Nowenna pompejańska dla zupełnie zielonych w różańcu

Pytań o nowennę nie brakuje! Już są dwa poradniki na tej stronie, ale to chyba wciąż za mało, czego dowodem są nie kończące się pytania. Zróbmy więc instrukcję tak szczegółową, jak tylko się da dla tych, którzy mają niewielkie pojęcie o różańcu. 

Różaniec – podstawa nowenny pompejańskiej

Przede wszystkim, osoby, które pragną modlić się nowenną, powinny wiedzieć, co to jest różaniec.

Nowenna pompejańska – czas trwania

 • Nowenną pompejańską modlimy się 54 dni.
 • Dzielimy je na dwie części po 27 dni: część błagalną i dziękczynną
 • Obie części różnią się tylko jedną modlitwą.

Dzień z nowenną pompejańską

Masz cały dzień, żeby odmówić poniższe modlitwy. Ich centrum stanowi różaniec, a dokładnie: 15 tajemnic podzielonych na trzy części: radosną, bolesną, chwalebną. Możesz je rozdzielić wg swojego harmonogramu dnia.

Jeśli nie wiesz, co to jest różaniec, to przypomnę wcześniejszy tekst: Różaniec – instrukcja, tajemnice, rozważania.

1. Przeżegnaj się znakiem krzyża

Podaj intencję swojej nowenny pompejańskiej. Pomódl się: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.

2. Teraz czas na modlitwy początkowe różańca świętego:

 • Wierzę w Boga…
 • Ojcze nasz…
 • 3 × Zdrowaś Mario…
 • Chwała Ojcu…

Odmawiasz je tylko raz, na początku nowenny pompejańskiej w danym dniu.

3. Przechodzimy do modlitwy różańcowej

Każdego dnia modlisz się piętnastoma tajemnicami różańca.

Pierwsza część różańca świętego: tajemnice radosne

1. Pierwsza tajemnica radosna: Zwiastowanie NMP

Przypomnij sobie tę biblijną scenę w oparciu o Pismo święte,  książeczkę w rozważaniami, albo po prostu z pamięci. Ta tajemnica ma stanowić centrum dziesiątki różańca. Rozważaj ją odnosząc do Dzieciątka Jezus, Maryi, swojego życia. Pamiętaj, ze różaniec bez skupienia i rozważań to nie modlitwa, ale mechaniczna czynność.

I teraz dziesiątka różańca, czyli:

 • Ojcze nasz…
 • 10 × Zdrowaś Mario…
 • Chwała Ojcu…

2. Druga tajemnica radosna: Nawiedzenie świętej Elżbiety.

Przechodzisz do dalszego rozmyślania, tym razem nad drugą tajemnicą. Modlitwy jak wyżej, czyli kolejna dziesiątka różańca.

3. Potem następują kolejne tajemnice radosne:

 • Narodzenie Pana Jezusa,
 • Ofiarowanie w świątyni
 • i Odnalezienie w świątyni.

Każda z nich – jak wyżej – składa się z rozważania i dziesiątki różańca.

Tajemnica bolesne

Po zakończeniu 5 tajemnic radosnych, przechodzisz do tajemnic bolesnych. Każda z tajemnic, to także rozważanie + dziesiątka. Oto kolejne tajemnice:

 • Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 • Biczowanie Pana Jezusa
 • Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 • Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Tajemnica chwalebne

Potem następuje część trzecia różańca, czyli 5 tajemnic chwalebnych.

 • Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 • Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 • Zesłanie Ducha Świętego
 • Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 • Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

I tak doszliśmy do zakończenia modlitwy różańcowej nad tajemnicami różańca.

4. Modlitwy końcowe

Na koniec różańca, czyli po 15 tajemnicach, odmawiamy następujące modlitwy:

 • Pod Twoją obronę…
 • Modlitwę błagalną (pierwsze 27 dni nowenny pompejańskiej) lub dziękczynną (ostatnie 27 dni nowenny pompejańskiej)
 • Kończymy różaniec trzykrotnym zawołaniem: „Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!”

Uwaga: niektórzy radzą, by te modlitwy odmawiać po skończeniu każdej części różańca: radosnej, bolesnej, chwalebnej, czyli trzy razy w ciągu dnia. Owszem, możesz tak zrobić, jednak nie ma to znaczenia dla ważności nowenny.

