Różańcowy plan na październik!

Październik to miesiąc różańcowy!
O czym warto pamiętać w tym miesiącu?

  1. Pierwsza sobota miesiąca – sobota różańcowa, związana z objawieniami w Fatimie, przypada na 4 października. Modlimy się nabożeństwem pierwszych sobót. Więcej…
  2. Święto Królowej Różańca 7 PAŹDZIERNIKA obchodzimy w tym roku 5 października (1 niedziela miesiąca). Transmisja z uroczystej Mszy św. w Pompejach od godz. 10.45 na tv2000, także w internecie, może… i u nas!
  3. Wspomnienie bł. Bartola Longo – Patrona Różańca – przypada też 5 października! To dzięki niemu październik jest miesiącem różańca.
  4. 25 października – Msza św. w Pompejach w naszych intencjach! Zobacz…
Tak więc przed nami wiele uroczystości różańcowych! Polecamy też Twojej uwadze:
  • Suplikę do Królowej Różańca, akt uroczystego zawierzenia, którym modlimy się tylko w święto Królowej Różańca – pobierz…
  • II Rekolekcje pompejańskie – zobacz!
  • Relację z pielgrzymki z Pompejów – dzień po dniu! od 1 do 10 października – na stronie www.pompejanska.rosemaria.pl

ZACZNIJ NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ!

Nowenna pompejańska zaczęta 7 października zakończy się 29 listopada (część dziękczynna od 3 listopada). Możesz zacząć już w niedzielę, kiedy będzie obchodzone święto Królowej Różańca, wtedy część dziękczynna od 1 listopada (Wszystkich Świętych), a zakończenie 27 listopada.

Jeśli zaczniesz 16 października, w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II, zakończysz 8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia (część dziękczynna od 12 listopada).

NOCE MODLITWY POMPEJAŃSKIEJ w POLSCE

SKOCZÓW: Zapraszamy na trwanie z Maryją przy Chrystusie w Świętą Noc Modlitwy 4-5 października 2014 r. w Sanktuarium Św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie. Więcej informacji: www.pompejanska.pl. Transmisja na www.kamera.pompejanska.pl

SULEJÓW: Maryja, w cudownym wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej zaprasza wszystkich na dwudniową pielgrzymkę i modlitewne czuwanie 10-11 października 2014 do Opactwa Cystersów w Sulejowie, miejsca, które sama sobie wybrała (pisaliśmy o tym w poprzednich numerach KRŚ). Możliwość noclegów w Opactwie tel. 44 610 24 00, 695 320 485. Kontakt z organizatorką panią Elżbietą Krycką: 601 59 29 79. Strona Opactwa: www.cystersi.sulejow.pl

KÓRNIK koło Poznania: Ksiądz Grzegorz Zbączyniak zaprasza na Jerycho Pompejańskie do parafii pw. Wszystkich Świętych i Matki Bożej Różańcowej w Kórniku. Jerycho będzie trwało od 11-12 października 2014 r. Kontakt z Proboszczem e-mail: x_greg@op.pl, strona parafii: www.wskornik.pl

Szczegóły programów są dostępne u Organizatorów! Zachęcamy wszystkich czcicieli Królowej Różańca Świętego, modlących się nowenną pompejańską i różańcem, do uczestnictwa w czuwaniach pompejańskich lub organizacji Nocy Pompejańskiej Modlitwy w swoich parafiach!

Zapraszamy do duchowego i aktywnego włączenia się w ten miesiąc różańca!

Marek Woś z redakcją KRŚ

2
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
2 Autorzy
AniaCzcicielka Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Czcicielka
Gość
Czcicielka

Szczęść Boże !
Dziś, w Święto Królowej Różańca Świętego, rozpoczynam kolejną już Nowennę Pompejańską. Proszę o przyłączenie się do modlitwy i wsparcie duchowe.
A każdego, kto przeczyta mój wpis, proszę o jedno „Zdrowaś Maryjo…” w intencji mojej
i mojej Nowenny, by Dobry i Miłosierny Bóg, za wstawiennictwem Królowej Różańca Świętego, zechciał wysłuchać moich próśb, jeśli to jest zgodne z Jego Przenajświętszą wolą !
Bóg zapłać !
Zapraszam do wspólnej modlitwy i rozpoczęcia właśnie dziś Nowenny Pompejańskiej…
Może Waszej pierwszej…
Z Bogiem !
Z pamięcią w modlitwie…

Ania
Gość
Ania

Właśnie od 16 października zaczynam nowennę .Od dłuższego czasu miałam wewnętrzne przynaglenie i wlasnie przeczytałam, że kto zacznie 16 października to akurat zakończy 8 grudnia. Urodziłam sie w Wadowicach. Janie Pawle 2 Ty wiesz ile Tobie zawdzięczam, ale też jestem świadoma, jak nie łatwo mi wytrwać w postanowieniach. Pelna ufności zaczynam! Moze ktos ze mną rozpocznie? Zachęcam.
To co jej slabe w oczach tego świata, jest tym właśnie, co wybrał Bóg.
Przyjdź Duchu Święty!Maryjo gdzie Ty jesteś zstępuje Duch Święty, gdzie Ty jesteś niebo staje się….

Jak obronić się przed złem?

Jak objawienia św. Michała wpłynęły na nasze losy

Jakie orędzie dał nam - Polakom?