Pytania o nowennę pompejańską

 

Pytania o nowennę pompejańska się nie kończą 🙂 I dobrze! Napisała do nas Ela z takim pytaniem:
W polskiej wersji jest żeby odmawiać 3 części Różańca przez 54 dni a w angielskiej tylko jedną część też przez 54 dni (tu link do forum)
Dlaczego są takie różnice? 
Przyznam że chciałabym się zacząć modlić nowenna pompejska ale to mnie odstrasza i nie wiem czy znajdę czas na 3 części. 

Wiemy nie od dziś, że funkcjonują różne formy nowenny. We Włoszech jest jeszcze inna nowenna, niż opisuje Ela, w krajach anglojęzycznych przyjęła się jedna część – i to nie wiadomo skąd, bo gdy sięgniemy do źródeł, do polecenia Matki Bożej, to czytamy, że poleciła Ona modlić się na 15 tajemnicach różańca, codziennie, przed 54 dni.

Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na Moją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne

 

Jedna nowenna to 9 dni. 3 razy 9 = 27 dni części błagalnej, i potem tyle samo dni nowenny dziękczynnej.

Historia tego objawienia i uzdrowienia (pierwszego cudu nowenny) zawarta jest w książce „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” – zobacz.

Pozdrawiam, Marek

 

Msza Święta

w Pompejach

25.12.2020

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aneta
Aneta (@aneta-domingmail-com)
17.06.14 14:27

Bardzo przepraszam, ale jak czytam, że ktoś się boi, że kogoś to odstrasza, że nie da rady, to jest mi po prostu przykro. Oczekujemy cudów, a od siebie tak mało albo w ogóle nic nie chcemy dać… Czego się tu bać? Dlaczego od razu zakładamy, że nie damy rady? Ludzie, trochę więcej wiary, naprawdę.

NNikka
NNikka
18.06.14 00:33
Reply to  Aneta

Ja się też bałam, że nie dam rady.. Dlaczego się dziwisz? Jesteśmy słabi ale musimy ufać 🙂 Ja odmawiam nowennę od 18 dni..

Aneta
Aneta
18.06.14 11:09
Reply to  NNikka

Napisałam, że od razu zakładamy, że nie damy rady, a nie, że się dziwię. Sama napisałaś, że bałaś się, ale odmawiasz, bo masz ufność i o to mi chodzi. O wiarę, zaufanie, a nie o straszne wizje i przesądzanie z góry, że na pewno nie uda mi się zmówić różańca.

Nuta
Nuta
17.06.14 15:02

a jak ja czytam takie komentarze to jest mi nie mniej przykro niż Tobie, Aneta. Sama jeszcze jakiś czas temu odmówiłam dwie nowenny i nie widziałam żadnego problemu. Dziś jako matka rocznego dziecka, która jeszcze do tej pory wstaje w nocy do karmienia dwa razy, w ciągu dnia musi zrobić oddzielny obiad dla dziecka i oddzielny dla męża, która musi bez przerwy pilnować dziecka, by nie zrobiło sobie krzywdy, która ma jeszcze inne obowiązki wynikające z prowadzenia domu i nie ma ŻADNEJ pomocy od nikogo jestem bardzo zaskoczona takim stanem, że nawet nie próbuję już odmawiać NP. Jedyne na co… Czytaj więcej »

Aneta
Aneta (@aneta-domingmail-com)
17.06.14 17:20
Reply to  Nuta

A skąd wiesz, że ja tego nie przechodziłam lub przechodzę? Nie kopię leżącego, jeżeli ktoś to tak odebrał, przepraszam. Sama wczytaj się w Twoją odpowiedź do mnie i czy przypadkiem mnie nie osądzasz? Szkoda, że to tak łatwo przychodzi, prawda? Czy ja tę osobę zgnębiłam? Nie sądzę. Mój spowiednik ciągle mi powtarza: nie bój się i módl, wbrew wszystkiemu trwaj i tak robię. Właśnie, przytoczę Twoje słowa: trochę więcej zrozumienia, a ode mnie także słowa pisanego i sensu wypowiedzi.

