Na Monte Cassino i… Pompeje!

Dziś nie podróżowaliśmy tyle, co w poprzednich dniach. Zdaje się, że niecałe 400 kilometrów… Z Rzymu do Pompejów, z przystankiem na Monte Cassino.

Wyjechaliśmy wcześnie rano. Nocleg mieliśmy nad morzem, wiele osób skorzystało z tej okazji. Woda była ciepła i niezwykle słona.

O Monte Cassino nie trzeba wiele mówić. To miejsce jest bliskie sercu każdego Polaka. Groby żołnierzy z różnych stron polski są wymownym znakiem. Ta żołnierska ofiara, tyle przelanej krwi i osieroconych rodzin… Czas, którego nie da się cofnąć.

Ale Monte Cassino to nie tylko cmentarz, ale założony przez św. Benedykta wspaniały klasztor!

Po Monte Cassino wyjechaliśmy do Pompejów. Tam, po wieczornej Mszy św., odbyła się wspaniała procesja z ciałem bł. Bartola Longo.

Uczestniczyły w niej tłumy ludzi, o wiele większe, niż np. dwa lata temu. W procesji szedł tez pan Mirek, który wraz z żoną przywiózł obraz pompejański. Co ciekawe, obraz ten, na prośbę ks. Józefa, naszego duszpasterza, poświęcił abp. Caputo.

Po procesji, tradycyjnie, zapierające dech w piersiach sztuczne ognie 🙂 Potem wprowadzenie relikwii bł. Bartola, modlitwa, Msza o północy…

Co ciekawe, na procesji poznaliśmy wielu Polaków, np. grupę spod Krakowa – 44 osoby, Adama, który przyjechał samodzielnie, i ks. Krzysztofa, który studiuje w Rzymie i pełni posługę w Sanktuarium. Wiele z tych spotkań wynieśliśmy!

 

 

 

 

 

 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
weronika
weronika
05.10.14 10:59

Piękna pielgrzymka, zdjęcia również. Dużo łask i błogosławieństw przywieźcie dla tych, którzy nie mogli pojechać. Dziękuję za zdjęcia i życzę szczęśliwego powrotu do kraju.

dulcia
dulcia
05.10.14 11:23

Piękne Pompeje, aż chciałoby się tam być, szkoda że wszyscy nie możemy tam być ): dołączam się do życzeń weroniczki (:

Dorota
Dorota
05.10.14 12:29

dzieki za relacje z pielgrzymki , polaczymy sie w modlitwie

Bogna
Bogna
05.10.14 12:40

Cudowne !!!

Kiedy bedzie nastepna pielgrzymka????
Bardzo bym chciala pojechac,

Malgorzata
Malgorzata
05.10.14 13:04

Cudowne miejsca,piekne zdjecia a jeszcze piekniejsze przezycia duchowe…dziekuje za relacje!Lacze sie z Wami w modlitwie.

Katarzyna
Katarzyna
05.10.14 13:20

Zazdroszczę…..

8
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x