Pielgrzymka Pompejańska na święto Sanktuarium!

Majowa pielgrzymka, której punktem kulminacyjnym są uroczystości ku czci Matki Bożej Pompejańskiej, jest już naszą tradycją. Sprawdź, jak wziąć w niej udział i co przygotowaliśmy!

Głównym punktem naszego wyjazdu jest święto rocznicowe założenia Sanktuarium w Pompejach!

Termin: 04 – 11.05.2017

Trasa: TARVISIO – CASCIA – ROCCAPORENA – RZYM – MONTE CASSINO – POMPEJE – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ANGELO – WENECJA

Szczegółowy program:

1 DZIEŃ (04.05, czwartek): Zbiórka. Wyjazd pielgrzymów z umówionych miejsc w godzinach nocnych. Przejazd w kierunku Austrii. Postoje co 3, 4 godziny zgodnie z rozkładem jady kierowców. Tranzytowy przejazd na nocleg do Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, 1. nocleg.

2 DZIEŃ (05.05, piątek): Śniadanie. Przejazd do Umbrii, do CASCIA – miejsca, gdzie św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny. Zapoznanie się z historią miejsca. Modlitwa przy grobie Świętej, która uchodzi za Patronkę spraw beznadziejnych. Udział we Mszy św. Przejazd do pobliskiej ROCCAPORENY – rodzinnego miasta św. Rity. Nawiedzenie miejsc związanych ze Świętą. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, 2. nocleg.

watykan3 DZIEŃ (06.05, sobota): Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Nawiedzenie Bazyliki Świętego Piotra. Modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Przejazd na Lateran. Zwiedzenie Bazyliki św. Jana – głównej katedry biskupa Rzymu. Nawiedzenie kaplicy Santa Scala, gdzie – według tradycji – znajdują się schody, po których szedł Jezus do Piłata. Nawiedzenie Bazyliki Santa Croce, w której przechowywane są relikwie Krzyża Świętego i tabliczka „Titulus Crucis”, którą potocznie nazywa się „INRI” (Jezus Nazarejczyk Król Żydowski). Udział we Mszy św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 3. nocleg.

4 DZIEŃ (07.05, niedziela): Śniadanie. Przejazd w kierunku Kampanii. Po drodze krótki postój na MONTE CASSINO. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Złożenie kwiatów na grobie gen.. Andersa. Przyjazd do POMPEI – miasta położonego u stóp Wezuwiusza, którego wybuch w 79 roku spowodował, że miasto zachowało dla potomności swój specyficzny charakter, kryjąc domy i swoich mieszkańców pod górą popiołów. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Czas wolny na prywatną modlitwę przez łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z otoczeniu św. Katarzyny ze Sieny i św. Dominika. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Udział w nabożeństwie wigilii wspomnienia Matki Boskiej Pompejańskiej. 4. nocleg.

5 DZIEŃ (08.05, poniedziałek): Śniadanie. Udział w uroczystościach ku czci Matki Boskiej Pompejańskiej: Msza św., suplikacja. W godzinach popołudniowych przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Zapoznanie się z historią życia św. Ojca Pio. Nawiedzenie miejsc związanych z jego działalnością. Czas wolny na modlitwę przy relikwiach Świętego. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 5. nocleg.

Monte sant angelo6 DZIEŃ (09.05, wtorek): Udział w porannej Mszy św. Śniadanie. Przejazd na MONTE SANT’ ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Czas wolny na indywidualną modlitwę, zakup pamiątek i produktów lokalnych: oliwa, makaron, wyroby ceramiczne. Przejazd nad morze. Przejazd do hotelu w okolice Rimini. Obiadokolacja i 6. nocleg.

7 DZIEŃ (10.05, środa): Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Nawiedzenie Bazyliki Św. Marka – wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu, spacer po mieście, zobaczymy: Piazzetta, Piazza San Marco, Pałac Dożów, Kampanilla- dzwonnica, spacer uroczymi uliczkami weneckimi do dzielnicy Rialto. Czas wolny na zakup produktów lokalnych (weneckie chusty, maski, wyroby ze szkła). Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Czas wolny na wieczorną toaletę i przygotowanie się do nocnej podróży. Wyjazd w kierunku kraju.

8 DZIEŃ (11.05, czwartek): Przyjazd do kraju. Pożegnanie grupy. Zakończenie pielgrzymki.


CENA: 2140 zł

Świadczenia gwarantowane:

– przejazd komfortowym autokarem (WC, barek, DVD, klimatyzacja);
– 6 noclegów w hotelach***/**, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami;
– wyżywienie 2x dziennie- 6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji;
– opieka pilota- przewodnika na całej trasie;
– opieka duchowa kapłana i rezerwacja Mszy św;
– ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe) SIGNAL IDUNA S.A.;
– Pakiet Pielgrzyma: śpiewnik, chusta, identyfikator.

Każdego dnia planowana jest Msza Święta

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów;
  • lokalnych przewodników i słuchawek tzw. Audio guidy;
  • taksy klimatycznej;
  • komunikacji lokalnymi środkami transportu (metro)
  • napojów do obiadokolacji.

Należy przygotować ok. 60 euro (do rozliczenia pod koniec pielgrzymki)

Więcej informacji, zapisy, kontakt:

pielgrzymka@rosemaria.pl
tel.: 61 66 24 921 (godz. 8-16)

Serdecznie zapraszamy!

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Danusia
Danusia
24.01.17 12:33

Ja już się zdecydowałam i jadę. A może ktoś jedzie z okolic Siemiatycz?

Ela
Ela
11.03.17 08:11
Reply to  Danusia

Danusiu ja jade Ela

Zuzanna
Zuzanna
08.03.17 13:05

Ja też jadę na pielgrzymkę. I szukam kogoś z Krakowa 🙂

Agata
Agata
08.03.17 19:04

Ja tez sie chyba zdecuduje okolice Krakowa

Bożena Rosiek
Bożena Rosiek
09.03.17 13:40

Ciekawy program, interesuje mnie skąd ta pielgrzymka rusza i czy są jeszcze wolne miejsca,

apostoł różańca
apostoł różańca
10.03.17 21:45
Reply to  Bożena Rosiek

tak są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy. Po więcej informacji zapraszamy na maila: pielgrzymka@rosemaria.pl

Maria
Maria
09.03.17 16:54

już wpłaciliśmy zaliczkę, jedziemy , jesteśmy z Gdańska (małżeństwo).

Ela
Ela
11.03.17 08:09

A kto z Warszawy w poniedzialek wplace zaiczke

8
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x