Gosia: Teraz wiem co w życiu jest najważniejsze

Szczęść Boże. Chcę podzielić się z wami moimi przeżyciami. Nowennę odmawiam po raz pierwszy. Od zawsze wierzyłam ale moja wiara była powierzchowna do Kościoła chodziłam sporadycznie od wielkiego święta. Zawsze myślałam (dziś wiem że była to pycha) że mnie nic złego spotkać nie może miałam pracę, pieniądze ale tego nie szanowałam chciałam więcej bo zawsze było mało. Kiedy na początku roku poważnie zachorowałam miałam straszny żal do Boga no jak mogłeś dlaczego Ja przecież mi nic nie może się złego stać. Kiedy wyszłam ze szpitala i straciłam pracę żal cały czas we mnie był kłóciłam się z Panem Bogiem że mi wszystko zabrał zdrowie ,pieniądze mówiłam przecież mam dziecko które mnie potrzebuje. Zaczęłam chodzić do Kościoła ale mimo że kiełkowała we mnie myśl o spowiedzi z całego życia to nie mogłam się przemóc moja spowiedż dotychczas była klepaniem formuły.Pewnego dnia natchnęłam się w internecie na Nowennę Pompejańską i chociaż nigdy nie odmawiałam różańca postanowiłam że spróbuje. Mimo że bardzo się staram to jest mi bardzo ciężko nie mogę się skupić ciągle zasypiam w trakcie różańca nie pamiętam modlitw płaczę i mam chwilę zwątpienia czy to ma sens. Mówię przecież staram się a ty Panie tego nie widzisz dlaczego nie chcesz mi pomóc. Niedawno byłam na mszy o uzdrowienie pierwszy raz w życiu spotkałam się ze zjawiskiem Spoczynku w Duchu Świętym. Byłam w szoku nie byłam na to gotowa bałam się nic nie czułam żadnego ciepła nic tylko łzy same płynęły mi po policzkach i trzęsłam się jak galareta. Po powrocie znów byłam zła że jestem odepchnięta że jestem na samym końcu że Jezus o mnie zapomniał. Ale dziś zrozumiałam że to Ja przez te wszystkie lata o Nim zapomniałam że go odepchnęłam zaczęło się coś w rodzaju przemiany nawrócenie to za dużo powiedziane ale kiełkują we mnie decyzje które powinnam podjąć już dawno jestem gotowa na szczerą spowiedz i z czystym sercem chcę od nowa zacząć przyjażń z Jezusem i jego Matką.Przede mną daleka droga ale wierzę że mi się uda. Teraz wiem co w życiu jest najważniejsze. Czytając świadectwa czuję że i moja modlitwa będzie wysłuchana może nie od razu bo najpierw muszę zmienić się Ja otworzyć i pozwolić się prowadzić Panu Bogu.

Kompendium

o nowennie

pompejańskiej

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Basia
Basia
23.07.15 22:19

Piękne świadectwo. Mam podobne odczucia do Twoich. Bóg nigdy o nas nie zapomina tylko to my stawiamy go na trzecim czwartym…..miejscu.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Teresa.A
Teresa.A
23.07.15 22:24

Polecam Ci Psalm 51

Aleksandra
Aleksandra
23.07.15 22:27

Przy problemach z koncentracją pomaga Nowenna Pompejańska nagrana na CD (dzienna porcja to ok. 70 min. i można to odmawiać na części) lub też odmawianie wspólnie z Radiem Różaniec. Pierwszą intencją powinno być uzdrowienie samej siebie, po to, by mieć siły na dalsze wyzwania. Zrobiłaś pierwszy krok, a teraz działaj dzielnie dalej, niech Pan Bóg Ci błogosławi!

Toniemiłość
Toniemiłość
24.07.15 00:11

Mam pytanie czy trzeba odmawiać pod twoją obronę po każdej części różańca? Ja jedną już odmówiłem, ale bez tej modlitwy „Pod twoją obronę” Używam jej tylko na koniec jak się modlę do szkaplerza.

Aleksandra
Aleksandra
24.07.15 10:53
Reply to  Toniemiłość

Tylko raz, po całej Nowennie.
Być może wystarczy raz dziennie w dowolnym czasie, o to trzeba zapytać admina Marka na wątku Jak odmawiać NP – u góry strony po lewej. Pozdro.

Jolka
Jolka
24.07.15 08:12

Niech Cię Bóg prowadzi -trwaj

Zadowolona
Zadowolona
24.07.15 11:04

Toniemiłość…Twoje pytania przypominają mi pytania o przepis na ciasto… Wg mnie można odmówić po każdej części lub tylko na jej zakończenie. Można też nie odmówić wcale bo modlitwa ” Pod Twoją obronę” nie jest integralną częścią różańca…

7
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x