Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

„Królowa Różańca Świętego” numer 26!

Czy już wiesz, jak wygląda najnowsze wydanie „Królowej Różańca Świętego”?

– Zobacz 🙂 W nim tez są nasze świadectwa!

Wizerunek… nie namalowany ludzką ręką – Stanisława Gamrat

„W 1467 roku w dzień św. Marka w godzinie nieszporów pojawił się w chmurze wizerunek Matki Bożej, któremu oddajemy cześć w tym kościele”. – Taki napis widnieje nad wejściem do Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Genazzano – miasteczku położonym 40 km od Rzymu.

Powstaje anielski film! – Marek Woś

Tak! Nowy film o św. Michale Archaniele, naszym patronie i pomocniku w walce duchowej. Praca wre!

Czy dołączysz do projektu?

111 tysięcy kroków do Madonny Pompejańskiej – Marek Woś

Dokładnie 110.873 kroki dzielą miejscowość Pignataro Maggiore od sanktuarium w Pompejach. Wiem, bo… sprawdziłem. Jak pamiętamy z 15 wydania „Królowej Różańca Świętego” oraz z filmu „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”, pielgrzymka z Pignataro do Pompejów ma charakter dziękczynny. Pierwszy raz odbyli ją żołnierze, którzy podczas II wojny światowej przyrzekli, że jeśli wrócą żywi z frontu, odbędą pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Pompejańskiej. I tak się stało – po zakończeniu wojny wzięli plecaki, załadowali w nie kamienie i udali się do sanktuarium w Pompejach. Tę piękną tradycję kontynuowali przez lata, z czasem dołączyły ich dzieci, a teraz godnie zastępują ich licznie wnuki i prawnuki.

Zobacz w naszym sklepiku!

Żeby się modlić, trzeba się modlić – Rozmawiamy z Piotrem Włodygą OSB

Życie monastyczne jest dla wielu ludzi owiane tajemnicą. Jakie mogą być powody małego zainteresowania tą formą duchowości?

Po co nam tajemnice światła? – Marek Woś

W trzeciej części naszych rozważań wobec 15 rocznicy opublikowania listu „Rosarium Virginis Mariae”, dotkniemy tematu wywołującego czasem spory wśród katolików: tajemnic światła. Zacznę tu od pewnej sytuacji, jaka mnie spotkała. Około trzy lata temu nasza redakcja została zaproszona na Mszę św. w rycie trydenckim. Było to ubogacające doświadczenie. Tuż po Mszy pod kościołem zebrała się grupka osób na rozmowie, do której zaproszono i nas. Jedna z pań kiedy zorientowała się, że jesteśmy z „Królowej Różańca Świętego” powiedziała pełnym przejęcia głosem: „Nie piszcie więcej o tajemnicach światła!” Spytałem, dlaczego. „Bo nie godzi się poprawiać Matki Bożej!”.

O sercach… z laurek – Patrycja Pierzynka

Przez ostatnie miesiące wspólnie przemierzaliśmy wyspę naszego życia w poszukiwaniu duchowych skarbów. W rozważaniach pochylaliśmy się z uwagą nad darem słowa Bożego, wiarą, nadzieją, miłością oraz ufnością w Opatrzność, odkrywając nieocenioną wartość tych dobrodziejstw. Na mapie naszej wędrówki szczególną rolę odgrywały biblijne drogowskazy, zwłaszcza rada Pana Jezusa: „Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje” (Mt 6, 19-21). Teraz przyszedł czas na podsumowanie naszego cyklu.

Fatima 100 lat po objawieniach Maryi – Magdalena Buczek

Choć od czasu objawień Matki Bożej w Fatimie mija dokładnie 100 lat, to jednak do dziś w niezwykły sposób można odczuć tam Jej obecność, bliskość i matczyną miłość. Doświadczyłam tego pielgrzymując w tym wyjątkowym, jubileuszowym roku do fatimskiego sanktuarium.

Pieszo do Fatimy – Krzysztof Jędrzejewski

W tym roku przypada setna rocznica objawień fatimskich. 10 lat temu, aby uczcić ich 90. rocznicę udałem się na pieszą pielgrzymkę do Fatimy.

Zobacz w naszym sklepiku!

