Chciałam się podzielić z kimś tym, co mnie spotkało

Odkąd pamiętam miałam problemy w relacjach z ludźmi. Bardzo bałam się odrzucenia, za wszelką cenę chciałam, żeby inni mnie akceptowali, udawałam kogoś innego, stale chodziłam smutna. Teraz chodzę do pierwszej klasy liceum. Początek roku był dla mnie bardzo ciężki. Zmiana otoczenia, nowi ludzie, strach, niepewność, brak radości z życia. I zdałam sobie sprawę jak wielkie są moje słabości.

Modląc się, myślałam sobie „Boże ty mi pomóż”, ale tak naprawdę nie pokładałam w nim ufności, tylko we własnych siłach, które oczywiście zawodziły. Pierwszy raz wylądowałam pod ołtarzem Pana pod koniec września, płacząc i wołając o pomoc. Wiedziałam, że on tylko coś może zdziałać, że sama nie dam rady, ale później wróciłam do codzienności i sama starałam się coś zmienić. Na próżno.

Drugi raz zaczęłam wołać do Boga w listopadzie, kiedy to już od tygodnia nie miałam ochoty z nikim rozmawiać, nie miałam siły na nic, dręczyły mnie czarne myśli i miałam depresję. Byłam „na skraju” jak to się mówi. Jeden z najgorszych dni w moim życiu. Nikt nie wiedział o co chodzi. Czułam się tak okropnie, że na początku prosiłam Boga jedynie o nadzieję, ponieważ do tej pory tylko ją miałam, a teraz nawet i jej zabrakło. Tylko o nadzieję. A dobry Bóg nie tylko mi ją dał, ale gdy wołałam pierwszy raz tak szczerze „Wielki Boże, przyjdź do mnie grzesznika”, depresja momentalnie przeminęła i w jej miejscu nastąpiła radość. Od tego dnia byłam pewna, że tylko On może mi pomóc.

W czasie adwentu zastanawiałam się od czego zacząć, szukałam pożywki dla mojej motywacji, ale dopiero kiedy wróciłam do domu na święta, dołączyłam do grupy na facebooku, gdzie były świadectwa o nowennie pompejańskiej. Po chwili namysłu, zaczęłam odmawiać różaniec, bo wiedziałam, że już dłużej nie mogę tak żyć, że w końcu trzeba ruszyć się z miejsca. Dziesiątego dnia nowenny – w sylwestra, za pośrednictwem Maryi i świętej Rity otrzymałam niezwykłą łaskę. Wcześniej modliłam się o to, by Bóg tego jednego dnia zabrał moją niepewność. Zależało mi na tym, bo na „impreza” na której miałam być, była organizowana przez moją wspólnotę i miała być na niej osoba, która jest dla mnie bardzo ważna. Na miejscu, mimo, że byłam z przyjaciółmi, poczułam, jak zwykle w nowej sytuacji ogromny strach i zagubienie, ale po Mszy Bóg dotknął mnie i w jednym momencie wszystko przeminęło.

Nie czułam tego co do tej pory – lęk minął i poczułam się prawdziwie wolna, ale wiedziałam, że to będzie trwało tylko tego jednego dnia, jak prosiłam. To zrozumiałe. Zmiana całego mojego życia, uzdrowienie z tego co dręczyło mnie przez lata wymaga czasu, ale Pan chciał mnie przekonać, że wszystko dla niego jest możliwe. Ten dzień był najlepszym w moim życiu, a następnego, jak się obudziłam, wszystko wróciło do „normy”, ale miałam nadzieję, ufność i dalej odmawiałam nowennę. Przez te prawie dwa miesiące, Maryja wyprosiła dla mnie wiele łask, zbliżyłam się do jej Syna i zdałam sobie sprawę z mojego egoizmu, chciałam pozbyć się tego co złe, zyskać czyste serce i „rozdawać” miłość. Od czasu zakończenia nowenny minęły nieco ponad 3 tygodnie. Ja jednak jestem osobą, która się dużo martwi i niestety znowu popadłam w rozpacz. Moja ufność znacznie osłabła, nie chcę by było tak źle jak kiedyś. Dlatego właśnie kilka dni temu zaczęłam drugą nowennę i póki co nie jest ze mną dobrze. Przez ostatnie dwa dni, leżałam chora w domu, ciągle płakałam, nie mogłam się opanować, byłam przygnieciona tym wszystkim, nie miałam ochoty żyć, czułam jakby Bóg miał mnie dosyć.