Modlitwy w części błagalnej i dziękczynnej:

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny na koniec różańca.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

 

192
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
127 Wątki komentarzy
65 Wątki z odpowiedziami
12 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
138 Autorzy
KingaGrazynaAndrzejagaBorys Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Renata
Gość
Renata

Drogi Marku, Bardzo jestem Ci wdzieczna za prowadzenie tej strony, na ktora wchodze prawie codziennie. Chcialabym podzielic sie moimi uwagami odnosnie odmawiania NP. Nie zapominajmy, iz w czesci blagalnej blagamy, a w dziekczynnej dziekujemy za otrzymana laske (nawet jesli jej jeszcze nie otrzymalismy). Ja odmawiam w ten sposob: W czesci blagalnej: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego blagajac o laske……..(tu wymienic intencje)” W czesci dziekczynnej: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego dziekujac za laske……..(tu wymienic intencje)” Mysle,ze dobrze byloby dodac, iz nalezy odmowic cala Nowenne przed polozeniem sie na spoczynek. Jak wynika ze swiadetcw,… Czytaj więcej »

M.
Gość
M.

Drodzy, powiecie, że mam obsesję, ale to dla mnie bardzo ważne, dlatego wrócę kolejny raz do tego samego. Renata uzupełniła „instrukcję” o zdanie: W części dziekczynnej dziekujemy za otrzymana łaske (nawet jesli jej jeszcze nie otrzymalismy). Jak to w ogóle rozumieć? Napisała tu pani, której mama odmawia szóstą nowennę w tej samej intencji – wyzwolenia z nałogu dla syna. Cudowne świadectwo. Ale trudno mi sobie wyobrazić tę kobietę, która w absurdalny sposób dziękuje za otrzymaną łaskę. Tylko mi nie tłumaczcie, że trzeba wierzyć i czasem uzdrowienie trwa bardzo długo. Ja to wszystko rozumiem i słusznie pan Marek napisał, że modlitwa… Czytaj więcej »

Anna MM
Gość
Anna MM

Tak, trzeba dziękować Maryi za otrzymaną łaskę i uwielbiać Boga w takiej ciężkiej a niekiedy nawet beznadziejnej sytuacji. A może trzeba zmienić intencję na przykład ” o wypełnienie się woli Bożej w życiu syna”

GG
Gość
GG

Witam, a może sama łaska odmawiania tak trudnej modlitwy jaką jest różaniec, jest już wielką nagrodą. Piszę -trudnej , bo sami wiecie ile trzeba zrozumieć aby odmawiać różaniec – świadomie. Może zmiana intencji faktycznie też jest ważna. Sami wiecie Bóg to nie supermarket ani koncert życzeń. Ile my z tego co Pan Bóg od nas chce wypełniamy. Niech się spełni wola Twoja Panie, abym umiała pogodzić się z Tym co mi dajesz, wierzę w Twoją nieskończoną miłość i łaskę.

aneta
Gość
aneta

dzień dobry mam takie pytanie czy intencja przez 54 dni nowenny ma być caly czas taka sama ?czy można modlic się o rozne intencje i prośby?

Adam
Gość
Adam

Cała Nowenna Pompejańska, która trwa 54 dni musi być ofiarowana w JEDNEJ konkretnej intencji. Codziennie przez 54 dni na początku różańca wypowiadasz: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego w intencji…(wypowiadasz tą jedną konkretną prośbę)”. Jeśli to jest naprawdę ważne dla Ciebie to wytrwasz. Z Panem Bogiem!

Radosław
Gość
Radosław

Mam pytanie… Czy modlitwę po każdej z części (błagalnej i dziękczynnej) trzeba odmawiać co do słowa? Nie pamiętam jej na pamięć więc odmawiam to, co pamiętam, a kończę swoimi słowami. Nie chciałbym przerywać nowenny, ponieważ kończy się ona w moje urodziny smile

Plińska
Gość
Plińska

Ja rozpocznę nowennę 01.03,mam nadzieję że dam radę.Osobiście odmawiam modlitwy które zajmują mi około 40 min rano(są to Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego ,którą bardzo polecam i inne których też nie można przerwać),wstaję te 40 min.wcześniej aby spokojnie mieć na nie czas a wstaję 0 4.15.Polecam taką metodę ,na początku jest ciężko ale trud jest opłacalny bo nigdy nie wiadomo co nas w danym dniu spotka a tak mamy pewność i spokój .Oczywiście ta modlitwa jest dłuższa więc jest trudniej ale uważam że jeżeli ktoś decyduje się na taki krok to należy się odpowiednio przygotować i dobrze zastanowić czy damy radę.

