa bardzo mi duzo dala nie wiem gdzie bym byl teraz I co ze mna by bylo bez Maryii, zamawiam tez czasem msze w jej intencji nawrócenia I pojednania, wydaje sie ze przez to wszystko Bóg w ten sposób upomnial sie… Czytaj więcej »

Stan
Gość
Stan

Witam serdecznie.Dzisiaj jest kolejny dzień nowenny , dzisiaj kolejny dzień kiedy coraz mniej nadziei ,ale rozumiem że ja także muszę bardzo mocno się zmienić.I to trwanie na różańcu i czas pokazuje iż wiele w moim sercu także jest bożków.Pozdrawiam w Panu Jezusie , wytrwałości w modlitwie.

Maj - taki piękny miesiąc...

Spędź go najlepiej jak

z Maryją!

potrafisz -