Pielgrzymka pompejańska lotnicza do Włoch!

Jesteś czcicielem Matki Bożej Pompejańskiej i chcesz wziąć udział w uroczystościach ku Jej czci? Ta pielgrzymka to doskonała okazja!

Głównym punktem naszego wyjazdu są uroczystości w Sanktuarium w Pompejach!

Termin: 30.09-07.10.2017

Trasa: Divino Amore- Manopello- Lanciano- Monte Sant’Angelo- San Giovanni Rotondo- Bari- Matera- Paestum- uroczystości w Pompejach- Pietrelcina- Monte Cassino- Rzym

Szczegółowy program:

Dzień 1

Przyjazd na lotniska:

-we Wrocławiu o 10:15 (wylot 12:15),

-w Krakowie o 12:00 (wylot o 14:00),

-w Warszawie-Modlin o 19:00 (wylot o 21:00)

Dla pasażerów z Wrocławia i Krakowa: przejazd do sanktuarium Matki Bożej Najczystszej Miłości w okolicy Ciampino. Później transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Dla pasażerów z Warszawy: transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd przez Półwysep Apeniński do Sanktuarium Świętego Oblicza w Manopello. Potem przejazd do nieodległego Lanciano (Msza św.)- sanktuarium Cudu Eucharystycznego. W godzinach wieczornych przejazd do San Giovanni Rotondo, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Monte Sant'Angelo
Monte Sant’Angelo

Po śniadaniu przejazd do sanktuarium Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo– Msza św. w sanktuarium prowadzonym przez polskich Michalitów. W godzinach popołudniowych sąsiednie San Giovanni Rotondo– miasto związane z postacią św. Ojca Pio. Zwiedzanie: Kościół Stary z konfesjonałem Świętego, jego celą i pierwotnym miejscem pochówku, potem przejście do nowej Bazyliki- krypta z grobem św. Ojca Pio. Kolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd z Półwyspu Gargano, przejazd wzdłuż Adriatyku do Bari– zwiedzanie miasta związanego z królową Boną oraz św. Mikołajem. Zwiedzanie: katedra św. Mikołaja z grobem Świętego i grobem Bony Sforzy, kościół św. Marka, Zamek Fryderyka Szwabskiego, Kolumna Sprawiedliwości- pręgierz.

Później przejazd przez południe Włoch do miasteczka Matera, znanego z sassi- domków wykutych w skale lub tufie. To właśnie tu Mel Gibson kręcił większość scen w „Pasji”, a miasto grało Jerozolimę.

Kolacja i nocleg na południu Włoch.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Paestum– zwiedzanie wykopalisk z okresu grecko-rzymskiego, krótki pobyt na wybrzeżu morza Tyrreńskiego. W godzinach popołudniowych przyjazd do Pompejów, udział w uroczystościach peregrynacji relikwii bł. Bartolo Longo.

Kolacja i nocleg w Pompejach.

Sanktuarium w Pompejach
Sanktuarium w Pompejach

Dzień 6

Śniadanie, po nim cd. uroczystości pompejańskich, udział w uroczystej Mszy św. o 10:30. Po liturgii przejazd do Pietrelciny nawiedzenie miejsca narodzin św. Ojca Pio. Na koniec przejazd do klasztoru benedyktyńskiego na Monte Cassino, następnie chwila zadumy na polskim cmentarzu u stóp klasztoru. Kolacja i nocleg w Pompejach.

Dzień 7

Śniadanie, ponowny wyjazd do Rzymu– bazylik św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II oraz Drzwi Święte. Następnie dalsze zwiedzanie Rzymu: Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Kapitol, Bazylika Matki Bożej Większej, zbudowana wg tradycji w miejscu, gdzie w środku lata spadł w Rzymie śnieg. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. Potem dla chętnych wycieczka po historycznej części miasta Fiuggi w nocnej scenerii.

Dzień 8

Śniadanie, później:

-dla pielgrzymów z Wrocławia i Krakowa przejazd na lotnisko. Odprawy włoskie, przelot do Polski. Lądowanie we Wrocławiu o 16:50, a w Krakowie o 13:35.

-dla pielgrzymów z Warszawy: przejazd do sanktuarium Matki Bożej Najczystszej Miłości w okolicy Ciampino. Później przejazd na lotnisko. Odprawy włoskie, przelot do Polski. Lądowanie w Modlinie o 20:35.

________________________________________________________________________________

Cena pielgrzymki wynosi 2590 zł i zawiera:

 • przelot Polska-Rzym-Polska wraz z bagażem podręcznym (1 sztuka 55x40x20cm do 10 kg oraz druga sztuka 35x20x20 cm)
 • przejazdy na miejscu autokarem,
 • 7 noclegów w hotelach***, pokoje 2/3 osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 6 kolacji,
 • Msze święte i opiekę duchową,
 • opiekę licencjonowanego pilota,
 • Ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 10 000 Eur, NNW 15 000 zł).

Cena nie zawiera:

 • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowanego (15 kg-300 zł; możliwość dokupienia bagażu jedynie w dniu podpisania umowy),
 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (580 zł),
 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (110 zł), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz od następstw chorób przewlekłych (65 zł),
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty klimatycznej, opłat wjazdowych do miast, przewodników lokalnych, słuchawek systemu tour audio guide- koszt 80 euro,
 • napojów do kolacji.

Więcej informacji, zapisy, kontakt:

pielgrzymka@rosemaria.pl

tel.: 61 66 24 921 (godz. 8-16)

Serdecznie zapraszamy!

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!

  Zapraszamy

  na rekolekcje internetowe

  ze św. Józefem