Nie wiem czy dobrze, żeby moje świadectwo zostało opublikowane na stronie, bo nie otrzymałam jeszcze łask i pewnie nie umocniłabym wielu, ale obiecuję, że napiszę drugie, kiedy tylko będzie ze mną lepiej. Po prostu chciałam się podzielić z kimś tym, co mnie spotkało.

Kompendium

o nowennie

pompejańskiej

1 1 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dominika
dominika
08.03.14 16:42

Wiara czyni cuda! Ufaj Matce Bozej a napewno Ona CIE nie oposci.

ewa
ewa
08.03.14 18:36

dla mnie jest piekne….bog ma Moc,Moc Miłosci

Ania
Ania
08.03.14 19:45

Życzę Ci, aby Pan Bóg jak najszybciej Cię dotknął i uzdrowił!

Szymon0
Szymon0
08.03.14 20:35

Dobrze, że powiedziałaś- z jednej strony umocnimy się w wierze, a z drugiej- pomodlimy się za Ciebie 🙂

Paweł
Paweł
08.03.14 20:59
Ewa
Ewa
08.03.14 21:40

Piękne. Czytałam z ogromnym zainteresowaniem.
Pozdrawiam.
Ewa- polonistka:)

Anna MM
Anna MM
09.03.14 08:50

Podoba mi się to co napisałaś. Nie tylko nie poddawaj się ale bądź uparta,, nie odpuszczaj.
Pamiętaj, Bogu masz się podobać a nie ludziom.

Ola
Ola
10.03.14 08:03

Zło robi wszystko aby doprowadzić nas do rozpaczy, smutek nie pochodzi od Boga. Zawierz mu, On może Ci pomóc, nie miej ufności we własne siły ale w jego moc. Z nim możesz się od tego uwolnić 🙂

Diana
Diana
01.12.15 20:42

Hej 🙂 i mi rowniez bardzo milo czytalo sie Twoje swiadectwo, bo pokazuje poniekad przez jakie etapy w wierze czlowiek przechodzi. U mnie mozna by powiedziec zaistniala cala gama kolorow, a wierze, ze sa jeszcze i takie, ktorych nigdy nie widzialam po tej „cieplejsze” i ‚chlodniejszej” skali… To, co tak na prawde mozemy dac od siebie to swoja wola i wytrwalosc. Bo wszystko co dobre i tak od Boga pochodzi. Czasami trzeba przyjac sytuacje i swoja grzesznosc wlasnie takimi, jakimi sa. Najwazniejsze jest dla Boga (tak sadze) nasze staniecie w prawdzie, skoro Bog wiedzial jakie slowa wypowiemy, wiedzial jaki krok… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej
04.04.19 23:06

Twe pokusy pochodzą od diabła i z piekła, a cierpienia pochodzą od Boga i z nieba.
Na złość pokusom przygarnij utrapienia.
św. Ojciec Pio

Maria
Maria
02.08.19 22:15

Jesteś jeszcze b młoda a jednocześnie dojrzała jak na.swój wiek bo któż w twoim wieku sięga po różaniec.i to z nowennaa ja z kolei panią w średnim wieku i miałabym radę dla ciebie żeby.udać się do księdza i z nim porozmawiać o swoim problemie i deprasjach lękach może tobie potrzeba czegoś więcej niż nowenna może egzorcysty ?szczerej.spowiedzi ?z Bogiem

Maria
Maria
05.01.20 01:36
Reply to  Maria

Wizyta u egzorcysty może pogłębić schorzenia lękowe np. OCD. Nalezy się do niego wybrać tylko jeśli ktoś ma do czynienia z siłami nieczystymi. Taki czlowiek lepiej powinien pójść na terapie pdo psychologa np. poznawczo-behawioralną.
Nie chcę nikogo denerwować, tylko ostrzegam, że to ie zawsze dobry pomysł. Ale modlitwa na pewno się xawsze przyda :).

12
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x