Iza: Dusze Czyśćcowe

Odmówiłam już kolejną Nowennę Pompejańską, tym razem odmówiłam w intencji dusz czyśćcowych. Akurat tak się złożyło, że w czasie Nowenny byłam na dwóch odpustach parafialnych i ofiarowałam te odpusty za dusze czyśćcowe.Dostałam także łaskę odbycia bardzo szczerej spowiedzi ,która mnie poruszyła , a słowa od księdza trafiły w samo sedno problemu. Czytałam gdzieś, że gdy się idzie do spowiedzi to sam Pan Jezus jest w konfesjonale i mówi do nas przez księdza i tak też się czułam.
A pewnej nocy przyśnił mi się pogrzeb jakiegoś zmarłego, widziałam jak leży w trumnie w kościele. I wiedziałam , że to jest młody chłopak ze wsi, który miał utrudniony dostęp do edukacji.I gdy go zobaczyłam to poczytałam to za znak, że ja mam o nim napisać.
W czasie tej nowenny dopadało mnie często przygnębienie, codzienność jawiła mi się jako wielki trud i prosiłam Matkę Bożą by mi pomogła, bo martwiłam się także, że jakoś żle odmawiam różaniec, nie mogłam się skupić i usłyszałam słowa, że wystarczy być nic więcej, co zrozumiałam że moje chęci, starania są ważne .Zainteresowałam się także Medjugorie i mam silne pragnienie tam pojechać.
Odczułam także tęsknotę za Jezusem, chciałam go zobaczyć i pewnej nocy miałam sen, że jakiś bezdomny chciał mnie przytulić, ja bałam się go, a gdy on podszedł do mnie i zaczął mówić to poznałam , że to był Pan Jezus, niestety nie pamiętam co mówił, ale po tym śnie odczułam wielki pokój. Przy tej nowennie także cały czas słyszałam głos, że już dość tej nowenny, niech to będzie już ostatnia nowenna bo bardzo się męczysz, daj sobie spokój, bo przecież nie modlisz się dobrze, jesteś rozkojarzona.Nie ma lekko, ale wiem , że trzeba się modlić, bo spraw do omodlenia jest mnóstwo, a łaski są ogromne.

 • Izo snów nie miałam , ale teraz też odmawiam Nowennę Pompejańską za dusze cierpiące w czyścu, jedno co moge napisać to że też nie jest mi lekko ( bo bywam rozkojarzona ) , po Nowennie czuje sie bardzo słabo , jakby siły mnie opuszczały, myślę że to zły nie chce aby ludzie się modlili w intencjach duszyczek i gdy tylko przychodzi mi to na myśl to od razu mówię nie pokonasz mnie zły duchu, jestem silniejsza , a tę siłę daje mi BÓG I MATKA BOŻA, bo to Oni pokonali szatana , on by chciał aby wszyscy poszli do niego , ale tak nie będzie. Dlatego trzeba modlić się nawet jak siły opuszczają Maryja jest z nami i nas wspiera. Bądź silna Izo i nie poddawaj się i nie słuchaj co Ci podpowiada zły szatan. Jestem z Tobą.

 • Również odmówiłam nowennę za dusze w czyśćcu cierpiące, gdyby każdy kto zna moc TEJ modlitwy zrobił taki ukłon w stronę biednych dusz i po uzyskaniu:) łask dla siebie:) odmówił nowennę za te biedne duszyczki – czyściec byłby opróżniony… z Panem Bogiem

 • Izo moja droga, bardzo Ci dziękuję za to świadectwo. Jestem w trakcie odmawiania NP za Dusze Czyśćcowe i też stało się coś niezwykłego…Podczas tej nowenny miałam takie poczucie że powinnam przebaczyć pewnemu mojemu nauczycielowi który bardzo mnie skrzywdził kiedy byłam jeszcze dzieckiem. Ten człowiek już nie żyje, a odkąd skończyłam szkołę to nie miałam z nim kontaktu. Przebaczyłam mu.

 • Ja również teraz odmawiam Nowenne w intencji dusz w czysciu cierpiących. Kiedy się modłę to przychodzi smutek i momentalnie chce mi się płakać. Ale mam takie pytanie do osób czytających te komentarze, czy można również prosić te duszę o wstawiennictwo w trudnych sprawach dla siebie? Co sadzicie w tej kwestii?

