Wielka Księga Łask – czy będzie II edycja?

Moi drodzy, rok temu w wakacje uruchomiłem projekt „Wielka Księga Łask„, którego zadaniem było zebranie świadectw nowenny pompejańskiej z naszej strony i opublikowanie ich w wersji drukowanej, a następnie przekazanie do Sanktuarium w Pompejach, w akcie dziękczynnym za otrzymane łaski.

Darczyńcy
Darczyńcy

Udało się nam tego dokonać. Księga ta liczyła dokładnie 1500 świadectw na prawie 800. stronach. Została oprawiona w skórę, a nie planowane naddruki otrzymane z drukarni także oprawiliśmy i postanowiliśmy przekazać do polskich miejsc związanych z różańcem i nowenną pompejańską.

Było to możliwe wyłącznie dzięki Darczyńcom, którzy wsparli wydanie tego projektu. Specjalne, imienne podziękowanie dla Darczyńców znalazło się na jednej z pierwszych stron Księgi (zobacz na zdjęciu). Wydaliśmy dokładnie tyle, ile zebraliśmy.

Teraz, po roku, przekroczyliśmy 3000 świadectw, a więc 1500 świadectw moglibyśmy opublikować w nowej Księdze, która mogłaby trafić do Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach jako nasz dar w październikowej pielgrzymce.

Ile potrzeba?

Jedyną przeszkodą jest zebranie potrzebnych funduszy. Nasza Fundacja nie ma środków na ten projekt, ale możemy wspólnym wysiłkiem zebrać potrzebną kwotę, która nie jest bardzo wysoka. Oto szacunkowy koszt:

  • skład komputerowy Księgi i przygotowanie do druku – jak zdrowie pozwoli, zrobię to własnymi rękami, więc koszt = 0 zł.
  • druk 1 egzemplarza w drukarnie cyfrowej: koszt w zeszłym roku 220 zł.
  • oprawa introligatorska: tu jest największy zakres cen. Za solidną oprawę w płótnie zapłacimy ok. 350 zł-400 zł. Jest możliwość oprawy w skórze, artystycznie, ale trzeba by doliczyć co najmniej drugie tyle. Dodatki typu złocenia, wstążka, etui – nie są niezbędne ale też nie aż tak drogie.

Jakie jest Twoje zdanie?

Nie ukrywam, że jest z tym trochę pracy, ale jest to projekt wykonalny. Czy ma jednak  sens taki symboliczny akt dziękczynny? A może lepiej zorganizować bardziej pożyteczną akcję? Nie chcę zdawać się na tylko swoje zdanie, więc proszę o Twoją opinię!

Sorry, there are no polls available at the moment.

 

A oto parę zdjęć zeszłorocznej Księgi:

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dorota Karnicka
Dorota Karnicka
18.07.15 08:08

Moim zdaniem ta Wielka Księga Łask jest nie tylko pięknym podziękowanie, ale może przyczynić się do wzrostu wiary i ufności Bogu, tych którzy po nas będą mogli tę Księgę choćby tylko zobaczyć.Nie wiem, jak przebiegało przekazanie jej w Pompejach, ale widziałam to w Sulejowie, był to moment wzruszenia i ogromu podziękowań Maryi.

dorota
dorota
18.07.15 14:00

Wydaje mi się (skromne moje zdanie) iż jest to jakiegoś rodzaju podziękowanie za otrzymane łaski. Ja sam doświadczam modląc się NP wiele laski Matuchny. co prawda ta główna intencja jeszcze nie została wysłuchana( ale wierzę iż zostanie) ale jak ja to mówię tych łask takich pobocznych 🙂 otrzymałam cale mnóstwo wcale o nie nie prosząc. tak czy inaczej uważam iż warto się modlić i warto podziękować taką właśnie księgą. szczęść Boże Pokój i Dobro KOCHAM CIĘ MATKO I UFAM BEZGRANICZNIE JEZUSOWI .JEZUS JEST MOIM PANEM

Barbara
Barbara
18.07.15 20:03

Szcześc Boże. Uważam za słuszne,piekne i pożyteczne wydanie kolejnej Wielkiej Ksiegi Łask Kolejny dowód ogromnej liczby wiernych, którzy zaufali Mateńce i pragne raz jeszcze podziękować za ogrom łask a tym samym zachecić innych do tej jakże skutecznej modlitwy różańcowej, której sama doświadczyłam. Nie bedzie przesadą dać tym samym dowód Mateńce, jak Ja kochamy, my Jej Dzieci. Ona nie odmawia nam swojej pomocy, pociesza,, wstawia sie za nami do swojego Syna. Ona nas zacheca, abyśmy nie mieli wątpliwości i prosili o pomoc w trydnych zawiłych sprawach. Inni umocnia sie słowami zachety drugich i pokochaja różaniec. Ta ksiega ma przybliżyc wszystkich wątpiąćych… Czytaj więcej »

Kania
Kania
19.07.15 09:54

W pełni zgadzam się z opiniami „przedmówczyń”, więc nie będę powtarzać ich argumentów. Taka Księga jest i tak bardzo skromnym sposobem podziękowania Matce Boskiej za wszystkie łaski i uwielbienia jej. Dodatkowo chciałam jednak podzielić się swoim doświadczeniem ispostrzeżeniem: Gdy zaczęłam odmawiać nowennę, a jeszcze zanim dotarłam na stronę internetową pompejańska.rosemaria.pl, wielkim umocnieniem w ufności w siłę i łaskę płynącą z nowenny stała się dla mnie książka: „Nowenna pompejańska. Najpiękniejsze świadectwa”. Wielokrotnie odczytywałam zawarte w niej świadectwa i płakałam ze wzruszenia. Forma internetowych świadectw jest bardzo „praktycznym” sposobem dzielenia się nimi i ich poznawania. Jednak – mówiąc „prostymi słowy” – co… Czytaj więcej »

Frau Be
Frau Be
21.07.15 11:02

A czy świadectwa o niewysłuchaniu też się tam znajdą?

Witold Krawczyk
Witold Krawczyk
26.07.15 13:50

Witam ! popieram wydanie następnej edycji bo wydaje mi się ze podobnie jak pani Dorocie że przyczyni się do wzrostu wiary osób które się z nią zetkną. chcę zgłosić problem z dokonaniem wpłaty bo wyświetla mi się błąd strony jak wejdę na podany link. pozdrawiam!

Jadwiga
Jadwiga
11.08.15 17:41

W całkowitym przekonaniem popieram wydanie II edycji WIELKIEJ KSIĘGI ŁASK. To jest piękny sposób podziękowania za otrzymane łaski a zarazem zachęta dla czytelnika aby swoje trudne sprawy powierzył najlepszej matce – Maryi.

11
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x