Różańcowy plan na październik!

Październik to miesiąc różańcowy!
O czym warto pamiętać w tym miesiącu?

  1. Pierwsza sobota miesiąca – sobota różańcowa, związana z objawieniami w Fatimie, przypada na 4 października. Modlimy się nabożeństwem pierwszych sobót. Więcej…
  2. Święto Królowej Różańca 7 PAŹDZIERNIKA obchodzimy w tym roku 5 października (1 niedziela miesiąca). Transmisja z uroczystej Mszy św. w Pompejach od godz. 10.45 na tv2000, także w internecie, może… i u nas!
  3. Wspomnienie bł. Bartola Longo – Patrona Różańca – przypada też 5 października! To dzięki niemu październik jest miesiącem różańca.
  4. 25 października – Msza św. w Pompejach w naszych intencjach! Zobacz…
Tak więc przed nami wiele uroczystości różańcowych! Polecamy też Twojej uwadze:
  • Suplikę do Królowej Różańca, akt uroczystego zawierzenia, którym modlimy się tylko w święto Królowej Różańca – pobierz…
  • II Rekolekcje pompejańskie – zobacz!
  • Relację z pielgrzymki z Pompejów – dzień po dniu! od 1 do 10 października – na stronie www.pompejanska.rosemaria.pl

ZACZNIJ NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ!

Nowenna pompejańska zaczęta 7 października zakończy się 29 listopada (część dziękczynna od 3 listopada). Możesz zacząć już w niedzielę, kiedy będzie obchodzone święto Królowej Różańca, wtedy część dziękczynna od 1 listopada (Wszystkich Świętych), a zakończenie 27 listopada.

Jeśli zaczniesz 16 października, w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II, zakończysz 8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia (część dziękczynna od 12 listopada).

NOCE MODLITWY POMPEJAŃSKIEJ w POLSCE

SKOCZÓW: Zapraszamy na trwanie z Maryją przy Chrystusie w Świętą Noc Modlitwy 4-5 października 2014 r. w Sanktuarium Św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie. Więcej informacji: www.pompejanska.pl. Transmisja na www.kamera.pompejanska.pl

SULEJÓW: Maryja, w cudownym wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej zaprasza wszystkich na dwudniową pielgrzymkę i modlitewne czuwanie 10-11 października 2014 do Opactwa Cystersów w Sulejowie, miejsca, które sama sobie wybrała (pisaliśmy o tym w poprzednich numerach KRŚ). Możliwość noclegów w Opactwie tel. 44 610 24 00, 695 320 485. Kontakt z organizatorką panią Elżbietą Krycką: 601 59 29 79. Strona Opactwa: www.cystersi.sulejow.pl

KÓRNIK koło Poznania: Ksiądz Grzegorz Zbączyniak zaprasza na Jerycho Pompejańskie do parafii pw. Wszystkich Świętych i Matki Bożej Różańcowej w Kórniku. Jerycho będzie trwało od 11-12 października 2014 r. Kontakt z Proboszczem e-mail: x_greg@op.pl, strona parafii: www.wskornik.pl

Szczegóły programów są dostępne u Organizatorów! Zachęcamy wszystkich czcicieli Królowej Różańca Świętego, modlących się nowenną pompejańską i różańcem, do uczestnictwa w czuwaniach pompejańskich lub organizacji Nocy Pompejańskiej Modlitwy w swoich parafiach!

Zapraszamy do duchowego i aktywnego włączenia się w ten miesiąc różańca!

Marek Woś z redakcją KRŚ

2
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
2 Autorzy
AniaCzcicielka Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Czcicielka
Gość
Czcicielka

Szczęść Boże !
Dziś, w Święto Królowej Różańca Świętego, rozpoczynam kolejną już Nowennę Pompejańską. Proszę o przyłączenie się do modlitwy i wsparcie duchowe.
A każdego, kto przeczyta mój wpis, proszę o jedno „Zdrowaś Maryjo…” w intencji mojej
i mojej Nowenny, by Dobry i Miłosierny Bóg, za wstawiennictwem Królowej Różańca Świętego, zechciał wysłuchać moich próśb, jeśli to jest zgodne z Jego Przenajświętszą wolą !
Bóg zapłać !
Zapraszam do wspólnej modlitwy i rozpoczęcia właśnie dziś Nowenny Pompejańskiej…
Może Waszej pierwszej…
Z Bogiem !
Z pamięcią w modlitwie…

Ania
Gość
Ania

Właśnie od 16 października zaczynam nowennę .Od dłuższego czasu miałam wewnętrzne przynaglenie i wlasnie przeczytałam, że kto zacznie 16 października to akurat zakończy 8 grudnia. Urodziłam sie w Wadowicach. Janie Pawle 2 Ty wiesz ile Tobie zawdzięczam, ale też jestem świadoma, jak nie łatwo mi wytrwać w postanowieniach. Pelna ufności zaczynam! Moze ktos ze mną rozpocznie? Zachęcam.
To co jej slabe w oczach tego świata, jest tym właśnie, co wybrał Bóg.
Przyjdź Duchu Święty!Maryjo gdzie Ty jesteś zstępuje Duch Święty, gdzie Ty jesteś niebo staje się….