Agata
Gość
Agata

Witam!
Słyszałam, że nowennę mogę odmaiwać trzy różne osoby w tej samej intencji i każde z nich odmaiwa jedną cześć różańca. Czy jest to prawda? Nie wiem czy sama dam radę, ale chciałyśmy z koleżankami modlić si.ę w konkretnej intencji. Pozdrawiam!

Sławek
Gość
Sławek

Witam
Mam pytanie odnosnie modlitw błagalnej i dziękczynnej. Otóż nowennę zacząłem odmawiać w środę popielcową przez niedopatrzenie, lenistwo brak czasu działanie złego (nie wiem na co mogę zwalić winę) odmówiłem modlitwę błagalną 2 dni dłużej zamiast 27 odmawiałem ją 29dni! Mam teraz pytanie – czy to niweluje moją nowennę?

asia
Gość
asia

Sławku, na pewno Twoje niedopatrzenie nie niweluje nowenny. Dla świętego spokoju możesz sobie np. przedłużyć odmawianie nowenny o 2 dni, dodając modlitwę dziękczynną, ale według mnie Matka Boża nie jest taka strasznie skrupulatna wink najważniejsze są wiara, dobra intencja i wytrwałość w modlitwie.

Sławek
Gość
Sławek

Tak też właśnie zamierzałem zrobic – przedłużyć o 2 dni część dziękczynną. Tak czy owak po zakończeniu tej nowenny na pewno zacznę nową. Mam nadzieję, że z każdą kolejną nowenną będę się doskonalił w sztuce modlitwy i ulepszał duchowo.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Chciałabym odmówić nowenne ,ale nic z tego nie rozumiem.Nie wiem o co chodzi czytam i nie moge zrozumieć?

Renata
Gość
Renata

Droga Katarzyno, Postaram sie napisac Ci najdokladniej jak tylko moge, jak najprosciej odmowic NP(Nowenne Pompejanska). Zaczynasz od czesci blagalnej NP i bedziesz odmawiala ja codziennie przez 27 dni (zaznacz w kalendarzu date rozpoczecia i ukonczenia) Zrob Znak Krzyza i powiedz; ”Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Swiętego” blagajac o….( podaj tylko jedna intencje). Teraz odmow; Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu. Nastepnie odmow wszystkie cztery tajemnice (części) różańca świętego (radosną, swiatla, bolesną i chwalebną). Po kazdej z tych tajemnic odmow ponizsza modlitwe; Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano,… Czytaj więcej »

M.
Gość
M.

Tajemnice to nie to samo co części Różańca. Stosowanie tych nazw zamiennie jest mylące. W jednej części Różańca jest 5 tajmenic. Różaniec ma z kolei 3-4 części (radosną, bolesną, chwalebną, światła – podaję bez zastanawiania się nad kolejnością). Więc nie po każdej z tajemnic, ale po każdej części jak już, bo przecież nie odmawia się ich po każdej tajemnicy, czyli po 1. zwiastowanie NMP, i po 2. Nawiedzenie św. Elżbiety i po 3. itd. Zreszta… u góry w „instrukcji” jest co innego, że po całym Różańcu sie odmawia Pod Twoją Obronę, modlitwę charakterystyczną dla części Nowenny (błagalną lub dziękczynną) i… Czytaj więcej »

Renata
Gość
Renata

Droga/Drogi M.

Rzeczywiscie w pospiechu pomylilam tajemnice z czesciami. Wiadomo, ze kazdy, kto odmawia rozaniec wie o co chodzi. Dziekuje za sprostowanie:-))
Jednakze jak cytuje z mojego wpisu podalam za „instrukcja – „Na zakonczenie calego rozanca odmow „Pod Twoja obrone..”
Przyznam, ze ja sama musialam niektorym znajomy wyjasniac ” na piechote ” Nowenne, gdyz mialy problem ze zrozumieniem jej z Internetowej strony.

Jesli chcesz zadac sobie troche trudu,M., to prosze Cie sprostuj moj wpis, a w ten sposob wspolnie pomozemy Katarzynie. Bo przeciez tylko o to tu chodzi, prawda?

