Krystyna: odnalazłam swoje miejsce w życiu

Przez około 70 lat w moim domu wisiał na ścianie obraz Matki Boskiej Różańcowej. Kiedy miałam sześćdziesiąt lat, dowiedziałam się z internetu, że jest to obraz Matki Boskiej Pompejańskiej. Gdy czytałam świadectwa, „coś” ciągnęło i mnie do tej modlitwy, ale przerażało mnie odmawianie trzech części różańca codziennie. Zastanawiałam się, czy podołam takiemu wyzwaniu.
Pierwszą nowennę rozpoczęłam w święto Matki Bożej Gromnicznej tego roku w intencji znalezienia nowej pracy dla mojego zięcia. Mąż córki wprawdzie był zatrudniony od siedmiu lat, ale atmosfera w jego miejscu pracy była ciężka, gdyż nowa kierowniczka stosowała mobbing. Zięć postanowił więc znaleźć inną pracę; złożył swoje CV, gdzie tylko było to możliwe. Czekaliśmy. Widziałam to, co przeżywał i jaki był załamany. Koledzy zięcia poszukiwali również nowego zatrudnienia. Modląc się, byłam dobrej myśli…
Kochani, nie uwierzycie, ale mój zięć nadal pracuje w tym samym zakładzie pracy! Inni też! Tylko kierowniczki już nie ma, została zwolniona; zmienił się także cały zarząd firmy. Maryja weszła do ich zakładu i wszystko „poprzestawiała”. To był cud, jakiego się nikt nie spodziewał! Dziękujemy Ci, Matko Boża Pompejańska!
8 kwietnia zaczęłam drugą nowennę pompejańską w intencji mojego brata, który „pogubił się” trochę na drodze swojego życia. Przestał chodzić do kościoła, pięć lat nie był u spowiedzi świętej, zaczął sięgać po alkohol. Zachęcałam bratową do odmawiania nowenny pompejańskiej, ale ona nie podjęła wyzwania (myślę, że nie wierzyła, iż może wymodlić nawrócenie męża). Sama więc rozpoczęłam nowennę; mówiłam: „Matko, mam dwie intencje, wybierz tę, którą uznasz za ważniejszą – nawrócenie brata czy uleczenie go z alkoholizmu”. Mój brat na Wielkanoc przystąpił do sakramentu pokuty i odtąd nie opuszcza Mszy świętej. Mam nadzieję, że tak już pozostanie.
Nie było lekko, ale wyciszyłam się i dzięki nowennie pompejańskiej odnalazłam swoje miejsce w życiu. Obecny czas jest dla mnie czasem modlitwy w różnych intencjach. Odnalazłam siebie na… „drabinie do nieba”.
Kocham Cię, Matko Boska Pompejańska i… nie potrafię żyć bez różańca!

Jak obronić się przed złem?

Jak objawienia św. Michała wpłynęły na nasze losy

Jakie orędzie dał nam - Polakom?

1
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
1 Autorzy
Janina Górniak-Koterba Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Janina Górniak-Koterba
Gość
Janina Górniak-Koterba

Taka prosta modlitwa, a ile może zdziałać.Tego czasu jakby przybywało niewiadomo skąd?Jak tylko sie zacznie ,to samo już idzie,i sił niebrakuje! Pozdrawiam wszystkich odmawiających TĄ PIĘKNĄ NOWENNĘ!

NOWOŚĆ

Dwa filmy

o Michale Archaniele

na DVD - z książeczką