Polski cud różańcowy

POLSKI CUD RÓŻAŃCOWY trwający 6 lat: 1939 – 1945

„Różaniec Święty, to bardzo potężna broń. Używaj go z ufnością, a skutek wprawi cię w zdziwienie” (św.Josemaria Escriva do Balaguer).

POTĘGA RÓŻAŃCA PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM

Działo się to w Polsce w czasie II wojny światowej. Ciągle trzeba o tym mówić, szczególnie młodzieży, co czynili Niemcy w Polsce w czasie II wojny. Jakiej ruinie uległa cała Polska; spalone wioski, miasta, zniszczone fabryki. Ile milionów ludzi zginęło w Polsce w czasie wojny (35 mln Polaków było w 1939r. – 23 mln W 1945r.). Ludzie ginęli na frontach wojny, podczas bombardowań miast i wsi, ginęli w obozach koncentracyjnych, więzieniach, byli rozstrzeliwani, wieszani na ulicach, ginęli od mrozu, głodu w obozach śmierci. Pojawienie się żołnierzy niemieckich w jakiejś miejscowości oznaczało śmierć nawet wielu mieszkańców. Bardzo często żołnierze niemieccy, którzy przyjechali do jakiejś miejscowości strzelali do napotkanych na ulicy ludzi tak jak do zwierząt w lesie. Są w Polsce miejscowości, parafie, które straciły nawet do 60 – 80% mieszkańców.

JEST TYLKO JEDNA PARAFIA W POLSCE, KTÓREJ MIESZKAŃCY NIE ZAZNALI W/W NIESZCZĘŚĆ, TRAGEDII !

– Nikt z tej parafii nie zginął w czasie wojny!

– Wszyscy żołnierze powrócili z wojny do swoich rodzin!

– Przez cały czas wojny, żaden Niemiec nie przekroczył granicy tej parafii!

TO JEST CUD! Jak to się stało, że ta parafia doznała tego cudu ?

Parafia ta nazywa się G., leży w centrum Polski, około 70 km od Warszawy. W 1939r. liczyła 7 tys. mieszkańców. Dnia 1.IX. 1939r. gdy Niemcy zaatakowały Polskę w parafii w/w proboszczem był bardzo mądry i pobożny kapłan. W tym tragicznym dniu w tamtejszym kościele zgromadziło się trochę ludzi na Mszy świętej – był to pierwszy piątek miesiąca. Proboszcz do zgromadzonych w kościele ludzi powiedział wtedy takie słowa: „Dziś Niemcy pod wodzą Hitlera zaatakowały Polskę. Hitler to człowiek opętany przez szatana. Hitler wyrządzi straszliwe zło Polsce i całej Europie. Zginą miliony ludzi, Europa ulegnie wielkiemu zniszczeniu. Czy jest jakiś ratunek? Czy możemy uniknąć śmierci, uratować nasze domy, gospodarstwa, zakłady pracy ? Tak, jest ratunek ! Tym ratunkiem jest różaniec przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem ! Od dzisiaj, aż do końca wojny, (nie wiemy ile będzie trwać ta wojna), każdego dnia w naszym kościele będzie odmawiany Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszam wszystkich każdego dnia na to nabożeństwo”.

Wojna trwała 6 lat, Różaniec w kościele trwał 6 lat. Proboszcz podał ludziom godz. nabożeństwa. Na to nabożeństwo ludzie zaczęli przychodzić. Odmawiali cząstkę Różańca (5 tajemnic) po Różańcu proboszcz udzielał błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Początkowo ludzi było niewiele, ale w miarę upływu wojny przychodziło coraz więcej. Kościół codziennie był zapełniony ludźmi. Gdy spostrzeżono, jaka jest potęga tego nabożeństwa, tzn. że nikt z tej parafii nie zginął (w innych zginęło już wielu), na Różaniec codziennie gromadziło się tyle ludzi, że kościół nie mógł wszystkich pomieścić !

Nie było w Polsce miejscowości, do której by nie dotarli żołnierze niemieccy w czasie wojny. Nawet do najdalej położonych wiosek, 300 –400 km od Warszawy. Docierali nawet do tych wiosek, które nie miały szosy (dojeżdżali końmi), a ta parafia jest w centrum Polski, tak blisko Warszawy. A więc: JAK WIELKA JEST POTĘGA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W KOŚCIELE PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM !

Z tej parafii przed IX 1939r. wielu młodych mężczyzn zostało zmobilizowanych do wojska. Jedni walczyli (we wrześniu 1939r). z Niemcami, inni z Rosjanami. Nikt z nich nie zginął na froncie ! Część z nich wróciła do domów po ustaniu walk, część dostała się do niewoli. Jedni byli w obozach niemieckich, inni w rosyjskich, również na dalekiej Syberii. Wszyscy powrócili do swoich rodzin ! A więc cudowną opieką w/w modlitwy zostali otoczeni żołnierze z tej parafii, którzy byli nawet kilkanaście tys. km od niej (Syberia).

Jak to wszystko zrozumieć ? Jak to wszystko wytłumaczyć ? Można stwierdzić z całą pewnością, że Różaniec w kościele przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem jest wielką potęgą. Okazał się silniejszy, niż wszystkie bomby, czołgi, armaty, karabiny maszynowe itp. Silniejszy niż cała potęga hitlerowskich Niemiec.