Nuta
Nuta
17.06.14 18:32
Reply to  Aneta

Krytykujesz innych i w dodatku słabszych, ale sama nie możesz znieść krytyki pod swoim adresem. Jeśli uważasz, że źle postąpiłam tak pisząc, to dlaczego zachowujesz się w stosunku do mnie w sposób, który sama potępiasz? Ostatnie zdanie świadczy o tym, że jesteś złośliwą osobą. A jeśli chodzi o sens wypowiedzi, to pisanie o tym, o czym rozmawiasz ze swoim spowiednikiem jak dla mnie pozbawione jest wszelkiego sensu. Powtórzę jeszcze raz: Nie mierz innych swoją miarą. To, co mówi do Ciebie Twój spowiednik jest drogowskazem tylko dla Ciebie. Nie patrz na innych ludzi przez pryzmat wypowiedzi księdza kierowanych do Ciebie, bo… Czytaj więcej »

Aneta
Aneta (@aneta-domingmail-com)
17.06.14 18:33
Reply to  Nuta

Pozostawiam bez odpowiedzi.

Ela
Ela
19.06.14 16:44
Reply to  Nuta

Dokładnie, Nuto, niektóre komentarze są jak kopanie leżącego. Zero wsparcia, a same świętoszki bez wad przecież po tym świecie chadzają. Rozumiem Twoje trudności, jak także mam nie wynikające z jakichś obowiązków, które mi utrudniają odmówienie NP, ale duchowe, wiec każdy przechodzi swoją drogę, ale niestety ludzie mierzą swoją miarą, uważają, że jak im się udało, to, ach, już wszystko wiedzą najlepiej i są ekspertami mającymi prawo oceniać innych…No przecież…

Oliwia
Oliwia
19.06.14 22:22
Reply to  Ela

A jak ja czytam niektóre komentarze to też się zastanawiam, skąd w nas tyle jadu i wydawamy wyroki, oceniamy ludzi po komentarzach. Widzę, ze swojego doświadczenia- napisałam że modlę sie o miłość i powrót chłopaka pare miesiący temu to odezwały sie głosy, że nie można się modlić o takie coś, nie można wymagać od Boga by ingerował w życie innego człowieka, że zrobiłam sobie z mężczyzny bożka i bez niego jestem jak dziecko we mgle, że powinnam zaakceptować wolę Boga. Jak po jakimś czasie napisałam, że jestem już bardziej pogodzona z wolą Boga i najwidoczniej jego wolą jest bym była… Czytaj więcej »

Ania
Ania
17.06.14 15:09

Świeta racja pani Aneto . Ja sama mam 3 malych dzieci, dom na glowie i poza tym pracuje a na nowenne zawsze znajduje czas ( 4 czesci) i jest to dla mnie wielka przyjemnoscia że moge spedzić ten czas z Maryja która mnie we wszystkim wysłucha i wesprze. Polecam odmawianie nowenny kazdemu. Nie ma sie czego bać 🙂

Ewa
Ewa
17.06.14 18:17

„Moc uwielbienia”- do poczytania i wyciszenia nastrojów. Dziewczyny, co Wy?! Po co taki zamęt na forum?! Pozdrawiam!

Aneta
Aneta (@aneta-domingmail-com)
17.06.14 18:36
Reply to  Ewa

Nie było moim zamiarem wprowadzenie zamętu na forum. Jeżeli kogoś uraziłam, przepraszam. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, która nie musi podobać się innym. Została tak, a nie inaczej odebrana. Dziękuję za tytuł.

barbara
barbara
17.06.14 19:23
Reply to  Aneta

Aneto zgadzam się z Tobą że skoro potrzebujemy szczególnej łaski od Maryji w NP to powinniśmy dać od siebie trochę wysiłku i nie można mówić że ktoś się boi trzech części rózańca odmawiać że nie da rady że go to odstrasza każdy kto oczekuje cudu i pomocy od Boga powinien Mu udowodnić swoją modlitwą ze naprawdę wierzy w niego naprawdę to przez te 54 dni pokazuje Bogu jego wiarę i ufność w niego NIE RAZ DWA CZY TRZY RAZY się modli ale kilkaset razy odmawia” zdrowaś Maryjo” i skoro naprawdę potrzebuje pomocy nie waha się odmówić trzy częsci różańca dziennie… Czytaj więcej »

Nuta
Nuta
17.06.14 19:07
Reply to  Ewa

Ewa,

dziękuję za wyciszenie nastroju 🙂 Zgadzam się z Anetą: każdy ma prawo wyrazić swoją opinię ale musi też liczyć się z tym, że inni mogą się z tą opinią nie zgodzić 😉

pozdrawiam!

Aneta
Aneta
17.06.14 22:39
Reply to  Marek (adm.)