 • Odmowilam dwie nowenny po skończeniu drugiej nowenny odmowilam też nowenne za dusze czyścowe bł.Honorata Koźmińskiego po drugim dniu przysnil mi sie mężczyzna który zginął w wypadku motocyklowym co dziwne ja widziałam tego człowieka może 3 razy w życiu a zginął 3 lata temu nie bardzo wiem jak mam to interpretować wierzę w moc modlitwy i wierzę że możemy pomóc tym duszom bo oni mają tylko nas tylko my żyjący możemy im pomagać w cierpieniach módlmy się za dusze czyścowe.

 • Lepiej jechać do Fatimy lub jakiegokolwiek innego Sanktuarium Maryjnego a w pierwszej kolejności do Sanktuarium w Pompejach niż do Medjugorie, które budzi wiele kontrowersji i nie jest oficjalne uznane przez kościół

   • Piotrze dlaczego tak skreślasz Medjugorie? Nawet Jan Paweł II wyrażał się pozytywnie o Medjugoriu. Czy byłeś tam? Zobacz jak ludzie się tam modlą. Ile spowiedzi, nawróceń, uzdrowień. Jak zwykle szatan nie śpi i mąci. A co było z Ojcem Pio. Ocena należy do Kościoła, ale jak na razie Kościół nie potępił Medjugoria. W Kościele działa też Duch Święty. Bardzo często ludzie oceniają coś czego nie widzieli. Błogosławię

    • co da pogoń za „cudownością”, – czy w twoim parafialnym kościele nie ma Boga w Tabernakulum albo w słowach Pisma Swiętego, jak się go tam nie znajdzie to żadne Medjugorie nie pomoże

  • Sprawdzę niedługo co z tą Medjugorie 😉 Tak z ciekawości , ktoś wie , po ilu latach KK uznawał takie miejsca , jak Lourdes , czy Fatimę a przecież najpierw tam ludzie zaczęli jeździć a dopiero później to uznano za miejsca święte i zgodne z naukami . Na początku zawsze są kontrowersje . Mnie w każdym bądź razie tam ciągnie , podobnie jak ciągnęło do Przeprośnej Górki, która też niekoniecznie ma dobrą opinię a do której w końcu dotarłem ostatnio w sobotę .

 • W trakcie nowenny za dusze czyśćcowe sama wiele skorzystałam, mianowicie przystąpiłam do spowiedzi z całego życia. Dzięki cudownemu księdzu, odbyła się ona w pięknej kaplicy, ksiądz modlił się ze mną przed spowiedzią i po, nałożył ręce na moją głowę, zawierzył mnie Maryi, przyjęłam Komunię św. Cudnie się czułam… Wiem, ze to taki prezent od tych duszyczek:)
  Myślę, że jeszcze kiedyś odmówię za nie nowennę 🙂

 • Nie wiem dlaczego, ale mój poprzedni komentarz się nie opublikował, dlatego pisze jeszcze raz. Otóż obecnie odmawiam Nowenne za dusze czysciowe , jest to modlitwa trudna ponieważ przychodzi ogromny smutek podczas jej odmawiania. Mam takie pytanie czy jednocześnie można się też zwrócić do tych dusz o ich wstawiennictwo w trudnej dla mnie sprawie? Co uwazacie w tej kwestii? Prosiłam w modlitwie wielu świętych o wstawiennictwo i odmówiłam wiele Nowenn w trudnej sprawie dla mnie , jednak bezskutecznie.

  • Iwono…jest modlitwa tzw. 100 Wieczny Odpoczynek, którą modlimy się za dusze czyśćcowe jednocześnie prosząc o ich wstawiennictwo. Można także za wstawiennictwem dusz czyśćcowych zamówić intencję mszy św. Jednak tak jak pisze M…najważniejsza jest systematyczność. Warto i trzeba się za nie modlić codziennie a nie tylko wtedy kiedy coś od nich potrzebujemy.

  • Można. Dusze czyśćcowe nie mogą o nic prosić dla siebie – dlatego my modlimy się za nie, ale mogą wstawiać się za nami.

 • Iwona, nie wiem, czy akurat do tych dusz, za które się modlisz, ale tak ogólnie to czemu nie? Myślę też, że dobrze jest nie poprzestać na nowennie za dusze, ale modlić się za nie regularnie.

  Jeśli jeszcze nie próbowałaś, pomódl się Nowenną do MB Rozwiązującej Węzły.
  Być może warto też pomodlić się o rozwiązanie węzła braku cierpliwości 😉 Nie piszę tego złośliwie, bo sama chciałabym w takiej intencji odmówić nowennę.

