Pielgrzymka pompejańska – dzień 1 i 2

Po długiej podróży przez Czechy i Austrię, dotarliśmy do Włoch. Rozpoczęliśmy więc naszą trzecią pielgrzymkę pompejańską w sile 100 osób – czcicieli Królowej Różańca Świętego w Pompejach.

Zobacz zdjęcia, one więcej mówią, niż słowa. 🙂

Dziś dzień drugi: Siena i św. Katarzyna Sieneńska – wspaniałe średniowieczne miasto z niezwykłą świętą! Wrzucam kilka zdjęć, tyle, na ile pozwala hotelowe wifi 🙂

 

 

190px-St_Catherine._San_DomenicoKatarzyna Benincasa, pochodziła z sieneńskiej, mieszczańskiej rodziny. Urodziła się jako przedostatnie dziecko (z 25 rodzeństwa) Jakuba Benincasy i Lapy Piangenti, córki poety Nuccio Piangentiego. Jej bliźniacza siostra zmarła niedługo po narodzeniu. W 1354, w wieku 7 lat, prywatnie ślubowała Bogu dziewictwo, a w 1363, wbrew woli rodziców, wstąpiła do fraterni świeckiego Zakonu Braci i Sióstr od Pokuty św. Dominika (tercjarzy dominikańskich) przy kościele dominikanów w Sienie. Po złożeniu przyrzeczeń tercjarskich (profesji tercjarskiej) w wieku 17 lat, prowadziła w swoim rodzinnym domu ascetyczne, niemal klasztorne życie zgodne z zasadami duchowości dominikańskiej, pomagając jednocześnie biednym, chorym i trędowatym. W 1370, uzasadniając to wolą Chrystusa, rozpoczęła życie apostolskie.

Mimo, że była analfabetką, posiadała niezwykłą inteligencję i przedziwny charyzmat apostolski. Dzięki tym przymiotom i wewnętrznemu natchnieniu zaangażowała się w sprawy Kościoła oraz w problemy polityczne ówczesnej Europy. Jej priorytetem były działania na rzecz powrotu papieża z Awinionu (z Niewoli awiniońskiej) do Rzymu co w końcu się urzeczywistniło. Jej wpływowi przypisuje się liczne nawrócenia osób pochodzących z różnych warstw społecznych. Posiadała charyzmat wypędzania demonów z osób opętanych. 1 kwietnia 1375 w jednym z kościołów w Pizie, otrzymała stygmaty w formie krwawych promieni (nie zaś otwartych ran). Zmarła w Rzymie w wieku 33 lat ofiarowując swoje życie i śmierć za Kościół i papieża. Jej ciało, bez głowy spoczywającej w kościele św. Dominika w Sienie, znajduje się w rzymskiej bazylice Najświętszej Maryi Panny powyżej Minerwy.

Katarzyna ze Sieny jest autorką Dialogu o Bożej Opatrzności, zwanego Księgą Boskiej Nauki (Księgą Bożej Doktryny), którą, nie potrafiąc pisać, podyktowała w mistycznym natchnieniu oraz licznych Listów, które również dyktowała i wysyłała do papieża, biskupów, monarchów i innych wpływowych ludzi i instytucji.

(© Wikipedia)

Zrealizowaliśmy tryptyk filmowy  Tajemnica Nowenny Pompejańskiej. Obejrzyj na DVD!


Nasze intencje modlitewne:

 

5
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Wątki komentarzy
1 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
4 Autorzy
AnnaZofiaBożena S.Dorota Karnicka Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Dorota Karnicka
Gość
Dorota Karnicka

Nazwałabym to pierwszym kuszeniem smile No, ale…z pewną miłą osóbką , nie chcę wymieniać , którą, bo nuż się sama tu przyzna, zaczęłyśmy modlitwę w pewnej sprawie, więc proszę kusić dalej smile
Pozdrawiam serdecznie smile

Bożena S.
Gość
Bożena S.

Och!Dorotko nie mam pojęcia dlaczego ,ale ja mam dokładnie takie samo odczucie
,ciekawe kogo masz na myśli? .Ja również pozdrawiam wszystkich.

Dorota Karnicka
Gość
Dorota Karnicka

Się tylko uśmiechnę , Bożenuś smile

Zofia
Gość
Zofia

Wszystkim uczestnikom rekolekcji w drodze życzę obfitości łask Bożych i darów Ducha Świętego. Organizatorom trwania i rozsiewania dobra przez ręce MBPompejańskiej i św. Ojca PIO.

Anna
Gość
Anna

Serdecznie pozdrawiam wszystkich pielgrzymów! A szczególnie moja Zosie. Wiele Łask Bożych na czas pielgrzymowania !