S.S
Gość
S.S

Każdy jakoś inaczej rozumuje; po każdej cząstce mówimy ; 3-razyKrólowo Różańca Świętego Módl się za nami, i na koniec wszystkich części odmawiamy ; Pod Twoją Obronę, i modlitwę błagalną , lub dziękczynną …

Joanna Swędrowska
Gość
Joanna Swędrowska

Dziękujemy Ci Mateczko za otrzymane łaski

Monika
Gość
Monika

Witam. Zamierzam rozpocząć odmawianie nowenny i mam pytanie w tej sprawie. Napisano, że na odmówienie nowenny mam cały dzień, chodzi mi o to, czy każda z trzech części różańca powinna być odmawiana jednym ciągiem, czy mogę w ciągu dnia odmawiać kolejno po jednej, lub kilka dziesiątek? Mam dwoje małych dzieci i nie zawsze jestem w stanie usiąść na 20-30 minut, aby odmówić całą cząstkę, myślę, że łatwiej byłoby co jakiś czas usiąść na 5-10 minut i odmówić po 1-2 dziesiątki. Czy można to zrobić w ten sposób?

Renata
Gość
Renata

Droga Moniko,
Oczywiscie, mozesz odmawiac nawet po jednej dziesiatce. Nawazniejsze jest abys odmowila calosc rozanca przed polozeniem sie spac danego dnia. Ja rowiez tak czasem robie, wtedy tylko musze pamietac, na ktorej dziesiatce skonczylam. Powodzenia!

agnieszka
Gość
agnieszka

Witam…. o Nowennie usłyszałam niedawno… dziś chcę ją zacząć… widzę w niej jedyną szansę dla zmiany męża (prawdopodbnie już jest alkoholikiem ale ponieważ nie bije i nie upija się do nieprzytomności nie wiedzi wtym problemu)…. mam 3 dzieci, parcują w domu i praktycznie ja utrzymuję 5-osobową rodzinę od niedawna zaczęłam dabać o własne zdrowie (przecież muszę mieć siłę dbać o innych) zapisałam się na fitness czy nie będzie nietaktem gdy kolejne częsci różańca będę odmiawiać np. na rowerku, czy zmywając naczynia (wiem rada jest taka by domownicy pomogli ale córki w miarę pomagają a ja się modlić chcę by ta… Czytaj więcej »

Marta Brzozowska
Gość
Marta Brzozowska

Witam,

Witam,
czy można regularnie odmawiając nowennę w domu, odmawiać ją leżąc na kanapie lub w łóżku, pod kołdrą? Ja bardzo się zniechęcam długotrwałym klęczeniem, choć mam możliwość odmawiania nowenny na kolanach. Ale jeśli byłoby takie kategoryczne zalecenie, to wtedy jednak odmawiałabym modlitwę tak jak trzeba.
Pozdrawiam.
Marta.

Renata
Gość
Renata

Witaj Marto,
Mysle, ze pozycja w jakiej odmawiamy NP wyraza nasz stosunek do Boga i Naszej Matki. Osobiscie nie zalecam lezacej pozycji, gdyz latwo jest zasnac, a wtedy trzeba zaczynac Nowenne od poczatku. Ja staram sie odmowic ile moge na kolanach, a jak mi wysiadaja to siadam i kontynuuje na siedzaco lub podczas spaceru. Ponadto, dziele nowenne na tajemnice i nie wszystkie odmawiam za jednym razem, tak jest latwiej.
Tak wiec zadnego kategorycznego zalecenia nie ma- wszystko zalezy od Ciebie. Im wiecej dasz , tym wiecej otrzymasz.
Pozdrawiam.

Ania
Gość
Ania

Mam pytanie jak długo można się modlić w konkretnej intecji, gdyż od jakiś dwóch lat odmawiam nowenne pompejańaską i jak dotąd nie zostałam wysłuchana. Być możę Bóg ma inne plany względem mnie i dlatego nie daje mi tego o co proszę. I tu właśnie mam dylemat bo jeśli rzeczywiśćie tak jest, a ja nadal nieustannie i zawzięcie proszę, to czy Bóg nie będzie miał dość mojego natręctwa i ciągłych moich nawoływań? Ja wiem że możę brzmi to niedorzecznie ale naprawdę mnie to trapi. Może to że po tak długim czasie nie zostałąm wysłuchana jest widocznym znakiem że mam już „nie… Czytaj więcej »