Nasze dary dziękczynne dla Sanktuarium w Pompejach – Marek Woś

Drodzy Czytelnicy! Z radością i dziękczynieniem przekazaliśmy nasze wspólne wotum dziękczynne dla sanktuarium w Pompejach na ręce ks. abp. Tommaso Caputo. Jest nim Wielka Księga Łask, jej już piąty tom. Dzięki Wam, bo to nasze wspólne świadectwa nowenny pompejańskiej i do tego wiele osób wsparło powstanie Księgi swoim datkiem.

Pośrednictwo Najświętszej Maryi Panny – Ks. Józef Orchowski

Sobór Watykański II w Konstytucji dogmatycznej o Kościele naucza, że: „Maryja, dzięki łasce Bożej wywyższona po Synu ponad wszystkich aniołów i ludzi, jako Najświętsza Matka Boża, która uczestniczyła w tajemnicach Chrystusa, słusznie doznaje od Kościoła czci szczególnej. Już też od najdawniejszych czasów Błogosławiona Dziewica czczona jest pod zaszczytnym imieniem Bożej Rodzicielki, pod której obronę uciekają się w modlitwach wierni we wszystkich swoich przeciwnościach i potrzebach” (KK 66).

Wojownicy spod Jerycha – Lidia Wajdzik

Zapewne wielu z nas pamięta z lekcji historii daty i opisy rożnych bitew. Wspomnijmy te, które najbardziej utkwiły w pamięci: bitwa pod Grunwaldem, bitwa pod Wiedniem, pod Lepanto, pod Tobrukiem czy pod Legnicą; bitwa pod Monte Cassino czy straszliwa nuklearna „bitwa” w Nagasaki i Hiroszimie. Każda kryje już pod ziemią ludzkie tajemnice – tajemnice, które zamknął czas przeszłości.

Zwierciadło sprawiedliwości – Renata Gontarz

Kiedy zastanawiałam się jakimi słowami rozpocząć to rozważanie przypomniał mi się popularny kiedyś w telewizji serial „Dom”, w którym niektórzy bohaterowie wypowiadali piękne zdanie: „Żyj tak, aby nikt przez ciebie nie płakał”. Próbując znaleźć w Ewangelii cytat mówiący o tym samym (choć zupełnie innymi słowami) możemy zacytować „Wszystko co byście chcieli, żeby Wam ludzie czynili i wy im czyńcie” (Mt 7, 12).

Nie zostawił nas samych. Zesłanie Ducha Świętego – Renata Gontarz

Wojtek wyjrzał przez szybę zamkniętego okna. Fruwały liście i jakieś papierki, kołysały się mocno gałęzie wszystkich drzew, pozostawione przez sąsiadkę pranie na przeciwległym balkonie zdawało się że ucieknie, na szczęście mocno było przypięte klamerkami. Ale silny wieje wiatr. Wojtek krzyknął do taty.

Z dziejów maryjnej litanii – Izabela Marciniak

Pierwowzorem Litanii Loretańskiej była pochodząca z VI wieku Litania do Wszystkich Świętych. Rozwijający się w średniowieczu kult maryjny nawiązał do takiej formy modlitwy, dając w ten sposób początek licznym litaniom do Matki Bożej. Układano je, dodając kolejne tytuły odnoszące się do Maryi. Najbardziej znaną obecnie litanią jest Litania Loretańska. Prawdopodobnie powstała ona w okolicach Paryża w XII w., a urzędowo została zatwierdzona przez papieża Benedykta XIV w XVIII wieku.

Zobacz w naszym sklepiku!

Świadectwa:

  1. Wyrwanie syna z nałogów
  2. Już nigdy nie będę chodzić
  3. Nieuleczalna choroba
  4. Nie wiadomo jak i na co go leczyć
  5. Przypadek w kategorii cudów
  6. Guz zniknął
  7. Uzdrowienie z anoreksji
  8. Na kolanach do Matki Bożej
  9. Zły terapeuta
  10. Córka porzuciła męża dla rozwodnika
  11. Runął mój poukładany świat
  12. Toksyczna miłość zniszczyła całe moje życie
  13. Uwolnienie ze szponów hazardu
  14. Mężowi groziła kara więzienia
  15. Moje dotychczasowe życie było prostą drogą do zatracenia
0 0 głosów
Oceń wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x