 • Ja znam taką modlitwę za duszę czyściwe: Matko Miłosierdzia i Współczucia, Współodkupicielko i Pośredniczko wszelkich łask, przez Twoje Krwawe i Macierzyńskie Łzy Miłosierdzia ratuj dusze w czyśćcu cierpiące
  3x Zdrowaś Maryjo
  Wieczny odpoczynek racz zmarłym dbać Panie a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  Jest to moja ulubiona modlitwa za dusze czyścowe. Jest krótka dla mnie łatwa do zapamiętania i czytałam że bardzo skuteczna bo odwołuje się do Łez M.B. oraz wzywa jako Wspolodkupicielkę i Pośredniczkę wszelkich łask. Ponoć tysiące dusz po jej odnowieniu wznoszą się na wyższy poziom w czyśćcu. Często jak przechodzę koło cmentarza to ją odmawiam. Zazwyczaj jak dochodzę do tego miejsca w środku osiedla to przypomina mi się o konieczności jej odmawiania.
  Kiedyś zaczęłam odmawiać NP w intencji dusz czyścowych ale nie wytrzymałam psychicznie. Przygnębienie jest OGROMNIE miałam poczucie że dla mnie nie ma już żadnego zbawienia że jestem potępiona. Czułam ogromną niechęć do modlitwy strach że jak ją zacznę to te odczucia będą się nasilać. Przy tym brak koncentracji. W trakcie tych 2 tyg.wszystko z życiowych spraw szło mi bardzo sprawnie, inni ludzie byli wobec mnie bardzo życzliwi i pomocni. Myślę że to zasługa tych dusz.
  Pozdrawiam serdecznie niech WAM wszystkim Bóg błogosławi i szczerze od wszelkiego Złego.

 • Ja modlę się za dusze czyśćcowe czasami tą modlitwą:

  Modlitwa Św. Gertrudy

  uwalnia 1000 dusz z czyśćca

  „Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Najdroższą Krew Boskiego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa w połączeniu ze wszystkimi Mszami Świętymi dzisiaj na całym świecie odprawianymi, za dusze w Czyśćcu cierpiące, za umierających, za grzeszników na świecie, za grzeszników w Kościele powszechnym, za grzeszników w mojej rodzinie, a także w moim domu. Amen.”

  A co do modlitwy za wstawiennictwem dusz czyśćcowych również słyszałam, że można. I jak najbardziej czasem westchnę: „dusze czyśćcowe módlcie się za nami”. One chcą się odwdzięczyć za nasze za nich modlitwy, i jeśli mogą/będą mogły po odpokutowaniu, to jak najbardziej będą się za nami wstawiać.

 • Kochane dzieci ! Mediugorie nie jest uznane jeszcze przez Kościół bo Boże Sprawy idą powoli.Napisze o cudzie sprzed kilku lat.Moja mama pozyczyla książkę o kolezanki ktora byla w Mediugorie a potem dala mi ją do czytania. Treść była o 5 Kamieniach.Pewnego dnia bylo to we wtorek powiedzialem do żony od jutra poszcze o chlebie i wodzie.Poszedlem spać, tej samej nocy zjawił się demon ! Rzucił się na mnie i powiedział że i tak pojdzie lub pójdziesz do piekła.Wtedy nie zrozumialem tego ale 2 lata potem zmarła moja żona i powiem wam ze nie poszła do piekła .Pan Bóg nie pozwolił na to. Demon wygrywa ze mną bitwy ale wojny nie wygra.A wiec kochane dzieci modlcie się bo ja Św Faustynka pisze ,, Powinna się modlić Dusza w jakim kolwiek jest stanie” a Sw. Ojciec Pio pisze ,,Pamietajcie żeby zawsze być blisko Jezusa”

 • Dziękuję za komentarze. Widzę , że temat dusz czyśćcowych bardzo was poruszył. Grażyno dzięki za wsparcie jest mi bardzo potrzebne. Przy okazji chciałam Was zapytać czy znacie jakieś strony ale nie matrymonialne gdzie mogłabym poznać ludzi wierzących. Pozdrawiam

 • za duszyczkami,, modlitwy do sw Gertrudy” tam sa o uwolnienie, za zmarlych i o pomoc duszyczek

 • Kochani w Medjugorje naprawde jest i objawia sie Matka Boza jest to miejsce szczegolne wybrane przez Boga gdzie niebo jest otwarte i ptrzymuje sie tam wiele wiele lask przedewszystkim wiare w Boga gdy jej ktos nie ma nadzieje i molosc .nie da sie opisac slowami jak wielka radosc wstepuje w serce gdy tam sie jest.Tam trzeba pojechac.Ja daje za Medjugorje slowo chonoru i moja prawa reke uciac ze te objawienoa to prawda jest.Michal

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn pompejański i otrzymuj comiesięczne wiadomości