Amanda: Miej ufnośc w Bogu

Świadectwo nie będzie długie, jedynak, tak jak obiecałam Matce Bożej, będę rozszerzać Jej Cześć. Mam już za sobą 8 Nowenn, NP modlę się prawie od 2 lat. Myślę,że każdy z nas, gdy choć raz odmówi jedną NP, po jej zakończeniu czuje, że czegoś mu brakuje.. tego spokoju wewnętrznego, cierpliwości i poczucia opieki Bożej.. właśnie jedne z tych, i wiele innych łask daje nam Nowenna Pompejańska.

Swoje dwie ostatnie Nowenny odmówiłam w intencji: pierwsza- osób chorych na raka, z myślą o szczególnej osobie; druga- w intencji samej siebie. Owoce pierwszej Nowenny mogę dostrzegać na co dzień czytając świadectwa na stronie poświęconej Królowej Różańca Świętego, gdzie tak wiele osób pisze o uzdrowieniach z raka. Również stan osoby, którą szczególnie polecałam Matce Bożej- uległ poprawie, za co z całego serca dziękuję Ci, Matko Nasza. Drugiej Nowenny nie miałam sprecyzowanej do końca, najbardziej modliłam się o łaski, jakie są dla mnie potrzebne według Woli Bożej. Co otrzymałam? Spojrzenie na siebie w sposób bardziej obiektywny, na swoje słabości, wady, to, jak postrzegam innych i siebie, spokój wewnętrzny i ufność temu, że Bóg jest- czuwa nad nami w każdej chwili naszego życia, nawet, gdy nam się wydaje, że to On nas opuścił. Tak nie jest, to my często upuszczamy Boga, bojąc się Jego sprawiedliwości, innymi słowy- kary. Bóg nas kocha, Matka Boża również i nigdy nas nie opuszczą.
Zachęcam każdego, kto się jeszcze waha przed rozpoczęciem Nowenny Pompejańskiej. Zapewniam, nikt nie pożałuje, a jedynie się ubogaci. Nowenna pozwala nam spojrzeć w głąb siebie, jednocześnie poznać samego siebie i dostrzec, ile czasu do tej pory poświęcaliśmy Bogu, a ile powinniśmy.
Warto do tego świata, gdzie coraz mniej zaufania i wiary w Boga, włożyć choć jedną własną cegiełkę wiary, po to by budować ten fundament wzajemnej miłości, szacunku, cierpliwości i oddania się Panu Bogu i opiece Maryi. Być ufnym? To znaczy co? Po prostu mówić Bogu: Nie rozumiem, ale jestem Ciebie pewien.

Obejrzyj

nowy numer 49

"Królowej Różańca

 Świętego"

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!