Renata
Gość
Renata

Droga Aniu, Bog chce aby mu zarwacac glowe, wiec rob to nieustannie. Sw Monika modlila sie o nawrocenie syna 17 lat.http://www.przewodnik-katolicki.pl/nr/wiara_i_kosciol/monika_od_modlitwy_upartej.html, i teraz mamy Sw Augustyna (to jej syn). Nawet jesli Twoja intencja ma sie spelnic pozniej, lub wcale, moze dla Twojego dobra, bo my nie wiemy co dla nas lepsze. NP przyniesie Ci inne laski o ktorych nawet nie pomyslisz , ze sa Ci potrzebne. Aniu, zaufaj Panu, spiewaj piesni wielbiace Boga codziennie i wzywaj Ducha Sw. do pomocy a zobaczysz duze pozytywne zmiany w swoim zyciu. Mowie to z wlasnego doswiadczenia. Robie to od trzech miesiecy i widze… Czytaj więcej »

PETER
Gość
PETER

BARDZO CHCIALEM ODMAWIAC ALE JAK SIE OKAZALO ZE MUSZE CODZIENNIE ODMOWIC 15 TAJEMNIC A ZATEM CALY ROZANIEC WIEC TO JEST PEWNIE Z GODZINA DZIENNIE MODLITWY I TO PRZEZ 2 MIESIACE TO NIESTETY NIE MOGE NIE DAM RADY ODMAWIAC TEJ NOWENNY

POZDRAWIAM I SZKODA ZE ABY WYPROSIC COS TRZEBA AZ TYLE POTWARZAC PACIERZY

Gabi
Gość
Gabi

Pierwszy raz, gdy usłyszałam o NP mówiono, że trzeba 3 całe różańce odmówić (czyli 3 razy po 20 tajemnic) i to dla mnie zniechęciło, ale skoro mówicie, że to TYLKO smile jeden różaniec… to oswajam się z myślą. Królowo Różańca świętego módl się za nami!

Krystyna
Gość
Krystyna

Ja odmawiam po raz trzeci nowennę pompejańska. I odmawiam cztery części. Są cztery, więc choć są dozwolone trzy, chyba wypadałoby jednak odmawiać cztery.
W moim wypadku moje modlitwy są wysłuchane. W pierwszym wypadku prawie cud. W drugim po części błagalnej dowiedziałam się, że mój syn zdecydował się na ślub z dziewczyną, z którą mieszkał przez 10 lat. O to się modliłam, oni o tym, że się modlę nie wiedzieli. A w aktualnej modlę się o błogosławieństwo dla mojej młodszej córki. W dwa dni po tym gdy zaczęłam się modlić, wyprowadziła się od chłopca, z którym mieszkała.

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Bogu niech będą dzięki! Zdrowaś Maryjo!

Emilia
Gość
Emilia

Chciałam sie zapytać czy jesli w jeden dzien nie zdazyłam odmowić nowenny i odmowiłam dwie nastepnego dnia musze zaczynać nowennę od początku ?

Aneta
Gość
Aneta

przeproś z serca i kontynuuj

Beata
Gość
Beata

A ja muszę przyznać, że mnie tego opisu zwiodły słowa ” Pamiętaj, ze różaniec bez skupienia i rozważań to nie modlitwa, ale mechaniczna czynność.” Bo nie mam czasu i chciałam sie modlic podczas pracy ale zauważyłam, że „klepię” bo jednak mimo wszystko pracuję i nie jestem skupiona na 100% na modlitwie. Więc zaniechałam, czekając aż bedę miec spokojny czas dla siebie, czyli na nigdy. Dzis koleżanka mi mówi „to klep na początek skoro inaczej nie wychodzi, zły chce cie odwieść od modlitwy”. I poczułam, że ma rację! Dlatego wprowadziłabym poprawki w powyżej zacytowanym opisie, cos o dążeniu do maksymalnego skupienia… Czytaj więcej »

Marysia
Gość
Marysia

Szczęść Boże. Za dwa dni kończę nowennę. Chciałabym zapytać, czy w ostatnim dniu jest potrzebne jakieś szczególne zakończenie, czy po prostu normalnie skończyć wezwaniem do Królowej Różańca tak, jak codziennie?