Panie Marku, nie było moim zamiarem wprowadzanie „zachmurzenia” na tę stronę. Nikogo nie miałam zamiaru obrazić i napiszę kolejny raz – jeżeli kogoś uraziłam, to przepraszam. Wyraziłam swoją opinię, bynajmniej nikogo nie oceniałam, nie kopałam leżącego, nie krytykowałam, nie atakowałam, a krytykę mojej osoby przyjmuję z pokorą, bo tego mnie nauczono.

Nuta
Nuta
18.06.14 10:40
Reply to  Marek (adm.)

No tak Panie Marku, rozchmurzyło się dzięki takim osobom jak Ewa i Pan, ale niesmak nadal pozostaje. Nie rozumiem tej filozofii: „skoro ja mogę, to inni też”. Troszeczkę jest to bezwzględne. Pani z trójką dzieci, skoro pracuje (8 godzin dziennie), to ma zapewne dzieci już odchowane, które mogą zająć się sobą, a ich Mama może w tym czasie odmówić NP. Nie przeszkadza to jednak stawiać swojej sytuacji na równi z innymi. Inna Pani pisze: „A skąd wiesz, że ja tego nie przechodziłam lub przechodzę?”. Nie wierzę po prostu, że ktoś, kto przechodził przez podobne rzeczy może jednocześnie napisać: Czego się… Czytaj więcej »

barbara
barbara
18.06.14 12:55
Reply to  Nuta

No tak Pani Nuto znów zachmurza Pani nastrój nie wiadomo o co Pani jeżeli ” COŚ” panią odciąga od modlitwy to ma Pani problem i musi Go Pani rozwiązaćjeżeli Pani nie chce się modlić to niech się nie modli nikt nikogo nie zmusza do modlitwy i niech Pani swoimi cytatami nie ośmiesza ludzi prawdziwie wierzących ja też mam dużo obowiązków pracy oprócz gotowania odzielnych obiadków dla rodziny co uważm za przyjemność a nie za jakijś trud ktory by mi przeszkodził w odmawianiu różańca , naprawdę ludzie którzy nie pracuja tylko siedzą w domu mimo że go prowadzą mają tak dużo… Czytaj więcej »

Nuta
Nuta
18.06.14 14:51
Reply to  barbara

Pani Basiu, Pani żywcem do nieba pójdzie, no chodzący ideał! Ma Pani jakieś wady? 🙂 Prawdziwy wzór do naśladowania!. Zazdroszczę takiej postawy, bo ja niestety jestem nieprawdziwie wierząca, ale na szczęście Pani Barbara prawdziwie. Swoją drogą te cytaty to nie moje, tylko między innymi Pani słowa, więc to Pani jak już ośmiesza wierzących, oczywiście tych prawdziwie 😉
Pozdrawiam! 🙂

barbara
barbara
18.06.14 15:34
Reply to  Nuta

Pani Nuto jedno jest pewne że ta strona jest poświęcona NP i modlitwie ludzi modlacych się nią więc każda wypowiedz ze nie dam rady czy boję się ją odmawiać to dla postawa człowieka słabego i chwiejnego nie powinien zniechęcać innych do modlitwy ale motywować i albo modlimy sie przez 54 dni albo nie ma o czy mówić i dyskutować czy damy radę czy nie i szkoda rozwijac ten temat dalej jezeli ktoś widzi ze nie da rady to niech sie przez te 54 dni nie modli albo tak albo tak . I nie widzę powodów żeby się tu rozczulać bo… Czytaj więcej »

Aneta
Aneta
18.06.14 16:05
Reply to  barbara

Basiu, lepiej nie reagować na zaczepne komentarze.

Słoneczko
Słoneczko
18.06.14 16:09
Reply to  barbara

a wy dalej swoje, bijcie się

barbara
barbara
18.06.14 18:22
Reply to  Słoneczko

Słoneczko niektóre komentarze są takie dziwne i płytkie że lepiej się zastanowić co się pisze drogie S jak choćby Twoje gdyż daleko mi do agresji jak również Anecie i naprawdę trzeba dobrze poznać sens tego co piszemy i dopiero wtedy zabierać głos isię wtrącać w czyjęjś dyskusje bo pewne rzeczy są tu żle odbierane i niektóre osoby odbierają to za atak a to jest zwykła własna opinia dla tego nie wiem po co piszesz tu Słoneczko o przemocy.

