Pierwszy Apostoł Nowenny Pompejańskiej ma dziś urodziny

Czy satanista i antyklerykał może zostać błogosławionym? Może, bowiem u Boga nie ma nic niemożliwego. Tak było w przypadku Bartola Longo. Mało kto wie, że to właśnie jemu zawdzięcza swe istnienie jedno z najsłynniejszych sanktuariów poświęcone Matce Bożej Różańcowej. Także dzięki jego pracy apostolskiej październik został nazwany miesiącem różańcowym.

Zapraszam do lektury artykułu o bł. Bartolu.  To naprawdę wyjątkowa postać, którą Jan Paweł II nazwał „wzorem dla wszystkich świeckich katolików„. Trudno o lepszą rekomendację!

 

bartolo-biografiaW tych dniach, z okazji rocznicy urodzin bł. Bartola, zapraszam do lektury biografii Błogosławionego, którą udało mi się niedawno napisać 🙂 Można ją nabyć w naszym sklepiku za tylko 14 zł i tylko przez najbliższe kilka dni.

Książka ma 224 stron, zawiera zdjęcia.

Dostępna jest też w oprawie twardej.

Zobacz w sklepiku!

 

Modlitwa do bł. Bartola

O Błogosławiony Bartolo Longo, Ty który ukochałeś Maryję synowską miłością i rozpowszechniłeś do Niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego, a przez Jej wstawiennictwo otrzymałeś obfite łaski, aby kochać i służyć Chrystusowi, poświęcając siebie opuszczonym dzieciom, uproś nam łaskę życia w duchu modlitwy i zjednoczenia z Bogiem, abyśmy Go kochali, podobnie jak Ty w naszych braciach.

Ty, który przy końcu swego ziemskiego pielgrzymowania, powiedziałeś, ze nigdy nie przestawałeś się modlić za wszystkich cierpiących, zmartwionych i nieszczęśliwych, ufając w Opatrzność Bożą i we wstawiennictwo Matki Bożej, wstawiaj się nadal za tymi wszystkimi, którzy są wezwani do dalszego prowadzenia Twojego dzieła wiary i miłości w Pompei i za wszystkich, którzy odmawiają Różaniec na całym świecie.

Uproś nam to, abyśmy po rozważaniu tu na ziemi tajemnic radosnych i bolesnych, mogli razem z Tobą uczestniczyć w radości tajemnic chwalebnych w niebie z Maryją, Królową Aniołów i Świętych. Amen.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Emilian
Emilian
15.02.14 12:44

Świadectwo.
Módlcie się do Mateczki Najświętrzej. Uwierzcie w siłę Różańca, w siłę Nowenny Pompejańskiej. Odkąd zaczołem odmawić Nowene wokół mnie dzieje się coraz więcej dobra, moje sprawy zaczynają się układać, rozwiązują się problemy… Odmawiam już kolejny raz Nowenne i naprawde TO DZIAŁA. Mysle, że najważniejsza jest wiara, i wytrwałość. Więc jeśli zdarzy się wam któregoś dnia nie odmówić Noweny , to następnego dnia odmówcie dwie.., i trwajcie w Niej.

ewa
ewa
16.02.14 13:20

Historia Bartola Longo jest jedną z najlepszych historii dla ludzi którzy modlą się o swoje/czyjeś nawrocenie. Daje nadzieję… polecam

Aneta
Aneta
17.02.14 20:58
Reply to  ewa

Ewa, zgadzam sie z Toba, daje nadzieje i to jak wielka nadzieje!

4
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x