Violetta
Gość
Violetta

Szczęść Boże.
28 listopada skończyłam nowennę z prośbą o nawrócenie męża. /Nie mam już siły walczyć z jego nałogiem i kolegami/.Co prawda dopiero pierwszy raz ją odmówiłam, ale nie widzę poprawy.Tak się zastanawiam czy je jestem nieudacznikiem życiowym. Skoro wszystkim ta nowenna pomaga a mnie nie to coś jest ze mną nie tak?

aga
Gość
aga

Mam pytanie, chodzi o to że jakoś tak dzień wyszedł że po 24 odmówiłam nowennę, a dokładnie dwie osteonie części po pierwszą to jest radosną odmówiłam rano. czy muszę zacząć od początku?

Renata
Gość
Renata

Nowenna ma byc zakonczona prze udaniem sie na spoczynek , czyli nawet o 3 na ranem , bo i tak bywa smile

Dorota Z.
Gość
Dorota Z.

Mam pytanie, czy można odmawiać 2 nowenny w dwóch różnych intencjach w jednym czasie?
Dorota

Renata
Gość
Renata

Mozesz ile chcesz, aby CI tylko czas pozwolil smile

Tu link do swiadectwa Magdaleny , ktora odmawiala 3 NP jednoczesnie.
http://pompejanska.rosemaria.pl/2013/08/magdalena-odczuwam-cudowna-opieke-na-kazdym-kroku/

Z Bogiem!

Dorota Z.
Gość
Dorota Z.

Bardzo dziękuję,obawiałam się o to co pomyśli Matka Boża smile

urszula lubaszewska
Gość
urszula lubaszewska

Pragnę odmawiać Nowennę Pompejańską, mam lęki czy podołam.
Proszę o wsparcie modlitewne.
Ja również za Was się będę modlić podczas Miłosierdzia Bożego.
Urszula

dorota
Gość
dorota

Ula, ja też miałam podobne wątpliwości przy pierwszej Nowennie, udało się i teraz Nowenna jest stałą moją modlitwą. Wytrwasz, dasz radę :-))) i jeszcze mamy pomoc z Nieba!

Ania
Gość
Ania

Ideą Nowenny jest to, że należy modlić się w jednej konkretnej intencji np. o zdrowie babci. W związku z tym mam pytanie czy mogę pomodlić się w ogólnej intencji za maltretowane dzieci, bo szlak mnie trafia jak słyszę w wiadomościach o kolejnym skatowanym niemowlaku, na drugi dzień znowu jakieś pobite dziecko… Normalnie aż we mnie się gotuje z tej bezsilności że nie można było temu zapobiec i że ktoś znowu do tego dopuścił! Chciałabym chociaż po części jakoś temu zaradzić modlitwą, ale nie wiem czy mogę intencję nowenny sformułować „by żadne dziecko nie doznało krzywdy ze strony dorosłego” albo „o… Czytaj więcej »

Tomek
Gość
Tomek

Od dłuższego czasu dręczy mnie pytanie jak mogę rozumieć słowo „dzień” – czy muszę zakończyć odmawianie różańca przed godziną 24? Czy liczy się sen – wtedy kiedy zasnę jest koniec dnia – w takim wypadku o godzinie 1 am odmawiałbym nowennę na „stary” kalendarzowo dzień?
Wiem że pytanie może jest głupie, ale myślę o tym od dłuższego czasu.
Czy ktoś zna odpowiedź smile ?

anna nowak
Gość
anna nowak

MAM PYTANIE :
Czy trzeba jedną po drugiej odmawiać te części dziewczynną i błagalną, czy dopiero jak się spełni prośba ?

anonim
Gość
anonim

czy modlitwę trzeba odmawiać klęcząc ?

Iza
Gość
Iza

Czytam sobie te wasze wpisy i pytania. Mi się wydaje że takie całkiem sztywne trzymanie się reguł jest klepaniem regułek. Gdzieś natknęłam się na tekst, że czasem krótkie ” Panie Jezu oddaję Ci się w pełni, troszcz się o mnie” jest lepsze od wyklepanej modlitwy. Oczywiście ja tez mam zamiar odmawiać nowenne pompejską w sprawie bardzo waznej dla mnie – uzdrowienie z choroby nieuleczalnej, która uprzykrza mi życie. Prawda jest taka że jak trwoga to do Boga i wydaje mi się (patrząc na moje zycie) że ta moja choroba jest jakby specjalnie po to abym przypomniała sobie o Bogu, Boję… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