Słoneczko
Słoneczko
18.06.14 19:45
Reply to  Słoneczko

Jak to mawia król Julian aj waj 🙂

Aneta
Aneta
18.06.14 11:14

Nie musisz mi wierzyć, a ja nie będę Cię przekonywała. Ja ufam, wierzę, trwam mimo przeciwności losu. Nie chodzi o licytowanie się, kto więcej odmówił, a kto mniej. Szkoda, że tak to wszystko odbierasz, a moim celem na pewno nie był atak. Twoje słowa przyjmuję z pokorą i cenię Twoje zdanie, chociaż nie zgadzam się z nimi.

Słoneczko
Słoneczko
18.06.14 13:25

Baby trochę wyrozumiałości, jak człowiek jest przepracowany, przemęczony to na niektóre sprawy reaguje przesadnie, czepia się. Najlepiej by było przeczekać i nie rozkręcać tematu. W modlitwie nie chodzi o ilość ani nawet o jakość ale o czas poświęcony Bogu. Można być zapracowany i rozmawiać z Bogiem cały czas, można modlić się pracą, cierpieniem, odpoczynkiem, albo różańcem. Dla Boga każdy gest ma znaczenie jeśli jest skierowany do Niego.

Oliwia
Oliwia
18.06.14 23:08

Nie rozumiem tego sporu i oceniania siebie. W Nowennie Pompejańskiej jest wyraźnie napisane, że należy odmówić 3 części różańca lub 4, nieprzerwanie przez 54 dni. Nieważne, czy przychodzi Ci to z trudem i więź Bogiem rodzi się w bólach, czy masz w sobie tyle zapału, że modlitwa przychodzi z łatwością, ważne abyś w swoim życiu znalazł czas na rozmowę z Bogiem, na modlitwę różańcową. Jeśli ktoś uważa, że dla niego to za dużo, niech odmawia tylko 1 część, tylko wtedy już to nie jest NP lecz modlitwa różańcowa, również cenna. Nikt przecież nikogo nie zmusza do modlitwy, to musi wypływać… Czytaj więcej »

Józef
Józef
19.06.14 00:07
Reply to  Oliwia

Doskonała puenta Oliwio . Nie nastawiajmy się , że tylko NP może zdziałać cuda. Każda szczera modlitwa daje człowiekowi szansę na to , że zostanie wysłuchany . Jutro Boże Ciało i jutro mój ostatni dzień NP . Przebrnąłem , chociaż było wiele momentów , by dać sobie spokój . W końcu odmawiam za osobę obcą mi .

Gdzieś już świta mi w głowie , że trzeba będzie pomyśleć o następnej . 🙂

Kurcze ,człowiek rzuca nałogi , przez wpadanie w inny nałóg 🙂

Ala
Ala
19.06.14 23:57
Reply to  Józef

o, to bardzo pięknie Ci poszło, że tak akurat w Boże Ciało „trafiłeś” 😉 A ja owszem trwam w NP, ale już nawet próbowałam nieco bardziej wejść w wiarę i się wybierałam do spowiedzi. Nie udało mi się. To ponad moje siły. Jednak na ten moment przebrnęłam jakoś przez rachunek sumienia, nie całkiem (bo to dla mnie hardcore jakieś), ale z jakimiś materiałami z internetu to wydawało mi się, że dam radę. Ale wiesz co? mam lampę 😉 Zdaje się, że Ty pisałeś (albo ktoś? sorry nie wiem), że jak się wchodzi do ciemnego pokoju to nic nie widać, a… Czytaj więcej »

Józef
Józef
20.06.14 00:45

🙂 Mam nadzieję , że ten mój „zbieg okoliczności ” zakończenia w Boże Ciało NP w intencji osoby dla mnie całkiem obcej , jest znakiem , że jej moja modlitwa coś pomoże . Nie czuję jeszcze tego za bardzo , chodzi mi o święta ,tego typu jak dzisiaj . Jakoś przez te wszystkie lata obchodziłem tylko Boże Narodzenie i Wielkanoc . Pozostałe były tylko urlopami . Co do światełka w pokoju to pisał to pod moim komentarzem pewien forumowicz , bodajże Adam , ale nie jestem pewien , w razie czego przepraszam prawdziwego autora 😉 Myślę ,że kartka nie jest… Czytaj więcej »

Ala
Ala
20.06.14 09:42
Reply to  Józef

A! no rzeczywiście to adam pisał 😉 Wiesz co, na żywioł właśnie chciałam ale mi nie wyszło. Już mi sie to odwleka, ale jak na razie w toku tych rozmyślań nad grzechami i nad sobą 😉 to chociaż podjęłam jakieś czynnosci w celu eliminacji stałych grzechów, np. nałogów. To dziwne, ale jak tak poczytałam to nie wiedziałam wcześniej, że np. śmieciowe jedzenie albo nienależyta dbanie o formę może być składnikiem lenistwa, albo niszczenia siebie, itp. itp. góra rośnie.. Grunt, że z latarką 😉 hahaha! Dzięki, dzięki, może rzeczywiście się nie przejmować, czy wszystko sie na teraz zobaczyło i powiedziało.

