Kinga: wymodliłam sobie wspaniałą pracę

Chciałabym podzielić się ze wszystkimi moją radością i łaską, której doświadczyłam dzięki nowennie pompejańskiej.Nie mogłam znaleźć pracy, byłam załamana, nie chciało mi się rano wstać z łóżka, nie mówiąc już o wyjściu z domu, bo właściwie po co? Czułam się niczym wykolejony tramwaj. Byłam  załamana.

Pierwszy raz o nowennie pompejańskiej usłyszałam od mojej koleżanki, jakieś pół roku temu. Ale jak pewnie wielu z was pomyślałam: to nie dla mnie, 3 części różańca i tak codziennie przez 54 dni?! Nie jestem zakonnicą, bez przesady itd.
Miesiąc później, znowu słyszę o nowennie, tym razem w kościele, całe kazanie to opowieśc o łaskach jakie mozna uzyskać odmawiając tą modlitwę. Dodam tylko, że była to msza święta odprawiana za dusze mojej ukochanej babci. zawsze byłam z nią mocno związana. Jest takim moim dobrym duchem. Wtedy pomyslałam, może jednak spróbuje? Niestety, wytrwałam tylko kilka dni… Ale mówi sie, że do trzech razy sztuka 🙂
Pod koniec grudnia postanowiłam podjąć trzecią, ostatnią próbę. Udało się, odmówiłam całą nowennę. Kiedy kończyłam odmawiać część błagalną, dostałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i udało się dostałam pracę, ale na razie na okres próbny, trzymiesięczny. Wczoraj dowiedziałam się, że zostaje, tym razem już na czas nieokreślony. Jestem taka szczęśliwa. Dodam jeszcze tylko,że dostałam pracę zgodną z moim wykształceniem i jestem w niej spełniona. Różaniec ma niesamowitą moc, pamiętajcie o tym! Matko Najświętsza z Pompejów, dziękuje!

Składane obrazki

ze św. Judą Tadeuszem

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
assisi
assisi
06.05.14 17:26

Chwała Panu! ja się modlę o to samo. Rok temu wymodliłam sobie cudowną okazję do pracy zagranica , ktora rozwinela sie po prostu fenomenalnie ale teraz koncze kontrakt w czerwcu i wlasnie odmawiam NP z pytaniem co dalej…

Słoneczko
Słoneczko
06.05.14 17:37

Super, gratulacje, a ja sobie jeszcze poleżę

Ania
Ania
06.05.14 19:00

To bardzo budujące,że tak wiele osób zostaje wysłuchiwanych… I tak zastanawiam się co trzeba zrobić,jakim być człowiekiem,aby Bóg spojrzał i w moją stronę? Moze trzeba odpokutować za swoje grzechy? Tylko jak długo mam prosic Boga abym mogła otrzymać potrzebne mi laski? Moja wiara tak umocniła się jak nigdy dotąd,wiem jaką drogą mam teraz kroczyć ,staram się spełniać dobre uczynki,modlę się… wszystko robię ze szczerego serca,potrzeby własnej. Nie wiem czego jeszcze Bóg ode mnie oczekuje? Wczoraj rozpoczęłam trzecią NP (w dwóch nie wytrwałam 🙁 ) Bardzo potrzebuję tej łaski i mam nadzieję,że będzie tak jak u Ciebie Kingo- do trzech razy… Czytaj więcej »

Słoneczko
Słoneczko
06.05.14 19:37
Reply to  Ania

Aniu popełniasz ten sam błąd, który ja popełniłam na początku kiedy się okazało, że nie zostałem „wysłuchana” w żadnej nowennie (dzisiaj nie pamiętam ile ich było, ok. 6). Próbujesz modlitwą zasłużyć na łaskę Bożą? Ci co są „wysłuchiwani” są lepsi od ciebie? Bzdura!!!!!!!!!! Mnie to nawet kiedyś powiedziano, że jestem złym człowiekiem, co ma serce z kamienia dlatego mnie Bóg „nie wysłuchuje”. Bzdura!!!!!!!!! Pan Bóg udziela łask komu chce, kiedy chce i ile chce. Bóg nie ma względu na osoby. „Otóż w ten właśnie sposób Bóg każąc nam czekać, zwiększa pragnienie, wywołując pragnienie – poszerza duszę, poszerzając ją – zwiększa… Czytaj więcej »

Ania
Ania
06.05.14 19:55
Reply to  Słoneczko

Tak,wlaśnie jestem gotowa,jestem zdolna.W mojej sprawie może tylko pomóc wlaśnie Pan Bóg,oddalam w Jego ręce moją sytuację.Wiem,że On cierpliwie czekał jak byłam daleko i teraz ja muszę być cierpliwa,tylko moja sprawa jest naprawdę beznadziejna a skoro On o tym wie,to dlaczego nie mogę otrzymać pomocy?