A jaka intencja będzie lepsza : „o nawrócenie syna” czy „o wypełnienie się woli Bożej w życiu syna” ?

marzka123j
Gość
marzka123j

Przepraszam jeśli odpowiedz wczesniej juz padła na moje pytanie,ale nie czytalam dokładnie wszystkich komentarzy. Moje pytanie brzmi: jak to jest z intencja? Czy jest jedna na 54 dni? Czy jedna na 9 dni?bo to jest jedna nowenna składająca się z 9 dni.

marzka123j
Gość
marzka123j

modlę się na nowennie juz kilka dni i to prawda, ze zly miesza…. ale nie damy się smile A co do Różańca Św to jest to najsilniejsza z modlitw. Przekonalam się o tym juz dawno dawno temu. Jesli modlisz się na rozancu i widzisz Maryję, usmiechasz się przez łzy do Niej, rozmawiasz z nią podczas modlitwy to Ona jest z Tobą, slyszy Cię. Ściągasz Ją do siebie tak bardzo mocno, że nie może byc inaczej. Jest przy Tobie i wyslucha Cię. I wiecie co? nigdy, przenigdy mnie nie zawiodła !!! Nigdy!!! Ona jest naprawde! Kocham Cię Maryjo!!!

Dajana
Gość
Dajana

Witam chciałabym się zapytać czy odmawiając Nowennę Pompejańską i odmawiam tajemnice radosną
1 Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny
lecz nie rozważam tej tajemnicy tylko mówię każdą , to czy to się liczy ta modlitwa.?
Bardzo Proszę o odpowiedz.

Kulka-Gapulka
Gość
Kulka-Gapulka

Czy nowennę należy rozpocząć w jakimś konkretnym dniu, np. w święto Maryjne, czy nie ma to znaczenia? Zaczęłam odmawianie w pierwszy dzień po świętach Wielkanocnych, bo w czasie Świąt było przecież tyle innych uroczystości.

Zosia M
Gość
Zosia M

Pragne zacząć Nowenne Pompejańską al czy wytrwam ?

Wojtek
Gość
Wojtek

Dziękuję Bogu że daje mi trwać przy modlitwie w za syna opętanego nałogiem

ela
Gość
ela

witam, chciałam napisać o moim doświadczeniu tej modlitwy bo myśle, że dużo ludzi ma tak samo jak ja i wogóle nie zaczynają. Mi nigdy nie było łatwo odmawiać różańca bo nie jestem w stanie rozważać tajemnic podczas odmawiania, bardzo długo źle się z tym czułam, każdy mówił, że różaniec jest tak piękną modlitwą, że tak cudownie im sie rozważa nad życiem Maryi, że czują że jest przy nich. Ja nigdy tego nie czułam. teraz wiem, że to wcale nie jest moja wina ani zaniedbanie, ani lenistwo i że wcale nie jest mi to koniecznie potrzebne. Poprostu każdy jest inny i… Czytaj więcej »

Paulina
Gość
Paulina

Modlę się z mężem NP. Czy możemy razem odmawiać w jednym czasie nowennę, ale każde w swojej (innej) intencji? odmawiając naprzemiennie (pół modlitwy głośno, pół w myślach Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo – jak na różańcu w kościele). Czy będą to wtedy 2 nowenny, w dwóch intencjach ale odmawiane w jednym czasie?

ela
Gość
ela

To wspaniale, że modlicie się razem, wiele małżeństw tego nie potrafi, myśle, że są to dwie nowenny ale nie jestem ekspertem od tej modlitwy smile

zadowolona
Gość
zadowolona

Paulino…myślę, że możecie w ten sposób odmawiać dwie oddzielne Nowenny we własnych intencjach.Wspaniale, że modlicie się wspólnie z mężem. Może następnym razem zastanowicie się nad jakąś szczególnie ważną dla Waszej rodziny intencją i odmówicie ją właśnie sposób.

kamila
Gość
kamila

Bardzo wstyd mi się przyznaćdo błędu jaki popełniłam. Odmawiam Tę Nowennę już 40 dni lecz odmaiałam ją źle a mianowicie cały różaniec 1 raz (50 zdrowaś..) a należało 3 razy odmówić cały różaniec. Co teraz mam zrobić czy mogę ja zacząć od początku. Intencja jest dla mnie bardzo ważna chodzi o zdrowie a nawet życie bliskiej mi osoby, która walczy z cięzką chorobą nowotworową

Klaudia
Gość
Klaudia

Wydaje mi się że Maryja i tak wysłucha Twojej modlity smile

aga
Gość
aga

Teksty Nowenny Pompejańskiej na stronie Sanktuarium w Pompejach, nowenny, którą modliła się Fortunatina i która została zatwierdzona przez Papieża, są inne (jest to 9 + 9 różnych modlitw na poszczególne dni nowenny. Skąd wzięły się teksty, które podajecie na stronie do odmawiania po Różańcu w części błagalnej i dziękczynnej??