Bronisław Ciuła
Bronisław Ciuła
22.06.14 16:18

Przekażcie sobie znak pokoju i dalej się módlcie

ada
ada
26.11.15 00:35

Witam Was. Bardzo trudno odmawia mi sie nowenne. Dzis skonczylam prawie 30 po 24:00 i ostatnia czesc rozanca zaczelam kilka min przed 24:00 , druga dziesiatke zaczelam wiec po 24:00.
I niestety odmawialam zle nowenne tzn inaczej gdyz na obrazku jaki kiedys mialam nie odmawialo sie „Pod Twoja obrone…” . Odmawislam tak: przed kazda czescia zawierzenie i intencja po kazdej czesci „Pod Twoja obrone” tak jak normalnie jest za Papieza …dodawalam tylko w ramach nowenny i modlitwe zakonczeniowa z nawolaniem.
Czy ta moja modlitwa ma moc?

Gabriela
Gabriela
26.11.15 10:03

Tu ciągle wraca ten wątek „niepoprawności” i „braku mocy”. Po pierwsze, jaką granicą jest północ, jeśli idziesz spać np. o drugiej albo trzeciej? Wielu ludzi o północy zabiera się do modlitwy, bo ma inny rytm funkcjonowania i nie musi wcześnie wstawać.Ja czasem prawie nad ranem odmawiałam i nie jestem jedyna. Po drugie, modlitwa to nie są zaklęcia, Bóg jest miłością, a nie buchalterem i cenzorem. Nawet główne modlitwy (błagalna i dziękczunna) to nie są teksty biblijne czy inne z kanonu, jeśli ktoś je odmawia z pamięci , przytaczając sens, też jest dobrze, a bywa ze i lepiej, bo się skupia,… Czytaj więcej »

Beata
Beata
02.02.16 09:09

Nie bójcie się, tylko zaufajcie Królowej Różańca Świętego. Ona wam pomoże.Nie pozwólcie ogarnąć Waszych serc złością i gniewem.Jezu ufam Tobie.

Magdalena
Magdalena
15.08.16 21:32

Wow. Fajnie, ze niektórzy nie widza problemu z odmawianiem nowenny. Pogratulować. Ale, może trochę pokory zamiast będziecie oceniać innych z góry?

Asder123
Asder123
16.10.16 21:08

Mam pytanie. Jeżeli mam 2 intencję, ale mam odmówić jedną, tylko że na prawdę nie wiem którą pierwszą, to czy mogę się modlić w tej intencji, aby Maryja rozstrzygnęła, która będzie najkorzystniejsza? To znaczy zawierzyć Jej tak intencje te dwie, żeby sobie wybrała jedną z nich? Można tak? Robił ktoś tak?

Elzbieta
Elzbieta
30.10.16 00:41

Witam! W odróżnieniu od wielu z Was, nigdy nie zaczęłam jeszcze NP, choć myślę o tym, a intencji też mi nie brakuje. Wiem, będę się powtarzać. Obawiam się/boję się, że nie starczy mi wytrwałości … nie piszę tego po to żeby znowu komuś niepasować z moim zdaniem. Tak się składa, że nie bardzo mam możliwość pogadać o tym z kimś, więc takie forum jest genialnym rozwiązaniem do przewietrzania myśli. Asder123, ja myślę, że Maryja da sobie radę z Twoją rozterka: którą wybrać intencję. Jeśli chcesz sie modlić, to rozmawiaj z Maryją, powiedz Jej to wszystko co tu napisałeś, a rozwiązanie… Czytaj więcej »

Kasia
Kasia
17.08.17 17:47

Witam
Czy nowenna w intencji zajścia w ciąże, zdrowej i donosznoej ciąży i zdrowego dziecka, to jest jedna intencja, na jedną nowennę, czy 3 intencje na 3 nowenny?

Olga
Olga
09.01.20 11:52

Czy mogę modlić się w Nowennie Pompejańskiej o to aby Pan nie wysłuchał i nie spełnił moich złych słów i myśli które mam na temat innych osób czy to zbyt rozbudowana intencja?

40
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x