Czy tylko w czasie wojny ? A czy dziś nie ma już tej samej mocy, potęgi, skuteczności w innych dziedzinach ludzkiej egzystencji?

Wstępną informację podał +ks.Bp Zbigniew Kraszewski na spotkaniu Kapłańskiego Ruchu Maryjnego.

„Różaniec to Credo, które stało się modlitwą” (bł.John Henry Newman).

 • Dziękuję za to świadectwo, czytając je płakałam jak dziecko bo wiem, że Bóg chce nam pomóc ale nie może tego zrobić wbrew naszej woli. Bóg Ojciec i Mateczka Boża nie pozostawiają nigdy potrzebujących i wzywających ich pomocy. Boże przymnóż mi wiary żebym mogła słyszeć Twoje słowa i wypełniać Twoją wolę!

 • Przepiękna historia i niech nikt nie mówi, że to przypadek.
  Czytałam kiedyś też o cudownym ocaleniu 8 zakonników (jezuitów), po wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie, był wśród nich Polak. Żyli przesłaniem fatimskim i codziennie w swoim domu odmawiali różaniec.Na pewno można to gdzieś znaleźć w internecie.
  Pozdrawiam.

 • ciężko nam zrozumieć naszym rozumkiem że mogą dziać się takie rzeczy, a jednak, problem jest brak naszej wiary, ale mam nadzieje, że coraz więcej będzie ufało Bogu. W każdej minucie życia i w każdej sferze życia.

  • Problemem jest też pewien brak świadomości. Wielokrotnie słyszałam, że teraz nie ma takich cudów, jak w Biblii, czy że teraz tak Bóg nie przemawia do ludzi jak kiedyś. Sama tak kiedyś myślałam, ale teraz widzę, że to nieprawda. Bóg cały czas działa wśród ludzi, tylko już może nie bezpośrednio, ale działa. I Chwała Bogu za to 🙂

 • Tak i jest u mnie 4 części różańca codziennie bo to już 4 NP! Cuda się dzieją niesamowite, opiszę ale muszę to jakoś ogarnąć… Bo jest tego dość dużo…

 • Duzo lat temu nalezalam do grupy modlitw a Londynie. Taki mily chlopak gral tam a jego zona miala rece w zlym stanie. Jakies problemy skorne. Oczywiscie nikt tam rozanca nigdy nie odmawial. Szczegolnie ze to byli katolicy I anglicanie. Ale tak mnie serce za ta dziewczyne bolalo. Wrocilam do domu a oo kilku dniach uslyszalam w myslach o rozancu za nia. Po kilku dniach zapytalam jak rece. Wszystko zniknelo. Oni dali swiadectwo a grupie ze rozaniec sprawil taki cud. Nawet zaponialam ta historie. Ale jest teraz czas nim umre zeby podzielic sie.Tak rozaniec to cud Bozy I zwalczy wszystko. Ja wierze bo tez Inne rzeczy widzialam. Teresa

 • Jezus żyje! Alleluja!
  Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki!
  Chwała Tobie Panie!

 • Dlaczego dziś kościół nie wzywa wiernych do gorliwości w tej modlitwie? Dlaczego mimo złej sytuacji w kraju nie organizuje się Jerycha Różańcowego? Dlaczego???? Gdzie wezwanie biskupów? Gdzie wezwanie kapłanów? Gdzie wiara?

 • W Super Albumie Nr 5/2015 (dodatek Super Expresu) Wielki Przewodnik Pielgrzyma, Cudowne Miejsca i relikwie świętych, znajduje się min. opis cudu w Jarosławiu ( w internecie wystarczy wpisać:- Zakonnik z Jarosławia: prosiłem o znak. Maryja upuściła korony – i też o tym cudzie w Garnku. To niesamowity dowód na to, że Polska, a z nią cała Europa, która „trochę” odeszła od wiary: zliberalizowała i wypaczyła ( np. na YouTube: TECHNO – świadectwo) zostanie przez różaniec uratowana przed zalewem innowierców, a nawet może mieć okazję do pokazania światu, że Jezus jest żywy i Maryja była i jest prawdziwie Matką Boga żywego i ma szczególne względy u swojego Syna ( tak jak w Kanie Galilejskiej) by wypraszać łaski dla tych – którzy się przez różaniec uciekają do Jej pomocy. Niech Jezus dzięki naszemu prezydentowi i nowemu : prawemu i sprawiedliwemu rządowi stanie się królem Polski i także Europy i innych kontynentów. Niech wszyscy poznają, że jesteśmy dziećmi tego samego – Dobrego i Miłosiernego Boga – przez różaniec i wstawiennictwo Maryi i Aniołów i Wszystkich Świętych w Niebie. Niech zły – stanie się dzięki nam – rozmodlonym – synem marnotrawnym i przypomni sobie, jak niegdyś niósł światełko nadziei, dobroci i miłości przed samym Bogiem, zanim stał się zazdrosny i niepokorny. My bądźmy jak wierny Archanioł Michał – dbajmy tylko o to, by Bogu się podobać – bez zazdrości o względy Boga dla innych. Bóg jest Miłosierny i ma prawo taki być. To jest właśnie nadzieja dla świata, że oczyści się ze wszelkiego zła, bez względu na obecne jego wymiary.

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!