Bozena
Gość
Bozena

Proszę o pomoc bo zupelnie się pogubilam! Ile razy w ciagu dnia nalezy odmowić rózaniec podczas Nowenny Pompejanskiej? Jeszcze nie zaczełam a nie chcę popełnić błędu!

P.
Gość
P.

Witam,

odmawiałam nowenne pompejańska w intencji zdrowia pewnej osoby, o wygranie z choroba. Ta osoba jednak zmarła w trakcie odmawiania. czy powinnam kontynuowac nowenne czy przerwac?

Anna
Gość
Anna

Witam serdecznie
Czy można zacząć kolejną nowennę w tym samym dniu, w których się skończyło poprzednią?

Zadowolona
Gość
Zadowolona

Tak smile Anno. Można nawet dwie NP odmawiać równocześnie. Oczywiście jeśli się da radę.

Kasia
Gość
Kasia

witam, o modlitwie Nowenny dowiedzialam sie od swojej przyjaciolki, ktora z powodow zdrowotnych zmaga sie od lat aby zostac matką. Ja od 25 maja odmawiam Nowenna w swojej intencji, spotkania milosci w zyciu. I mam pytanie, otoz za kilka dni bedziemy konczyc nasza modlitwe, i nadal czekamy spelnienia intencji. moje pytanie brzmi, czy modlitwa powtorna wtej samej intencji ma sens? czy zalozenie Nowenny mowi ze wlasnie w ciagu owych 54 dni odmawiania jej ma spelnic sie intencja? Ja to widze w taki sposob, ze odmoiwona Nowenna gwarantuje mi spelnienie wymodlonej intencji w moim zyciu na ziemi, nie koniecznie w ciagu… Czytaj więcej »

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Witam ,spytam wprost ,bo nie rozumiem ,ile razy trzeba odmówić różaniec wciągu dnia? bo mi wychodzi że trzy,nie pytam z lenistwa lecz dla tego by jakoś rozsądnie rozplanować dzień . Bo z tego co policzyłam to mi wychodzi że cały różaniec rano,popołudniu i wieczorem .
jeśli się myle to proszę o jaśniejsze wyjaśnienie,a nie odsyłanie do linków itp. Ludzie chcą odmawiać różaniec i się modlić tylko nie wiedzą jak

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Czy można odmawiać dwie nowenny jednocześnie w dwóch rożnych intencjach?

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Jestem na początku drogi , drugi dzień pierwszej mojej Nowenny ,zawierzam Bogu i Matce Boskiej swoje życie ,z ufnością i wiarą oddaję swoja prośbe o ratunek dla mojego małżeństwa i miłość męża ,To mój drugi post jaki tu próbuje umieścić pierwszy jakoś dziwnie znikł z ekranu ,skasował się.Zły nie da za wygrana tak łatwo ,ale ja z Bożą pomocą i z Matką Boską w sercu dam radę .

Kalahari
Gość
Kalahari

A ja proszę o odpowiedź na następujące pytanie . Jestem w trakcie odmawiania nowenny pompejańskiej i niestety wczoraj nie zdążyłam do północy odmówić całej modlitwy , ponieważ w trakcie odmawiania zasnęłam z różańcem w ręku . Obudziłam się przerażona około 2 w nocy . Do końca nowenny zostało mi tylko 6 dni i nie wiem czy muszę zaczynać od początku czy tylko dokończyć dzisiaj te dwie tajemnice części chwalebnej , których nie zdążyłam wczoraj powiedzieć?

Kate
Gość
Kate

Ja również mam pytanie… Jeśli zależy mi na czymś i chcę zmówić nowennę w jakiejś intencji, ale żyje w grzechu z chłopakiem to czy moja modlitwa zostanie wysłuchana ?

Odbierz pakiet

OBRAZKÓW

Z NOWENNĄ POMPEJAŃSKĄ