Słoneczko
Słoneczko
06.05.14 20:16
Reply to  Ania

Aniu jako „specjalistka” od „nie wysłuchanej NP” 🙂 zapewniam cię, że tobie się wydaje, że jesteś gotowa, zdolna. Ja swoją pierwszą nowennę zaczynałam 3 lata temu, dzisiaj jestem troszkę mądrzejsza, chociaż za każdym razem jak się uczyłam czegoś nowego w sprawie mojej intencji to mi się wydawało, że to już wszytko i że jestem gotowa zdolna. Daj się Bogu poprowadzić, pozwól żeby cię zmieniał, m.in. poprzez modlitwę. Bóg już ci pomógł tylko efekty zobaczysz jak będziesz gotowa.

Ania
Ania
06.05.14 20:32
Reply to  Słoneczko

Wierzę,że tak będzie 🙂

Oliwia
Oliwia
06.05.14 19:57
Reply to  Ania

Ja też Aniu zastanawiam się, co jest powodem, przeszkodą w tym, aby Bóg udzielił mi laski o którą proszę…niektórzy już w części błagalnej zostają wysłuchani, inni 2 lata proszą i nic….wydaje mi się że należę do tej drugiej grupy. A Słoneczko wydaje mi się, że ludzie mogą sobie modlitwą zasłużyć na laskę Boga- jak Bóg widzi, że im zależy, słyszy te modlitwy nieustanne i widzi, że ktoś się nie poddaje to wydaje mi się, że Jego Miłosierdzie jest tak wielkie, że może ulec naszym prośbą i dać nam to o co prosimy. Z drugiej strony widzę, że tym którzy w… Czytaj więcej »

Słoneczko
Słoneczko
06.05.14 20:23
Reply to  Oliwia

Pan Bóg może ulec naszym prośbom, trochę się zagalopowałaś. A kimże my jesteśmy żeby nam Bóg ulegał, żebyśmy byli zdolni go do czegoś zmusić. Poprzez modlitwę to my ulegamy Bogu, dajemy Mu się zmienić, On przygotowuje nas na przyjecie daru. Chyba, że człowiek się uprze i ma być tak jak on sobie to wymyślił, to się będzie modlił, do czasu aż się złamie i podda się Bogu.
Nie trzeba być zazdrosnym o to, że Bóg udziela łask ateistom, to też jego stworzenia.

Kamila
Kamila
07.05.14 13:06
Reply to  Ania

Aniu, nasz Ojciec Cię bardzo kocha. Nie musisz sobie zasłużyć na Jego miłość….Jesteś i będziesz kochana, bez względu na Twoje niedoskonałości, Twoją „ułomność” w rozumieniu Naszego Boga…On patrzy na Ciebie bardzo miłosiernym wzrokiem. Jest obok Ciebie, każdego dnia i nocy. Proś Ducha Św. o rozeznanie w tej sprawie, odnośnie Twoich potrzeb…. Weź Pismo Święte pomódl się do Ducha Św. i otwórz Biblię. On Cię poprowadzi na jaką stronę, jaki werset przeczytać….Zobaczysz że odp znajdziesz, jakbyś czytałam o sobie. To Bóg do Ciebie przemówi. Czyż nie jest piękne, być tak blisko Boga:)… Każdemu radzę z własnego doświadczenia… Proś Boga o łaskę… Czytaj więcej »

Zofia
Aktywny
Zofia (@zofia)
07.05.14 13:21
Reply to  Kamila

Kamilko, masz rację. Ja także często poszukuję odpowiedzi w PŚ, ale… gdy opowiedziałam o tym pewnej osobie odrzekła, że to nieprawda i abym nie wierzyła w takie, jak to nazawała ”banialuki”. 🙁 A było to pozytywne fragmenty, trafnie opisujace moją sytuację. Aż dziw bierze, że aż tak trafne.

Ania
Ania
07.05.14 18:43
Reply to  Kamila

Droga Kamilo 🙂 Właśnie często tak robię,nawet każdego dnia czytam Pismo,prosząc o wskazówki.
Pomodlę się jeszcze do Ducha Św. ,chociaż mam wrażenie jakby „całe Niebo” milczało (modliłam się już chyba do wszystkich świętych),ale wierzę, że moje życie wyprostuje się mimo tego,że czas działa na moja niekorzyść 🙁

Słoneczko
Słoneczko
07.05.14 20:10
Reply to  Ania

A ja słyszałam, że takie wróżenie z Pisma św. to grzech

Piotr
Piotr
06.05.14 19:22

Ania heh nie ma lekko ja też proszę o różne łaski których nie dostaje.Czasem nie zawsze zostaje wysłuchany,ale ostatnio zostałem wysłuchany.Zmówię różaniec za Ciebie bo tam można kilka intencji :)..Przykładowo kiedyś modliłem się cały rok o łaskę ,ale to było związane z maturą temat z wypracowaniem :). A ja byłem wtedy głupi i nie sądziłem ze zostanę wysłuchany nawet tego nie doceniłem.A ja miałem problemy z nauką i chciałem jakoś to zaliczyć.Teraz dopiero zaczynam rozumieć to wszystko i doceniać. Ciagle powtarzałem,ze ja tez popełniam błędy i chciałbym się poprawić.

