Br Tomasz OFMConv: Nowenna uratowała duszę Taty

Moja przygoda z różańcem i z nowenną pompejańską trwa już od paru lat. Matka Boża wspierała mnie w różnych trudnościach życiowych, rozwiązywała moje problemy, pomagała też rozeznać drogę (jestem zakonnikiem), a w ostatnim czasie uratowała życie wieczne mojemu Tacie  Michałowi.

Tata odszedł od rodziny, jak byłem małym chłopcem, odszedł także od Kościoła i sakramentów. I stało się tak, że zachorował potem na raka. Byłem przerażony, bo kochałem go, a wiedziałem też, że jeśli nie pojedna się z Bogiem, czeka go pewna śmierć, śmierć wieczna. Prosiłem niejednokrotnie Boga o pomoc, ofiarowałem posty i modlitwę. I może Pan znalazł drogę do niego właśnie przez chorobę?

W dzień przed złożeniem swoich pierwszych ślubów zakonnych dowiedziałem się, że Tata ma przerzuty na cały kręgosłup i jest z nim źle. „Boże, Ty wiesz, co robisz” – powtarzałem. Dnia 29 września, w dzień jego imienin, razem z dwoma moimi współbraćmi rozpoczęliśmy, za zgodą przełożonego, nowennę pompejańską w intencji pojednania się Taty z Bogiem. Dnia 25 października, kiedy część nowenny błagalnej dobiegła końca, Tata przeprosił się z rodziną. Nie obyło się bez łez. Tego samego dnia przyjął też wszystkie sakramenty i pojednał się z Bogiem. Dwa dni później umarł…

Umarł, ale żyje. Bogu niech będą dzięki za Jego Matkę! Kochajcie Matkę Bożą, Ona jest naszym ratunkiem.

Miesiąc ku czci

św. Józefa!

 • Chwała Panu że Twój tata pojednal się z rodziną i Bogiem!
  Maryja jest wielka i taka dobra i ma tyle łask do rozdania ludziom. Tylko trzeba o nie prosić.
  Gdy zaprosi się Matkę do swojego życia, to już nic nie będzie takie samo, będzie tylko lepiej.
  Niech światłość wiekuista świeci nad duszą Twojego taty, niech spoczywa w pokoju!

 • Piękne świadectwo Niech będą dzięki Miłosiernemu Bogu i Matce Naszej Najświętszej. Niech Brata Bóg Błogosławi i Matka Najświętsza ma w swojej opiece

 • Dlaczego brat musiał mieć zgodę przełożonego,żeby odmówić nowennę pompejańską? a czy bez jego zgody nie mógli by bracia odmawiać nowenny? (nie rozumię)

  • Żyjemy w Zakonie ślubując posłuszeństwo. Mogłoby być tak czasem, że ktoś zaniedbuje podstawowe obowiązki i modlitwy a narzuca sobie dodatkowe. Dlatego to przełożeni zawsze decydują, zwłaszcza że nowenna pompejańska jest trochę czasochłonna. Bóg ceni posłuszeństwo przełożonym, to On sam działa przez nich.

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn pompejański i otrzymuj comiesięczne wiadomości