[filmik] Różaniec i nowenna pompejańska w życiu człowieka

Trzy tygodnie temu byliśmy na Mszy św. w najmniejszej poznańskiej parafii na Edwardowie, z nabożeństwem i kazaniem pompejańskim. 31 maja – przeżyj ostatni dzień miesiąca Maryjnego w duchu pompejańskim!

Posłuchajmy, bo bardzo mobilizuje do odmawiania nowenny 🙂

Oto kazanie! Tekst kazania znajdziesz w 10. numerze KRŚ.

„Jan Paweł II, kardynał Wyszyński, Bartolo Longo, którego relikwie gościliśmy w naszym Sanktuarium Świętości Życia, obrali drogę ku niebu, uchwyciwszy się Matki Najświętszej. To piękne dzieło, które propagujemy w naszym sanktuarium, stało się współudziałem tak wielu ludzi na całym świecie: dzieło otwarcia swo­jego serca i duszy na działanie Boga z różańcem w ręku w nowennie pompejańskiej. Kiedyś, jak ktoś mnie zapytał: »Proszę księdza, jaka jest najtrudniejsza modlitwa?«, odpowiadałem: »Dla mnie tą modlitwą jest różaniec«.

I kiedy zacząłem odkrywać nowennę pom­pejańską, to stwierdziłem, że odmawia­jąc kolejne tajemnice i części różań­ca świętego, na wszystko mam czas. Zanim jednak podjąłem się tego dzieła, tych 54 dni modlitwy, to ogarnął mnie lekki strach: »Czy dam radę?«. Bo przecież trzeba trochę czasu poświęcić! Ale jeśli idziesz na zakupy lub jedziesz samochodem, jeśli podążasz do pracy, jeśli masz też czas w ciągu dnia, to możesz w tym czasie modlić się! To jest doskonała okazja, aby te poszczególne części różańca ofiarowywać wówczas Panu Bogu w nowennie.” – mówił ks. Grzegorz Zbączyniak

Zrealizowaliśmy tryptyk filmowy  Tajemnica Nowenny Pompejańskiej. Obejrzyj na DVD!

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aneta
Aneta
22.06.14 15:13

kiedy można spodziewać się przesyłki z 10 nr KRŚ?

Aneta
Aneta
22.06.14 17:05
Reply to  Marek (adm.)

Bardzo dziękuję z odpowiedź. To ja zaczynam wypatrywać listonosza 🙂
Zauważyłam, że kiedy zostawiam w Kościele czasopismo, to natychmiast ktoś go zabiera. Mam tylko nadzieję, że potem zostawia ten ktoś dla innych KRŚ.

Aneta
Aneta
22.06.14 20:16
Reply to  Marek (adm.)

Nie, nie sądzę, mieszkamy w blokach 🙂

Odnośnie kazania, oby więcej takich księży. Naprawdę z przyjemnością człowiek słucha i gdybym nie znała nowenny, to na pewno bym po nią sięgnęła. Szkoda, że tak mało jeszcze ludzi o niej wie.

Ja obrazki zostawiam w kościołach albo jak ostatnio dałam siostrze zakonnej, bo jak sama powiedziała, trzeba tę nowennę rozszerzać.

5
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x