Na Monte Cassino i… Pompeje!

Dziś nie podróżowaliśmy tyle, co w poprzednich dniach. Zdaje się, że niecałe 400 kilometrów… Z Rzymu do Pompejów, z przystankiem na Monte Cassino.

Wyjechaliśmy wcześnie rano. Nocleg mieliśmy nad morzem, wiele osób skorzystało z tej okazji. Woda była ciepła i niezwykle słona.

O Monte Cassino nie trzeba wiele mówić. To miejsce jest bliskie sercu każdego Polaka. Groby żołnierzy z różnych stron polski są wymownym znakiem. Ta żołnierska ofiara, tyle przelanej krwi i osieroconych rodzin… Czas, którego nie da się cofnąć.

Ale Monte Cassino to nie tylko cmentarz, ale założony przez św. Benedykta wspaniały klasztor!

Po Monte Cassino wyjechaliśmy do Pompejów. Tam, po wieczornej Mszy św., odbyła się wspaniała procesja z ciałem bł. Bartola Longo.

Uczestniczyły w niej tłumy ludzi, o wiele większe, niż np. dwa lata temu. W procesji szedł tez pan Mirek, który wraz z żoną przywiózł obraz pompejański. Co ciekawe, obraz ten, na prośbę ks. Józefa, naszego duszpasterza, poświęcił abp. Caputo.

Po procesji, tradycyjnie, zapierające dech w piersiach sztuczne ognie 🙂 Potem wprowadzenie relikwii bł. Bartola, modlitwa, Msza o północy…

Co ciekawe, na procesji poznaliśmy wielu Polaków, np. grupę spod Krakowa – 44 osoby, Adama, który przyjechał samodzielnie, i ks. Krzysztofa, który studiuje w Rzymie i pełni posługę w Sanktuarium. Wiele z tych spotkań wynieśliśmy!

 

 

 

 

 

 

8
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
6 Wątki komentarzy
2 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
7 Autorzy
Marek (adm.)KatarzynaMalgorzataBognaDorota Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
weronika
Gość
weronika

Piękna pielgrzymka, zdjęcia również. Dużo łask i błogosławieństw przywieźcie dla tych, którzy nie mogli pojechać. Dziękuję za zdjęcia i życzę szczęśliwego powrotu do kraju.

dulcia
Gość
dulcia

Piękne Pompeje, aż chciałoby się tam być, szkoda że wszyscy nie możemy tam być ): dołączam się do życzeń weroniczki (:

Dorota
Gość
Dorota

dzieki za relacje z pielgrzymki , polaczymy sie w modlitwie

Bogna
Gość
Bogna

Cudowne !!!

Kiedy bedzie nastepna pielgrzymka????
Bardzo bym chciala pojechac,

Malgorzata
Gość
Malgorzata

Cudowne miejsca,piekne zdjecia a jeszcze piekniejsze przezycia duchowe…dziekuje za relacje!Lacze sie z Wami w modlitwie.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Zazdroszczę…..

Odbierz pakiet

OBRAZKÓW

Z NOWENNĄ POMPEJAŃSKĄ