Piotr
Piotr
06.05.14 19:23

I jeszcze chciałem napisać ze strasznie żałuje,że się nie nauczyłem tego tematu bardzo dokładniej

Ania
Ania
06.05.14 19:43

Dziękuję Piotrze 🙂 Bardzo dziękuję 🙂

Modlę się już na prawdę długo o potrzebną mi łaskę,bardzo w życiu pobłądziłam,teraz ponoszę tego konsekwencje.Codziennie mam nadzieję,że to wlaśnie dziś,że dziś otrzymam nowe życie,że to wszystko co mam,to zawdzięczam tylko Bogu,ale On milczy …
Dobrze,że jest ta strona,że mozna tu ” spotkać” dobrych,bezinteresownych ludzi 🙂

AgnieszkaM
AgnieszkaM
06.05.14 19:56

no to super! a u mnie zaczyna się psuć, ciągły stres i mobbing

Piotr
Piotr
06.05.14 20:20

@Ania nie ma problemu.Czasem mam wrażenie ze jak sie modlę za osobę której nie znam to się kiedyś spotkamy w tam gdzieś w niebie :).

@AgnieszkaM nie martw się wszystko będzie dobrze 🙂

Ania
Ania
06.05.14 20:36
Reply to  Piotr

🙂
Dziękuję,niech Bóg Ci błogosławi 🙂

Piotr
Piotr
06.05.14 20:46

Ania jakby co to daj znać tutaj czy coś ruszyło .
I wzajemnie 🙂

Ania
Ania
06.05.14 21:03
Reply to  Piotr

Na pewno 🙂
Codziennie odwiedzam tę stronę.

Piotr
Piotr
06.05.14 21:09

No to dobrze jak odwiedzasz tą stronę ja też odwiedzam dość często :).

Ela
Ela
07.05.14 00:22

Nie zgadzam się, Bóg bierze pod uwagę nasze pragnienia i wszystko jakoś tam jest w Jego plan wpisane, uważam, że nasz przemienia poprzez modlitwę i przygotowuje nas do tego, byśmy pełnili Jego wolę, a jego wola jest zapisana w naszym sercu i to odkrywamy podczas modlitwy, że to są nasze pragnienia te najprawdziwsze. To nie jest tak, że Bóg ma jakiś tam plan a my go mamy zainkorporować tylko sobie z powietrza i odgadnąć i się pogodzić z czymś bliżej nieokreślonym. Bóg szanuje człowieka i nigdy moim zdaniem, nie jest tak, że go łamie. On odsłania przed nim samym jego… Czytaj więcej »

Ela
Ela
07.05.14 00:28

Słoneczko, słusznie napisałaś odnośnie modlitwy i łask. Podpisuję się obiema rękami pod tym, co piszesz. Też uważam, że prawda leży „po środku”:).

Agnieszka
Agnieszka
07.05.14 20:27

Ja też próbowałam Nowenny Pompejańskiej ale nie mam wiary dostatecznej i nie wytrwałam.Nie raz proszę Boga w codziennych modlitwach o pracę i założenie rodziny z człowiekiem którego kocham,ale on Mnie nie..Nigdy od lat nie zostałam wysłuchana tracę sens życia bo nikomu nie jestem potrzebna i nie jestem kochana….

Słoneczko
Słoneczko
08.05.14 20:25
Reply to  Agnieszka

„Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc, i w śmierci należymy do Pana.” (Rz. 14,7-8)

Misiek
Misiek
28.05.14 23:27

Witam was przeczytałem to forum i postanowiłem coś napisać. Ja również dużo się modliłem w sprawie jak juz teraz wiem blachej, bo o karierę i awans . Zastanawiałem się dlaczego Pan mnie nie wysluchuje.Mialem wielki żal. Modlitwa trwała latami.Myslalem Bóg mnie nie kocha mam małą wiarę innych wysluchuje a mnie nie, o co chodzi.Pewnej nocy miałem sen, którego sens był taki, że jest to wolą Boga jest to że to ja mam w pracy wykonywać polecenia a nie je wydawać. Długo się z tym nie mogłem pogodzić aż przekonałem się że moi przełożeni po prostu mają większą wiedzę w podejmowaniu… Czytaj więcej »

Miriam
Miriam
20.08.17 11:26

wierzę w moc modlitwy, ale co zrobić, jak się nie poddać przeciwnościom życia jak od lat jest źle- brak zdrowia, utraty pracy, porzucenie przez męża, choroba córki i narkomania syna. jak zaczynam się modlić, to zaraz łzy płyną mocno mi z oczu… to początek depresji, chcę się modlić, ale czuje jak słabnę na duchu. czy to normalne, że od nadmiaru cierpienia słabnę i brak sil. …. wyczytałam o nowennie do Trzech Zdrowaś. mam nadzieje, że ta modlitwa na tyle mnie pokrzepi, że będe mogła ponownie przystąpić do Nowenny Pompejańskiej,. jeden raz odmawiając dotrwałam do 47dnia. wiem, ze to za mało…jak… Czytaj więcej »

28
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x